Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Atlantiszról mi a véleményed? fórum

Atlantiszról mi a véleményed? (beszélgetős fórum)

1 2 3
12. virgilius (válaszként erre: 11. - 5a5c6c6a02)
2007. jún. 8. 14:27

Tárgyi és írott emlékek vizsgálatából, természetesen forráskritikának vetve alá őket. ENnél többet valóban nem tudhatunk :)

Én néha még abban is kételkedek, hogy éltek-e tényleg a földön dinoszauruszok :DDD

2007. jún. 8. 14:24
az a baj, h nagyon sok kerdes van megvalaszolatlanul, meg meg az se bizti amit tortenelembol tanultal, senki nem volt ott honnan tudna az igazat!
10. virgilius (válaszként erre: 9. - 5a5c6c6a02)
2007. jún. 8. 14:18
Ez nagyon valószínű sajnos.
2007. jún. 8. 14:17
ebben igazad van!de szerintem van egy ket dolog amire soha nem fogjuk megtalalni a valaszt!mint pl erre!
2007. jún. 8. 14:06

Nem hinném, hogy a tudósok jobban ragaszkodnának a saját elméleteikhez, mint az igazsághoz - ez szánalomra méltó lenne. :)

Pláne, hogy ha új tények merülnek fel, akkor abból remek publikációk születhetnek, amelyek szintén tudományos hírnevüket öregbítenék.

De ehhez TÉNYEK kellenek, nem pedig légből kapott feltételezések. Azokra nem lehet elméleteket alapozni. ;-)

2007. jún. 8. 13:55

Az is lehetséges, hogy Kréta volt az eltûnt civilizáció helye. Ez az ötlet elõször 1909-ben merült fel. A Kréta és Egyiptom közötti kapcsolat pontosan abban az idõben szakadt meg, amikor Thírát elöntötte a tenger. Az egyiptomiak a Thíra pusztulásáról szóló híreket esetleg Krétára vonatkoztatták, hogy így magyarázzák meg a krétai nagyhatalom eltûnését.


én egy ilyen feltetelezest ismerek!

6. mazsi-drazsi (válaszként erre: 4. - Ec63a7fc29)
2007. ápr. 24. 08:56

Azért arra jó volt a kérdésed, hogy utána nézzek egy kicsit. Az a baj, hogy nagyon vitatott, hogy egyáltalán létezett-e a sziget. Én arra voksolok, hogy igen és egyszer még meg fogják találni.

Olvastam az Istenek kézjegyeit és egyetértek azzal, hogy emberi erő, abban a korban, azzal a technikával, nem tudta felépíteni a piramisokat. Nagyon érdekes, amit ír róla Hancock. Persze a tudósok nem fogadják el ezt a teóriát, mert az egész eddigi tanaikat sutba vághatnák. Így vannak Atlantisszal is...?

2007. ápr. 22. 20:06
Nincsen rola elegendo irasos bizonyitek, hogy 11 ezer evvel ezelott, letezett-e vagy sem. Egy egyiptomi utazo elbeszelesere utal Platon (ie.4.sz tehat nem szamtanu :S) is, es azt kovetoen mindazok, akik a letezese mellett foglalnak allast, bar tobb kultura (indiai, indian) beszamol egy fejlett civilizacio letezeserol, mely gazdagsagban, fenyuzesben, kereskedesbol elt, ez azonban nem bizonyito ereju.
4. ec63a7fc29 (válaszként erre: 3. - Mazsi-drazsi)
2007. ápr. 22. 19:14
Nem biztos, hogy hülyeség. Minden véleményre kíváncsi vagyok!!!
2007. ápr. 20. 16:34

Jelenleg a tenger mélyén van, nagy hatással voltak az utókorra, csak nem voltak elég stabilak, ezért sűlyedtek el:-)))


bocsi, de néha (mindig?) olyan jól esik hülyeségeket írni.

2007. márc. 26. 07:17

Nagyon sok helyen lehet róla olvasni. A tudomány mai álláspontja különböző nézeteket vall róla.


Neked mi a véleményed ezzel kapcsolatban?

Szerinted hol volt, miért szűnt meg, kik voltak, voltak-e hatással a mai társadalmunkra?

2007. márc. 26. 06:57
Atlantiszról mi a véleményed?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook