Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák.... fórum

Anyukák.... (beszélgetős fórum)


1 2
3. Léna123 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 21. 10:25
Kik ők? Miért beszélgetsz velük, ha zavarnak a "beszólásaik"? Frappáns választ sajnos nem tudok, nekem kettő van (igaz ikrek), de nem mondom soha senkinek, hogy bezzeg nekik mennyivel könnyebb ezért vagy azért. Meg nekem sem mondták soha. Mindenki saját maga vállalt annyi gyereket, amennyi van neki, gondolom tudta, a példádnál maradva, hogy 2 gyereknek több cipő kell, mint egynek. Kerüld el az ilyen embereket.
2. b24e024c70 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 21. 10:17
Szerintem nem kéne ennek versenynek lennie először is. Én biztos megmondanám,hoy ez nem egy versenyfutás és lehet hozzátenném,hogy oka van hogy egy van. Nem kell kifejteni,maximum ha valakivel közelebbről ismeritek egymást,idegeneknek meg ismerősöknek egyébként szerintem semmi joguk másuk méhében meg pénztálcájában turkálni,szóval nem értem ők miért tesznek ilyen megjegyzéseket. Sajnálom,amin keresztül mész, biztos nem lehet könnyű, de nem láthatunk bele mások életébe valószinűleg egyébként nem akarnak feltetétlen rosszat neked,csak a saját nehézségeikkel vannak elfoglalva. Kitartás🌷 remélem összejön a kis tesó
2022. okt. 21. 10:05
Eggyermekes, de testvérért évek óta küzdő anya vagyok. Amikor más anyukákkal beszélgetek, gyakran tapasztalom, hogy a többgyerekesek rám kontráznak, amikor türelemről, időről vagy kiadásokról van szó, mondván, nekem könnyebb, mert csak egy gyerekem van. Mégcsak nem is panaszkodom, csak hozzászólok a témához, de ezt sokszor megkapom. Nagyon rosszul esik, mert ők nem tudják, hogy mi van amögött, szerintem mind lelkileg, mind anyagilag megterhelő, egyáltalán nem tartom könnyebb helyzetnek, mint mások helyzetét. Aki ebben ebben a cipőben jár, tud esetleg valami frappáns, de kedves választ az olyan megjegyzésekre, mint pl. "Jó, neked egy van, de nekem kettő!" vagy évkezdéskor "nekem azért 6 pár cipőt kell vennem, nem kettőt". Az elmúlt években, míg ők babáztak, milliókért jártam vizsgálatokra, de ezt nem mondhatom nekik, mert egyrészt tabu, illetve ez egy másik téma és egész napra elrontanám a kedvüket. Egyáltalán nem szeretnék senkit sem megbántani, de úgy érzem, az ilyen megjegyzések nem állnak helyt még abban az esetben sem, ha az ember csak egy gyereket tervezett. Mifelénk az eggyermekes család ritka, mint a fehér holló, nincs is kivel megbeszélnem ezt a problémát, ezért fordulok hozzátok tanácsért. A világért nem mondanék hasonlókat a gyermekteleneknek, de elvárnám, hogy akinek megadatott a több gyere, több empátiával kezelje ezt a helyzetet is, mert tényleg vsak szerencse kérdése.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook