Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Átalakul a testem?! fórum

Átalakul a testem?! (beszélgetős fórum)


30. henya
2010. dec. 10. 15:32
Megbékéltem a helyzettel, és magammal is.Azt hiszem, a testem tudja a dolgát...Csúsznak fel a kilók, de szerintem semmi visszafordíthatatlan nem történik velem...Eddig úgy néz ki..Már lassan itt a vége, és már csak Ő számít.Szeretem.Aztán majd sokat szaladgálok utána, hogy visszakapjam a közel régi alakomat..:-D
2010. aug. 16. 13:49

Nekem 2 pici csíkom lett a hasamon, abból az egyik már szülés után keletkezett, amikor a hasam és a bőröm hirtelen visszaugrott.

Genetikus, hogy ki mennyire lesz striás, függetlenül a csodakrémektől. Persze sokat segíthetnek a krémek, de akinek nem elég rugalmas a bőre, az kenheti akármivel, a hirtelen nagy pocaknövést már nem biztos hogy a bőre bírni fogja.

28. henya (válaszként erre: 27. - Clau26)
2010. aug. 16. 10:04
Hm..Sajnos-hál'istennek már az én fenekem, cicim is striás a sok fogyok-hízok játék miatt.A hasamra viszont mindig is büszke voltam.Azt kicsit féltem.De a krémet felkutatom...:-D
27. Clau26
2010. aug. 15. 20:12
egyébként nem csak a bőr típustól függnek a csíkok,nekem pl a fenekem tiszta csík tizen éves korom óta mivel,nagyon kövér kislány voltam 12évesen és nagyon lefogytam,ez sajnos striákban kijött,de a terhességtől semmi nem lett..ezt gondolom egyrészt a jó krémnek és a 8kiló hízásnak köszönhetek,ami nagyrészt sport és alkat kérdése is,mivel nem vagyok hízásra hajlamos(kinőttem)..a bőrtípusom viszont nem hinném,hogy túl jó lenne mert akkor tinédzserként nem csíkozódtam volna be..úgyhogy szerintem jó krémmel nagyon sokat lehet segíteni...
26. Clau26 (válaszként erre: 21. - Sysy66)
2010. aug. 15. 20:05
Szia!pharmaceris foliacti 150ml krém...gyógyszertárban kapható..kb.4500ft..kb 2hétre lenne elég ha reggel és este kennéd ahol kell,de én csak a hasamat és a mellemet kentem vele,a fenekemet és a combomat amire tudtam ha akarnék se tudnék hízni,babaolajjal vagy mandula olajjal kentem,így 1hónapig kitartott...3hónapos terhesen kezdtem el kenegetni..
25. babszibobó (válaszként erre: 22. - Sysy66)
2010. aug. 15. 16:47

Szia!

Ez egyénemre szabott volt!

Függ az életkortól, magasságtól és a terhesség korától is és még sorolhatnám.

Igazából kalória számlálás az alapja, egy egészséges kismamának 1800 és 2500 kcal a normál (cukrosoknál szokták csökkenteni, de nekik figyelni kell a glikémiás indexet is).

Fogtam egy kalória táblázatot is figyeltem. Nagyjából ennyi az alapja!Ja és napi 5*keveset-eleget elv szerint!

nem nassoltam, persze ha eszeveszettül kívántam valamit azt megettem, még a mekis kajcsit is, hisz nem azt ettem minden nap!

A nődoki is tud segíteni és ki lehet kérni dietetikus segítségét, hidd el segíteni fognak és kialakítják a megfelelő étrendet, ha akarod, vagy legalább megadják a beviteli értékeket!

24. a14c035548 (válaszként erre: 20. - Henya)
2010. aug. 15. 16:25

az nagyon jó, hogy csak ennyi plusz ment fel. Én 13 hetesen már +10 kg-nál jártam :o

ha vkinek olyan a bőre, mindegy mivel keni és mennyit hízik, akkor is ki fog repedni. Én nem kentem magam, mert ahhoz is lusta voltam és a +30 kg nem viselte meg a bőröm.(ebből 28 kg lement azóta)Pedig második gyerek, szóval ebben szerencsés vagyok. Mondjuk a melleimen látszik (75 B-->80 C--> most megint 75 B)Amúgy azért vannak nagyon jó krémek, amik esetleg halványítják a meglévő csíkokat, illetve vannak olyanok, amik ugye megelőzik, hogy ne repedj ki. De mondom, ha hajlamos vagy rá, akkor is kirepedsz, csak max nem olyan erősen. (Lierac nagyon jó, csak drága)

Én megértelek, hiú voltam, vagyok, leszek. És figyelj oda az étkezésre, mert utána sokkal nehezebb leadni, mint az ember lánykorában. Mit kínlódok most én is, örökké diéta, sport. (nem nagyon fér bele az időbe)

Egyél, ami jól esik, csak mértékkel.:)

Én a hasam utálom, most sem a régi, mert császárral szültem és olyan a vágás felett, mint a muffin. Elmentem egyszer plasztikai sebészhez, azt mondta befelé húz, mert nem jól vannak az izomrostok illesztve. no meg túl fent vágtak, túl szélesen. De nem csináltattam meg, inkább a melleimre gyűjtök.:)

23. henya (válaszként erre: 22. - Sysy66)
2010. aug. 15. 16:22
:-) Akkor mást is foglalkoztat...
22. sysy66 (válaszként erre: 19. - Babszibobó)
2010. aug. 15. 16:19
szia ezt a kismama diétát el tudod nekem kuldeni? köszike
21. sysy66 (válaszként erre: 13. - Clau26)
2010. aug. 15. 16:18
szia és melyik krémet használtad?:)
20. henya (válaszként erre: 19. - Babszibobó)
2010. aug. 15. 16:07
Azért ezek a kismamadiéták is érdekesek...Gondoltam, én is elkezdek egyet..Be is írtam a keresőbe, találtam is milliót, aztán jött az összezavarodás..Mást és mást tartanak fontosnak, mást javasolnak és mást nem...Ráadásul mikor a nőgyógyásztól és a védőnőtől is érdeklődtem, mindketten mást mondtak.Úgyhogy hosszas tépelődés után arra jutottam, hogy nem változtatok az étkezési szokásaimon, tartom az életmódomat.A mozgással van inkább baj, mert eddig végig rosszul voltam, nagyon felkelni sem volt erőm, hányós, szédelgős, émelygős időszak.Erre jött egy két hetes vesemedencegyulladásos buli...És nem tudom, mit is lehetne nekem mocorogni.Már jobban vagyok, és hiányzik.Amúgy nem tudom, nálam mi lesz a vége:-)62,7 kg-mal kezdtem, most 13 hét után 64,5 vagyok.Leginkább a pocakom aggaszt, a bőröm..
19. babszibobó (válaszként erre: 1. - Henya)
2010. aug. 15. 15:30

Szia!

Az első babámat várva örültem, hogy végre ehettem, nem foglalkoztam semmivel, több mint 24 kilóval vonultam a szülőszobára. Utána jött a hidegzuhany...

Az első pár hónap, szülés után nem zavart, hisz mással voltam elfoglalva, babáztam, boldog voltam, de utána kezdődtek az igazi mindennapok...és tükörbe néztem. A szoptatás alatt én ne fogytam, sőt...pedig nem ettem többet, volt, hogy alig valamit, a dokim szerint hormonális alapú, van aki fogy, van aki örül, ha egyáltalán tartani tud egy bizonyos súly, rosszabb esetben hízik, na ide tartoztam én is.Annyit tudtam tenni, hogy tartottam a súlyomat, de nagy keservek árán.Majd 2 év kellett, hogy a hormonjaim észhez kapjanak.

A köv.baba 1 éves projekt volt és hormon löketet is kaptam, így kicsit híztam, de nem érdekelt, viszont mikor megláttam a régen várt két csíkot, elkezdem odafigyelni, NEM koplaltam, csak követtem egy kismama diétát, hasonló mint a cukrosoknak.

62 kg-val kezdtem és 68, 5 kilóval mentem szülni ,azaz a baba és "tartozékai".

62kg-val jöttem haza a kórházból és szoptatás alatt ismét híztam 67kg, amit már visszadolgoztam (már nem szoptatok), 62kg!

Az első tapasztalat sokat segített, bár tudtam, kis gonosz hormonjaim úgyis hemperegni fognak az örömben, de akkor sem volt mindegy, hogy plusz 20 kiló, vagy csak 7.

Nagyon szerettem magam pocakosnak, mint nő, a többi más téma...

Szeretnék magamnak és a páromnak tetszeni, mert Nő vagyok és kész!!!


Bocsi, kicsit hosszú lett!:-)

18. henya
2010. aug. 15. 15:15
Amúgy első baba, lehet, hogy túl van lihegve részemről a dolog..De még nem békéltem meg a reggelekkel, mikor ki kell választani a ruhát, és a kedvenc gatyáim sorra az ágy mellett landolnak...:-)Szerintem még túl élénken csatázik bennem a hiú nő és a boldog kismama:-D
17. henya (válaszként erre: 3. - F65231edcb)
2010. aug. 15. 15:10
Ebben lehet valami...Nekem voltak ilyesféle problémáim..De elfogadom az állapotot, és amúgy tetszik, csak néha jön egy hullám, ami nem olyan jó.Foglalkoztat..
2010. aug. 15. 13:29
Én nem zabáltam, de korán vizesedtem, már az 5.-6. hónaptól, így ment rám 22 kg. A szülés után 10 maradt rajtam, szoptattam, hiába ettem dupla mennyiségeket, szépen lementek rólam a kilók fél év alatt. De valahogy mégse olyan az alkatom, mint volt, átalakult pl. a csípőm.(szélesebb lett)
15. a14c035548 (válaszként erre: 11. - F65231edcb)
2010. aug. 15. 13:03
ismerős...terhes ruháimba jártam egy darabig szülés után is...de első a baba és ha tudod szoptatni, az nagyon jó. Csinosabb leszel, mint valaha, meglátod.
14. a14c035548 (válaszként erre: 13. - Clau26)
2010. aug. 15. 13:02

az biztos:)

Aki zabál meg nem mozog, bálnára dagad, mint én.

13. Clau26
2010. aug. 15. 12:53

szia!


engem sehogy nem viselt meg,észre se vettem hogy terhes vagyok,sportoltam ugyanúgy mint mindig csak jobban odafigyelve..szülés előtt 2héttel hagytam abba...8kiló jött rám,kentem magam stria elleni krémmel így a bőröm is ugyanolyan maradt...

Ha valaki odafigyel magára nem szed fel 20-30 kilókat..

12. 91c956613e (válaszként erre: 1. - Henya)
2010. aug. 15. 11:50
Szebb leszel mint bármikor.
11. f65231edcb (válaszként erre: 9. - A14c035548)
2010. aug. 15. 11:23

persze, csak most nem nagyon tudok mit felvenni...

Ez zavar a leginkább:(

2010. aug. 15. 11:15
én azt hallottam, hogy terhesség alatt (alkattól függően) a 10-15kilo plussz az egészséges, amit fel lehet szedni.
9. a14c035548 (válaszként erre: 7. - F65231edcb)
2010. aug. 15. 11:07
10 kg felesleg az már nem olyan sok, könnyen le fogod adni, meglátod.
2010. aug. 15. 11:07
én sem fogyok a szoptatástól...
2010. aug. 15. 11:06
igen, nekem is a szülés utáni időszak az rosszabb, mert szoptatok, így nem diétázom, hanem rendesen eszem és sajnos sokat nassolok, így a 15 kilóból még 10 rajtam van. Majd ha már nem szopizik Máté, akkor jön a diéta...
6. a14c035548 (válaszként erre: 5. - A14c035548)
2010. aug. 15. 11:06
na meg amikor szülés után 1 évig még terhesnek néztek = öngyilkosság. (addig szoptattam és nem fogytam semmit.)
2010. aug. 15. 11:03

Én a másodikkal 30 kg-ot híztam és undorodtam magamtól. Komolyan, majdnem pszichiátria lett belőle, olyan szinten kikészültem. Pedig csak én tehettem róla, hogy meghíztam, zabáltam és nem mozogtam semmit. Sokat sírtam miatta, de a párom elég jól kezelte és kitartott mellettem. Neki úgy is szép voltam -legalább is ezt mondta-.

Azt imádtam, hogy mozog a pocakban, magát a várandósságot is szerettem. A hájtömegtől, amit felpakoltam magamra, na az terhes volt.

2010. aug. 15. 11:01

Engem nem az zavart, hogy terhességeim alatt mindkétszer 20 kilót híztam, hanem az utána lévő időszak, amikor jöttek a csinos barátnőim babanézőbe és én mint egy kis anyabálna úgy néztem ki. De most fél éves a kisfiam, és a 20 kilómból már csak 3 van meg, kevés mozgással szépen lement. Szerintem a terhes nőket nagyon sokan vonzónak tartják és pont azért, mert sugározzák a nőiességet és a termékenységet.

Én hetente jártam kismamatornára, de az inkább kikapcsolódás volt, mint edzés :)

2010. aug. 15. 10:44

Én is imádtam, pocakosnak lenni, akárcsak Dorci:)))

Én is híztam, 15 kiló lett a vége, pedig heti egy gyüminapot tartottam orvosi utasításra.

De imádtam magam és a pocakomat:))

Szerintem az nem tudja magát elfogadni pocakosan, illetve az éli meg nehezen ezt az időszakot, akinek előtte is voltak problémái a súlyával, vagy esetleg testképzavaros volt.

2010. aug. 15. 10:39

Soha életemben nem éreztem magam olyan szépnek,és annyira NŐNEK,mint mikor terhes voltam. Gömbölyű voltam mindenhol,és ragyogtam. Pedig 16 kilót szedtem fel,de a nagyja a pocakomon volt.

A 36. hétig napi 4-5km-ert bicikliztem,utána ugyanannyit gyalogoltam. Még szülés előtti napon is!:DD

2010. aug. 15. 10:30
Nagyon érdekelne az, hogy kismamaként ki hogyan viseli/viselte a testén végbemenő változásokat, illetve kit hogyan visel/t meg az átalakulás.Az is foglalkoztat, hogy mit tesztek/tettetek azért, hogy formában tartsátok magatokat, persze úgy, hogy a babának ne ártson.Tudom, hogy hiúsági kérdések, de melyik nő nem hiú..Én is imádom a babám, de szeretnék a párom számára is vonzó maradni terhesen is és utána is, és magabiztosan mozogni a nagyvilágban...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook