Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az én történetem.... Az én kis magzatom elvesztése fórum

Az én történetem.... Az én kis magzatom elvesztése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az én történetem.... Az én kis magzatom elvesztése

1 2 3
35. eva215
2013. aug. 26. 13:44
Nagyon sajnálom, ami veletek történt, igen, joggal gyászolhatsz most, még akkor is, ha "vigasztal" a tudat, hogy így jobb volt, mint egy nagyon beteg kisbaba szenvedését végignézni. A természet bölcs sokszor. Sok erőt kívánok neked a feldolgozáshoz. Végül, ha nem haragszol meg, három barátnőm példáját hoznám fel. Mindegyiknek volt ilyen műtétje, 7-9 hetes korukban vesztették el a babáikat. Az egyik mára 3 gyerekes, a másik 2 gyerekes anyuka, a harmadiknak épp most született kisbabája. Ne hallgass a huhogókra, természetesen te is édesanya leszel hamarosan!
2013. aug. 26. 12:20

A természet mindent okkal tesz!---Én ezzel vígasztaltam magam,mikor ikerterhességemből az egyik babám elhalt.A természet tudja,mi életképes,mi nem és elvégzi a dolgát.Kemény ez így kimondva,de ez 100%-ban igaz!Nincs más dolgunk,mint elfogadni és tovább lépni.Az élet még rengeteg csodát tartogat számodra is,csak erősnek kell maradni és ki kell várni.

Beszéld ki a dolgot magadból és lépj tovább!

Semmi képp ne engedd meg magadnak,hogy a depresszió a hatalmába kerítsen!Igen is kellj fel és sétálj nagyokat.lásd meg az életben az apró kis csodákat.Ne feledd:a férjednek sem egyszerű időszak ez,csak Ő testileg nem sínyli meg úgy,mint Te!

Gondolkodj pozitívan:minden rossz után valami jó következik!

Sok erőt és kitartást kívánok nektek! :)

33. Bugs02
2013. aug. 26. 12:17

Én is átéltem, nálam a 9 hétben szívleállás volt..

Az időre kell bízni a gyógyulást!

Csak rajtad múlik, hogy meddig nyalogatod a sebeidet.

Fogadd el, hogy ennek így kellett történnie, mást nem tudsz tenni.

2013. aug. 26. 10:26

Teljesen átérzem a helyzetedet.

Én januárban mentem ezen keresztül, a 9. hétben. Közel 5 év várakozás és küzdelem után, ráadásul a 3. lombikprogramból fogant baba volt. Nem kívánom senkinek ezt a fájdalmat. És ezt valóban csak az érti meg, hogy mit érzünk ilyenkor, aki már sajnos tapasztalta. Hogy azóta milyen? Kicsit már jobb. Én is azt várom, hogy újra a pocakban lehessen egy baba, talán úgy már könnyebb lesz. Vagyis csak remélem, hogy lehet, mert mint azóta kiderült, miómám van (talán a vetélést is az okozta), és még előttem áll egy műtét.

Kívánom, hogy mielőbb valóra váljon az álmod!

31. AViki (válaszként erre: 1. - Egykisma)
2013. aug. 26. 07:54
Ezt nagyon nehéz feldolgozni, csak bele lehet törődni, hogy már nincs többé. Én 5 és fél éve jártam így és a mai napig tisztán él bennem az egész történés, pedig azóta már van egy makk egészséges 26 hónapos fiam. Sokáig sírva keltem, nem tudtam egy kis gyerekre vagy terhes anyukára rá nézni, majd meg mikor 2 év után úgy döntöttem, hogy na akkor újra próbáljuk meg és sikerült végig paráztam az egészet, hogy nehogy csak valami gond legyen megint, de szerencsére nem lett. Beszéld ki magadból az talán segít, én nem tudtam róla beszélni sem pár hétig és mikor elmeséltem 1-2 embernek sokkal jobb lett. Kitartás és szeressétek egymást
30. Holdgyermek (válaszként erre: 1. - Egykisma)
2013. aug. 26. 07:29

Sajnos az Utrogestan ez az egyik hatása,hogy a nem fejlődő magzat kilökődését akadályozza. Én is átestem sajnos ezen, volt 5 terhességem, és ebből 1 baba sikerült, ő már 8 éves, szegénynek évek óta küzdünk egy tesóért :-(

18-6-11 hetesen vesztettem el a magzatokat az utóbbi 2 évben. És már nagyon belefáradtam...


Nagyon nehéz feldolgozni,nem áltatlak....

2013. aug. 25. 21:03

Nagyon sajnálom a veled történteket!

Nagyon sok erőt és kitartást kívánok!

Próbálj pozitívan hozzáállni a dolgokhoz!

nekem is ez segített!

A 7. terhességemből született meg a kislányom. Az első terhességemnél a babóca és én is betegek voltunk és elvették. Ezután 5 vetélés következett.(((

Az utolsó vetélés után megbeszéltük a párommal,hogy tervezetten többet nem próbálkozunk. Lelkileg nem tudtam volna mégegy vetélést elviselni. A természetre bíztuk.

Az első alkalommal megfogant a kislányunk.

Majdnem 40 éves voltam. Senki nem bízott abban,hogy egészséges babánk lesz.

Szerencsére a problémákkal nehezített terhesség végén egy gyönyörű kislányom született,aki 18-án volt 3 éves.

Ő a mi kis csodánk.)

2013. aug. 25. 20:17

részvétem kívánom és nagy kítartást,mert sajnos az aki küzd azért,hogy gyereke legyen az soha nem tudja feldolgozni.

2007 óta 4 babát gyászolok 26-19-21- hetest és egy méhenkívűli.

Én egy hónapja amikor koraszülőt lett a baba olyan szobatársat kaptam aki azt mondta ott hadja a korházban a babát:(

2013. aug. 25. 19:28
Én csak annyit mondanék, hogy tiszta szívből együtt érzek.Tudom milyen elveszteni kisbabát..Sajnos 2x is átéltem, DE hiszem, hogy eljön a MI időnk is! Az idő segít..!Kitartás!
26. Anmeli (válaszként erre: 1. - Egykisma)
2013. aug. 25. 18:34
Sajnálom, ami Veled történt. Én is átéltem ezt, borzasztó. Mielőbbi felépülést és babavárást kívánok!
2013. aug. 25. 18:25
Őazinte részvétem a babád iránt. Én nem tudok mit mondani talán csak annyit, hogy gyászold meg a babádat akit most elveszítettetek. Ne foglakozz senki mással aki mást mond ő élt és te már ragaszkodtál hozzá és a te belátásod szerint próbáld meg elengedni.
24. eva_55
2013. aug. 25. 16:41
Én már a leendő babád nagyija is lehetnék koromnál fogva, meghatott a történeted. Én is, a lányom is átesett ezen a szörnyűségen, amit nagyon át tudok érezni. Mégis azt mondom, előre nézz, próbáld meg magad mögött hagyni, még ha nagyon fáj, akkor is. Hidd el, a sors akarta így és nem benned van a hiba. Testedet a természet felkészíti a következő próbálkozásra, de a lelkedet magadnak kell. Még kicsit pihenj, és ne az űrt keresd, azt már meg nem lelheted, hanem az alapokat erősítsd. Ezt mondtam a lányomnak is, ha nehezen is, de hallgatott rám, négy hónap múlva ott is lett az eredménye, mára 18 éves elmúlt az unokám. És a fenti szavak nem véletlenül jöttek ám. Nyalogattam talán túlzottan is a sebeimet, türelmetlen voltam, pedig az én anyukám és a dokim is mondta, előre nézzek. Utáltam is őket érte, hiszen az én fájdalmamat ők nem érezhették. Ma azt mondom, bizony érezték, csak egyik az anyai szív szerint, másik pedig szakmailag. Tehát kívülről könnyebb okoskodni, mint a dolgokban benne lenni, jól tudom. Fel a fejjel és kívánom teljes szívemből, jövőre kisbabával a karodon olvasd vissza ezeket a sorokat. Jó egészséget mindkettőtöknek, mert a férjednek is ott vannak az érzelmei, ez a csapás nem csak Téged sújtott, osszátok meg, úgy könnyebb .
2013. aug. 25. 15:16
Tudom, nem vigasztal, de talan remenyt ad: 3X eltem at ezt a szornyuseget a 9. heten, de negyedjere sikerrel jartunk es mar 15 honapos a nagylanyom. Hagyj magadnak idot a feldologzasra, ha ugy jo, akkor maradj agyban, ha maskepp, akkor csinald ugy. Lassan, de biztosan ujra fogsz mosolyogni.
2013. aug. 25. 14:31

Együttérzek veled, a többi hozzászólóhoz hasonlóan én is átéltem ezt a rémálmot.

12 hetes voltam az első babámmal, amikor az uh. extrém magas tarkóredőt mutatott, illetve az orrcsont hiányát:( Azonnal genetikára küldtek, chorionbiopsziát végeztek és semmivel sem próbáltak nyugtatni, csak hogy fiatal vagyok, a következő babám egészséges lesz. Én akkor még egyáltalán nem akartam/bírtam a következőre gondolni, hiszen ő még ott volt bennem.. Azt mondták 10% esélye van, hogy egyáltalán megszületik, de egész biztosan beteg lesz, így azonnal aláíratták velem az abortusz papírokat. A többi fájdalmat itt nem részletezném, hisz ez most nem rólam szól (talán majd egyszer én is kiírom magamból ezeket a szörnyű, tavaly novemberi napokat), sokkal inkább biztatni szeretnélek. Mi 3 hónapot vártunk a műtét után, hogy picit testileg-lelkileg összeszedjem magam és a próbálkozás első hónapjában megfogant a második kis csodánk. Pár nap múlva töltjük a 31. hetet a kisfiammal. Nem kívánom senkinek azt a stresszt, amivel útnak indultunk arra a bizonyos 12. heti ultrahangra, de azt igen, hogy hamarosan te is sírj úgy örömödben, amikor közlik a jó hírt: egészséges a pici. Sok erőt és kitartást kívánok nektek a feldolgozáshoz (mert most ez a legfontosabb), majd a boldog babaváráshoz!

Nóri

2013. aug. 25. 14:20
Át tudom érezni azt amin keresztül mentél hiszen ezen én is átestem az első terhességgel két évvel ezelőtt.Iszonyat rossz érzés az öröm után egy hideg zuhanyként érő választ kapni! az öröm amikor kiderül terhes vagy aztán az első bizonyító ultrahangos vizsgálat amikor közlik veled hogy nincs meg a baba! Rémálom! Én elengedtem! Vártam hogy újra sikerüljön! és egy év múlva ugyanabban az időben (hónapra értem) Újra teherbe estem! Amit észre sem vettem míg be nem véreztem. És megint a hidegzuhany! Elvetéltem! 9 évi várakozás után úgy döntöttem feladom!A jó isten kezébe tettem az életem és a döntést! Ha ad lesz gyerekünk ha nem akkor azt kell elfogadjuk.A sors fintoraként egy év múlva és megint ugyanabban a hónapban megint teherbe estem! Most 14 hetes terhes vagyok :) És eddig minden rendben!Tehát! Engedd el a babát,nem könnyű én tudom! De ezt kell tenned!Állítsd át az agyad másra! Csinálj valamit amit szeretsz.Aztán egy szép napon mikor nem is számítasz rá megjön az a csoda :D Fel a fejjel,s bár még egy ideig fájni fog,el kell fogadnod hogy így kellett történnie!És meglásd nem fogsz csalódni!Rázd meg magad és menj tovább,éld az életed ahogy eddig tetted! Amikor kell eljön a te időd is :)Hinned kell benne!! Kívánom,hogy így legyen!!
2013. aug. 25. 13:22
Személyes tapasztalatból nyugtatnálak azzal,hogy vetélés után sokkal gyorsabban teherbe estem 2x is.Bár nálam még a 6.hét előtt elmentek mindkétszer,de utána ripp-ropp sikerült és komplikáció nélkül kihordtam őket.Lesz nektek is hamarosan egy gyönyörűségetek .
2013. aug. 25. 12:45

nagyon sajnálom...

Minden jót nektek és minél hamarabb egy tündéri kismanót ++++++

2013. aug. 25. 12:33

Hú nagyon sajnállak. Nagyon sok megpróbáltatásokon kellett most végig menned. De valamiért Neked ezt az utat kellett kijárni.

Én is elvesztettem a pici babánkat, s nekem is a 10. héten derült ki, hogy nem fejlődött. Leírhatatlan ez az érzés, ami ekkor körül veszi az embert. De fel a fejjel, az a lényeg, hogy lelkileg meg tudj erősödni, el tudd engedni a picikédet. Elfelejteni sosem fogod, s nem is kell, csak engedd el Őt! Sokkal hamarabb fog jönni a következő, és sokkal hamarabb tudsz felerősödni is. Én az első hetet végig bőgtem. Aztán azt mondtam, hogy talpra állok, elengedem Őt. S rá egy hónapjára megfogant az én pici hercegnőm, aki immáron 15hónapos, és 2hét múlva érkezik a kishúga! nekem is azt mondták, hogy genetikai rendellenesség lehetett. S 2két év elteltével a második kis hercegnőnket várjuk. Szóval fel a fejjel, igenis jönni fog a második, csak próbálj meg talpra állni, megerősödni, mert ez a legfontosabb. Amint a tested lelked felkészül rá, jönni fog a következő. Kívánom, hogy mihamarabb legyen pocaklakótok, és sok egészséget, boldogságot Kívánok Nektek, megérdemelnétek végre!

2013. aug. 25. 12:29
Nagyon sajnálom ami veletek történt. Sajnos én is átéltem ezt. Neked azt mondta a doki hogy nem csinál ultrahangot, mert káros lehet a babára? Na ez az amire nekem azt mondta a dokim, hogy az nem káros, pedig én meg vagyok győződve róla, hogy azért nem maradt meg a babám. Nagyon korán elmentem a dokihoz, rögtön amikor megtudtam hogy terhes vagyok. Csináltak egy hüvelyi ultrahangot, ahol az ultrahangos olyan durván vizsgált meg, hogy még 3-4 nap múlva is fájt a hasam. Minden héten csináltak ultrahangot, sőt volt amikor egy héten kétszer is. Kb olyan 8 hetes terhes lehettem, amikor megmondták, hogy üres maradt a petezsák. Érdekes módon az orvosom annyira pozitívan állt hozzám, hogy már az első papíromra ráírta hogy missed ab, pedig akkor olyan 3-4 hetes terhes lehettem. És az első hüvelyi ultrahang után olyan 3 nappal bevéreztem, nekem is valami nagyobb szövetdarab távozott, mert az tuti nem alvadt vér volt. Erre az orvos meg azt mondta hogy nem probléma hogy vérzek. Miután megcsinálták a műtétet, azt mondtam, hogy ehhez az orvoshoz soha többet nem megyek vissza, sőt a kórházat is messze elkerültem, és nem bántam meg. Kerestem egy másik orvost, és most van egy 7 hónapos kislányom. Hagyj időt magadnak, és a szervezetednek, hogy regenerálódjon egy kicsit és hogy feldolgozd ami veletek történt. Mi 6 hónapot vártunk, és a második hónapban már terhes voltam.
2013. aug. 25. 12:13

A saját bőrömön való tapasztalattal mondom, hogy tudom mit érzel....Úgyis sikerülni fog, nincs lehetetlen!!! Erőt vettem én is magamon, mert fiatal vagyok, nem áll meg az élet, és "élnem kell, hogy életet tudjak adni"!

Sok sikert a továbbiakban!

2013. aug. 25. 12:04
Jobbulást! Én pont az ellenkezőjét mondanám ...biztosan sikerül újból teherbe esned! Én nem várnék max 1hónapot...de a szervezet tudja mikor van itt az ideje. .. sztem ugyanúgy nem kell rágörcsölni ... ha rendben lesz minden -erősen megtapad stb akkor mégha fejen állva ugrálsz..akkor sem lesz baja. Sok sikert a gyerekvállaláshoz és kitartást!! Pozitív hozzá állás!!
2013. aug. 25. 11:59

Nagyon sok erőt és kitartást kívánok neked, nektek a következő hetekhez. Együtt vártátok ezt a kis csodát, együtt kell majd lelkiekben is elengednetek.

Remélem, mihamarabb rendeződnek a dolgok és egy könnyű, csodaszép terhesség után gyors és könnyű szülésed lesz!

Ölellek!

2013. aug. 25. 11:57
Jobbulást!
12. Giusy
2013. aug. 25. 11:31

Együtt érzek, én is átéltem. Így igaz, mielőbbi babásodást Nekünk!

UI: Nekem egyszer azt mondták: "Azok érdemlik meg a legjobban, hogy Édesanyák legyenek, akik megszenvedtek érte." Nagyon-nagyon. Lélekben-testben....Én még gondolok rá, pedig 1év 8 hónapja történt. Kívánok sok erőt a feldolgozáshoz.

2013. aug. 25. 11:28

Nagyon sajnálom ami veled történt.Ez egy borzasztó dolog egy nő életében,nehéz elfogadni.

Én 2x vetéltem el,az elsőt nagyon akartuk ő a 12. héten hagyott itt minket.Nehezen dolgoztuk fel a férjemmel,de párhónapra rá megfogant a kisfiam.Így Ő segített.

A harmadik gyermekem születése után újra terhes lettem ikrekkel,nagyon örültünk,mert mindig ikreket akartunk,de sajnos ők sem maradtak velünk.

De a két vetélésem ellenére három gyermekem van akik feledtetik velem a fájdalmamat.

Hidd el ha ott lesz a babád a pocakodban és a kezedben kicsit könnyebb lesz.

Ha letelt a pihi idő újra bele kell vágni és nem feladni,mert úgy is sikerülni fog!!!:)

Fel a fejjel!Ölellek!

10. Nívea
2013. aug. 25. 11:11

Őszintén együtt érzek veled! Nagyon sajnálom, hogy át kellett ezt élned. Én márciusban voltam műtve.

Bízom benne, hogy hamarosan mi is babázni fogunk :)

2013. aug. 25. 10:49

A szobádban vagy, halkan bemegyek, leülök melled.A vállamra teszed a fejed és érzem hogy szenvedsz.Mindketten hallgatunk csak én szolok gondolatban hozzad.

Ezek a percek elhalványodnak ugyan, de váratlan pillanatokban mindig eszedbe fognak jutni majd. Hogy könnyebb legyen, ne arra gondolj, milyen rossz hogy nincs mar, mert ellene nem tehetsz, inkább emlékezz, milyen csodalatos volt az a rövid idő ami megadatott nektek... együtt.

Egy jó barát.

2013. aug. 25. 10:46
Nagyon sajnalom, ami tortent veled. Biztos vagyok benne, hogy lesz(nek) baba(i)d. Sajnos igaz, hogy egyutterzesre csak azoktol szamithatsz, akik ugyan ezt elik (eltek) at. En egy masik kuzdos tabort erositek (4 evet vartunk a babara, igy az egesz terhesseget vegig aggodtam). Ezt csak azert irom le, mert hiszek abban, hogy ha valamit nagyon akarsz, akkor elobb utobb teljesulni fog!
2013. aug. 25. 10:44

Szörnyű, ami veled történt, igazán azok érzik ezt át, akikkel már megtörtént. Bízz benne, hogy három hónap elteltével ismét megpróbálhatjátok és SIKERÜLNI FOG! Átéltem én is , egy 9 hetes rutinvizsgálat után halt el a magzatom... persze azt mondták, hogy nem attól volt, de én éreztem, hogy túl erősen nyomkodta meg az orvos...

Akkor megfogadtam, hogy a következő terhességemnél nem fog senki kézzel vizsgálni, az első 10 hétben csak ultrahangos vizsgálatot engedtem! Utána a terhesség alatt végig csak egy doki vizsgálhatott meg és ő is -szerencsémre- az ultrahang mellett volt. Gyönyörű, egészésges gyermekem született a vetélés után 1 évre!

2013. aug. 25. 10:39
Nekem tavaly volt egy ugyanilyen esetem kistesót akartunk de sajnos üres petezsák növekedett csak bennem sajnos egyre nagyobbra azán a 10. héten elkezdett deformálódni akkor küldtek műtétre de nem volt kihangsúlyozva hogy én akartam azt a babát úgy is kezeltek sajnos.. 3 hónap múlva lehetett újra próbálkozni egyből sikerült és spontán ikreim lettek ma már 6 hósak a kisfiaim, mindig mondom hogy az elvesztett baba jött újra a másikkal:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook