Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Apasági nyilatkozatot tett, de 3 év után szeretném ha lemondana a gyerekről... fórum

Apasági nyilatkozatot tett, de 3 év után szeretném ha lemondana a gyerekről... (beszélgetős fórum)


1 2
2011. jan. 24. 17:43
És mit javasolsz abban az esetben, ha emiatt két testvérnek más a vezetékneve??????
18. correct (válaszként erre: 16. - Szitaszivárvány)
2011. jan. 24. 17:42

Így van. Bírósági gyermekelhelyezés nélkül nem mondhatod sehol, hogy nem viheti el az apja.


Ám, ha megvan a végzés, akkor a 2 hétből egy hétvége kivételével akár rendőrrel hozathatod vissza a gyereket!!

17. correct (válaszként erre: 15. - 57aa4ea1e8)
2011. jan. 24. 17:40

Én nem így látom a helyzetet. Nyilván normális társaságba és barátok közé szeretnénk a gyereket, ott viszont sajnos köztük még ez is számít.


Az egyáltalán nem igaz, hogy elhelyezés után nem lehet eltiltani.

Mi az, hogy!

Éppen elhelyezés után lehet! Pont ez az eset állt fönn nálunk is tavaly. Nem jött 5 hónapig a gyerekért az apja, ezért majdnem el lett tőle tiltva végleg. Rajtam múlott, kapott még egy esélyt. A gyereknek rendszeresség kell, ha nem tartja be, csak emiatt is el lehet tiltani. Én már csak tudom.

16. szitaszivárvány (válaszként erre: 14. - Correct)
2011. jan. 24. 17:38

De, sajnos van olyan, hogy szó nélkül elviszi. Mikor nálunk ez volt a probléma, szólta a bölcsödébe, hogy én nevelem a lányunkat, az apja nem viheti el. Azt mondták jogerős bírósági végzés nélkül oda kell adniuk az apának is. Nekünk 1 év telt el a beadás és a jogerőre emelkedése között. Úgyhogy ha ettől tartasz, akkor minél hamarabb menj a bíróságra. Meg fog nyugtatni a tudat.

Az én lányomról se mondott le az apja, holott fél éve nem látta és nem is fizet. Pedig a férjem a nevére venné.

15. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 14. - Correct)
2011. jan. 24. 17:37

Hát elhelyezés után nem igazán lehet eltiltani, ugyanis az apának is jogai vannak. Ha veszélyezteti a gyereket, max akkor, de az is nagyon bonyolult eljárás.


A gyerek neve meg kb mindegy. Ugyanis ma már mindenki olyan nevet visel, amilyet akar, értem ezalatt, hogy akár a lánykorit, akár felveszi a férje vezetéknevét, vagy egymás mellet, vagy tök mindegy, hogy. Ma már ebből semmire nem lehet következtetni. A többi gyereknek meg pont ilyen kuszált lehet a családi dolga, ha nem kuszább. Mostanában ilyenért már sztem egyik gyerek sem bántja a másikat :)

14. correct (válaszként erre: 1. - Everon)
2011. jan. 24. 17:32

Minek így kavarni a xart?

Miért akarod, hogy levegye a nevéről?

Ez badarság.

Nem tudhatod, mi lesz évek múlva.

De ha attól tartasz, hogy szó nélkül elviszi, hát nyugodj meg: nem teheti. Ilyen nincs.

Amúgy nagyon egyszerű: elindítasz egy gyermekelhelyezési pert, ingyenes, és 2 hónap múlva már minden rendjén lesz. Ha ezután nem tartja magát a kiszabott láthatási rendhez, anélkül is "eltilthatod" a gyerektől, hogy levetetnéd a nevéről.

Mellesleg: neked nem ciki, ha a te neveden lesz, de a gyereket bánthatják majd érte a többi gyerekek. Te már felnőttként másképp fogod fel, de te már felnőtt vagy.

13. Tücke
2011. jan. 24. 17:31
bár igazából nem tudom hogy döntene ha lenne egy közös gyereke a mostani élettársával ... akkor is ennyire ragaszkdna e a lányunkhoz... vagy azt mondaná hogy oké legyen vegye a nevére a férjem és ő meg úgymond lemond róla
12. Tücke (válaszként erre: 11. - Kitta73)
2011. jan. 24. 17:29
nálunk ő nem is csinálná vissza
2011. jan. 24. 17:23
Mikor az én párom tett apasági nyilatkozatot,azt mondták neki jól gondolja meg mert nem lehet vissza csinálni.
10. gyomakoma (válaszként erre: 1. - Everon)
2011. jan. 24. 17:21

Szia!

A Gyamhatosag es a birosag a gyerek erdekeit nezi elsosorban, azaz azt, hogy legyen 2 szuloje. Az apasagrol nem lehet lemondani, csak abban az esetben, ha van orokbe fogado uj apajelolt. Ezt a Gyamhatosag intezi. Nevet csak mind a ket szulo beleegyezesevel valtoztathatsz.

A gyerekelhelyezest viszont el lehet inditani, de ez a birosagra tartozik, mert valoban barmikor elviheti, ha nincs ilyen itelet. De ezen a targyalason is csak az elhelyezesrol es a gyerektartasrol, kapcsolattartasrol dontenek, az nem lehetseges, hogy megszuntetik az apasagat.

Az apasag velelmet csak o kerdozejelzheti meg a birosagon, melynek koltseget o fizeti, amennyiben kiderul, nem o az apa, azt hiszem,akkor az alperesre, azaz az anyara terhelik, s akkor indul a z ujabb procedura az apa kiletenek meghatarozasara...

2011. jan. 24. 17:19
Erre a Bíróságra kell menni mindenképpen és betutod bizonyítani meddig fizette a gyermektartást a többivel meg elmaradt legyen bármi áron a bizonyíték a kezedben és azt is mondd el milyen ritkán látogatja gyermekedet, mert semmilyen felelősségérzete nincs, így alkalmatlanná vált, mint apa, hogy bármiből is ki vegye a részét. Eltudod érni azt, hogy utólag kifizetessék vele az elmaradt pénzösszeget. Sok szerencsét és drukkolok neked üdv.Ágnes
8. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - Everon)
2011. jan. 24. 17:19

Nem lehet lemondani róla, csak úgy, ha másik apa örökbefogadja.

A gyermekelhelyezést pedig biróságon lehet kérni. Bemész, elmondod, hogy nincs hivatalosan sehol elhelyezve, és tök hamar lesz egy tárgyalás, ahol elhelyezik, ott kérheted, hogy a felügyelet tök egyedül gyakorolhasd. Ezt akkor hagyják jóvá, ha az apa is beleegyezik. De lemondani nem lehet róla, ezzel a gyerek érdekeit védik.

2011. jan. 24. 17:18

Ismerős ez a szitu...Mi is hasonlóban voltunk és vagyunk.A vérszerintit 3 éve nem láttuk,gyerektartást nem fizet de lemondani nem akar.A férjem a nevére venné a kislányomat.

Az a baj hogy nem tehetsz semmit.Ha ő nem akar lemondani akkor nem fog.

Mi már voltunk a gyámügynél is és ott is azt mondták hogy Nekik kell lemondania.Szóval most úgy vagyunk hogy ő békén hagy minket a kislányom nem tudja mi az igazság.Még nem kérdezte meg miért hívják őt másképp mint a testvéreit.Előre félek ha eljön az idő hogy rákérdez mi lesz.

Az a szemét meg mindenből kimarad és veri a mellét milyen szép és okos kislánya van akit már 3 éve nem látott...

Az tette jól aki nem íratta alá az apaságit.Ha vissza mehetnék én sem engedném hogy aláírja.

6. Tücke (válaszként erre: 5. - A360345bdd)
2011. jan. 24. 17:15
én ott csesztem el hogy engedtem hogy megtörténjen ennek a papírnak a megírása
2011. jan. 24. 17:12

Sajnálom, remélem van rá megoldás!


Áldom az eszem, hogy semmiféle papírt nem kényszerítettem ki a spermadonortól! Most az én nevemet viseli és az anyakönyvije is üres az apa résznél...



Esetleg ajánlhatsz neki alkut, nem jelented fel az elmaradt gyerektartás miatt, ha azonnal lemond. De ez csak egy kósza gondolat...

2011. jan. 24. 17:11
am meg nálunk ugyan ez van annyi különbséggel hogy fizeti a gyerektartást és 2hetente viszi a gyereket közös megegyezés alapján.... de ő se engedi hogy a férjem a nevére vegye
2011. jan. 24. 17:10
sztem ebben az esetben mindenféle képpen bíróság .... márcsak a rendszeres gyeretartás végett is és hogy ne legyen ilyen helyzet hogy bármikor elviheti... egyébként a rendőrség meg tehet valamit főleg ha az apa máshova van bejelentve mint ti...
2011. jan. 24. 17:09
Ó de szar. Én nem tudok segíteni, de kívánom, hogy kisimuljon minden.
2011. jan. 24. 17:07

Sziasztok!


A story a szokásos két évvel ezelöttig. Az apasági nyilatkozatot aláirta a gyerek születése elött. Kb 3 és fél éve. A gyerek egy éves koráig is akadtak gondok nem jött rendszeresen látogatni, volt hogy hetente kétszer, volt hogy havonta egyszer, de másfél óránál soha nem volt itt többet. Gyerektartást akkor fizetett amikor eszébe jutott. Ez a tendencia egyre csak rosszabb lett. Fél éve amikor már több mint 3 hónapja nem láttuk, akkor megkértem hogy egyáltalán ne jöjjön többet, mert ennek nincs értelme. Akkor megkértem arra is hogy mondjon le a gyerekről. Erre bezzeg nem hajlandó. Gyerektartást ekkortól egyáltalán nem fizet. Biróságra nem akarnám vinni az ügyet, a gyereket meg szeretném a saját nevemre venni, ciki vagy nem ciki, ugyanaz lenne akkor a vezetékneve mint nekem, a keresztneve is ugyanaz mint az apjának de azon már nem változtatnék, nem akarnám annyira összekeverni a gyereket. Szerintetek mit tudok tenni? Mert ugye mivel hivatalosan nincs elhelyezve a gyerek, az apjának ha jön be bekattanása akkor simán elviheti szó nélkül a gyereket, akár oviból is elviheti, a rendőrség meg nem tehet semmit. Segitségeteket előre is köszönöm!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook