Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az árnyoldalak fórum

Az árnyoldalak (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az árnyoldalak

1 2 3 4
19. Mazsinka (válaszként erre: 18. - Patapucs)
2013. ápr. 7. 12:07
Akkor most mit is akarsz ezzel a hozzászólással elérni? Először azt írod, sokat számít, hogy nem eszem meg a másik felét, aztán már az is baj, hogy az első felét megettem? Akkor mi a helyes út? :)
18. patapucs (válaszként erre: 15. - Mazsinka)
2013. ápr. 7. 11:55

Itt a hiba.

A gondolkodásod kell először átállítani, a többi csak utána jön. Igenis nagyon sokat számít a másik fél tábla csoki. Sőt, mivel igazán erre nincs is szükség (ez csak egy finom nass), az egész hízlal. Az egész táblánál dupla annyit hízik az ember, minta felénél (itt nem a magas kakaó tartalmú étre gondolok, de abból is bőven elég pár kocka


Ok,agyban egy ideig igy könnyebb, de utána?

Ja lemennek a kilók. Utána mi lesz??

17. 204b0f6e6a (válaszként erre: 1. - Mamaluka)
2013. ápr. 7. 11:53
A legegyszerűbb ha azt eszed amit szeretsz,csak felezd az adagokat.Igyál sok folyadékot.Hatóra után ne egyél.Nincs sok felesleg rajtad,tehát ésszerűtlen minden badarsággal sanyargatni magad.
2013. ápr. 7. 11:38

Sajnos én is így vagyok ezzel. Életem 52 éve alatt fogytam vagy 100 kilót összesen, de ahhoz, hogy meg is tartsam továbbra is diétáznom kellett volna és rendesen odafigyelni egész életemben. Erre sajnos én nem voltam képes, így aztán 2-3 évenként fogynom kellett 6-7 kilót, az utóbbi években 10-et.

Most éppen egy ilyen után vagyok (-13 kiló) és húsvétkor nagyon odafigyeltem, hogy mit eszem és mennyit. összesen 3-4 sütit ettem és ittam pár pohár italt... ennyi volt a bűnözés a megszokottakhz képest.(Se krumpli, se kenyér, se más szénhidrát) Híztam majdnem 3 kilót 5 nap alatt! Igaz azóta lement, de egy hétig csak fehérjét ettem érte!

Én is azt érzem, hogy túl nagy árat kell fizetnem azért, hogy ne hízzak el.

2013. ápr. 7. 11:31
Nekem sokkal egyszerűbb kizárni bizonyos ételcsoportot, mint mértékkel enni belőle. Mert ha megeszek fél tábla csokit, akkor úgy vagyok vele, a maradék fél már nem oszt, nem szoroz, és betömöm azt is. Na, de nem vagyunk egyformák.
2013. ápr. 7. 11:23

"Ez lelkileg is megviseli az ember szervezetét."

Hát ezt jól megaszontam! XD

Arra akartam kilyukadni, hogy lelkileg sem túl jó, és az ember szervezetét is megviseli.

2013. ápr. 7. 11:23

Hát nem erre van szüksége a szervezetednek, legalábbis nem csak ezekre. Sehol egy kis zsír, ami nélkül nem működik egy csomó minden benned.


Kajálni jó, és élvezni kell az evést.

Én megtaláltam a módszerem, le is fogytam, tele vagyok energiával, és még meg is gyógyultam.


Találd meg te is ami jó neked, mert ahogy olvastam, ez még nem az!

2013. ápr. 7. 11:22

Én is úgy látom, hogy rémesen egyoldalúan ettél! Ez lelkileg is megviseli az ember szervezetét.

A történetünk nagyon megegyezik egymással. Kamaszkorom óta volt rajtam plussz. Szülés után nagyon büszke voltam, hogy mindössze két kilót híztam, így voltam 67 kg.

Aztán mozgásszegényebb lettem és 78 kgot mutatott a mérleg, mikor a lányom egy éves volt.

Magamra sem ismertem.

Én egy igazi hedonista családból jövök, tudjuk hogy a zsír viszi az ízt, zsiradék nélkül nem olyan finomak az ételek.

Nálad szerintem az a baj, hogy túl sokat eszel.

ÉN is imádom szinte fulladásig teletömni magam.

Javaslom neked, hogy a divatos diéták helyett inkább mérsékeld az evést.

Nem kell a harmadik szelet rántotthús, elég kettő. Ha még mindig ennél, akkor nyomj be egy salátát. Ne gyötörd magad, élvezd az életet, de okosan. Ez a trükk.

Manapság divatos egy-egy tápanyagcsoportot, csak összetevőt rezidens gonosznak kikiáltani. Legyen ez a cukor a szénhidrát, a búzaliszt, vagy a só. De mindezekre szükségünk van, de nem mindegy, mennyit fogyasztunk.

A legtöbb édesítőszer laboratóriumi körülmények között készül (én speciel még a rágóban lévő aszpartám mellékízét is utálom). Próbáltam édesítőzni a kávémat, de egyszerűen nem bírtam meginni, annyira undorítónak éreztem.

Ne kínozd magad, mert akkor nem lehetsz boldog!

11. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Mamaluka)
2013. ápr. 7. 10:41
Amit egészségesnek hiszel, az valószínűleg rosszul összeállított étrend, ami egyoldalú és unalmas is. Hosszú távon azzal is messzebb jutnál, ha nem vágnál be plusz 1-2 tányért. Tanult meg nem mennyiségben mérni az ízek élvetét!
10. Elexis
2013. ápr. 7. 10:37

Szia, én is nagyon hasonló vagyok hozzád. Nekem sose ment együtt a fogyókúra és a sport. Ez leginkább azért van így, mert nem tudok valamit félig meddig csinálni. Vagy tényleg megy ezerrel a fogyókúra de akkor nincs elég erőm csinálni a sportot vagy sportolok ezerrel de akkor eszek is... A 90 napost megcsináltam már én is (78 napot bírtam), 13 kg-t fogytam vele viszont elkezdett a hajam hullni utána és maximum húsnapokon meg a szénhidrát napokon tudtam volna tornázni.

Visszatérve a cikkhez: Ha szereted az ízeket, akkor nézz utána az ájurvéda táplálkozásnak. Ott bizonyos fűszerkombinációkkal érik el a változást/fogyást. Besorolnak valamilyen kategóriába vagy azok keverékébe és persze megvan minden kategóriának a maga fűszerezése. Lehet ha ennek utána nézel akkor ehetsz normálisan (ahogy eddig mindent) csak különleges fűszerezéssel. Sőt, még az is kiderülhet hogy van olyan étel, amit a te típusodnak megfelelően többet fogyaszthatsz és jót is tesz neked.

9. patapucs (válaszként erre: 7. - Patapucs)
2013. ápr. 7. 10:13
Úgy látom túlságosan belelendültem....bocs a rengeteg "stb" miatt.
8. patapucs (válaszként erre: 7. - Patapucs)
2013. ápr. 7. 10:11

Levesnek/ben, sütve, grillezve, rakottan a tepsiben, stb.

Ezernyi lehetőség van!

Ha egy ilyen diétával próbáltam volna fogyni én is ugyanígy éreztem volna mint a cikk írója.

2013. ápr. 7. 10:09

Ahogy olvastam a cikket, túl egyoldalú volt az étkezés. Valószínűleg lett nyomelem vagy vitaminhiány is, mert szénhidrátra, zsírra azért szükség van. Eleve a zsírban oldódó vitaminok sem tudnak normálisan felszívódni.

Tudom sokan szídják a 90 napos diétát is, de ezzel sosem voltam gyenge, stb. Van energiám, nem tüntek el az izmaim (hála a sportnak), stb.

Ha valaki szereti az ízeket, akkor minden nap ugyazt enni elég kiábrándító lehet. Amit ő csinált az nem életmód váltás volt, hanem speciális diéta.

"Sima" olaj helyett oliva, fehér liszt helyett teljes kiőrlésű, stb. A cukorpótló napi mennyisége is maximálva van, de már lehet kapni Steviát, stb.

Húsból nem csak párolt csirkehús, hanem sült, grillezett, stb. Hal, pulyka, kacsa - ha csak a sovány husokat szereti vki. Időnként kell azért vörös is, de azt nem mindenki csípi.

Zöldség: leves nek/ben,

2013. ápr. 7. 09:50
Nagyon unalmasan táplálkozol és keveset eszel, ez a te bajod. Minden reggel ugyanaz, minden délben fehér hús? Ugyan, mi baj a vörössel, vagy ha zsírosabb egy kicsit? Este saláta...brrr...minden nap. Tessék enni tojást, mindenféle húst, sok gyümölcsöt, magokat, tejtermékeket... Keress alternatív liszteket, süss kalácsot belőle, ha kívánod az édességet. Naná, hogy ráunsz a párolt karfiolra...
2013. ápr. 7. 09:26

Szia!

Én nem vagyok abban a helyzetben, hogy "kioktassak" akárkit is...nem ez a célom. Sőt még talán tanácsot sem kéne adnom, hiszen én mindig elbukok, de nekem nem volt semmiféle "kattanás", és én fejben gyengébb vagyok.

De! Szerintem nagyon eltúlzod az egészséges életmódot. Szerintem az nem az, hogy mindenbe édesítőt teszel, személy szerint rosszabbnak tarom, mint a cukrot. Igaz, a biosztanáromtól hallottam, de az egyik ismerősének komoly gondjai lettek, pont emiatt. És a zsiradék sem olyan rossz ám. Nyugodtan lehet sütni a húst, és több ch-t enni. Én, igaz csak az elején, de egy hét alatt 3-4 kilót fogyok, utána is lemenne 1-2 kiló. Szerintem ez tényleg egészségesebb, még akkor is ha több a kalória. De így sportolni is van erőm. :)

És én eléggé pesszimista vagyok, sőt megkockáztatom, hogy depressziós is voltam már, amikor koplaltam... De mostanában jó kedvem van, főleg akkor ha megy a fogyi.

Szóval nyugodtan lazíthatsz!!

Sok sikert!!!

2013. ápr. 7. 09:24

Szia! Szerintem egyszerűen csak túl kevés szénhidrátot eszel, legalábbis a leírt tünetek és étkezési szokások alapján. Az egészséges életmódba min 120g szénhidrátnak is benne kell lennie és akkor minden ok lesz.:-) Persze ezt inkább pl.: zabkorpából és gyümölcsökből kéne elérni, néha a krumpli is belefér csak ésszerű mennyiségben. Ami még segíthet, hogy keresel diétás ételeket a neten (rengeteg van), mert a sali a grillezett húsokkal nagyon unalmassá tud válni.


Javaslom a kalóriabázis oldalt, az segít figyelni a táplálék eloszlásra is.


Csak jókedvűen csináld, mert másképp nem is fog menni hosszú távon. Sok sikert a váltáshoz, ami nem a -5-7kg, hanem az egészség miatt a legfontosabb.:-)

2013. ápr. 7. 09:20
Szia! Szerintem kevés a zsír, amit eszel. Energiát adna, és nem az hízlal.. Én sokszor eszem reggel pl. szalonnás tojást, mégis fogytam. Sőt, többen mondták már, hogy a régebbi énemhez képest kivirultam... Sok sikert neked!!
2013. ápr. 7. 09:15
Téged boldoggá tesz az evés.Vannak sokan ezzel így. Sztem egy héten kétszer egyél amit szeretsz ,akkor kiegyenlítődik a dolog nálad.A boldogság ,jó kedély fontos dolog.Sokkal fontosabb mint az ,hogy nádszál vékony vagy e ,vagy sem.:)
2013. ápr. 7. 09:08
Nem sokan beszélnek arról, hogy mi az érem másik oldala! A nagy híres életmódváltás... én leírom. Lehet, hogy sokan nem fognak egyetérteni, de biztos lesz itt olyan is, aki hasonló cipőben jár. Én sem tudom, hogy mit csináljak. De a fogyókúrázással járó depresszió nyilván nem egyedi eset.

Ugrás a teljes írásra: Az árnyoldalak
1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook