Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Aspirin Protect a sikeres terhességért? fórum

Aspirin Protect a sikeres terhességért? (beszélgetős fórum)


1 2 3
78. Dodo5
2019. febr. 5. 01:04

Sziasztok!


Lassan másfél éve próbálkozunk hogy legyen baba de eddig semmi! Voltam az immunologián és minden eredményem jó és a doktor nő azt ajánlotta hogy szedjem az aspirin protectet! Szerintetek használni fog? Nagyon remélem hogy már sikerül! Előre is köszönöm a válaszokat ☺️

2017. máj. 2. 07:14

Sziasztok!

Akinek volt laparja, műtét előtt mennyivel hagyta abba az aspirin protect szedését?

Előre is köszi a választ!😊

76. nadine81 (válaszként erre: 75. - Lolita2112)
2017. ápr. 27. 15:46
Igen, nem kell aspirin protect ha nincs véralvadás zavar, antifoszfolipid szindróma stb. A folsav nem mindenkinek szivodik fel, ezért kell hozzá b6 b12-vitamin, de legjobb a metafolin azaz folát. Vannak akik évek óta tömik a folsavat, aztán semmi sem szívódik fel nekik. A lakosság elég nagy %-át érinti.
2017. ápr. 26. 10:14
folsav fontos a terhesseg alatt,nem pedig az aspirin.
74. nadine81 (válaszként erre: 73. - Ba7da9cfc0)
2017. ápr. 19. 13:48
Igen, sajnos van az elevit complexben is jód. Szerencsére nem autoimmun a pajzsmirigy alulműködésem úgyhogy talán nem árt ennyi jód. Néztem már az Ausztriai oldalakon a jódmentes femibiont de nagyon nagyon drága. A 30db 25 euró tehát 7500 Ft körül van. Itthon a sima femibion 4000 körül van, ezt az új elevitet pedig 3000 -ért rendeltem.
73. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 72. - Nadine81)
2017. ápr. 19. 07:37

Vigyázz azokkal, mert jód van benne és az nem jó pajzsmirigy betegség esetén. Mondjuk femibionból van olyan amiben nincs, de az csak külföldön kapható.

Nálam elég komplex véralvadási kivizsgálás volt, de a Trombózis központban még mindig javasoltak vizsgálatokat. De marad pénz rá, akkor jövő hónapban megcsináltatom.

72. nadine81 (válaszként erre: 71. - Ba7da9cfc0)
2017. ápr. 12. 13:24
Így van, nekem is így írták elő az immunológián. Bár nekem nincs vérkép alapján antifoszfolipid szindróma, mégis kell, bár az aspirin protectet most nem szedem. Mthfr -el kapcsolatban nyomozok most, a homocisztein szintet akarom megnézetni. Metafolin tartalmú terhes vitamint szedek most mert olvastam, hogy ha magas a homocisztein szint akkor is ezt kell szedni. A femibion és az elevit complex tartalmaz csak metafolint, én most az elevitet választottam. Ez az mthfr is vmi véralvadás zavar.
2017. ápr. 12. 12:30

Nem terhesség alatt akarom szedni, hanem előtte.

Alatta Clexane-t kell szúrnom majd.

A folsav persze fontos és kell, de édes kevés ha véralvadási gond van.

2017. ápr. 12. 09:14
aspirin nem jo a terhesseg alatt,folate az ami nagyon szukseges,
2017. ápr. 10. 21:43
De kell az egész terhesség alatt és a szülés után még 6 hétig.
68. nadine81 (válaszként erre: 67. - Ba7da9cfc0)
2017. ápr. 10. 19:17
Szia. Általában napi egyet kell szedni, én ebéd után szoktam be venni, lehetőleg külön más gyógyszertől. Nyugodtan szedd, ezzel ártani nem lehet. Véralvadás gátló injekciókat nem kell majd kapnod ha pozitív a teszt?
2017. ápr. 10. 13:21

Sziasztok,

kicsi írok magamról. Szóval van egy egészséges lányom, ő is nehezen jött, de spontán. Aztán azóta volt 2 vetélésem, utána vizsgáltak trombózis hajlamra és kijött, hogy heterozigóta prothombin mutáció van. Tehát terhesség alatt, dohányzás vagy fogamzásgátló szedése mellett vagyok veszélyeztett. Valószínű e miatt halt meg mind a két babám... Szóval szedném az aspirin protectet, hogy több esélyem legyen a babára is, hisz e miatt a teherbeesés is nehezen megy.

Kérdésem, hogy napi hány szemet kell szednem és melyik napszakban?

Egyébként pco, ir és pm túlműködésem is van, csak, hogy jó legyen :(

66. 9c1bea05b7 (válaszként erre: 65. - Nadine81)
2017. márc. 25. 09:47

Én sem.😕

Mindegy, ha megjön abbahagyom, és ha túl leszek a műtéten és a punkción újra kezdem.

65. nadine81 (válaszként erre: 64. - 9c1bea05b7)
2017. márc. 24. 18:37
A véralvadás laboratóriumban most meg nézik külön a cardiolipint nekem, állítólag ez dönti el. Ott is azt mondták, hogy mostanában a pcos pácienseknek előszeretettel írják fel a véralvadás gátlót. De ha neked egyik sincs ,főleg nem értem :/
64. 9c1bea05b7 (válaszként erre: 63. - Nadine81)
2017. márc. 24. 09:05

Nálam meg semmi sincs, mégis felírták.

Se IR, se Pco,se más.

Leiden sem.

Ki érti ezt?🤔

63. nadine81 (válaszként erre: 62. - 9c1bea05b7)
2017. márc. 23. 22:38
Nekem is a klinikai kép alapján állapították meg Zalaegerszegen az immunológián. Mivel pco inzulin rezisztencia, magas prolaktin és pajzsmirigy alulműködésem van. De amúgy minden eredményem jó, cardiolipin, foszfatidil, genetikai véralvadás vizsgálat is rendben volt. Nincs leiden mutáció stb sem. Nekem is minden orvos mást mond, de legutóbb egy hematologus azt mondta, lehetséges hogy csak terhesség alatt lesz sűrű a vérem, ezért úgy gondolja, pozitív teszt után szedjem csak, majd pedig az injekciók. Ez utóbbit nagyon nem akarom és félek az elvérzéstől is.
62. 9c1bea05b7 (válaszként erre: 61. - Nadine81)
2017. márc. 23. 10:01

Igen, az a bajom nekem is, hogy nem tudom kell -e egyáltalán.

A papíromon az van, hogy a klinikai kép alapján felvethető az antifoszfolipid szindróma.

Minden orvos mást mond.

Zalában azt mondták, hogy sokan a lombikos orvosuk tudta nélkül szedték és sikert hozott.

Krizsa meg meghallotta és azt mondta, hogy azonnal álljak le vele, mert nemrég a leszívásnál egy lány bajban volt tőle, nem kicsit.

Egy meddőségi doki 2 éve szedet velem D vitamint.

A Tsh- m sokat javult tőle.3,4-ről 1,9 lett!

Krizsa erre is azt mondta hogy hagyjam abba....

61. nadine81 (válaszként erre: 60. - 9c1bea05b7)
2017. márc. 23. 09:28
Én is bíztam benne nagyon. De ez az erős darabos mensi amit okozott... ráadásul pont a 2 próbálkozós hónapokban... Nem tudom másra gondolni, hogy ez inkább ki hajtja a beágyazódás alatt lévő babát. Még esetleg abban próbálok hinni hogy pozitív teszt után kezdeni. Tartok az injekcióktol is, így hogy nem tudni kell e nekem vagy sem. Nem akarok szüléskor meg elvérezni. Hiszen ha nincs véralvadás gondom de hígítva van a vérem, nem hiszem hogy jó lenne.
2017. márc. 23. 08:56

Nekem leállította a szedését a lombikos doki, azt mondta hogy a leszívás miatt nagyon veszélyes,azonnal hagyjam abba!

Pedig bízram benne, hogy ez majd segíthet.:-(

Minden doki mást mond, legyél okos, hogy kinek higgyél!

Immunos dokinő írta fel, a dokim meg leállítja.

Szép...

59. nikletty (válaszként erre: 58. - Nadine81)
2017. márc. 21. 09:40

Igen.

De mint írtam nekem nem volt ez irányú vizsgálatom, csak doki javaslatára szedtem egy vetélés után, mondván, hogy még ennyit tudunk tenni az utrogestan mellé a terhességet megtartani.

A protect úgy tudom 12.hétig szabad, akinek tovább kell, igazolt betegsége is van, annak van az ijekció és végig, még tan szülés után is valameddig.

58. nadine81 (válaszként erre: 57. - Nikletty)
2017. márc. 20. 15:42
Akkor véralvadás gátló injekciókat nem kaptál ugye? Eléggé volt a napi 1 aspirin protect?
57. nikletty (válaszként erre: 56. - Nadine81)
2017. márc. 20. 09:55
Az első uh alkalmával (5hetesen) beszéltük meg a dokival és kezdtem el
56. nadine81 (válaszként erre: 54. - Nikletty)
2017. márc. 18. 18:01
Szia. Azt szeretném kérdezni, az aspirin protectet mikor kezdted szedni? Már terhesség előtt vagy csak pozitív teszt után? Mértékben én szedtem pár hónapig, de a próbálkozós hónapokban erős, darabos mensit okozott és ki derült hogy nincs is véralvadás zavarom csak a klinikai kép alapján állapították meg, a pajzsmirigy alulműködés , magas prolaktin, pco és inzulin rezisztenciám miatt. Így most nem szedem, egy hematologus is azt javasolta, csak terhesség után kezdjem.
55. 9c1bea05b7 (válaszként erre: 54. - Nikletty)
2017. márc. 18. 14:56

Köszönöm szépen a gyors választ!

Közben kicseréltük Elevit complexre.

Gratulálok a kislányodhoz!

( lassan jöhet a tesó...)

😊

54. nikletty (válaszként erre: 53. - 9c1bea05b7)
2017. márc. 18. 14:00
Szia En együtt szedtem a kettőt. Egy elhalt terhessegem volt előtte s orvosi javaslatra szedtem 12.hetig a Protectet a kislanyommal 5 èves most. Szóval igazolt bajom nem volt csak biztosra akartunk menni.... en akkor ilyenről nem hallottam. Nem hiszem amugy
2017. márc. 18. 09:48

Sziasztok!

Aspirin protect mellett szedhető a Gravida?

Azt írják, hogy gyengítheti az asp.protect hatását.

Tudtok erről valamit?

2016. okt. 28. 12:44
Sziasztok. Immunológia eredményem szerint antifoszfolipid szindrómám van, ezért nekem is aspirin protectet kell szednem és majd terhesség alatt véralvadás gátló injekciókat kapok. (lmwh ) Volt már két vetélésem, egyik egy éve, a másik most júniusban, mindkettő 6. hét körül szakadt meg. Sajnos van több más gond is velem (pco, magas inzulin, pajzsmirigy alulműködés , de bízom benne ez volt a főbb gond és a következő terhesség sikerül már. Fel vannak sorolva az eredményeim de melyik az amelyik mutatja ezt az antifoszfolipid szindrómát?
2016. szept. 14. 13:00
Én ma kaptam Aspirin protectet,a verkepemben emelkedett trombocyta szám miatt... Enyhe vérhigító,10 hetes terhes vagyok,az orvos szerint ez előfordul kismamáknál és nyugodtan adhato orvosi felügyelet mellett...
50. tulipán13 (válaszként erre: 48. - Toffifee81)
2016. febr. 26. 17:13
Szia! Én használom a kettőt együtt a beültetés előtti naptól kezdve. Még nagyon az elején vagyok, három hete kezdtem. Orvosi utasításra. Nem tudom meddig fog kelleni, fogok menni hematológus szakorvoshoz, hogy legyen kontroll, ha minden jól alakul. (Nekem az ACA Igm enyhén emelkedett, emiatt kell, ez egyfajta trombózishajlam elvileg.) Remélem nem ártok vele.
49. 388b941089 (válaszként erre: 48. - Toffifee81)
2016. febr. 26. 10:21
Dokival egyeztettél erről?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook