Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lány cica ivartalanítását fontolgatom. fórum

Lány cica ivartalanítását fontolgatom. (beszélgetős fórum)


1 2
2011. jún. 16. 07:00
Ha kedvencként tartod a macsekot, sokkal jobb ivartalaníttatni. Én 2 ivartalanított kandúrnál lakom :), de nem spriccelnek, szeretik egymást, nincs verekedés csak játékból birkóznak. Sok betegséget meg lehet előzni ezzel. Az én első cicám kislány volt, nem lett ivartalanítva, 4 éves korában elvitte az emlőrák.
42. Anka71 (válaszként erre: 35. - A14deb9047)
2011. jún. 3. 20:06

HÁt, lehet, hogy a köztudatban ez él, de én sajnos cáfolni tudom.

A mienk lány, ivartalanítva lett 5 hónaposan.

Azóta is hatalmas nagy csavargó, (pedig itthon mindene megvan, a lányom paplanos ágyában alszik, ha olyan kedve van).

Tetejébe nagyon sokszor "megverődik", szerintem ivar ide vagy oda, a területért folyik a harc rendesen.

Annyi, hogy nem csinálódik fel.

41. Anka71 (válaszként erre: 25. - Zebra25)
2011. jún. 3. 20:03

Most látom, hogy írtál.

A mienk olyan kinti-benti cica.

Igen, drága volt a 21 ezer, és bazi hosszút vágott a dokinő. De ő mindig hangsúlyozza, hogy ennek megvan az oka, más dokik nem vágnak ilyen hosszút (de már nem emlékszem az okára, de ő tudja biztosan).

40. Zebra25 (válaszként erre: 38. - 02eb944b7e)
2011. jún. 3. 20:00

Már 3 cica van meg, okés nem csodálkozom majd, egyenlőre mellette ülök egy székes és ha kicsit egyedül akarom hagyni akkor nagyon dúrván nyávogni kezd és olyankor vissza kell ülnöm.

Mintha kérné, hogy maradjak és segítsek.

Úgy néz ki még 1 lesz, de lehet több is.

39. spinneli (válaszként erre: 2. - Zebra25)
2011. jún. 3. 19:02

Lány cicának átlag 10e forint.

Ha kinti cica én pláne ajánlom, nagyon megterheli a szervezetet a rengeteg szülés, és kevesebb ideig is élnek, mint az ivartalanított cicák.

Kevesebbet fog eljárni, nem vonzza a házhoz a kandúrokat, ha megszült és már nem szoptat, érdemes elvinni.

38. 02eb944b7e (válaszként erre: 37. - Zebra25)
2011. jún. 3. 19:00
ne csodálkozz rajta ha egy pillanat alatt zavarni kezdi hogy ott vagy és arrébb viszi a kicsiket.
2011. jún. 3. 18:59

Jaj beindult a folyamat, már 1 kiscica megvan.

Olyan édes.

Nagyon szenved szegény anyacica, gondolom fáj neki, ott vagyok vele végig és igyekszem enyhíteni a fájdalmát.

2011. jún. 3. 18:35

Ha ezt elolvasod, lehet hogy mégsem viszed el...:)

[link]

2011. jún. 3. 14:03

Akkor le a gond vele:

- nem fog annyit csavarogni,

- nem járnak az udvarlók a házhoz,

- nem vadul meg a szerelmi időszakban,

- nem fog verekedni és megmenekült a harci sérülésektől is. És semmi utód...

2011. jún. 3. 11:12

Noé rendezett még pár hónapja akciót,nyugdíjasoknak-munkanélkülieknek,1000-2000Ft-ért ivartalanítják a cicókat!

Nem erről van szó,hanem menj ki pár menhelyre...eleve házi kedvencet amit az ember nem akar versenyre járatni,meg tenyészteni azt mind ivartalanítani kéne...

2011. jún. 3. 10:49
Sokat fog segiteni rajta.ne várj vele.
2011. jún. 3. 08:54

Nekem apukám ivartalanította két macskáját is, és mindkettőnél ingyenes volt a beavatkozás, valami akció keretében.

Mindkét cica nagyon hamar átvészelte, 1-2 hétig lakásban kellett lenniük, de nem volt semmi gond velük.

Nem tudom mennyire szorultak különösebb ápolásra.


Az külön jó, ha most fog szülni a cicád. Azt hallottam, hogy legalább 1x szülnie kell, mert ha nem, akkor valami baja lehet tőle... Nem értek hozzá, nem tudom pontosan, hogy mi.

31. Zebra25 (válaszként erre: 30. - 54840f0fce)
2011. jún. 2. 21:55

Igazából ez már úgy el volt döntve előtte is, csak nem tudtam, hogy oldjuk meg az ápolást. Én kismama vagyok, nem igazán nyúlhatok hozzá.

Nem szeretném ha szenvedne:(

de jobb neki ha megműtik, utána nem lesz gondja a nagy pocival.

2011. jún. 2. 21:53
Mire jutottál?
29. Zebra25 (válaszként erre: 28. - Timycat)
2011. jún. 2. 21:53

azért az egy elég korrekt ár.

az szimpatikus.

na majd kiderül, minden esetre kíváncsi vagyok, hogy mit mond a doki.

2011. jún. 2. 21:51
az árat én úgy írtam, hogy kb 5 éve műtettem a lány cicót (lányból csak egy van) legutóbb 2 hete ivartalaníttattam egy kandzsit, a doki azért 7ezret kért
2011. jún. 2. 21:50
akkor meg kell várni, hogy megszülessenek a cicák, aztán szoptassa őket hetekig, remélem addig nem lesz megint hasas.
26. timycat (válaszként erre: 23. - Zebra25)
2011. jún. 2. 21:49
nálunk nem volt gallér, csak vastag ragtapasz-szerű valami a seben, de a mienk nem is piszkálta, a varratszedés sem viselte meg. Nagyon büszke is voltam rá!
25. Zebra25 (válaszként erre: 24. - Anka71)
2011. jún. 2. 21:48

jaj szegény:(

egyem meg

benti cica?

elég sok volt a műtét ára.

24. Anka71
2011. jún. 2. 21:46

Nálunk a lány cica ivartalanítása 21 ezer volt (2,5 éve).

A mienket sajnos megviselte, utána napokig hányt, és csak nézett ki a fejéből szegényke.

Kb. egy hétig betegeskedett.

De gondolom, van, amelyik cinyó könnyebben viseli.

23. Zebra25 (válaszként erre: 20. - Timycat)
2011. jún. 2. 21:45

Majd megérdeklődöm az orvostól, hogy mennyi egy ilyen műtét cicáknál.

Cicák kapnak gallért?

22. Zebra25 (válaszként erre: 19. - Fmagdi78)
2011. jún. 2. 21:45

Nagyon sajnálom. De gondolom szép élete volt.

Ez mindig szomorú mert az ember úgy tekinti Őket mint egy családtagot:(

2011. jún. 2. 21:43

Köszi a sok segítséget

megvárjuk, hogy meglegyenek a kiscicák és utána elvisszük a dokihoz aki a kutyusunkat is műtötte.

20. timycat (válaszként erre: 17. - Zebra25)
2011. jún. 2. 21:43

nálunk a lánycicát nem viselte meg különösebben... csak azon a napon kóválygott mikor a műtét volt, gondolom az altató miatt. Persze nem ugrabugrált, de nem kínlódott.

Árban szerintem 10ezer körül lehet, mondjuk én kisvárosban élek, itt 10-12körül mozognak az árak.

2011. jún. 2. 21:43
Nekem volt egy lány cicám. Miután ivartalanítottuk otthonülő cica lett belőle, messzire sose ment. Viszont 17 évig élt. Tavaly múlt ki szegénykém, már gyenge volt. Nagyon szerettem...
18. Zebra25 (válaszként erre: 15. - Aville)
2011. jún. 2. 21:40
A kutyusnál sem bántam meg. Jó ez, hogy nem kell neki évente 2x fialni, szóval mindenképp megcsináltatom, csak hát azért 20 ezer ft elég sok, de reménykedem, hogy annál azért olcsóbb egy cicaműtét.
17. Zebra25 (válaszként erre: 13. - Punka)
2011. jún. 2. 21:38

Akkor viszonylag hamar felépülnek, ez érdekelt, mert megőrül bent a lakásban.

Kint meg ugye nem olyan a gyógyulás mert ott mászik meg miegymás.

16. Zebra25 (válaszként erre: 14. - XDiamondX)
2011. jún. 2. 21:37

1.

ezt most úgy írod mintha azt írtam volna, hogy letojom mi lesz a cicákkal max agyon ütöm őket

2. befogadtuk, mert csak úgy egy drága gazdi ki.... az utcára



szóval mielőtt vádaskodni szeretnél, mérlegelj kérlek.

Mert igen is felelősségteljesen próbálok viselkedni, ha esetleg nem ez jött volna le eddig.

15. Aville
2011. jún. 2. 19:57

1-2 nap a lánycicáknak a felépülése. Szerintem sokkal lazábban veszik, mint egy kutyus. Ez a 10.000,- Ft jó ár. Ha vidéken laksz, lehet nálatok olcsóbb, esetleg lehet érdeklődni, h mikor szokott akció lenni.

Reggel vittem őket (2 cicámat egyszerre vittem), délutánra mentem értük, estére az egyik már teljesen jól volt, másnapra a másik is helyre jött. 4,5 hónaposak voltak, még nagyon kicsik. Egy hordozóban elfértek ketten :)

És csak egyszer kell kifizetni... Akkor szívod a fogad, de utána nagyon jó... Nem bánod meg...

2011. jún. 2. 19:55
Ha veszel vagy kapsz egy állatot,szerintem érdemes ebbe belegondolni elötte,hogy pénzzel jár...Kaja,alom,ha baleset éri ennek a 4-7szeresét fizeted ki...A cicával 1ütt ezeket az összegeket is át kéne gondolni,illetve bevállalni...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook