Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ápolónak tanulok fórum

Ápolónak tanulok (beszélgetős fórum)

12. Alexa42 (válaszként erre: 11. - HappyDayandNight19)
2017. szept. 5. 20:44

Nagyon örülök a válaszodnak! Most már legalább tudom, hogy nem csak az okj tanulókkal bánnak úgy egyes osztályokon, mint a kutyával...

Akkor ha jól értelmezem a honvéd kórházban szívesebben látják az új, fiatal munka erőt?

11. HappyDayandNight19 (válaszként erre: 1. - Alexa42)
2017. szept. 5. 10:40

Nekem a fősuliból lesz még 1évem hátra. Jelenleg babát várok :)

Amit tapasztaltam : 2.5 évig voltam egy kórházban gyakorlaton az ápolók több mint 90%-ban levegőnek néztek, hiába kérdeztem, akartam segíteni nem igazán voltak hajlandóak arra h barmit is megmutassanak vagy en megpróbáljam megcsinálni.

Aztan utana elköltöztem a ferjemhez es a Honvéd kórházban kezdtem meg a gyakorlatot. Egy álom lett!

Fel ev alatt itt annyit tanultam, h el sem tudom mondani mennyire boldog vagyok. Es az ápolók egytől egyik készségesek voltak mindenben es egyenrangú partnerként kezeltek.

En mar letettem arrol h ápoló legyek, de ők vissza hozták a kedvem!

10. Cservenák Vali (válaszként erre: 1. - Alexa42)
2017. szept. 3. 15:35
Szia! Az a helyzet,hogy most tanul a lányom okj-s képzésben ápolói szakon érettségi után 1 év mivel ő eü szakközepet végzett.nem tudom,hogy te és én miben tudunk egymásnak segíteni:?Kedden kezdik meg a tanulást de még órarendjük nincsen. egyébként műtősnőnek készül.További szép napot!
9. Epresturmix (válaszként erre: 6. - Bumburka)
2017. szept. 3. 14:02
Igen, a kettő között eltelt 10 év. Van még kérdésed?
8. syria (válaszként erre: 6. - Bumburka)
2017. szept. 3. 13:48
Nincs ellentmondás. Kiégés van. :(
7. globus (válaszként erre: 5. - Epresturmix)
2017. szept. 3. 13:42

Így van. Ha hosszú távon érzelmi megterhelés miatt kialakul a burnout szindróma, érdemes lenne kiszállni, újra megerősödni. Sajnos erre mai eü-ben nincs lehetőség, fásultan húzzák az igát. Eredmény olyan, amilyennek mindnyájan ismerjük.

Mondjuk az minden szakmára vonatkozik, hogy kiégetten nem lehet csinálni.

6. bumburka (válaszként erre: 5. - Epresturmix)
2017. szept. 3. 13:25
"sok hasznos dolgot tanultam magamról"... aztán ezt írtad "már egyre kevésbé bírom az embereket elviselni"... ez kicsit ellentmondásos szerintem
2017. szept. 3. 10:58

Meg már egyre kevésbé bírom az embereket elviselni. Régen segítettem szívesen másokon. Akár szóban, akár csak hallgatni, vagy bármi kézzel foghatóval.

Ma már nincs bennem indíttatás, hogy mások problémájával foglalkozzak huzamosabb ideig.

Az empátia készségem lassan a múlt.

Úgy meg nem lehet, nem szabad, és nem is érdemes! Ezt csak lélekkel és odaadással lehet igazán csinálni! 22 éves voltam, más voltam.

4. Epresturmix (válaszként erre: 3. - Globus)
2017. szept. 3. 10:50
Nagyon őszintén? A lelkesedésem alábbhagyott, amikor folyamatosan, bizonyos okokból visszautasítottak (az okot te is tudod) Isten tudja hány állást pályáztam meg, de egyszerűen nem vettek rólam tudomást. Nem kevésszer próbálkoztam! Ma meg már nem mennék, pedig a kiváltó okot megszüntettem. Nagyon kevés a pénz ehhez a szakmához. Nem fizetik meg. Ráadásul életem se lenne ott robizni.
3. globus (válaszként erre: 2. - Epresturmix)
2017. szept. 3. 10:41
Hogyhogy nem maradtál a szakmában?
2017. szept. 3. 10:29

A tanfolyam közben/ után kinyílt a világ számomra. Imádtam a képzésre járni. Nagyon sokat tanultam, sok hasznosat-nem csak a betegápolásról. Az emberekről, magamról. A sok mentálhigiéné és pszichológia órára gondolok legfőképpen. A gyakszi is érdekes volt, és én egyből a mélyvízbe kerültem. Az életem ezen része egy igazi élmény volt! Csak jók történtek velem! ;)

A vizsgáim 98%-osak lettek.

Sajnos a tételeket odaadtam másnak.

2017. szept. 3. 10:22

Sziasztok! Ti miket tapasztaltatok a tanulmányaitok során? Hogy éreztétek magatokat az első kórházi gyakorlaton?


Ha valakinek kell gyakorló ápoló tételeimet fel tudom ajánlani! Illetve ha valakinek vannak okj ápoló (55) tételei azt szívesen fogadnám!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook