Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Anyós még hagyján, de após.... fórum

Anyós még hagyján, de após.... (beszélgetős fórum)


1 2 3
62. Gumee (válaszként erre: 56. - 2ce679405c)
2013. szept. 16. 18:51
Hs nem akar költözni, maradjon otthon, és csücsüljön anyuci szoknyája mellett. Ha igazán szeretne, menne veled, úgyhogy hagyd a fenébe, a vének már csak ilyenek. Nem bírják elviselni, ha pici fiúk valaki mást szeret és nem anyucihoz bújnak nap mint nap. Keress egy albérlőtársat (lányt) és a lakás is meg lesz oldva. Ő meg maradjon otthon és váltsa meg a világot. Neked kitartást és sok erőt kívánok az ilyen "családhoz" :)
61. abe24d45e1 (válaszként erre: 59. - C06c587f53)
2009. máj. 13. 19:20
Ugyan ezt irhatnam mint te,es ez forditva is igy van.
60. 09ca1d3343 (válaszként erre: 58. - C06c587f53)
2009. jan. 29. 09:18
Köszi az infót :)
2009. jan. 29. 09:11

Én szeretem az Apósomat és az Anyósomat is!

Nagyon jó emberek! És örülök, hogy a Családhoz tartozom!

58. c06c587f53 (válaszként erre: 57. - 09ca1d3343)
2009. jan. 29. 09:08

A felhasználó már nem tagja a Hoxának..

Hogy lehet valaki ilyen embergyűlölő?? Alig várja, hogy meghaljon a nagymama?

Megértem a pasit, ha nem akar összeköltözni vele...

2009. jan. 29. 09:01

Szia!


Eltellt pár nap mióta írtál...

Hogy alakultak a dolgok? Maradtál? Maradtatok?


Nem értem a párod,bár tipikus férfi reakció :(

Első a család dumával menekülnek a fontosabb döntések elől...no comment.

" Értsd meg Cicám, ez olyan családi ügy! "


Aha, értjük mi persze ...és Ő mit ért meg?

Ami a Ti kapcsolatotokat illeti mondjuk?


Szerintem egyáltalán nem vagy önző, a sors "kicsit" közbeszólt.

2009. jan. 14. 20:18

Sziasztok!

Ismét beütött a ménykű!!!

De most az apósom anyja cseszik ki velünk!

Figyeljetek! Nem akarok gonosz lenni, de most lehet az vagyok... ezt döntsétek el Ti!

Story a következő:

Találtam lakást! Budapest, nagyon jó környék, központ felé. Egy barátomé a lakás, csak ő most babát vár és hazaköltözött a férjével vidékre, így kiadja. Nekem olcsóbban...

A barátom azt mondta, hogy OKÉS költözhetünk, de csak akkor ha keresek munkát! Találtam, felvettek. Minden okés.

Megkérdeztem a barátomat ( 28 éves lesz) hogy biztos költözni akar? - mert semmi olyanba nem akarom belerángatni, amit ő nem szeretne!

Azt mondta nem, de tudja hogy már ideje lenne ezért sodródik az árral. Tehát én döntök. Én erre: Nagyon helyes!

Sajnálom nekem költöznöm kell! Se otthon, se náluk nem bírom!!!!

Erre beütött a ménykü!

Az apósom anyja agyvérzést kapott és korházban van. 79 éves a néni. A gyerekek csak úgy hívják MÁGIKA! Mióta meghalt a férje utánna akar menni. Fél teste lebénult és beszélni is alig bír. Igen, Nem.-ennyi amit tud mondani szegénykém.

Ez eddig oké, a legjobb családban is megtörténik.

Erre a drága jó anyósom, kapva kap az alkalmon hogy a drága kis fiát magához babusgassa és azt mondja neki, hogy ugye ebben a helyzetben nem akarsz elköltözni....? Az após és anyós külön ágyban, szobában alszanak..-szerintem ezzel mindent elárultam róluk. Nem mer az anyós az apóssal maradni, úgy hogy az apósom mikor haza jön a kórházból folyton elbőgi magát az anyja miatt.

Arra kérte anyósom a barátomat, amíg a mama dolog nem rendeződik, maradjon otthon!

Nem azért de a sors akarja hogy ne költözzünk össze, vagy a vén lányok esküdtek össze ellenem???

Mindjárt sírok....

Nem hiszem el!Most akkor meg kell várnom míg az egész család kihal, mert ha az anyja nem akar egyedül otthon maradni a férjével akkor mi lesz? Cipeljem a hátamon vagy mi? És mivan ha a mama dolog egy évig is kihúzódik? Erős az öreglány. De felépülni már nem fog! Akkor félévig még várjak? És akkor mi lesz? A gyász kihúzódik még egy darabig. Lehet az apósom bekattan mert az meg dilinyós, hisz hipochonder meg amúgy is egy hülye. Aztán akkor meg végképp nem akarná az anyósom hogy a barátom elmenjen otthonról!


Erre feltettem a nagy kérdést a barátomnak:

" Miért, szerinted attól jobb lesz a nagyidnak és apádnak ha itthon maradsz?" ( ja, kocsival 5 percre laknánk, mindegy) " Attól meg fog gyógyulni a mamád?"


Nem értem a kettő összefüggését!


Erre Ő: " Értsd meg Cicám, ez olyan családi ügy! "


Ahhhh, segítsen nekem valaki! Mi a helyes? Várjak? Egyedül nem bírnám a lakást. Hisztizzek? De nem akarom, hogy mérges legyen rám! Önző vagyok?

Valaki mondja meg!

55. Tóth Vica (válaszként erre: 54. - C3648d6796)
2008. dec. 27. 20:50
Sajnos nem lehet, csak akkor ha nyernék a lotton. Arra pedig kevés az esélyem.
54. c3648d6796 (válaszként erre: 53. - Tóth Vica)
2008. dec. 27. 20:44

én 20 éve csinálom

Menekülj!!!!!

2008. dec. 27. 20:25
Mi családi okokból 1/2 éve költöztünk össze a férjem szüleivel. Elöször minden simán ment, de késöbb kederült apósom kicsi alkoholista. Sajnos nem lehet itthon ugy piát tárolni,hogy ő megne inná. VAgy eldugom előle, mert az isten itala se elég neki. Főleg a konyakot szereti. Még jó, hogy nem kötekszik, de állandóan piát keres, és engem ez idegesit.
52. 82cad50328 (válaszként erre: 47. - 2ce679405c)
2008. dec. 27. 12:53
Én akkor is haragszom, ha anyukám viszi ki a fürdőszobából a szemetet. Valamiért gusztustalannak gondolom, ha valaki (legyen szó a saját anyámról) Látja az én dolgaimat.
2008. dec. 20. 00:26

..Sziasztok!


Az én ex após-anyósommal szerencsére nem voltak gondjaim,bár nem voltak a legegyszerűbb estek.Az anyósom pl csakis a hátam mögött volt hajlandó beszélni rólam,amivel csak az volt a baj,h ismerősöknek csak jót tudott mondani(vajon miért?:D),de a volt sógornőmnek úgy szidott,h csak na:D...Nekem meg csakis kedveskedett...Érthetetlen:D..A volt apósommal még ennyi bajom sem volt.Ő ha feljött hozzánk,megivott 1-2 sört,beszélgetett kicsit a fiával,és elment.Velem csak akkor tárgyalt,ha hajat kellett neki vágni.Mondjuk azt kéthetente:D

Szóval nekem a viták,balhék ilyen szinten kimaradtak,amiért valahol dicsérem is őket,mert nekik sem (volt) egyszerű az életük,s talán ezért nem tették nehézzé a miénket sem..Ámen:)

2008. okt. 26. 13:48

Apósról pár szót...

Képzeljétek szerdán itthagytam vele a lurkót,amíg elszaladtam bevásárolni.

Szó nélkül leült vele játszani,szerintem nagyon örült,hogy rábíztam,mert ez volt az első alkalom.


Ha anyóssal van ilyen akkor min. egy hétig hallgatjuk,hogy a mama vigyázott a gyerekre...na igyekszem nem sűrűn rászorulni :)


Na,de após nagyon rendes volt tényleg!

49. 2ce679405c (válaszként erre: 48. - 09ca1d3343)
2008. okt. 14. 08:34

AZ, és ezen prögök!Kész hülyeség az égesz. Bosszant jobbról is meg balról is!

Ááááá....

48. 09ca1d3343 (válaszként erre: 47. - 2ce679405c)
2008. okt. 13. 21:14

Húúúúúúúúú, gázos szitu!

Valószínű anyós-pajtás "keresett" valamit,és véletlenül odatévedt a neszeszer mögé...:)


Ez olyan kínos ügy,mert most szóljál,hogy kidobtad volna,csak megelőzött? Vagy ne szóljál,de akkor azt képzeli,hogy "igénytelen" vagy...:(

Ciki mindenhogy!

2008. okt. 13. 17:06

Valaki mondja már meg nekem, hogy most én vagyok túl hisztis, vagy tényleg idegesítő az anyósom!

Szituáció a következő volt:

Itt alszunk az anyósoméknál. Az éjjel felkeltem tampont cserélni, de nem volt benn a kuka a fürdőszobában, így mint mindig most is belecsavartam a wc papírba plusz beletömködtem a wc papír gurigájába (mert pont elfogyott a papír).

Szóval mivel nincs kuka, ezért a kis csomagot alaposan eldugtam a neszeszerem mögé, hogy majd reggel kidobom a lenti kukába.Aztán reggel elfelejtettem és már a munkába menet jutott eszembe. Siettem haza kidobni, hogy meg ne lássák. Természetesen már nem volt ott. Az anyósom kidobta.

Na most 2 ok miatt nem sértődhetek meg:

1. Belegondolva az Ő helyzetébe én is kidobtam volna.

2. Ez az Ő háza, tehát azt csinál benne amit akar, én csak vendég vagyok.

Amiért megsértődhetnék:

1. Mi a farncot keresett az anyósom a neszeszerem mögött? Valószínűleg turkált.

2. Miért nem bízik bennem, hogy majd kidobom, hisz nem vagyok trehány és igénytelen.

Amit Ő ebből valószínűleg leszűrt, az az, hogy én egy igénytelen mocskos állatka vagyok, aki már higiéniájára sem vigyáz. (pedig bomba biztosra becsomagoltam a felismerhetetlenségig...)

Szerintetek????

46. 2ce679405c (válaszként erre: 45. - 09ca1d3343)
2008. okt. 13. 14:44

Na tessék!

Az érzelmek mire nem képesek!

45. 09ca1d3343 (válaszként erre: 44. - 2ce679405c)
2008. okt. 13. 13:59

Képeld, küldött rá egy sms-t, hogy "köszönöm" !


Ez volt az üzenet:

"A legvégén nem az fog számítani, hogy mennyi év volt életedben, hanem, hogy mennyi élet volt éveidben!"

44. 2ce679405c (válaszként erre: 43. - 09ca1d3343)
2008. okt. 10. 21:25

Biztos örülni fog neki, és jól fog neki esni, mégha olyan makacs is...

Vannak emberek akik nem tudják kifejezni (normálisan) az érzelmeiket...

2008. okt. 10. 20:30

Apukám holnap lesz 60 éves!!!


Küldtem neki köszöntőt egy újságban!:)))

42. 09ca1d3343 (válaszként erre: 41. - Leoborta)
2008. okt. 2. 13:10

Én máshogy nevezném,mint ötlettelen...

Ez náluk amolyan presztízs-kérdés!Nehogy eltűnjön már a nevük!


Ha megtudják a gyerek nevét,akkor egyből tudják,hogy "honnan származik"!

Ja,Te a xy-nak vagy az unokája? De kis édi! :)))

41. Leoborta (válaszként erre: 38. - 09ca1d3343)
2008. okt. 1. 19:13

Milyen kár, hogy a Te fiad is nem a papa nevét kapta, meg mondjuk a kisebb öcséd elsőszülött fia is a jövőben, így lenne 3 unoka ugyanazzal a névvel, meg még hozzá a papa is. Így teljes lehetne az egyetértés, mind összejönnétek, aztán hívná a mama a családot pl. így Lacika, Lackó, Laci, László gyertek ide... vagy Lacik ide...

Egyik ismerős azt mondta, hogy az ilyen szülő ötlettelen (igaza van), minek az a sok név a naptárban?

40. 09ca1d3343 (válaszként erre: 39. - 2ce679405c)
2008. okt. 1. 13:15

Megbocsátok! :)))


Nekem végül is csak annyi a problémám ezzel az egész viselkedéssel, ha odakerül a gyerekem, és megkérdi, hogy a mama,papa miért nem látogatják? vagy pl. miért nem ismeri őket? stb.

Akkor mi a fenét mondjak majd neki?


Mondjuk most 60 évesek, nem tudom hány év múlva kerül erre sor...

Hogy magyarázzam el a fiamnak,hogy nem vele van a gond, hanem a nagyapja egy vérbeli hülye?

Mást már nem tudok rá mondani...


Szóval,engem már csak ez zavar...

39. 2ce679405c (válaszként erre: 38. - 09ca1d3343)
2008. okt. 1. 13:10

basszus! Ezért megsértődni? Nem hiszem el, hogy apádnak nincs egy kis esze!!! - már bocsáss meg!

Szegény gyerek! Ő nem is tehet semmiről! De Te sem! Hogy lehet valaki ennyire gonosz?

38. 09ca1d3343 (válaszként erre: 37. - 2ce679405c)
2008. okt. 1. 13:00

Hát,mit mondjak?

Két öcsém van, mindkettő szintén bólogat a békesség kedvéért!

Az az érdekes, hogy az egyiknek külön családja van,nem is laknak közel...mégis apám az úr mindenben.

A másik öcsém még otthon lakik,úgyhogy nála szintén ez van.


A másik még,hogy apám azért is haragsik ránk,mert a fiam nem az ő nevét kapta! Ez komoly!!!

Ugyanis a nagypapának, apámnak, tesómnak, tesóm kisfiának ugyanaz a neve!!!

Nem kellett sokat gondolkodni a nevükön! :)

Így az az unoka a favorit, a mi gyerekeünk meg levan sz...a.

Igaz,így legalább nem kerül nekik egy fillérbe sem...Ez is egy szempont!

37. 2ce679405c (válaszként erre: 33. - 09ca1d3343)
2008. okt. 1. 10:35

Sajnálom!!!

Az apósoméknál is így működik! Ők külön is alszanak!

Emlékszem, régen mikor még a barátom a szüleivel lakott, az apja kitalálta, hogy Ő neki nem jó a déli fekvésű szoba, mert rosszat tesz a vérnyomásának (még mindig hipochonder), ezért az északiba kell neki költözni. Ezért egyik nap mikor haza értünk a barátommal, a szobája már ki volt pakolva, át volt festve stb., mert az uraság a fejébe vette, hogy neki kell az a szoba. Persze a barátomat meg sem kérdezte. Én meg sírtam, mert imádtam a szobáját olyan szép zöld volt, meg olyan jó illata volt. Természetesen az anyósom meg, szép piros színt választott a meg nem kérdezett fiának a szobájához. Még mindig utálom azt a szobát.

A storyban nem a szoba volt a lényeg!!!

A legszörnyűbb, hogy a barátom ezeket észre sem veszi!Tehát simán rábólintott mikor meglátta a kipakolt holmiait. Mert olyan áldott jó lélek a Drágám, hogy csakis a legjobbat akarja a buggyant apjának.Pedig már annyiszor próbáltam felvilágostani, hogy nézzen már körül, de hát az az áldott jó szíve...

Jobban nem merem mondogatni, mert félek, hogy valami szítónak tart majd...

2008. szept. 30. 13:37
A férjem apja már rég meghalt, nem ismertem soha.
35. 09ca1d3343 (válaszként erre: 34. - Leoborta)
2008. szept. 30. 13:29
Látod,magyaréknál is előfordul ilyesmi...:(
34. Leoborta (válaszként erre: 33. - 09ca1d3343)
2008. szept. 30. 08:51

Szomorú...

Erről a 10 méteres távolságról az arab családok jutnak eszembe, ahol elöl lépked a FÉRFI, utána a gyerekek, és leghátul a nő. Nekem ez nagyon visszataszítónak tűnik.

Bocs, de cigányéknál is így láttam.

Szegény asszony... igazi elnyomott, megalázott cseléd!

33. 09ca1d3343 (válaszként erre: 32. - 2ce679405c)
2008. szept. 29. 20:36

Hát,ez egy nagyon jó kérdés! :)))


Szerintem visszakéne menni egészen a szülői házába, amikor is nagymamámnak volt 3 fia,ő volt a legidősebb...

A mamám is szolgalelkű volt sajnos,de nem annyira,mint anyám.

Arra nem emlékszem,hogy a papa valaha alázta volna a mamát...

Szerintem apámnak anyám mellett kiteljesedett a hatalomvágy,amolyan uralkodási ösztön...vagy minek nevezzem.

A mai napig, vagyis évek óta nem mennek sehova közösen,ha mégis sor kerül rá (esküvő,temetés, bármi) akkor is van köztük kb. 10 m távolság. Szó szerint!


Ma délután mentünk vásárlni,az üzlet parkolójából sétáltunk befelé, anyám akkor szállt be az öcsém mellé a kocsijukba. Szerinted kiszállt, hogy beszéljünk? Ááááá, jól megnézett minket,aztán ennyi...Akkor miről beszélünk?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook