Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az élet útvesztőjében - Kiutat keresni! fórum

Az élet útvesztőjében - Kiutat keresni! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az élet útvesztőjében - Kiutat keresni!

1 2
2011. jún. 28. 11:42

Kedves Cydonia! Nagyon megrendítő a cikked, és a legfélelmetesebb az egészben, hogy kicsit magamra ismertem benned. Gyerekkoromban engem is csúfoltak, mert 3-4 kilóval több voltam az átlagnál. Ennek az azóta is tartó önbizalomhiány és a nehéz barátkozás lett a következménye. Én viszont szerencsére egy olyan középiskolába kerültem, ahol nem voltak ismerősök és az ottani fiúk ráébresztettek, hogy nem is nézek ki olyan rosszul. Ma én boldog, diplomás, párkapcsolatban élő ember vagyok, ők pedig az örök vesztesek. De a seb, amit okoztak nekem, sosem fog begyógyulni.

Azt tanácsolom, hogy csak magadra figyelj és ne érdekeljen, hogy mások mit gondolnak. Járj el közösségbe (nem csak bulira gondolok, pl. könyvtár, múzeum, vagy mozi, ami érdekel), ahol ismerkedhetsz.

És mi van veled mostanában?


Olivér1976-nak pedig üzenem, hogy ha a valamilyen problémája van, ne máson vezesse le a feszültséget, mert ilyen hozzászólásokra szerintem senki nem kíváncsi.

2011. jan. 24. 16:38
Kérdezem tőletek kár, hogy nem látátok a TV2 naplójában a riportot, egy fiatal hölgyről, az meg 26 kiló az édesanya már elvitte sok orvoshoz a leányát és az eredmények jók. Szerintetek genetikai hiba lehet ez? Várom véleményeteket. Egyik végletből a másikba. Üdv.Ágnes
2011. jan. 23. 18:36

bírom, amikor csődtömegek osszák másnak az észt. először le kellene tenni valamit az asztalra ( ami tudom, h nem könnyű ) aztán lehet okoskodni. de Te annyira lusta vagy, h már ennek sem érzed szükségét, saját magadat is becsapod. így csak ugyanolyan csődtömegek hallgatnak meg mint amilyen Te vagy. Viszont van egy jó hírem - ez ellen tudsz tenni, de az nagyon nehéz lenne és szerintem ehhez Te túl gyenge vagy - sajnáld tovább magad, ha téged ez boldoggá tesz.

Te vagy a jó, mindenki más akivel az életben találkoztál az gonosz...nézz már magadba, ezt mind te vonzottad be, a hiba benned van és nem a világban.

Lúzer !

2011. jan. 16. 11:56

[link]


Itt a naplóm! :)

38. Miszti3 (válaszként erre: 36. - Cydonia)
2011. jan. 4. 11:54

Mindenesre gondoltam.

Hogy hogyan alakul az életed ezután.

Egy naplóírás Neked is hasznos lehet, segít összeszedni a gondolataidat, jobban átlátni a történteket, mert egy kicsit elmélyülsz magadban, jobban megérted az érzéseidet, átgondoltabbá -megfontoltabbá- tesz, nem csak rohansz, és hagyod megtörténni a dolgokat.

Utólag visszaolvasva meg néha jókat lehet mosolyogni rajta, vagy komolyabbra fordítva, rájössz, hogy mi vezetett egyes dolgok jó-vagy rossz kifejletéhez, hol hibáztál, vagy döntöttél pazarul jól.

Nem véletlen, hogy ilyen sokan írnak naplót...


Persze úgy kell írni, hogy mások is értsenek belőle valamit, -szereplőket eleinte bemutatni-, hogy tapasztalatokat tudjanak levonni. Nem árt, ha az olvasóid érdeklődését is fent tudod tartani. (attől nem félek, hogy nem tudnád, annyira szépen megírtad azt a cikket is, élmény volt olvasni.)


Ami számodra még hasznos lehet, hogy minden bejegyzésedhez irhatnak kommenteket az olvasóid, amikkel esetleg rávezetnek olyan dolgokra is, amik éppen elkerülték volna a figyelmedet, vagy valamilyen más szemszögből is láttatják Veled -kívülről, elfogulatlanul- az életeseményeidet. Tanácsot is adhatnak, amiken esetleg elgondolkozol. Szóval Neked is lehet tanulságos, építőjellegű a naplóírás és a fáradságod revanzsálva lesz ilyenformán.


Nem kell minden nap beírni a naplódba, csak ha valami történik, vagy valami nagyon foglalkoztat, másokról is irhatsz a környezetedből, vagy ha olvastál valahol valami érdekeset, azt is megoszthatod az olvasóiddal. (Felhívod rá a figyelmüket).

Én szívesen olvasnám a naplódat. :-)

37. Binky (válaszként erre: 36. - Cydonia)
2011. jan. 2. 14:41

szerintem a kettő összefügg:)

jó érzés, nyomon tudod követni a dolgaidat, rendszert visz az életbe és visszaolvashatsz

na meg engem is érdekel:)

2011. jan. 2. 13:19

Sziasztok! Kinek hogyan sikerültek az ünnepek? Fogyás? Hízás? Fogadalom?


Sikerélményem: a 65 kgmmosan hordott farmerem feljön és be tudom gombolni, persze nem úgy áll, mint anno, de ez már valami!


Egyébként pedig napló? Diétás naplóra gondoltok vagy mindenesre?

2011. jan. 1. 10:21
Megvigasztalom a beírókat a Story Tv-ben beszélgettek a Falusi Mariannal a kövérségről, mert ő azt mondta magáról, hogy ő már eleve ilyen felépítésű nyilatkozta, ha 48 kg lenne úgy nézne ki, mint a beton böske. Állandóan fogyókurázik, több kevesebb sikerrel itt a barátnője LANG Györgyi akiről senki sem hitte, hogy nagyon fiatal lány korában balettozott. Ez alkati kérdés, de nem árt a megfontoltság, mert könnyen az egészségünk látja kárást. Akit lehet óvatosságra intek a saját érdekében. Üdv.Ágnes
34. hori94gabi (válaszként erre: 33. - Scara.bosco)
2011. jan. 1. 09:52

ki tudja mi lesz a lányodbol.... :)

én is dagadt kislány vtam...

Az egész családom husi én meg a magas bot..

2010. dec. 30. 09:39

Én is a gyerekkori súlyodra kaptam fel a fejem, aztán eszembe jutott, mennyire más egy gyerek felépítése. Én 168 cm-vel voltam anno 56 kg 8-ban. És bizony pocakos, bögyös-faros. Majd 18 évesen 54-58-cal szép formás. Így már könnyebb volt elképzelnem, bár én is azt hittem, hogy egy guruló kisgyerekről beszélsz :-).

De a gyerekek a leggonoszabbak a világon egymással, ez tény. A saját fiamon látom. Múltkor kigúnyolt egy dundi kislányt. Persze megkapta a magáét, de ez nekik sajnos természetes. Aki más, azt gúnyolni kell.


Múltkor "vitába" keveredtem egy anyukával, aki fogyni akart, és megpróbált meggyőzni róla, hogy a tönköly liszt mennyire drága. (Ez így is van, de....). Majd kiderült, hogy havonta 15-20 kg lisztet süt el. A hivatkozás az volt, hogy mindent megad a gyerekének és szereti. És nagyon megsértődött, amikor amúgy felébresztésként megpróbáltam benne tudatosítani, hogy az ilyen szeretet hová vezet, és tönkre teheti a gyerek egész életét, mi több, meg is ölheti.

Pedig igenis mi vagyunk ezért a felelősek. És lehet, hogy a lányom zokon veszi, amikor este nem engedem, hogy faljon. De sajnos ilyen alkat. És a szívem szakadt meg, amikor a rosszindulatú rokonok már 3 éves korában ledagadtozták. Még csak 6 éves, sportol is, de nem szokhatja meg a nyakló nélküli zabálást. Ez van. Persze igyekszem nem stresszelni ezzel, de úgy gondolom, ha egy egészségesebb rendszerbe nő bele, már segítettem neki.


Cydonia, neked pedig nagy-nagy kitartást! Nem akarok diétás tanácsokat osztogatni, mert mindenkinek más jön be. Én tuti kinyúlnék a nyers étkezéstől. Nincsenek is ilyen gyors eredményeim. De így működnek. Amit viszont mindenkinek tennie kell. Sport, sport, sport! A legjobb ellenszer az öregség ellen. Egyedül az izomtömeg növelése, majd megtartása képes egy olyan állapotot fenntartani, amivel nem kerülsz a jojo körforgásába. És nem kell 6-7 hónapi diéta után 3 salátalevelet apróra vágnod egész napi élelemként, ha folytatni akarod a fogyást.

2010. dec. 30. 09:24

Élmény volt olvasni a cikkedet, szívhez szólóan leírtad. Talán még könyvet is írhatnál az elmúlt életedről, sokaknak tanulságos lenne. Azoknak is, akik ilyen kegyetlenek voltak Veled.

Sok szerencsét kívánok a további életedhez, valamint gratulálok az elért sikereidhez.

Én is szívesen olvasnék egy naplót...

2010. dec. 29. 22:20

:) Öööm jól van:D Megoldom, habár van már egy mérlegelőm is itt.


Egyébként mostanában tényleg semmi cukor, vagy liszt vagy hús nincs. Csak ami az előbb említett kategóriákon kívül esik és zöld tea:)

30. Binky
2010. dec. 29. 22:06

Márpedig rendszer kell az életedbe. Nekem először 90 napos, majd kétszer végigcsináltam a szegedit és utána testkontrolloztam. A cikkedben is írtad, hogy a meg nem evett falat gondolata jólesik, és erre kell szerintem is fókuszálnod. Hogy minden alkalommal, amikor ezt vagy azt a zsíros vagy cukros falatot nem eszed meg, akkor jót teszel magaddal és tulajdonképpen szereted magad.

Bármi is lesz, én figyellek, szóval vigyázz magadra:D

Ja és indíts már egy naplót pls:)

2010. dec. 29. 21:23

Már meg sem tudnám számolni, hogy hány féle fogyókúrát, szert, mozgásformát próbáltam és semmi sem használt. Egyszerűen csak nehéz vagy épp lehetetlen volt megérteni, hogy ehhez tényleg életmódváltás meg egészséges ételek kellenek és tudatos lépések. Szerintem pont azért nem jöttem erre rá, mert a környezetem frusztrált egyfolytában. Most, hogy a dédmamám nem él és el is szakadtam a gimnáziumtól, egyszerűbb lett az élet. Az utóbbinak persze örülök, az előbbi miatt pedig senki ne értsen félre...csak...borzasztó volt végignézni pont az utóbbi 1.5 évben a leépülését. De azon is gondolkodtam, hogy talán ennek így kellett lennie. Miatta. Bár ki tudja...


Az 50 kiló álomcél, talán tényleg kevés, de ha már legalább 5-össel kezdődik a súlyom, akkor mérlegelni fogok. Addig is marad tényleg az öngyógyítás. De furcsa, hogy jobban érzem magam attól, hogy az egész sztorit megosztottam Veletek, kedves Hoxások!


És Binky, az utolsó mondatod nagyon jól esett.

:)

28. wirgi
2010. dec. 29. 19:34

Gyógyulást kívánok Neked egészségileg és lelkileg is.

Gondolom azt nem hiszed, hogy azt a súlyt amit tizenév alatt szedtél fel pár hónap alatt le is adod, főleg úgy ne, hogy koplalsz!!! Több olyan fórum működik ahol egészséges táplálkozással is lehet súlyt veszteni, de ezek nem rövid távú módszerek. Igazi elhatározással sikerülni fog. Én drukkolok neked!!

27. Binky (válaszként erre: 13. - Cydonia)
2010. dec. 29. 14:02

Az 50 szerintem kevés lenne neked. Én 167 cm vagyok, most teljesen normális testsúlyú, olyan 59 körül lehetek. Legkevesebb eddig 57 volt, legtöbb 73 körül.

Kiló, centi, nem számít. Az elején igen, amikor aktívan fogyókúrázol, utána dobhatod a sunyiba.

26. Binky
2010. dec. 29. 13:59

Na hello-belló!

pár változtatással kb a saját történetemet olvastam.

Gyógyulj, csináld, legyél olyan, amilyen mindig is akartál, mert azt tehetsz magaddal, amit csak akarsz, úgy változhatsz, ahogy csak akarsz.

Tényleg, csak csináld.

A nagyszüleim nemrég azt mondták, hogy én teljesen más vagyok, mint voltam. Közben csak annyi történt, hogy közelebb kerültem önmagamhoz, ahhoz amilyen mindig is akartam lenni, illetve a saját magamról kialakított ideálképemen is sokat változtattam. Ha tudod magadról, hogy egy kincs van, benned olyan rejtőzik, ami senki másban nem, akkor ezt meg fogod tudni besülni és mások is észreveszik.

Ékes bizonyíték arra, hogy én is az egyik volt osztálytársam évfolyamtársa vagyok jelenleg a főiskolámon. Könnyen elképzelhető, sőt, valószínű, hogy anno ő is a gúnyolóim közé tartozott. Mégis most nagyon közel állunk a barátnő státuszhoz, ami anno elképzelhetetlen lett volna.

Van egy tiszta lapod, élj vele.

A jogon senki nem fogja tudni ki vagy mi voltál előtte, most úgy mutathatod be magad, ahogy még senki nem látott előtte.

Jó, hogy otthon vagy, szánj rá időt, hogy változtass. Te vagy az elsődleges projekted magad számára.

2010. dec. 29. 05:40
Cydonia! Ez egy nagyon szép élettörténet volt. Köszönjük :)
2010. dec. 28. 15:31
Ne fogyókúrázz, hanem életmódot változtass. A fogyókúra csak arra jó, hogy belekerülj egy jojó effektusba. A nyersétel már nagyon jó irány, jó, hogy rátaláltál, de van más is, ami segíthet. Én például a paleo étrenddel tudtam normálisan lefogyni. A mozgás is nagyon fontos, de ott csak olyat keress, ami örömet okoz. Érezd jól magadat a bőrödben, és ne a csoki, és az édességek legyenek az örömforrások.
2010. dec. 28. 14:23
2010. dec. 26. 18:15

Olvastam, amit írtál. Engem is csúfoltak az iskolában, pedig még kövér se voltam. Csak olyan... nem tudom milyen.

Talán az iskola, mint hely is eredményezi a helyzetet, hiszen sohasem csapatmunkáról szól, hanem tanulásról és dolgozatokról, feleletekről, versenyről, osztályozásról. Így nehezen ismerik meg a jótulajdonságait az embernek, hogy igazán segítőkész, kedves, vagy humoros, vagy csak jó vele együtt dolgozni. Beágyazódik az ember egy szerpbe, és onnan csak nehezen vagy sehogy se mozdul ki.

A fogyáshoz gratulálo igazán, és ne hidd, hogy az egyetemen ugyanaz fog várni, mint akár középiskolában:) Értékelik majd aki Te vagy, vagy valaki értékeli vagy többen, mert aki így tud írni az más jó dolgokra is képes lehet.

2010. dec. 24. 22:16
Szedjetek almaecet kapszlát!!!!Nem kell mellette diétázni!!Nekem már 2 szer sikerült 2 szer azért ment fel a súllyom mertrt kismamam lettem:-)Szóval nincs visszahízás ha abbahagyod is hónapokra a gyomrodat nem készíti ki nincs tőle hasmenés:-)Ne kínozzátok magatokat zöldségekkel:-)
2010. dec. 24. 22:13
A 160 valahány centikhez sok a 65 kg?????
19. Járminé Ritus (válaszként erre: 1. - Cydonia)
2010. dec. 23. 13:58

Szia!

Megértelek és ha nem haragszol időnként írok majd neked,hogy egy kicsit segítsem ezt az elhatározást.

Tudom milyen ez az egész...egész életem a fogyókúrákról szólt,bár én gimiben az átlagos súlyúak táborába tartoztam és még utána is míg férjhez nem mentem.

167cm vagyok és az 58kg már kevés mert öregnek látszom.Ideális a 65kg.Amihez most kb 10-15 kg kellene fogynom.

Januárban kezdem és remélem tudjuk egymást támogatni.

Sok sikert és kitartást kívánok neked így az ünnepek alatt is

Szép Karácsonyt!Rita

2010. dec. 23. 11:56

Szia Cydonia!

Szeretnék neked nagyon nagy erőt és kitartást kívánni! Tisztellek, amiért ilyen kitartó vagy! Nekem is van egy kis súlyfeleslegem, de én az egészséges étrend valamint a mozgás híve vagyok. Áldott békés karácsonyt és egy szebb boldogabb évet kívánok, pusz:

Édes

2010. dec. 23. 11:17

Én nem néztem totálisan utána. Eleinte nyers zöldség-gyümölcs diétát tartottam, aminek a lényege, hogy mindent nyersen, vagy 40 fokig párolva lehet fogyasztani, maximum minimális sóval de azt is hanyagolva. A gyümölcs nassolási kategória, amibe még beleesnek az olajos magvak, aszalt gyümölcsök, szárított gyümölcs vagy zöldség (almachpis, stb).


Mostanában azonban a főtt zöldségek és kevés rizs is terítékre kerül, a tej pedig a kálcium miatt kell.


Tulajdonképp én elkerülöm a liszt, cukor + állati zsíradékok minden formáját.


:) Örülök, hogy segíthettem.

16. fura
2010. dec. 23. 08:11

Köszönöm, hogy elolvashattam a cikked. Nagyon tanulságos és szomorú. Remélem eléred az álmaidat, és meggyógyulsz testileg-lelkileg. Én nagyon szurkolok neked így ismeretlenül is!


Nekem mindenesetre erőt adtál! :)

Őszintén remélem, hogy hamarosan rád talál a szerelem!


Még egy kérdés, miről szól ez a zöldség diéta? Hol tudnék utánanézni?

2010. dec. 23. 00:20

"Amíg valaki elutasítja saját testét, addig nem is tud rá megfelelő hatással lenni."


/V.T./

2010. dec. 22. 21:00

Csontozat kérdése is,de szerintem 65 körül már jól nézel ki,és nem egészségesen ,hanem JÓL!!!!

A Broca indexed/ideális testsúly/:58.5 kg....

De ez csak egy viszonyszám ..a csontozat és az izomzat sokat ad hozzá...

2010. dec. 22. 20:26

165 centi magas vagyok.


Szexinek nem éreztem nagyon magam, 64 körül viszont kezdtem egészségesnek tekinteni magamra. Olyan feeling is volt:P


Az alkatom meg az orvosi ideális testsúly valahol 50-53 között lehet. Szóval akkor talán minden rendben lehet. :D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook