Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Atlantiszról mi a véleményed? fórum

Atlantiszról mi a véleményed? (beszélgetős fórum)

1 2 3
42. 8d784868d0 (válaszként erre: 41. - 867f9adc74)
2007. szept. 20. 18:22

üdvözöllek a felvilágosultak táborában:)))

a nemere nagyon jó! én is szeretem, jókat ír.

ill a régi könyvei szerintem jobbak,,, az ujjabbak 1 nap alatt íródnak, és túl sok bennük a maszlag:)))

a titkok könyve viszont tagadhatatlanul az egyik legjobb mű!

atlantis pedig igen érdekes dolog.

sokan egyáltalán nem tengerre teszik a helyét, hanem szárazföldre!

a tenger álítólag parasztvakítás!

hmm...

az biztos hogy sokat nem tudunk.. túl sokat!

2007. szept. 20. 17:08

Sziasztok!!

Olvasgassatok el pár Nemere könyvet( Rejtélyes elődök 1-2, Titkok könyve, Újtitkok könyve stb)!

Igencsak elgondolkodtatóak...

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de ez az egész evolúció-dolog nagyon gyenge dolog. Ezt a tudósok is tudják, csak lapítanak ezerrel. Mégis hogy magyaráznák meg a világnak, h mindeddig bődületes baromságokat hagytak csak maguk után??


És itt jön a képbe Atlantis is. Létezett. Persze nem feltétlenül abban a formában, mint a mondákban, de létezett.

Nem ember alkotta...És nagyon sokat tudnak már róla a tudósok, csak nem kötik az orrunkra!!

40. 8d784868d0 (válaszként erre: 39. - Castellina)
2007. szept. 20. 16:46
és az egyéb népek mondáiban jelen lévő utalások valamire? ami akár egy korai civilizáció is lehetett?
2007. szept. 20. 16:42
Úgy néz ki, hogy Platon elbeszélésén kívül konkrét bizonyítékok nem támasztják alá, hogy létezett. A legtöbbje csak közvetett bizonyíték, utalás, vagy feltételezés, esetleg belemagyarázás. Néha az az érzésem, hogy Platon csak egy házi feladatot kapott: Találon ki egy civilizációt és írja meg könyvben, úgy mintha valóban létezne!
2007. szept. 20. 16:32
senki?
37. 8d784868d0 (válaszként erre: 35. - Ataisz)
2007. szept. 19. 22:30
:)
36. ec63a7fc29 (válaszként erre: 35. - Ataisz)
2007. júl. 20. 19:58

Igen, valóban nagy titkok vannak ebben. A felhalmozódott tudást ha nézzük, valóban nincsenek lemaradva az amerikai őslakosok sem.


Engem a maják és a tudásuk is levesznek a lábamról, de nem maradnak el az eygiptomiak, s a többi régi kultúra sem.


De a titkok titka mégis Atlantisz marad.

35. ataisz (válaszként erre: 34. - Ec63a7fc29)
2007. júl. 20. 19:28

Én azt gondolom senkinek a véleményéhez nem kell ragaszkodni,mert akármilyen okosnak is "akar"látszani nembiztos,hogy igaza van.


Szerintem nemcsak a görögökre kell koncentrálni hanem az amerikai őslakosokra is.Hiszen több legendájukban is megtalálhatóak Platónéhoz hasonló leírások egy fejlett városról ami megsemisült.


Igen,én is úgy tartom,hogy tervszerűen jöttek ide talán segíteteni nekünk.


De kik voltak ők?Egyiptomi,skandináv vagy görög istenek esetleg mind egyszerre?

34. ec63a7fc29 (válaszként erre: 33. - Ataisz)
2007. júl. 20. 06:29

Köszi, hogy nem néztél hülyének a véleményemmel.


Nem Erich v D-t támogatom, mert ő mindenhol azt lát, amit akar, csak egy alkalommal elkezdtem úgy átolvasni a Bibliát, hogy mi van, ha tényleg minden igaz, ami le van benne írva? Nézzem meg, olvassam el a mai kor emberének a tudásával. Döbbenetes dolgok nyíltak meg előttem az ószövetségben is és az újszövetségben is.

S szerintem vagyunk így néhányan. Már a teremtést is más "ködben" látom azóta.


Az atlantisziakkal kapcsolatban az a döbbenet, hogy az addigi parasztok, akiknek alig volt problémájuk, hirtelen hogyan okosodtak annyira meg? Mai tudásunk is onnét van többnyire.

Sokkal jobban kellene ismernünk a görög legendákat ahhoz, hogy pontosabban lássunk--én legalábbis.


Szerintem tervszerűen jöttek, lehetett ott egy egész társadalmuk, s segítették az idetelepített embereket. Jobban fókuszálni kellene erre a témára, ha több megoldást szeretnénk a technikai kérdéseinkre.

33. ataisz
2007. júl. 19. 23:35

Helló mindeni!

Még új vagyok itt.Engem nagyon megfogott ez a téma,lényegében ezért is regisztráltam.


Eggyetértek kleca-val.A Biblia nagyon sok UFO-t és technológiát említ csak helyessen kell értelmezni őket.

Pl.A Jelenések könyvében aránylag aprólékossan le van írva egy UFO.


Atlantisz szerintem igenis létezett.Az elhelyezkedése vitatott.Eggyesek szerint az Atlanti-óceánban ahol bizonyíték lehet a Bimini-út.Mások szerint Írország maga Atlantisz,mert a méretei megeggyeznek Platón által leírt Atlantiszéval.


Atlantisziak még ma is vannak?Nem tudom.Talán amikor Atlantisz "elpusztult" elmenekültek egy másik világba,de ezt csak ők tudnák megmondni.


Mit gondoltok a kristálykoponyákról?


U.i.:A Csillagkapu valóban egy megragadó sorozat.

32. ec63a7fc29 (válaszként erre: 30. - Orlin)
2007. júl. 4. 06:15

Igen én nézem a Csillagkapu sorozatot, s nagyon elgondolkodtató.


A kereszténység megértéséhez és bírálatához alaposan ismerni kell(ene) a Bibliát.

Én mindössze kb 10-15-ször rágtam át magamat rajta, minidg rengteg kérdést adott.Szegény lelkipásztorokat időnként alaposan megizzasztva.

Ha nyitott szemmel-lélekkel olvasom, sok megoldást is ad.


Vízzel hajtott kocsi. Nem a víz lesz a fő attrakció, de ha olvasod a Bibliát, akkor tudod mi, de elképzelni nem tudom, hogyan lesz belőle energia.


Ki mondta, h UFO-k nem lehettek? Az UFO azonosítatlan repülő objektum. A Biblia is teli van ilyennel, csak nem ez a neve, hanem égi szekér, meg hasonlók.

2007. júl. 4. 00:14

Bocsi, régen jártam erre. Nekem csak kérdéseim vannak, de az jó sok.


Hogy lehet az, hogy teljesen paraszti életet élő görögök hirtelen olyan okosak lesznek?

Hogy lehet az, hogy a görögök olyan technológiákat használnak, mint sehol előtte?

Léteztek-e (esetleg léteznek -e ma is ) atlantisziak?

30. orlin
2007. júl. 3. 23:23

A hozzászólásokhoz általában:

1. A kereszténységnél is van sok nem egyértelmű dolog.

2. Nézi vki a Csillagkaput?

3. Van már vízzel hajtott kocsi is, csak megvették az amerikaiak, mert nekik ott az olaj és majd az pénzt fog jelenteni nekik, ha máshol nem lesz. Lehet Atlantiszt is eltitkolják vmiért.

4. Ufók miért nem lehettek? Megmondaná vki?

2007. júl. 2. 16:14
nagyon hideg!!
2007. júl. 2. 13:44
Tegyük fel,megtalálták.Ezt is elhallgatják,mint sok mást.Szerintem létezik.
27. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 24. - 2ecfe1b5f5)
2007. jún. 8. 16:01
mármint az Atlantisz?mibol gondolod?
26. virgilius (válaszként erre: 25. - 5a5c6c6a02)
2007. jún. 8. 15:59
Cuki.
25. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 22. - Virgilius)
2007. jún. 8. 15:57
igen igen!édi nem?
2007. jún. 8. 15:55
szerintem csak legenda.
2007. jún. 8. 15:44
képeslapjaim kozott van
22. virgilius (válaszként erre: 21. - Virgilius)
2007. jún. 8. 15:44

Ja megvan.

Kis dínócska :)))

21. virgilius (válaszként erre: 20. - 5a5c6c6a02)
2007. jún. 8. 15:44
nem látom.
2007. jún. 8. 15:39
feltettem a kepeslapok koze!
2007. jún. 8. 15:38
végulis abban is lehet valami, ki tudja!en pl az 51-es korzetet tartom gyanusnak Arizon allamban, fejlett dolgok vannak ott, erosen vedve van, nem lehet rola tudni semmit, arra van penzuk, h fold ala epitsenek egy kutatokozpontot!allitolag ott tanulmanyozzak a foldonkivulieket!sztem a dinoidat is :D de mindjart kuldok neked egy kepet, es kivancsi vagyok mit mondasz ra milyen allat ez!
2007. jún. 8. 15:35
Én annyit mindenképp elhiszek a legendából, hogy létezett egy gazdag sziget, fejlett kultúrával, ami aztán valamiért elpusztult. De az ufós és egyéb fantasztikus hozzáfűzéseket illetően erős kételyeim vannak :)
17. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 16. - Virgilius)
2007. jún. 8. 15:00

nem lesz offolva a topik, azt nem engedem, mert végre van ertelmes topik!

nincs konkret ember, csak nagyon sok kerdes van a fejemben!

nagyon sokszor a lapoknak meg a tvnek se szabad hinni, lassan mar csak azt fogod elhinni ami a szemed elott van!

"Platón Atlantiszról szóló meséje adta az elsõ lökést, de a keresés azóta folyik és folytatódik..."---tehát meg mindig nem bizti,nagyonsok tengerrészt gondoltak annak, h ott van Atlantisz elsullyedve!sokan azt mondjak azt, h nem véletlenul Atlanti-óeán!

16. virgilius (válaszként erre: 15. - 5a5c6c6a02)
2007. jún. 8. 14:51

Ez maximum a csalóknak lehet a célja :) A tisztességes tudósok a szakterületükön belül próbálnak legjobb tehetségük szerint kutatni, ha valamire rájönnek, azt pedig publikálják.

Természetes, hogy kritikával kell közelíteni az új tézisekhez.

De nem tudom, konkrétan kire gondolsz? :)


(Nem akarom ám offolni a topikot.)

15. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 14. - Virgilius)
2007. jún. 8. 14:43
az odaig rendben van!de mi ertelme van annak, ha az ember nagyon okosnak akar latszani, es az egeszrol semmit nem tud, csak tippel, es felrevezed tobb milliard embert?
14. virgilius (válaszként erre: 13. - 5a5c6c6a02)
2007. jún. 8. 14:35

Hát igen, sose biztos az se, hogy jól fejtették meg a hieroglifákat ;-)

De a görög és későbbi források azért már elég egyértelműek. ;-)

13. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 12. - Virgilius)
2007. jún. 8. 14:30
csontok ott vannak,de ki tudja!ok, h voltak irott emlekek, de ki tud osi egyiptom nyelven, vagy ki ert igazabol a barlangrajzokhoz?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook