Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Apás szülés elleni érvek? fórum

Apás szülés elleni érvek? (beszélgetős fórum)


1 2
2022. márc. 24. 13:17
Én nemrég mondtam meg, hogy nem szeretném ha benn lenne. Migrénes vagyok és őszinte leszek ha csak a fejem fáj is nehezen viselem ha istápolni próbálnak meg segíteni a vőlegényem pedig a tipikus túlaggódó fajta.. ha benn lenne nem jelentene segítséget, hanem még őt is nekem kéne nyugtatnom. Imádom, szeretem, az életem, vigyázzon ránk, amíg beérünk és amikor kezdődik, de után inkább várjon csak a folyosón vagy, ahol lehet, tartsa a kapcsolatot a családtagokkal és onnan segítsen meghozni döntéseket, ha nekem esetleg nem menne.
2022. márc. 21. 15:33

fő érv: ha vagy az anya, vagy az apa nem szeretné hogy ott legyen az apa.


nem kell ezt túlkombinálni. Ha vki nem akar ott lenni, várjon kinnt. Ha ott akar lenni, ott a lehetőség.


ha kérnyszerítik valakire hogy ott legyen, az nem túl szerencsés

33. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 20. 13:13

Ismét megkérdezem: ki nem szeretné? Az anya? Az apa? Netán az orvos, az egészségügyi személyzet?

A kérdés szerintem általánosságban nem válaszolható meg, mert ahány szülés, ahány pár, annyiféle eset. A szülők egyikét se lehet elítélni sem azért ha akarja, sem azért, ha nem. Nyilván mindegyiküknek megvannak a maga indokai; ha ebből konfliktus van, az egy kicsit(?) gáz.

32. babyapocakban (válaszként erre: 18. - Csillagszem38)
2022. márc. 20. 11:30
A férfi is ember, lehetnek érzései.
31. birebora (válaszként erre: 18. - Csillagszem38)
2022. márc. 20. 09:18

Ezt nem gondolod komolyan, ugye?


Nem is olyan nagyon a távoli múltban nem volt apás szülésre lehetőség és nagyon jó férjek és apák voltak.

2022. márc. 20. 09:15
Ha akar menjen, ha nem, ne. Ennyire egyszerű.
29. brandy85 (válaszként erre: 23. - Pteri)
2022. márc. 20. 08:44
Ez így van!
28. brandy85 (válaszként erre: 16. - Csillagszem38)
2022. márc. 20. 08:43
Nem gáz! Tudod sokan nem bírják és nem akartam azt sem,hogy megundorodjon tőlem,mert bár csodás élmény,de nem szép és nehéz szüléseim voltak! Kint volt és nekem így volt jó! A gáz a te felfogásoddal van!
27. Sirga
2022. márc. 20. 08:05

Nagyon szerettem volna apás szülést. A párom belement, felkészítő tanfolyamra is jártunk, de végül császár lett, így nem lehetett benn.

Szerintem elsődlegesen a nőnek kell dönteni, de az apukának mindenképp vétójoga van. :)

26. Panna.33 (válaszként erre: 18. - Csillagszem38)
2022. márc. 20. 00:15
Van baj a toronyban, ha ez miatt leírsz egy embert.
2022. márc. 19. 23:56
Mivel a nő szül, döntse el ő.
24. pteri (válaszként erre: 22. - Bichi)
2022. márc. 19. 22:56
Hú, ugyanezt gondoltam, csak nem mertem leírni.
23. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 19. 22:50
Én egy régi szülészeti osztàlyon szültem, ahol sorban àlltak az àgyak egymàs mellett, függönnyel elvàlasztva. Az én férjem nem is kívànt bejönni, én se szerettem volna, màsok bunkó férjei meg ott màszkàltak a làbamnàl a feleségüket keresgélve, hiàba nem kószàlhattak volna. Nagyon gàz volt. Aztàn, amikor a babàm elakadt szülés közben, lett nagy izgalom, arra gondoltam később, ha a férjem bent lett volna, leverte volna a 2 orvost idegességében.
22. Bichi (válaszként erre: 18. - Csillagszem38)
2022. márc. 19. 22:47
Ekkora baromságot már rég olvastam... Ja nem, van ezen a portálon pár...
21. loch ness (válaszként erre: 18. - Csillagszem38)
2022. márc. 19. 22:35
Ismerek olyat, aki a felesége erőltetésére ment be a szülésre, és rosszul lett, nem volt neki jó élmény. Közben pedig több mint 20 éve odavannak egymásért a feleségével, és nagyon jó apa, nagyon szereti a gyerekeit. Nem fekete-fehér minden. Van, aki nem bírja a vért és a kórházi dolgokat, van, akinek meg óriási élmény, hogy látja megszületni a gyerekét. Nem ettől lesz valaki jó apa és jó férj.
2022. márc. 19. 21:10
És mi a FI.véleménye?
2022. márc. 19. 21:08

Mindenki maga döntse el+ a párjával.



Sk.vél.:nekem nem jutott eszembe ,hogy a férjem ott legyen.Bocs.de nem hiányzott a szülés közben,a szülésznő és az orvos figyelme és szaktudása volt a lényeg.De nem vagyunk egyformák.

18. Csillagszem38 (válaszként erre: 14. - Rabankari)
2022. márc. 19. 20:58
igen, erre irtam h aki igy gondolja, es nem tud maximalisan a parja mellett allni ebben a legfontosabb helyzetben, ami a kozos eletuk csucspontja kellene h legyen, az nem alkalmas se ferjnek, se csaladapanak, mivel a sajat onzoseget helyezi eloterbe, vagy nincs azon a szinten a kapcsolatuk h gyereket vallaljanak.
2022. márc. 19. 20:57
Ha az apa nem akarja, akkor ne legyen kényszer. Az én férjem bent volt és örülök, h ott volt, mert a végén a fájdalomtól alig voltam magamnál. A szülés egy részét ő mesélte el nekem, mert nem emlékeztem rá. Plusz, ha bármi történt volna és dönteni kell, úgy, h én nem vagyok éber, akkor nem enged olyasmit, amit én nem akarnék.
16. Csillagszem38 (válaszként erre: 15. - Brandy85)
2022. márc. 19. 20:55
az gaz :( ezt olvasni is fajdalmas :/
15. brandy85 (válaszként erre: 13. - Csillagszem38)
2022. márc. 19. 20:11
Nagyon nem értek egyet,én sem akartam,hogy ott legyen egyiknél sem.
14. rabankari (válaszként erre: 13. - Csillagszem38)
2022. márc. 19. 19:24

Szerintem ez azért ennyire nem fekete vagy fehér..

Közös döntés kell legyen.

Én elfogadható volna,ha a férjem nem szeretett volna bejönni,de nála ez az opció fel sem merült.

Viszont, ha apuka tényleg rosszul érzi magát, nem bírja a szenvedést,vért,kórházat,undort érez, több kárt okoz az élmény, mint hasznot.

Valakit ebbe a helyzetbe belekényszeríteni,ha nem akarja ,irtózik tőle mi értelme?

2022. márc. 19. 19:15
Sztem nincs joga senkinek megfosztania az apát ettől az élménytől. Sok pasi nem szeretne bemenni, mert tudjuk be, nyápicok. Félnek, hogy ott nem tudnak majd segíteni, de rossz lesz nézni, ahogy szenved a feleségük és sorolhatnám. De igenis vegyenek erőt magukon, menjenek el együtt szülésfelkészítőre az anyával és készüljenek fel együtt életük legcsodálatosabb élményére. Egyik se akar bemenni. :D De igenis nézzék csak meg mit össze nem kínlódunk, és legyenek mellettünk. Aki ebben nem partner, az nem alkalmas se apának, se férjnek. Mindenkinek csodálatos élmény. :)
12. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 19. 18:53

Nekem csak mellette van érvem,császár lett a vége,azon is bent volt!

A férjem nagyon sokat emlegeti,minden ismerősnek akik szülés előtt vannak azt mondja ki ne hagyja,szóval neki nagyon pozitív élmény volt.

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Bozsu55)
2022. márc. 19. 18:28
Valahol válaszol a témában?
10. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 19. 18:22
Kérdezd meg Rippel Ferit..
9. 7962decf87 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 19. 18:10

Semmi érvem nincs,🤔 ezt az adott párnak kell eldöntenie - közösen!👍


Azzal nem értek egyet, hogy "nem oda való"! Szerintem!!

8. tien
2022. márc. 19. 18:06

Nem szültem.

Az egyik barátomat addig kérlelte a felesége ,hogy végül apás szülés volt.

Azt mondta a férj ,bár ne tette volna .


De halottam azt is ,hogy a férfinak élete legszebb élménye volt.



ps:

Én tuti nem engedtem volna meg a férjemnek ,hogy ott lábatlankodjon.

2022. márc. 19. 18:02

Dodi-nak a vicce, nem az enyém.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Szülésznő.

Beengedhetem az újszülött apját?

Isten őrizz, rövidesen itt lesz a férjem.

2022. márc. 19. 17:57
Nem oda való! Szerintem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook