Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Apasági vizsgálat fórum

Apasági vizsgálat (beszélgetős fórum)


1 2
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 18:32

Tudatában vagyok, hogy muszáj, ha a férfi vitatja, de azt neked nem kellett volna elmondani a gyereknek, hogy viszlek apasági vizsgálatra, mert apád azt gondolja, nem ő a nemződ.

Mondhattad volna, hogy megnézeted nem vérszegény-e?....vagy bármit. Persze, ha a gyereket használjátok fel egymás ellen, akkor szegény gyerek így járt, mint sok másik, akiket feláldoznak a bosszú oltárán a szüleik.

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Greeneyed)
2023. febr. 3. 18:31
Főleg hogy személyesen találkoztak ma a mintavételen. Nagyon megviselte a kicsimet,de túl vagyunk rajta,az eredmény minket igazol,több mint 600.000-el van elmaradva ( havi 60.000 Ft ) ha megjön az eredmény és bíróság mondja ki ítéletében hogy ő az apa,akkor fizetnie kell az elmaradottat?
12. handymandy (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2023. febr. 3. 18:30

Nem szeretem,ha egy elvált szülő csak a pénzt látja a gyerekben. Akár pluszban - akár mínuszban.

Na mármost ha egy apánál a tartásdíj miatt felmerül a nemazenyémezagyerek gondolat,akkor azt igenis érdemes elmondani a gyereknek is.

Nem vagyok annak a híve,hogy ő csak a jót lássa a szülőben,mikor az határozottan nem az.

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Greeneyed)
2023. febr. 3. 18:27
Ha nem mondod hülyén halok meg. De azt a gyereknek nem kell tudni, ha vérből, ha hajból, ha kenetből nézik meg, hogy miért is az a vizsgálat.
10. Greeneyed (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2023. febr. 3. 18:21

"A vizsgálathoz a gyermektől és az apától származó DNS mintára van szükség, minden esetben."

[link]

9. Greeneyed (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 18:21
Teljesen igaz, a gyerektől is vesznek mintát, egy tízévest nem lehet átverni, hogy Covid miatt kell vagy mittudomén.
8. Greeneyed (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2023. febr. 3. 18:19
Úgyis kiderül előbb-utóbb. Valami "jóakaró" megsúgja.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2023. febr. 3. 18:18
Miért is én vagyok a gonosz anyuka? Apuka indította el a pert,mondván 10 év múlva mégsem ő az apuka. Muszáj voltunk mintát adni,mert csak azt fogadja e la bíróság! Nem is értelek.....
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Handymandy)
2023. febr. 3. 17:59

Nem értek veled egyet, de nem gondolkodhatunk egyformán.

Pontosan azért nem mondanám el, mert nem hülye, örökre tönkretehetik a drága jó nemzői.


Néha hallgatni szebb, okosabb.

5. handymandy (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2023. febr. 3. 17:57
Egy 10 éves nem hülye. És joga van tudnia,hogy az apja egy sz@rházi.
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 17:50

Elég gonosz anyuka vagy, az életbe nem mondanám meg a gyerekemnek milyen vizsgálatra viszem, sosem tudnám összetörni a lelkét. Gratulálok! Egyikőtök sem különb.


Természetesen kérheted, annyi időre, amennyit nem fizetett meg.

3. ssueB (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 16:26

A bírósági eljárás kezdete óta mindenképpen szerintem, ezt majd határozatban megállapítják, hogy mennyi az elmaradás pontosan.


Viszont... nem tudom, mennyi jogával élt eddig apuka, nem gondolkodsz el egy gyámügyi eljáráson, hogy csak felügyelet mellett találkozhassanak? Aztán ha apuka x alkalommal nem jelenik meg, akkor a láthatást is meg tudod tőle vonatni. (Tartásdíj ettől függetlenül jár, hogy nem találkozhatnak.)

2. handymandy (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 3. 16:25
Hogyne kérhetned. Sőt! Én a helyedben (ha van normális munkahelye) kérném a fizetése 33%-át. Azt nem tudja elsumakolni mert a munkaadonak kötelessége utalni. (mondjuk ez csak akkor éri meg ha 8 órában van bejelentve, mégha minimálbér akkor is kb 60ezer Ft)
2023. febr. 3. 16:09
Ma voltunk DNS vételen,mert Apuka 10 év után azt állítja nem ő a gyermekem apja. Megtörtént a mintavétel amit természetesen tudom,hogy övé a gyermek. Hónapok óta nem fizeti a tartásdíjat,én már az államtól kapom,gondolom most ezzel akarja húzni az időt. Bírósági per van,ami szünetel az eredmény megjöttéig. A gyermekem bele van betegedve hogy ezt tette vele az apja. Mire jó ez? Ha megjön az eredmény,ami minket igazol kérhetem bírósági úton az elmaradt tartásdíjat? Mennyi időre visszamenőleg?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook