Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az apa segítsen a csecsemő éjjeli ébredéseinél? fórum

Az apa segítsen a csecsemő éjjeli ébredéseinél? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
37. McKenzi (válaszként erre: 36. - Szebinora)
2008. nov. 27. 14:26

Bárcsak le tudtam volna feküdni nap közben

szóval helyzetfüggő

de ha lett volna módom aludni, akkor se csináltam volna mindent egyedül - mégpedig azért amit már előbb leírtam.

2008. nov. 27. 14:24

Én soha nem erőltettem rá semmit! Apa hál istennek nagyon sokat segít, a házimunkában is!

Este, ha hazajön a munkából, mindent ő csinál a gyerekkel. (fürdeti, eteti, altatja, stb.)


De azt ne felejtsük el, hogy míg ők dolgoznak egy esetleges sz*r éjszaka után, mi le tudunk feküdni napközben is a gyerekkel!

35. jpne (válaszként erre: 28. - 8ee31e318f)
2008. nov. 27. 14:24

Nagyon örülök, hogy hozzászóltál, mint férfi! Igazából meg vagyok lepődve. Erre nem is gondoltam. Azt hittem én azzal könnyítem az életét, hogy éjjel hagyom aludni. Hogy Ő ebben lehet, hogy részt szeretne venni csak mondjuk nem meri mondani? Lehet.

Na, ezzel most elleszek egy darabig! :-)))

34. McKenzi (válaszként erre: 28. - 8ee31e318f)
2008. nov. 27. 14:20

"en ugy latom a no rontja el a ferjet, mikor az elejen o magara vallal mindent, es elveszi a munkat a pasitol."


ez nagyon igaz, főleg azért mert mindig azt becsüljük amiért megdolgozunk :)))

33. McKenzi (válaszként erre: 28. - 8ee31e318f)
2008. nov. 27. 14:17

teljesen igazad van, a férjem is egyetértene veled (sokszor egyébként is baromi keveset alszik, mikor rengeteg munkája van egyszerre)

de ő is azt mondta, hogy ő szerette ringatni a kicsit éjjel

2008. nov. 27. 14:17
de egyebkent egyetertek az egyik hozzaszoloval is, ha nektek megfelelt az ahogy eddig volt, mindkettotoken, akkor gond nincs!!! nem vagyunk egyformak! es ez igy van rendjen, a lenyeg, hogy mind a ket fel jol erezze magat a szerepeben.
31. mokusmazsola (válaszként erre: 28. - 8ee31e318f)
2008. nov. 27. 14:16
teljes mertekben egyetertek veled, es igy van az elejen a randizasokkal neha hajnali 3-4-ug voltunk fent, masnap meg munkaba mind a ketten!:))
2008. nov. 27. 14:13

en nem vagyok ennyire"csak az anya csinaljon ejjel mindent" parti.en sajna nagyon rossz alvo vagyok, nehezen alszok vissza/ a ferjem pont az ellenkezoje, pillanatok alatt visszaalszik. mikor pici volt a gyerek es ejjel felebredt enni, a ferjem kivette a kisagybol, pelenkazta majd odahozta nekem szoptatni. egy ejjeli szoptatas egy-masfel orat tartott az elej. sokszor elaludt, lassu volt, nehezen bofizett. az etetest a ferjem vegigaldta persze. tehat volt, hogy en ejjel 3-4 orat voltam fent, a ferjem pedig ket felkelessel, pelenkacserevel es baba visszatevesevel az agyba meg 20 percet.... az igazsaghoz hozzatartozik, hogy nem volt olyan, hogy vegigsirta volna az ejszakat vagy ilyesmi. enni kelt fel, az sokat tartott utana meg 20 perc mre visszadunnyogte magat az agyba. en teljesen segitseg nelkul voltam es ket hos koraig nappal nem tudtam letenni mert rogton orditott. vagyis nappal en sem igazan pihentem! persze az elso hetekben nagyon gyenge is voltam, hagyott volna egyedul csinalni mindent?

miert ne segitsen? egy csalad vagyunk es egyutt csinalunk mindent! persze, ha ejjel siros volt akkor kuldtem aferjemet lefekudni es en simogattam vissza alomba. de a mai napig, ha ejjel felebred es meg kell igazitani az agyba, mindketten megyunk. es a hazimunkaba is segit, foleg hetvegen.

felre ne ertsetek, nem azt mondom, hogy ki kell hasznalni a masik felet! es ha kell ha nem ugraltatni. de szerintem az termeszetes, ha segit. kisgyerekes ferfikollegai sokszor bevalltak ferfiasan, hogy jobban elfaradnak otthon a gyereknevelessel, mind ha munkaba mennenek...

29. 1397c45af7 (válaszként erre: 27. - 1397c45af7)
2008. nov. 27. 14:13
jav:szinte kivétel nélkül
2008. nov. 27. 14:13
Ugy latom itt en vagyok az elso pasi aki hozzaszol. en ezt az egeszet ugy latom, hogy miert csak a munkahely, es alvas jut egy pasinak. neki is szuksege van a csaladi melegsegre, es hogy kozelebb keruljon a gyerekhez. nekem az elso elmenyem a fiammal az volt, hogy mig a felesegem a szuloszoban volt (csaszarral) addig a kezembe nyomtak a lefurdetett babat. az igazsag az hogy eloszor azt neztem kinek adjam tovabb, de szepen otthagytak vele egydul :) bele telt jonehany percbe, mig eljutott a tudatomig mi is folyik itt eppen. nalunk elofordult hogy en ebredtem fel elobb. eleg mely alvo vagyok egyebkent. de mikor otthon voltam, akkor rosszul esett volna ha feleslgesnek erzem magam. sokszor, en ugy latom a no rontja el a ferjet, mikor az elejen o magara vallal mindent, es elveszi a munkat a pasitol. a legtobb pasi szivesen segitene, en szerintem. de ha feleslegesnek erzi azt amit csinal, nem fogja megcsinalni kesobb. apro dolgok. kitakarit , es utana torolget a parja. ami nem jo dolog, mert olyan mintha a ferj meg sem csinalta volna. De visszaterve a babara. ez igazabol alakul, es ha felkel a ferj ejjel, abban nincsen semmi baj. egy egy ebren toltott ejszaka utan sem dol ossze a vilag. gondolom akkor sem, mikor az elso randik idiejen egesz ejjel egyutt, es ebren, masnap pedig munka. meg jo erzes is volt. ;)
2008. nov. 27. 14:13

Sziasztok!

Nálunk kb két hónapja,amióta teljesen tápszeres lett,szindig kivétel nélkül mindig az apja eteti éjjel.Nem én kértem rá,ő mondta,hogy pihenjek csak nyugodtan legalább éjjel.

26. kiscsirke (válaszként erre: 1. - Jpne)
2008. nov. 27. 14:12
Nem csak Te gondolod így. Én is így gondolom, ha dolgozik. Ha nem dolgozik, az megint más.
25. jpne (válaszként erre: 22. - 22d5615669)
2008. nov. 27. 14:04

Köszönöm, nagyon aranyos vagy!


Az első kettőnél semmi gond nem volt, igazából jó volt így. De arra gondoltam, hogy lehet, hogy én vagyok túlságosan ...nem is tudom hogy írjam...talán gyámoltalan. És két nagyobb gyereknél már nem mindegy, hogy én is mennyire vagyok kipihent napközben.

Gondolom értitek mit akarok itt kinyögni. :-)

24. McKenzi (válaszként erre: 18. - Jpne)
2008. nov. 27. 14:01
Drukkolok én is, csináld ahogy jónak látod, hisz ez annyira ember és helyzetfüggő. Csodálom, hogy mások ennyire konkrétan ki merik mondani, hogy ez csak így vagy úgy jó
23. 22d5615669 (válaszként erre: 21. - McKenzi)
2008. nov. 27. 14:00
:))
22. 22d5615669 (válaszként erre: 18. - Jpne)
2008. nov. 27. 13:59

Nagyon sajnálom ami történt!

Akik meg bántottak,azokkal tényleg ne foglalkozz!!!!


Irigykedem,hogy ilyen sokáig tudod szopiztatni!!És hajrá a 3.babához!

2008. nov. 27. 13:59

Szerintem a férjem is segített volna, ha tud, de sajnos ő is ilyen keveset aludt (azért kicsit többet mint én)

Lehet én voltam a hülye, mert mikor sírt mindig megszoptattam, kb. 10 percenként, és valójában a hasa fájt, olyan puffadt volt a hasa mint a lufi, kb. ötödik héten jöttem rá hogy talán tornáztatni kéne, és lám akkorát rottyantott, hogy csak lestünk, ezek után sokkal jobb lett.

20. szebinora (válaszként erre: 18. - Jpne)
2008. nov. 27. 13:57

Úgy csináljátok, ahogy az előző kettőnél!

Akkor sem volt semmi belőle (gondolom) ha apa nem kelt fel, most sem lesz! Ha meg segíteni akar, úgyis segít!

2008. nov. 27. 13:54
Mikor a gyerkőc kicsi volt,nekem a párom felébredt sirásra és nekiállt ringatni,én átvettem tőle,ő pedig pihent tovább.
18. jpne (válaszként erre: 12. - 22d5615669)
2008. nov. 27. 13:53

Az egyik már nagyobbacska, a kicsi most lesz két éves. 20 hós koráig egyszer sem aludta át az éjjeleket. 1 évesen még 10-15x kelt minden éjjel. Ez csökkent le fél év alatt teljesen. 7 hóig kizárólag csak az anyatejet fogadta el,még mindig szopizik naponta 2x. Mindig ki volt elégítve minden igénye. Sosem hagytam sírni, igény szerint szopizott.

Igazából azért kérdeztem, mert a négy héttel ezelőtti vetélésem óta tegnap szóbajött megint a harmadik baba. A férjem eddig nagyon elzárkózott, hogy újra megpróbáljuk, de tegnap már nem. És mivel ennyire lehurrogtak egy honlapon, gondoltam a jövőre nézve lehet át kellene értékelnem a csecsemőgondozást.

2008. nov. 27. 13:52

Nálunk az elején minden éjjel ki ugrott az ágyból ha csak meg rezzent is a bébi,felkelt,be pelenkázta,aztán le rakta mellém az ágyra hogy meg etethessem!Rendes volt tőle!

Mostanra már a hétvégékre szűkült le ez a dolog,azt mondja szivesen csinálja még most,is de neki így jobb,és azért le mondani sem akar erről a dologról!Én nem is eröltetem,ha van kedve föl kel még néha hétköznap is,de nem ez a jellemző!

16. 724b289414 (válaszként erre: 14. - Jpne)
2008. nov. 27. 13:51

Egyáltalán nem vagy az!!!

Ne törődj mással, ha nektek úgy jó, akkor más véleménye nem számít.

15. 22d5615669 (válaszként erre: 14. - Jpne)
2008. nov. 27. 13:47

:))

Dehogy vagy hüle!Azokkal meg ne foglalkozz,ez mindenkinél másképp megy és ha Nektek így jó,akkor ne törődj mással!


Sok boldogságot a családnak!:)

14. jpne
2008. nov. 27. 13:44

Köszönöm mindenkinek, egy kicsit megnyugodtam, hogy nem én vagyok a hülye. Egy másik honlapon teljesen kipontoztak a hozzáállásom miatt és ilyenkor az ember elgondolkodik, hogy tényleg én látom-e ennyire rosszul a dolgokat...

Tudjátok, fontos a visszajelzés, ezáltal ítéljük meg magunkat és gondolatainkat.

13. szebinora (válaszként erre: 10. - Jpne)
2008. nov. 27. 13:44

Ilyenekre nem szabad gondolni!

Nálunk volt úgy kb. 3 nap, hogy a gyerek egész éjjel üvöltött, mire rájöttünk mi a baja. Akkor apa sem aludt semmit. Másnap ment dolgozni, hál istennek nem lett semmi baj.

Szerintem ha a főnöke normális, akkor tolerálja ezt anehezebb időszakot!

2008. nov. 27. 13:43

Sziasztok!

Nem tudom mennyi idős a babád és milyen gyakran kel fel éjjelente és miért.Szopizni ébred,fogzik vagy csak úgy?

Nálunk a kezdetektől felváltva keltünk.Persze nem úgy kell elképzelni,hogy egyszer ő egyszer én,csak ő is ugyanúgy pattant,ahogy én és mindezt szívesen.(tápszeres volt a kisfiam 2 hós kora óta SAJNOS)Persze én is volt,hogy mondtam neki feküdjön vissza alukálni,mert reggel kel,de neki ez nem fáradság.A mi kisfiúnk nem igazán éjjel ébredős baba,ezért nem volt ebből gond.

Attól is függ,hogy a párod milyen munkát végez.Lehet fel sem bírna kelni a fáradtságtól.Ez változó.

De azt ne feledd,hogy Te sem hesszelsz otthon.Neveled a babódat,közben futsz a boltba,főzöl,takarítasz,játszótérre mész stb.Nálunk így van.Én is hulla vagyok estére,épp úgy ahogy a férjem.

11. McKenzi (válaszként erre: 1. - Jpne)
2008. nov. 27. 13:43

Heteken keresztül csak három órát aludtam (szerencsés esetben +kettőt) ezt az ötödik hétig bírtam segítség nélkül (szülés után öt napig minden nap csak két órát). Egyszerűen attól féltem, hogy elejtem a gyereket, volt rá példa, hogy a kiságyba tevéskor az utolsó öt centin kicsúszott a kezemből - sőt többször elaludtam szopi közben és volt, hogy a karom a fején volt mikor felébredtem.

Nem sokkal később mikor már csak felkelt és szopi után visszaaludt, akkor már nem kértem segítséget.

10. jpne (válaszként erre: 3. - Lizabella)
2008. nov. 27. 13:41
Igen, van már kettő is. De mikor megszülettek, elvonultam a gyerekszobába a kicsivel, hogy ha esetleg éjjel felsír, akkor ne ébressze fel a férjemet és kipihenten menjen dolgozni. Mert mi lesz ha fáradt, hibázik és emiatt kirúgják? Akkor miből élünk?
9. 7130b15964 (válaszként erre: 6. - Szebinora)
2008. nov. 27. 13:39
:DDD
2008. nov. 27. 13:39

Nálunk ez úgy működött, hogy kb. 2-3 hétig apa is felkelt, segített kivenni és betenni a kiságyba. Akkor nagyon fájt a hasam a császár után.

Később már nem kelt fel, de nem is vártam el tőle.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook