Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az első főzés emléke megmarad! fórum

Az első főzés emléke megmarad! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az első főzés emléke megmarad!

1 2 3
2008. febr. 26. 11:59

hát az én első próbálkozásom a tojásleves volt! Kersztapáméknál nyaraltam, mindenki dolgozott és gondoltam meglepem őket egy fini tojáslevessel (+rizs rántotthússal de egyedül ez sikerült)

rántás sikerült, paprika, feltöntöttem vízzel, fűszereztem, aztán beletettem 6 felvert tojást (hozzáteszem kb 1,5 liternyi levesbe) , szépen fődögélt közben ránéztem de nem láttam h elég lenne a tojás és tettem még bele szintén 6 tojást! hát mondanom se kell olyan sűrű lett h felvette az edény formáját és még a kutya se ette meg! azóta ha megyek hozzájuk már a telefonba mondják h ugye nem akarok tojáslevest főzni?

52. Hmv.
2008. febr. 10. 12:58

Mi egyik barátnőmmel főztünk volna borsólevest, mire hazajön a családja a mezőgazdasági munkából. Náluk tejjel készitették ezt a levest, előzőleg megdiszteltük a borsót a zöldségekkel együtt, szórtunk rá lisztet, feleresztettük tejjel, de olyan sűrű lett, hogy szinte szeletelni lehetett volna. Képzeljétek el, olyan volt, mint egy jó sűrű borsófőzelék, zöldségekkel, ráadásul cukrosan.

Úgy emlékszem, azért próbáltak enni belőle.

2008. jan. 29. 17:38
13 évesen borsófőzeléket. Megállt benne a kanál. Szörnyű volt, még a kutya sem ette meg.
2008. jan. 29. 17:28

Sziasztok! Én rántott csirkét csináltam.....tyúkból :))))

Még ma is elrágódom a dolgon :)))))

2008. jan. 29. 17:19
12éves voltam ;)
2008. jan. 29. 17:18

:D

én levest főztem ,csirke levest,sok sok zöldséggel :))) De mikor kifőztem a tésztát közben ,ügyesen kicsit keményen hagytam de azért jó volt!

mindenkinek izlet :)))bár kicsit mindenki sózót még rajta de fini volt!!!

akkor szeretem meg a főt hagymát máig napig imádom!!!!!!!!

ma már magamtől is kitalálok dolgokat családomnak kisebb nagyobb örömére :D

állitólag jól főzők ;)

2007. dec. 28. 20:45

Az első főzés?! Engem biztosan nem lehet alulmúlni.Életem első (általam főzött) kajája rakott krumpli (lett volna). Küllemre guszta, illatra kicsit édeskés, ízre--borzalmas. Émelyítően édes. Így jár, aki összekeveri a kolbászzsírt a hasonló színű jaffa-szörppel. Mentségem: teljesen egyforma, ötliteres üvegben tárolták az unokatesómék, zsír helyett szörpöt nyomott a kezembe, mondván, jó lesz a főzéshez.

(Nem szándékosan tette.) Én nem szoktam megkóstolni semmit...A férjem hősiesen ette, én koboztam el tőle, mielőtt örökre megundorodik a főztömtől. Megtanultam főzni :-) bár azóta sem kóstolok...

2007. dec. 10. 23:59
Mielőtt férjhez mentem, a Nagymamámtól tanultam / lestem el a fortélyokat / főzni. Ő főzött a mi négytagú családunknak. Mikor férjhez mentem nem is az ételek elkészítésével, hanem a mennyiséggel volt a gond. Abban az időben még gyúrtam a tésztát és az első ebédet / mákos tészta / sikerült két levél tésztából elkészítenem. Nem kis mennyiség!!! Férjem, / aki a mai napig imádja a tésztákat / hogy meg ne sértsen, még aznap megette mindet. Apropó: elfelejtettem mondani, hogy én sem akkor, sem most, nem eszem meg a mákos tésztát. Azóta azért fejlődtem.
2007. nov. 17. 04:25

nekem a gulyasba sikerult sutotokot fozni. Nem ismertem fel a zoldsegeket megtisztitva. Borzalmas lett. Es csak par honapja volt :)

Azota kikupalodtam:))

44. bobcsi2 (válaszként erre: 43. - Gitka)
2007. nov. 16. 22:42
Mi is nevetünk rajta még mindig Tesómmal.Meg is mondom neki hogy nemcsak mi jártunk így.De a férjednek se jutott eszébe hogy eggyen kipróbálja elkészítette az egészet?
43. Gitka (válaszként erre: 40. - Bobcsi2)
2007. nov. 15. 16:45

Képzeld, Bobcsi, épp így járt a férjem, mint ti még egyetemista korunkban:))

A nyári szünet alatt hosszan volt kénytelen nélkülözni a társaságomat, így nagyon készült a találkozóra. A kedvencét, rántott sajtott készített. Életében először, egyedül. Neki is a grízt sikerült elővenni a panírozáshoz:)) Nagyon büszke volt magára, de neki is feltűnt, hogy ez kicsit más lett:)) Így 20 év távlatából de szép emlék is:))

2007. nov. 15. 16:38
Engem Anyám nokedli készítéssel bízott meg, de a haja is az égnek áll, mikor meglátta hogy a tésztáját kézzel trutymózom össze. (a tálban nem maradt semmi, mind a kezemen volt)
2007. nov. 15. 16:32
Én gombocot föztem,de olyan lágyra csináltam a tésztályát,hogy vizben elázott semmi lett.Az óta is ritkán fözök ilyesmit,engem haza vágott rendesen.
2007. nov. 3. 15:55
Nem az első volt már igaz ,de emlékezetes.Kb. 8 éves voltam a bátyám 10.Nagyon szerettük a rántott csirkét,anyukánk már nem élt ,apu meg dolgozott.Eltaláltuk hogy majd mi csinálunk magunknak.Nemtudtuk hogy zsemlemorzsa vagy búzadara kell hozzá.Rosszul döntöttünk.Bepaníroztuk az egészet dúzadarával.Elég kemény lett,de szépen átsült a hús.mikor ettük leszedtük rólla a panírt. Azóta tudom mivel kell panírozni.
2007. nov. 3. 14:01
Mivel én folyamatos műszakban dolgoztam 12 órában,nem tudtam hogyan készül a pörkőlt!Nem volt időm megtanulni főzni!Szabadságon voltam mikor anyu korházban volt!Apu csirkepörköltet akart enni!Apu levágta a csirkét én meg megpucoltam,feldaraboltam!Elmondta mit kell csinálni vele!Megtísztítottam egy nagy vöröshagymát!És felaprítottam!Zsíron megpiritottam és a fedarabolt csirkét beletettem!Sót,bost is raktam bele,majd egy kis vízet is!!Össze is kevertem,de furcsálottam hogy más mint az anyué volt!Forrás után takarékra tettem!Időközönként megkevertem!De még mindig más volt mint anyué!Mikor megfőlt,ideges lettem mert nem tetszett a pörkölt,de nem jöttem rá miért?Apu mikor hazaért azt monta ez nem is rossz,nagyon jó az illata! :) Mikor tálaltam kissé meglepődőtt!Rámnézett és nevetve kérdezte,és nem tettél bele pirospaprikát?Nem tettem bele mert azt hittem főzés közben lesz szine a pörköltnek!Nagyon szégyeltem magam ez miatt!Vissza tettük a lábasba és apu tett bele pirospaprikát majd kicsit összefőzte vele! :) Majd azt mondta a paprika csak szint ad mindennek amibe beletesszük.De most már tudom,hogy mitől piros! :))).
2007. nov. 1. 20:22

Nekem nemigazán kellemes az első főzésem emléke. 10-11 éves lehettem mikor elmentünk, az unokatesómék vidéki telkére látogatóba (kb 30 km). Apu már a vonaton mondogatta nem érzi jól magát, és alig higy megérkeztünk rosszul lett. Jött a mentő infarktus gyanú, sziénázva hozták vissza bp.-re, mi is jöttünk vonaton, rohantunk hozzá, de 3 napig nem lehetett bemenni (25 éve szigorúak voltak a látogatási rendek). Végre mikor kihozták az intenzívről pont én voltam bent. Majdnem az első mondata a kajákról szólt, hisz szereti a hasát mint minden féri. Zöldborsófőzeléket kívánt. Én rohantam haza megcsinálni. Ízesítésre tökéletes volt. bár szerintem a borsó kemény maradt, de apu szerint a legjobb volt amit valaha evett. És én örültem, hogy örül neki.

picurka60= gratula egy cipőben járunk az első paprikáskrumlimnál én is azt hittem attól lesz jó sűrű ha berántom. Anyukám igen jót kacagot amikor megtudta, de azért elfogyott.

2007. okt. 28. 19:32
Az első marhahús levesemet egésznap főztem, mivel mikor fel főtt, mindig zavaros lett és állandőan leöntöttem róla a vizet és újból kezdtem.
36. Venes
2007. okt. 28. 18:38

Zöldségből leves volt, ami túl ízetlen lett, így meg*ztam zacskos levesporral és petrezselymes burgonya meg sült párizsi volt a második fogás.

Én is olyan 10 éves lehettem és anyuéknak volt meglepi, hazaérkeztükre. (Még megvannak és köszönik, jól is.:D)

2007. okt. 28. 16:41

10-11 éves lehettem, amikor egy szakácskönyvből kinéztem a "Burgnyás patkó" receptjét és teljesen egyedül megsütöttem...

Arra emlékszem, hogy szerintem nem sikerült valami jól (nagyon lágy lett), de anyukámnak így is nagyon ízlett :-)

Azóta sem próbálkoztam ezzel a recepttel :o)

34. coline
2007. okt. 28. 16:36

Én csirke pörit csináltam és a párom megkérdezte "mi ez leves?"

Sárgarépa fözivel is etettem már kukát.Ez a két emlékem maradt meg.:D

33. josey
2007. okt. 28. 16:18
Hú,már öreg lehetek,mert én nem emlékszem...
2007. okt. 11. 08:16
Sziasztok! Én először húslevest főztem a férjemnek, zöldség nélkül!!!! Fúú, ha még ettetek rosszat az nem kifejezés!!! Mindent beleraktam én csak épp a zöldséget nem! Hát így 15 év távlatából jót nevetünk rajta!
31. lizyli
2007. okt. 1. 20:05
Én először a tésztát tanultam meg kifőzni,kb.11 évesen,amikor is leragadt.
2007. okt. 1. 13:45
Gulyáslevest főztem amig a férjem horgászott a telken,ami fűszer létezett,halászlé füszerkeveréktől kezdve mindent tettem bele.Amikor ette a férjem,mondta,hogy egy halat sem fogott ennek mégis halászlé ize van.A csirkét először azt sem tudtam hogy kell szétszedni, a telekszomszédnéni mutatta meg,azóta már 1/2 disznót is szedtem szét amit itthon lefagyasztottam.Lánykoromban sosem figyeltem oda mikor Anyukám főzött,hiába kérte,de azóta belejöttem.
2007. okt. 1. 13:36
Az első tojásos nokedli!A képzeletetekre bízom a látványt!:)))
2007. szept. 30. 07:29
borsófőzelék volt az első. A rántást kegyetlenül elrontottam.... voltam asszem 12 éves.
27. LoLiNa
2007. szept. 30. 07:02
megmarad :D telkenvoltunk a nagymamánkkal. unokahugom és és. 13 lehetem. megbeszéltük, hogy egyik nap én, a másik nap ő föz (u.hugom). én kezdtem. pörkölttel, kicsit vizes lett :DDDD de megették :))) nagymamám a mai napig emlegeti :)))
2007. szept. 29. 23:38
én még az általánosban a főzőcske órán tanultam a rakottkrumplit, azzal kezdtem
2007. szept. 29. 21:59
Én pizzát sütöttem apunak. Só helyett cukorral. Szegény apu szó nélkül megette...
2007. szept. 29. 19:49
Tejbegríz!!! Nem tudtam fazzékkal vagy nélküle dobjam ki!!?? Aztán nagy nehezen kiszedtem belőle! Nem mertem a fazekat is kidobni anyukám miatt!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook