Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csak 24 óránál nem régebbi anyatejet lehet lefagyasztani? fórum

Csak 24 óránál nem régebbi anyatejet lehet lefagyasztani? (tudásbázis kérdés)


5. tyityu (válaszként erre: 3. - Cassidie)
2022. jan. 2. 16:20

Szia! Ket napos tejet meg lehet fagyasztani. Nekem nagyon sok tejem volt. A vegen osszesen 138 db 240 ml-es zacskom volt a fagyasztoban ( masnak nem is maradt hely😂). Sosem probaltam belekeverni az etelbe. A nagyobbik lanyom elso perctol mindent eszik, nem kellett « csalni » hogy elfogadja a kajat. A kicsi nehezebben jott bele a hozzataplalasba,de nem jutott eszembe hogy anyatejjel csalhatnek, pedig kiprobalhattam volna. Minden fagyasztott tej cumisuvegben fogyott el. Csak arra figyeltem mindig hogy a megfelelo mennyiseget fagyasszam egyszerre. Ugye mindig 30ml-rel emeljuk az adagot, 150-180-210-240. Igy mindig pont egy cumisuvegre valo tej volt egy zacskoban. Soha semmit sem kellett kiontenem. Minden tablazatban volt vezetve, mikor mennyit fagyasztottam le, kihuztam a listaroo mikor kivettem egy zacskot igy mindig tudtam mennyi zacsi van a fagyasztoban es foleg melyik miota van. Nagyon szervezett voltam de kellett is mert ennyi tejet bem lehetett szamon tartni. Feltem hogy keson veszek eszre egy regebbi tejet es mehet a kukaba. Ha neked nincs ennyi tejed akkor nem kell ekkora szervezes hozza. 🙂

Egy ido utan arra is figyeltem hogy bar meg fejtem de ha kicsit regebbi volt a fagyasztoban akkor kiolvasztottam es a frisset fagyasztottam.

4. Aladinna (válaszként erre: 3. - Cassidie)
2022. jan. 2. 13:40

Szia, én kétnapos hűtőben tárolás után még mertem fagyasztani az anyatejet, és szerencsére nem volt gond vele. Fél éven belül elhasználtuk.

Írtam neked privát üzit is.

Nagyon sok boldogásot a babával! 😊

3. Cassidie (válaszként erre: 2. - Tyityu)
2022. jan. 1. 09:27

Köszönöm szépen!😊

Általában 2 nap alatt nálunk is elfogy, csak pont jobban megindult a tejem és a pici is kivételesen több cicit igényelt üveg helyett és nem kezdtem fagyasztani.

Akkor a 48 órán belüli tejet is nyugodt szívvel lefagyaszthatom?


Ezt átérzem, nálam se tudott szopizni a kicsi, de nem akartam tapszerezni. Most 8 hetes es kb 3 hete tud mar szopizni is, de leginkább este kéri a cicit, napkozben üvegből eszik. Örülnék én is, ha olyan sokáig lenne elég tejem😊

Fagyasztott tejet te hasznaltal fel később nekik főzéshez is?

2. tyityu (válaszként erre: 1. - Cassidie)
2021. dec. 30. 14:39

Szia! Ahol en elek ott 3 napot mondanak. Az itteni szabaly a kovetkezo: frissen hutoben max. 5 nap (en ket napnal tobbet soha bem hagytam). Max 3 nap huto utan lehet fagyasztani es a fagyasztoban mamx 6 honap. Kiolvasztas utan max 24 ora a hutoben.

Nekem nagy rutinom van ebben, sajnosegyik kislanyom sem tudtam szoptatni de nem akartam hogy tapszeresek legyenek igy 6 es 7 honapos korukig fejtem a tejet. Tapasztalatbol mondom hogy semmi gondunk nem volt, ezeket a szabalyokat betartva sose romlott meg a tej.

2021. dec. 30. 12:39

Sziasztok! Sok tejci gyűlt össze a hűtőben az elmúlt 2 napban, mert a babám most inkább cicizne. Mivel eddig üvegből evett többet, nem fagyasztottam le.

Tényleg csak 24 óránál nem regebbi tejet lehet fagyasztani?

Van rá mód, hogy ne legyen kuka?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook