Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Anyósomék inkább szenvednek a melegben, de nem szereltetnek... fórum

Anyósomék inkább szenvednek a melegben, de nem szereltetnek... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
23. Imisz
2022. júl. 21. 14:47
Az időseknek már más a hőérzetük, fázósabbak is télen pl, így gondolom a meleget is jobban bírják. Viszont ha már "nyavajognak"/ rosszul vannak a hőségtől és mégis elzárkóznak a klímától akkor megértelek, hogy idegesít. Főleg ha meg is tehetnék anyagilag.
22. birebora (válaszként erre: 7. - Globus)
2022. júl. 21. 14:19
Egyébként amikor ilyen tartósan extrém meleg van, szerintem is jobb egy jól szigetelt, jó nyilászárókkal megáldott panel mint egy családi ház hűtése, vagy akár fűtése. Tapasztalatból mondom.
21. bnedora (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 21. 14:15
Akkor ne is mérgelődj ezen. A sógorom a 90 éves anyósom házába szereltette fel. A szomszéd meg feljelentéssel fenyegette meg, mert pont az ablaka mellé került, és zajosnak véli. Tiszta ideg lett tőle az anyósom. Amit nem akarnak, ne erőltesd!
20. liliom10 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 21. 14:15

Beszélgessetek a helyes hűsítésről, ami ingyen is van, és egészségesebb is, mint a légkondi !

Én pl. utálom a légkondit, nem is kéne.( Akkor se, ha a pénz nem számítana.)

A redőnyökkel, sötétítő függönyökkel, megfelelő reggeli, esti szellőztetéssel sokat lehet tenni a kellemesebb hőmérsékletért.

2022. júl. 21. 14:13
Azt gondolom, hogy ezek szerint jobban birják a meleget mint te/ti, vagy még nincs eléggé melegük és nincsenek rosszul. Van az a hőérzet és rosszullét amikor szereltetnek az emberek mert komfortosabb, könnyebbek a napjaik a lehűtött házban, lakásban.
18. globus (válaszként erre: 13. - Szabot.88)
2022. júl. 21. 14:12
Mit hogyan? Éjjel nyitva van az ablak, reggel legkésőbb 7 óra előtt becsukom. Redőnyt leengedem, az ablak nem melegszik fel. Fal szigetelt. Ha kinyitnám az ablakot, azonnal kiegyenlítődne.
2022. júl. 21. 14:10
Én megtehetném, hogy vegyek, de nekem nem kell. Amúgy szeretem a meleget.
16. andi6020 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 21. 14:07

Gondolom nem állnak gyámság alatt. Felnőtt emberek. El tudják dönteni, hogy mi a jó nekik, és mit szeretnétek.

Emiatt ne üssön meg a guta.

Tömegek éltek és élnek klíma nélkül. Nem mellesleg nem is bírja mindenki.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2022. júl. 21. 14:04
Nem mindegy! Segíteni próbálok nekik, mert nagyon szeretem őket! ❤️😉
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Sütikee)
2022. júl. 21. 14:03
Azt látom, mikor nálunk vannak, mindig mondják milyen kellemes idő van. Ezért gondoltuk, nekik is jó lenne. De ha ők ennyire nem akarják, nyilván nem erőltetjük rájuk.
13. szabot.88 (válaszként erre: 2. - Globus)
2022. júl. 21. 14:02
Hogyan?
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Ildi992)
2022. júl. 21. 14:01
Mindenben segítjük őket. ❤️
11. syria (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 21. 14:00
Ha ők nem akarják, el kell fogadni! Bármilyen hihetetlen az ilyen idősek ezerszer jobban bírják ezt az extrém meleget (is), mint az 50-60 évesek. Látom a szomszédjaimat: 80-on túl, vagy ahhoz közel vidáman sütnek, főznek, vagy éppen dolgoznak a kertben, locsolnak, míg én klímás helyiségben „haldokolok”.
10. Sütikee (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 21. 13:57
Elhiszem hogy szereted őket, de ha nem akarnak klímát, akkor ne erőltesd rájuk. Főleg ha betegesek. Nem igazán egészséges dolog.
9. globus (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 21. 13:56
Egyébként éppen ők az a korosztály, akiknek idegen a technika eme vívmánya. Nehezebb helyzeteket átéltek, mint azt, hogy meleg van :)
2022. júl. 21. 13:56
Ez az ő döntésük. Neked kellene inkább elfogani a másik ember döntését, még ha nem is értesz vele egyet. Valaki klíma párti, valaki nem. Egyre több olyan emberrel találkozok, hogy ha nem az van amit ő akar kikad. Pedig a másik ember éli az eddig kialakiított életét. Volat hogy annyira kiakadt, hogy változtasd meg a gondolataidat, és az életviteleted, mert nekem nem tetszik. Bizony egy beszélgetésben ez is elhangzott. Mi van az emberekkel, hogy nem tudja elfogani a másik ember véleményét, és életstílusát, ha nem azonos a máikéval? Az ő élete, az ő döntése. De ha valaki ezt kimondja minimum hül@e. Bocs kérdező álltalánosítottam, nem neked szántam. :) Inkább kérdezd meg, hogy miben tudnál segíteni, bevásárolni stb. :)
7. globus (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 21. 13:55

Pedig családiban jóval könnyebb, mi panelben lakunk. Viszonylag jól szigetelt.

Ventillátor nem hűt, de közérzetet javít a mozgatott levegővel, ezt megpróbálhatod náluk.

6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 21. 13:55
Nem mindegy neked? Bosszankodj olyanon, ami a te dolgod.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Sütikee)
2022. júl. 21. 13:45
Idős emberek, egyik betegesebb, mint a másik. Hogy a fenébe ne lenne hozzá közöm! Gondoskodunk róluk, mindenben segítünk nekik! Szerinted rosszat akarok nekik? Imádom őket, a legjobb emberek a világon! ❤️
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Globus)
2022. júl. 21. 13:39
Nekünk is van, mi használjuk is. De ők nem hajlandóak felszereltetni. Apósom 82 éves, anyósom is hamarosan 80. Idősek már ahhoz, hogy ezt a meleget elviseljék. Meleg van náluk, pedig ők is családi házban laknak, de valahogy nem tudnak jól hűsíteni.
3. Sütikee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 21. 13:36
Nem mindenki bírja a klímát! És egyébként is az ő dolguk, nem a tiéd! Semmi közöd hozzá, mit csinálnak!
2022. júl. 21. 13:33
Nekünk van, de nem kapcsoltam be. Régebben nem hittem el, de tényleg okosan lehet trükközni a szellőztetéssel, nappali elsötétítéssel, párásítással. 24 fok van idebent, hűtés nélkül, abszolút elviselhető.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook