Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az állatok ivartalanítása fórum

Az állatok ivartalanítása (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
104. novottanehamori (válaszként erre: 102. - Bcicus)
2009. márc. 16. 23:47
Köszi, hogy válaszoltál! Meg fogom múttetni.
103. novottanehamori (válaszként erre: 101. - Zizisicc)
2009. márc. 16. 23:45
De jó, hogy válaszoltál-csak most jöttem megint erre a lapra! Én is meg akarom müttetni a cicát, hogy ne szenvedjen-és nem akarunk kicsiket. Műtét után sokáig fáj neki a vágás? Mennyi idő alatt gyógyul? Mit kell vele csinálni? Ha ráérsz, légyszíves, írj ezekről is!Köszönöm, és üdvözöllek!
102. Bcicus (válaszként erre: 100. - Novottanehamori)
2009. márc. 2. 21:06
Szinte biztos, hogy tüzel, ha eddig nem tette, mert legkésöbb ennyi idős korukban elkezdik.
101. Zizisicc (válaszként erre: 100. - Novottanehamori)
2009. márc. 2. 18:37

Szia!

Az állatorvos nekünk azt mondta, hogy kb.8-9 hónapos korban kezdenek tüzelni, ennek ellenére a mi lány cicánk már 4 hónapos kora óta nyervogott, kurrogott, dörgölődzött, hentergett, lekushadt, miközben tolta fel a fenekét, néhány napon keresztül kb 2-3 hetente. Ezek ugye abszolút a tüzelés jelei. Mi most műttettük meg a múlt héten, már elmúlt 7 hónapos. Nekünk azt mondta a doki, hogy ha nem éli ki az ösztöneit, akkor ez csak kín szenvedés neki is, meg azoknak is, akik hallgatják. Nálunk abszolút lakásban van, nem terveztünk kis cicákat.

2009. márc. 2. 17:36
Ne haragudjatok, de nekem most egy cicával van gondom, mert még soha nem volt cicánk. kb. kilenc hónapos un. házimacska. Néhány napja nagyon hangosan nyávog, lehet hogy már tüzel? Vagy más oka is lehet? Mit csináljak vele? Egyenlőre a házban tartom, egyedül van az alagsorban, néha a vizsla-kutyánkkal játszik. Ivartalanítani kell?
2009. márc. 1. 08:21

Elég indulatos fórum, de azért megosztom a saját tapasztalataimat. 3 éves kan Stafford kutyusom van. Imádja mindenki, sokkal inkább úgy tekintünk rá, mint egy családtagra, semmint egy kutyára. Kb. éve azonban mi is meghoztuk az elhatározást és kiheréltettük. Az ok nagyon egyszerű volt. Folyamatosan agresszorkodott a nagyobb testű kan kutyákkal. Szokásos dominancia harc. Soha egy harapás, soha egy sérülés, de kellemetlen volt, hogy ha az utca másik oldalán meglátott egy vele egy súlycsoportban lévő fiú kutyust (mert az ölebekre persze rá sem bagózott :), akkor rögtön elkezdett morogni, borzolta a szőrét, hergelte magát stb... Olyan is volt, hogy erdőbe futtattuk, megjelent egy kutyus és bizony nagyon megkergette. Semmi baja nem lett, de ezt a másik kutya gazdája nem tudhatta előre. Lényeg a lényeg, elég bajossá vált a sétáltatás, futtatás, mert sosem tudhattuk mi fog történni. Körbekérdeztük az ismerősöket, állatorvos ismerősöket és mindenkitől azt kaptuk, hogy hajrá, csináltassuk meg. A műtét kb. 1 órás volt, utána még 1 napig agonizált, ahogy felébredt az altatásból nem értette, hogy mi történt vele.

1 hétig vigyázni kellett a sebeire. Varratszedés nem volt, mert "kiműtötte" magának.


Helyzetjelentés azóta: Hihetetlenül megváltozott. Néha még mindig megmorog egy-egy kutyust, de összességében fajtól, nemtől, kortól függetlenül jól eljátszik velük. Emiatt sokkal több "barátja" van. Jókat tud játszani, nem csak abba kell kifáradnia, hogy mi futtatjuk. Arról nem is beszélve, hogy nem akar minden egyes útba jövő szukát, avagy lábat megkufircolni :) Bár néha (nyilván megszokás), ugyanúgy lefekvéskor elkezdi a lábunkat (régen ez volt az esti rutin :), de 2 lökés után rájön, hogy ez már nem is móka.

Ezek az én tapasztalataim. Azt vallom, hogy indokolt esetben nincs semmi, ami az ivartalanítás ellen szólna.


Most rohannom kell (bocsi az esetleges hibákért, de nincs időm átolvasni), ugyanis elkezdett dörgölőzni, hogy ugyan vigyem már le egy körre, ne pedig hülyeségeket irogassak.

98. danama (válaszként erre: 12. - 2d5a00656a)
2009. márc. 1. 07:29

azt írta, hogy még kölyök a kutya.

Én elöszőr nevelném, kerítést csinálnám meg rendesen, és csak utána ivartalanítanám

97. Bcicus (válaszként erre: 96. - 40163fd81d)
2009. márc. 1. 01:37
HAgyjuk. Van amiben egyet értek veled. És ez az, hogy ivartalnítson az aki nem tenyésztésre vett kiutyát, mert nem kell töb beteg és kóbor kutya sem ennek az országnak.
96. 40163fd81d (válaszként erre: 95. - Bcicus)
2009. márc. 1. 00:59

Szerintem meg egyezzünk meg abban,hogy csak a mesékben létezik az állatok nyelvén tudó juhász,és kutathatják az emberek bármeddig az állatokat,akkor sem fogják tudni ,hogy nekik maximálisan mire van szükségük.

A lényeg az ,hogy nekünk szükségünk van rájuk,mellettünk élnek és kölcsönösen próbáljuk szebbé tenni az életünket általuk.De azon,hogy mi szabályozzuk az életüket,azt önös célból tesszük,ez a lényeg.

95. Bcicus (válaszként erre: 94. - 40163fd81d)
2009. márc. 1. 00:45
Igen ezt emberek mondják, de vannak kutatások amik ezt bizonyítják. De ennyierővel azt sem mondhatjuk, hogy jó nekik ha szülnek. gy biztos, ők erre nem vágynak mint mi emberek. AZ is tény, hoyg szabályozni kell a szaporulatukat, mert sajnso már így is túl sok a kóbort kutya itthon.
94. 40163fd81d (válaszként erre: 93. - Bcicus)
2009. márc. 1. 00:05

Nem.A viág legnagyobb tévedése ,ha ilyeneket mondunk az állatokról,mint amiket te itt most mondasz.

Mégis ki mondja ,hogy így van?

Az ember!


Tiszteljük már annyira az állatokat,hogy ne nyilatkozzunk helyettük,hogy ők mikor és mitől boldogok.



Ők állatok és mi azt tesszük velük,amire szántuk.

Ha tenyésztésre ,akkor szaporitjuk őket,ha nem akkor ivartalanitjuk és pont.

Szükséges lépés,mert szabályozni kell a szaporulatukat.


PONT.

93. Bcicus (válaszként erre: 92. - 40163fd81d)
2009. febr. 28. 23:54
Nem nem arra sem vágynak, hanem arra pl, hogy az vadász ösztönüket kiélhessék, vagy játszhassanak más álltokkal, de a gyerek szülés csak nekünk embereknek fontos, nem nekik. Nem beszélek úgy róluk, nekem ők a mindeneim, mindennél jobban szeretem őket és elég sokat is tudok róluk, nem véltelenül mentem állatorvosi rendelőbe dolgozni és emelett lettem kozmetikus is, bár nem dolgozom ebben a szakmában már. Sajnos sokan tévesen azt hiszik, hoyg neki kell, hoyg szüljön, emrt akkor lesz boldog, de ez a világ legnagyobb tévedése.
92. 40163fd81d (válaszként erre: 91. - Bcicus)
2009. febr. 28. 23:49

Nem.A kutyák nem vágynak ilyesmire .Legfőbb örömük,hogy a te kezedet nyaldossák.

Biztos forrásból tudom.Állatorvos mondta!



Úgy beszélsz róluk ,mint egy értékes tárgyról.

91. Bcicus (válaszként erre: 66. - 2d5a00656a)
2009. febr. 28. 23:39
A kutyádnak a tenyésztéshez szükséges szűrővizsgálatai megvannak és a szükséges tenyész eredményeiről már nem is beszélek. Azt tudod, hogy a kutyáknál a vemhesség sokkal nagyobb kockázattal jár mint az ivartalanítás? AZt tudod, hogy neki nem teszel jót azzal ha leelleted. A kutyák nem emberek, nekik nem öröm szülni, ők erre nem vágynak, csak ha tüzelnek, akkor az van a gényükben hogy szaporodjanak, de ő nekik abszolult nem hiányzik a szülés az életükből.
90. Bcicus (válaszként erre: 14. - 2d5a00656a)
2009. febr. 28. 23:35

Akkor nagyon buta az állatorvosod. A kanok herélése sokkal kisebb műtét, sokkal kevesebb a kockázata is és nem kell korházban maradnia miatta. 10 nap a teljes gyógyulás, ezalatt összvissz a sebeire kell vigyázni.

A kutyának egyáltalán nem árt ha ivartalítják, sőt kimonodottan ajánlott ha az ember nem tenyészttésre vette. Egyrészt a szökések megelőzése miatt (bár erre inkább egy jó kerítés kéne) másrészt azon kutyák akik nem fedezhetnek rendszeresen de nincsenek ivartalanítva sokkal nagyobb eséllyel lesznek betegek öregebb korukra, komoly gondjaik lehetnek a proszutatájukkal és a heréikkel. Mivel minden egyes tüzelő szuka megérzése kor, elszabadulnak náluk a hormonok, ezen kutyáknak gyakran van pl. posztata gyulladásuk és megnagyobbodásuk illetve késöbb rákos betegségeik. Én mindenképpen ivartalaníttatnék egy olyan kutyát akit nem tenyésztésre vettem. Ezt sok éves állatorvoosi rendelőben eltöltött tapasztalattal a hátam mögött mondom.

89. 40163fd81d (válaszként erre: 85. - 707655fba1)
2009. febr. 28. 22:53

Az ember háziasította az állatokat.Szolgálatába állította,otthonába fogadta stb.

Természetes,hogy az állatok felett mi rendelkezünk.

Mivel mi emberek befolyásoljuk a háziállataink életét,ugyanolyan betegségeik lesznek mint nekünk,embereknek,sokszor a túlzott szeretetünk miatt.

Épp ezért léptem bele ebbe a vitába.

Mert én úgy gondolom,hogy az ivartalanítás,egy szükséges lépés ,mert mi döntjük el,hogy szaporodjanak -e vagy sem.Nem hinném,hogy bele kellett volna keverni azt ,hogy számos betegség megelőzhető vele.

Ez butaság.

Nem kell az önámítás,hogy az érdekeikben cselekszünk,mert ez nem igaz.

Ők állatok,és azt teszik,úgy élnek,ahogy mi akarjuk és ahogy a mi életünkbe belefér.

2009. febr. 28. 22:48
Van egy nagyon jóképű magyar vizsla fiú akivel minden nap"randizunk".Igazán csak ők tudják kifárasztani egymást ,mert egy vizslánál a gazdi tempója séta címén hátvalljuk be röhejes.Szóval majd vele talán egy év múlva:)Addig sazerzek helyet minden egyes babácskának!
87. 40163fd81d (válaszként erre: 84. - 2d5a00656a)
2009. febr. 28. 22:41

Én azt hiszem,ha tudnék gazdikat és amíg tudnék ,hagynám ezt a rész is az életében ,mert valjuk be így lesz teljes neki is.

Ha nem ,akkor ivartalanítanám.

2009. febr. 28. 22:36
Ne hiszem hogy a kutyára gondolt!!Ne vegyétek ennyire véresre a dolgot!
85. 707655fba1 (válaszként erre: 83. - 40163fd81d)
2009. febr. 28. 22:31

Nem kell ironizálni!

Daganata volt.


Ja, és az előző kutyám, amelyik nem volt megműtve, de nem szült, az is hasi daganatban pusztult el.

84. 2d5a00656a (válaszként erre: 82. - 40163fd81d)
2009. febr. 28. 22:30
De én az ő érdekében teszem ,tenném,tenni fogom,mert szeretem.Elhiszed nekem???Nem magam miatt,őmiatta!Vagy tényleg azon gondolkodom álszentnek tüntem,tűnök ezzel az egésszel??nem volt szándékos,de lehet hoyg igazad van,és fordítva ülök a lovon,magyarázd el,te mit tennél!!
83. 40163fd81d (válaszként erre: 81. - 707655fba1)
2009. febr. 28. 22:25

És van köztük olyan ,akinek a szülei végeztették el a műtétet,csak mert nem akartak unokát?

Na azokra lennék kiváncsi.

82. 40163fd81d (válaszként erre: 78. - 2d5a00656a)
2009. febr. 28. 22:23

Sajnálom,egyszerűen annyira megmosolyogtató(?) az emberek álszent viselkedése az állatokkal szemben,hogy nem hagyhattam szó nélkül.


Egyrészről mutogatjuk,hogy mennyire szeretjük őket,simi,fürcsi,fodrász stb,másrészről elvesszük belőle azt amire épp nincs NEKÜNK szükségünk.

Persze ez így van jól ,hisz állatok ,mi meg emberek vagyunk és ők a mi szolgálatunkba állnak.

na de azért ne csináljunk már úgy ,hogy mindezt az Ő érdekükbe tesszük!

81. 707655fba1 (válaszként erre: 80. - 707655fba1)
2009. febr. 28. 22:22

Ja, bocs.

Nem 15, de 22 évesen az igaz!

80. 707655fba1 (válaszként erre: 77. - 40163fd81d)
2009. febr. 28. 22:20

Van köztük olyan is.

Sőt a petefészeit is.

79. 938eec1276 (válaszként erre: 77. - 40163fd81d)
2009. febr. 28. 22:19

Ne keverd össze!

A hormonokhoz a petefészkeknek van köze, nem a méhnek!


Egyébként osztom Emőci véleményét.

További jó vitát.

Sziasztok.

2009. febr. 28. 22:17
Hát igen,a kérdés feldobta magát:)
77. 40163fd81d (válaszként erre: 76. - 707655fba1)
2009. febr. 28. 22:14
Bocsika.Őnekik is valaki kivette a méhüket 15 éves korukban?:))))
76. 707655fba1 (válaszként erre: 73. - 2d5a00656a)
2009. febr. 28. 22:11

Van néhány hetven feletti ismerősöm aki nem szült.

Ha találkozom velük, majd közlöm velük, hogy már rég nem szabadna élniük!

2009. febr. 28. 22:10
Pedig igaz:)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook