Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Anyós még hagyján, de após.... fórum

Anyós még hagyján, de após.... (beszélgetős fórum)


1 2 3
32. 2ce679405c (válaszként erre: 30. - 09ca1d3343)
2008. szept. 29. 15:48

De miért lett ilyen az apád?

Mert hogy az én apósom ideggyenge az tény, örökletes buggyantság...

2008. szept. 29. 14:36
Bocsi,hogy hosszú voltam,és bocsi a helyesírási hibákért! :)))
30. 09ca1d3343 (válaszként erre: 29. - 2ce679405c)
2008. szept. 29. 14:36

Nem, az én sóginőm idősebb! :)))

Az a gáz,hogymáshol is él ilyen "lény"!

Űrlény? :DDD

Tényleg nem tudok rá más jelzőt...


Mindig sír, hogy mennyi pénz elmegy a kajára rezsire...

Példa: elé nagy családi ház gázfűtéssel...csak a gázszla. kb. 25 e ft, a fagyos hónapokról nem beszélve. Erre "hazaadott" (ugyanis az úr külön rendezte a anyagi dolgait,mivel megtehette,hiszen ő a családfenntartó, anyám meg rendezze a többit a 30 e ft-os rokkant nyugdíjból) kb. 40 e ft-ot, hogy anyám ossza be.

Ossza be a rezsire, kajára, stb.

Szóval,láthatjuk,hogy ez képtelenség.

Amikor napos viták voltak,hogy ugyan mire megy el a pénz,de az asztalon manna legyen,akkor kitalálta, hogy átveszi az irányítást a pénzügyek felett...:)

Na,ez abból állt,hogy pl. a reggeli bevásárlásra adott kb. 2000 ft-ot, ez volt 3 éve (akkor még képben voltam), és megnézte a blokkot...

Majd lassan kezdett világosodni,hogy mire elég 2000 ft :)


Amikor még aktívan dolgozott,abból állt a nap, hogy reggel 7-től 3-ig munkaheyen való tartózkodás :D

3-tól amíg volt kedve kocsma

Amikor hazaért akkor várta tálcán a vacsit...

Ez hétköznap.


Hétvége: a hű alattvalók éberen figyeltek mikor ébred az úr,majd gyorsan valaki beszáguldott a kávéval,majd a reggelivel. Volt,hogy fél 11-kor.

A nap szokásos nyugalomban tellt,apám a fotelban a tv előtt, többiek szorgoskodnak a konyhában,vagy a ház körül...


Azonban ha valami nem tetszett őfennségének,akkor meneküljön ki merre lát!!! Irum-burgum....


Most jókat sztorizgatok rajta,de ebben éltem 20 évig, láttam anyám nyomorát stb.

Mivel a kisfiam megszületése után megszakadt velük a kapcsolatom, azért kellett pár hónap hogy feldolgozzam, de itt vagyok...

A kenyér nem lett olcsóbb,sem drágább, hogy nem beszélünk :)

29. 2ce679405c (válaszként erre: 28. - 09ca1d3343)
2008. szept. 29. 10:55

NA kb. ilyen az én apósom!

Azt hiszi, hogy Ő az ÚR!Pedig a teát sem tudja megmelegíteni a microban.-és ehhez ész sem kell!

Nem ugyanarról az emberről beszélünk véletlen?

:-)

28. 09ca1d3343 (válaszként erre: 27. - Leoborta)
2008. szept. 28. 13:34

Nem vidám,igazad van,inkább szomorú...

De változtatni már úgysem lehet semmin.

Így élk az életüket,mióta a eszemet tudom.

Állítólag anno,mikor anyám terhesen és később kisgyerekkel otthon volt,folyamatosan kiszolgálta apámat...

Ellenben ez nem lehet mentség az "uralkodásra", "megalázásra"...

27. Leoborta (válaszként erre: 25. - 09ca1d3343)
2008. szept. 28. 13:18

Hát ez nem valami vidám sztori, csak sajnálni tudlak, meg a többieket is.

Milyen jó, hogy nálunk úgy van, ahogy van. Hálás lehetek a sorsnak.

Szegény apámnak sem tetszett a menü, mikor én főztem rá párszor (anyám beteg volt), mert én kevés olajjal, kevés sóval, sok zöldséggel főzök. De mindig megdícsérte, hogy milyen finom, ízletes stb... Csak mikor anyám újra átvette a konyhát, akkor derült ki, hogy mégsem ízlett neki annyira. Anyám visszamondta, apám alig várta, hogy újra a felesége főzzön, amit, ahogy megszokott. Tehát így is lehet, alkalmazkodás kérdése, és nem bántott meg vele, csak jót nevettem rajta.

26. 09ca1d3343 (válaszként erre: 19. - 2ce679405c)
2008. szept. 26. 14:12

Köszi! :)


Jó lenne tudni azonban,hogy napjainkban mit takar a maradiság kifejezés?


A másik,hogy egy-két ember miért hiszi azt, hogy irányíthat más embereket? És ezek a mások miért hagyják ezt a fajta irányítást?

Ez itt a kérdés!

Ki kinek akar megfelelni,és milyen érdek fűződik hozzá?

25. 09ca1d3343 (válaszként erre: 23. - Be52089f0e)
2008. szept. 26. 13:13

Igen,én is a gyerekemet választanám,ha így lenne...

Csak apám tett egy kijelentést,hogy akinek nem tetszik a rendszer,annak el lehet menni.

Na, a képlet,hogy anyám kb. 12 éve rokkant nyugdíjas,mindkét lábát már műtötték,de mivel nem volt meg az éve,amikor leszázalékolták,kb. kap 35 e ft-ot,mint rokkant nyugdíjas.

Így marad a szolgaság, a bológatás stb.

Így minden reggel szépen beviszi tálcán a reggelit, a kávét,majd eltűnik a konyhában, délben beviszi az ebédet...stb.stb.

Persze ha apámnak nem tetszik a menü,akkor gyorsan valami mást kell kitalálni...

Gyalog eljár kb. 3 km-re a boltba,minden nap bevásárolni, apám szinte a wc-re is kocsival megy,de nem számít.

Hát,ilyen és hasonló dolgokból lett elegem.


Ja,a hab a tortán!

Addig nem is állnak velünk szóba,amíg a "királytól" én és a férjem bocsánatot nem kérünk!

Azt nem tudjuk,hogy miért,de ez van!


Folyt.köv. :DDD

24. NIKA77
2008. szept. 25. 13:21
ÉN JOBBAN KIJÖVÖK AZ APÓSÓMAL MINT AZ ANYÓSÓMAL.HA ANYÓSÓMAL NEM ÉRTÜNK EGYET AZ ÉN PÁRTOMRA ÁLL.
23. be52089f0e (válaszként erre: 18. - 09ca1d3343)
2008. szept. 25. 13:18

Nagyon sajnálom, hogy apukád ilyen. Anyukádnak biztos nagyon nehéz. Én ilyen esetben a gyerekemet választanám és nem a "FÉRFIT"!

Az én apám is sok esetben úrnak képzeli magát, szidom is érte előtte is és anyám előtt is. Volt, hogy nem mentem hetekig hozzájuk, de aztán anyukám miatt mégiscsak elmentem.


Sajnos én sem ismerhettem meg az apósomat.

22. tücsimücsi (válaszként erre: 7. - Danica16)
2008. szept. 25. 13:06
Bárcsak én is ezt mondhatnám.
2008. szept. 25. 12:59

Sziasztok!


Jó sztori az van bőven! :)

Ha valaki nekem anno azt mondja,hogy a családom, (aki végül is úgy tevődik össze, hogy apám és az alattvalók) így elfordul tőlem, ráadásul még az unokájukra sem kíváncsíak...hát biztos kinevetem!

Már több,mint 2 éve nem beszélünk,az öregem most lesz 60 éves,majd küldök neki valami üzit az újságban, ugyanis a leveleket mindig visszaküldik...

folyt.köv.


Szép napot mindenkinek!

20. Leoborta (válaszként erre: 18. - 09ca1d3343)
2008. szept. 25. 09:20
Szerintem is kirészletezheted, ha van jó sztorid. Nekem nincs. Após jó, csendes(túlságosan is), apám is rendes ember, anyós meg olyan, amilyen, nincs mit írnom róluk.
19. 2ce679405c (válaszként erre: 18. - 09ca1d3343)
2008. szept. 24. 13:07
Nyugodtan kirészletezheted itt is! Az én apámmal is vannak gondok (alkohol, maradiság stb.). Azért nyitottam ezt a topikot, hogy kicsit könnyítsen a lélek magán, ha ide téved és leírja a gondját-baját, legyen szó apósról, anyósról és egyéb családtagról.
2008. szept. 24. 12:48

Hali!


Igazából apámról van szó,aki egyébként már após is. Én már nem tartom vele a kapcsolatot, pont a lentebb említett dolgai miatt!

Ami nálunk otthon ment,arra talán a Rabszolgasors a helyes kifejezés,de nem biztos...

Mindenesetre anyám a fő rabszolga a mai napig, a többiek meg "csendestársak".

Aki kilép a sorból,mint én,az így jár, hogy nem beszélnek vele, velem.

Mivel sóginőm beállt a sorba,gondolom előrébb lépett a rangsorban! :D


Apám szerint minden úgy működik a Föld-ön, ahogy ő azt elképzeli! Szó szerint! Szerintem ezt nem kell különösebben ragozni, hogy mit értek ez alatt, mindenki eltudja képzelni.

Anyám, aki hű szolga már több,mint 30 éve , szintén nincs velem kapcsolatban az "uraság" miatt! A tesvéreim, sóginőm is ezért nincs kapcsolatban velünk!

Nem is tudom,hol kéne ezt kirészletezni,apám felfogását,mert szerintem párját ritkítja a világon!


Ha valaki tud olyan fórumról,szóljon,és majd ott elsztorizgatok! :DDD

17. 2ce679405c (válaszként erre: 16. - 09ca1d3343)
2008. szept. 24. 10:18
Mesélj most! Naívan azt hittem, hogy csak én nem szeretem az apósomat! Ja, az hogy nem szeretem nem jó kifejezés, de csúnyát nem mondhatok!
16. 09ca1d3343 (válaszként erre: 15. - Fda58604ed)
2008. szept. 23. 13:15

:-DDD


Na,majd mesélek,ha lesz egy kis időm...:)

2008. szept. 23. 12:24

Az enyém folyton kavar. Az anyós is, de ő a szemembe mosolyog, csak aztán kavar.

Após eleve lenézi a nőket, cigi lóg a szájából, és folyton sörözik. Eközben k.r.a okosnak képzeli magát, minimum ő fingta a passzátszelet. Szar a humora, mert nincs is neki, csak ő röhög folyton rajta, miközben mindenkit megbánt.

Az eéd időben kell, hogy az asztalon legyen, de bármi a kaja, folyton fikáz mindent. Ő mg egy vajaskenyeret sem tud megkenni.

Születésnapomra egy olyan e-mailt küldött, ami eredetileg karácsonyi lap volt, a szöveg is maradt, csak némi változtatással:" Boldog, békés születésnapot kívánok!" (szülinapom májusban).

Ez volt az egyetlen alkalom, amikor megemlékezett a szülinapomról. Az unokáját (lányomat) imádja, folyton McDonalds-os kajákkal tömi (nagy örömömre). Hát, ennyi jót tudok mondani róla. Most pedig úgy felhúztam magam, hogy meg is nézem az anyósos topikot, mert a vén sárkányról is tudnék mesélni.

2008. szept. 22. 12:53

Apósom normális szerencsére, amúgy nem sok vizet zavar...anyós irányít!


Ellenben apámról tudnék mesélni,aki azt hiszi,hogy a középkorban élünk,és ő a földesúr :DDD

2008. szept. 22. 12:18

Én nem szeretem. Bunkó, csak magával törődik, önző, hipochonder, állandóan ordibál, 6-szor elmondja egymás után amit mondott, egy vírslit sem tud magának főzni és akkor éhen hal... stb.

Na ki akar cserélni??? :-))))

2008. szept. 22. 07:48

Jó ember, de valahogy nem tudtam hozzá közelebb kerülni, pedig jó lenne. Keveset beszél. Túlságosan tartózkodó? Tisztelem őt, azt hiszem ő is engem.

Anyós az más tészta, ő a főirányító.

2008. szept. 22. 07:09
Azt hittem jobb,de tévedtem!
2008. szept. 21. 21:10
Amíg élt, jóban voltunk.
2008. szept. 21. 20:53
valakivel cserélnék akkor szivesen:)
2008. szept. 21. 20:53
Nagyon jó ember. Békés, csendes, egyszerű, értelmes.
2008. szept. 21. 20:38
Én sajnos nem ismerhettem meg se apósomat se anyósomat. :(
6. hihi
2008. szept. 21. 20:24

Én elmondhatom,hogy apósom 1000xjobb mint anyósom!!

Segítőkész,és imádja az unokáit.

2008. szept. 21. 20:19
Minden rendben és ez nagyon jó!
2008. szept. 21. 20:18
hm...ha nem szólunk egymáshoz akkor tökéletes a viszonyunk:)
3. cleopatra180 (válaszként erre: 1. - 2ce679405c)
2008. szept. 21. 20:17
Se tul jol,se rosszan...Tavolbol tisztelem...Meg unokaja reszemrol nincs...akkor aztan erdekes lesz...:) Kisse himsoven az oreg,ezt nem szeretem,de nem keesem tulzottan a baratsagunk..s meg eddig tart a baratsag..
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook