Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Annyira, de annyira elegem van már a szegénységből, pénztelenségből! Szegény vagy, te hogy oldod meg a mindennapokat? fórum

Annyira, de annyira elegem van már a szegénységből, pénztelenségből! Szegény vagy, te hogy oldod meg a mindennapokat? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2011. aug. 1. 12:23
Hát vannak sztorijaink)) sokszor el se hiszik, akiknek mesélem))api egy időben taxis volt, itt a várba vitte fel az utasokat. Nem egyszer az itt nyaraló hölgyek kínálkoztak fel, én sem akartam elhinni eleinte, de aztán egyszer saját fülemmel hallottam. Volt két olyan gazdag negyvenes hölgy, akik együtt nyaraltak itt a szállodában és azt mondták apinak, hogy 100 ezer!!! ft-ot adnak neki, ha boldogítja őket pár éjszaka. Mikor elmesélte, mondom, hol a pénz apja?????? :))))Aztán végül egy lovászfiú tarolt)))))de volt egy olyan pesti házaspár, akik a tolókocsis lányukkal voltak itt és a férjemmel utaztak a várba és a városban, és a férjem nem restellte az ölében emelgetni a lányt, meg tologatni.És a szülők udvariasan megkérdezték a férjemet, nem menne-e e hozzájuk vőnek, ellátják mindennel, csak törődjön a lányukkal. De hát lekéstek))))
2011. aug. 1. 12:13

olyan is van, aki elfogadja, persze. de sztem nem csak azert ilyen ramenosek, az idosebb urak mar ugy allnak hozza, hogy semmit nem vesztenek, ha probalkoznak. meg akkor se, ha visszautasitjak oket.


az viszont nagyon jopofa volt, ahogy eloadtad "en kiveszem a szabimat, osszecsomagolok es megyek a balcsira, ti meg vigyazzatok a hazra" :)):))

157. 7a23ed9179 (válaszként erre: 156. - E438349773)
2011. aug. 1. 12:06
De mennyi ilyen pasi van, simán beajánlkoznak és ígérgetnek pénzt is, biztos sok nő van, aki hajlandó velük elmenni és ezért hiszik, hogy szabad a vásár((((
156. e438349773 (válaszként erre: 138. - 7a23ed9179)
2011. aug. 1. 12:02
:)):)) ez kemeny
155. 04e95f637a (válaszként erre: 153. - 6795561eb7)
2011. aug. 1. 08:46
Húslevesbe szoktam rakni,vagy ha pörköltet csinálok más húsból,simán belerakom a csontos részt is,íznek! :)
154. 7a23ed9179 (válaszként erre: 153. - 6795561eb7)
2011. júl. 31. 20:49
húslevest
2011. júl. 31. 20:06
demoon,te ha vennél faros csirke combot a far részéből mit csinálnál ma vettem de csak faros volt,le vágtam,ki akartam dobni de be raktam a fagyóba!Többiek ti mit szoktatok belőle csinálni?
152. 04e95f637a (válaszként erre: 151. - 7a23ed9179)
2011. júl. 31. 17:58

Igaza is van :)))

Nekem sincs,de maajd,ha találok egy arra érdemeset,akkor lesz :))))

151. 7a23ed9179 (válaszként erre: 150. - 04e95f637a)
2011. júl. 31. 17:55
Hát szegénykém családot akart, nem volt neki igazi családja sosem, na pont engem fogott ki)))))
150. 04e95f637a (válaszként erre: 149. - 7a23ed9179)
2011. júl. 31. 17:51

Tényleg?:)))

Ahhoz képest,már elég szépen elkalandoztatok :P

149. 7a23ed9179 (válaszként erre: 147. - 04e95f637a)
2011. júl. 31. 17:48
Ismer api, ő is csak egyszeri kalandnak indult)))meg amikor volt rá pénzünk, eljárogattunk együtt is, de aztán megszületett a pici és api itthonülős lett, nem szeret menni sehova, elvan a gyerekekkel.
2011. júl. 31. 15:31
Krumlipüré volt ma,és sült csirkecomb.Akiós volt,499/kg.
147. 04e95f637a (válaszként erre: 146. - 7a23ed9179)
2011. júl. 31. 15:03

Kár volt :(

Azokat az éveket senki nem hozza vissza!Viszont,jól tetted,hogy ezeket felismerted,sokan nem képesek rá,mert fekszenek a saját "nyomorukban"!


Bírom az ilyen "beszólásokat",én is szoktam beszólogatni,olyankor kikerekedik a szeme,és csak bólogat:jó mi?gondolom--mondja :D

146. 7a23ed9179 (válaszként erre: 144. - 04e95f637a)
2011. júl. 31. 14:54
Mert bezártam magam a saját hülyeségembe, vagyis mert duci voltam, azt hittem, engem nem lehet szeretni stb. Míg a többiek buliztak, én feküdtem itthon a heverőn és olvastam. A válásom után, 31 évesen nyílt ki a világ, akkor jöttem rá, a külső csak egy dolog, és ahogy ezt elfogadtam, egy csapásra sok kapcsolatot teremtettem. Bulizni jártam, utazgattam, élveztem az életet. Mondogatom is apinak, az volt a jó világ, amíg ő a képbe nem lépett))
145. 9cf0020815 (válaszként erre: 143. - 7a23ed9179)
2011. júl. 31. 14:52
:-)Nekem is pontosan annyi kéne:-)))
144. 04e95f637a (válaszként erre: 143. - 7a23ed9179)
2011. júl. 31. 14:50

Nyugii,én sem voltam mindig ilyen bátor!Viszont rájöttem,kockázat nélkül nem ér semmit az élet!:)

Én mindig a penge élén táncolok,de rohadtul élvezem!Nézd,a szokványos élet nem jött be!Unalom!Nekem kellenek a kalandok,az élmények!Volt elég szar eddig!!!Élvezem amíg lehet!:)))


Miben voltál bal**z? :))))

143. 7a23ed9179 (válaszként erre: 139. - 04e95f637a)
2011. júl. 31. 14:44
Csak 15 évet kapnék vissza, ugyanígy tennék, mint te, de én amilyen balf...sz voltam fiatalon, atyaég! :))
142. 7a23ed9179 (válaszként erre: 141. - Bumburka)
2011. júl. 31. 14:41
Hát butikban engem sem látnak sokszor:)) én a neten veszek ruhákat magamnak. Apu meg jóban van a kínai boltos csajjal (köhömm köhömm))))), vagyis sokszor elbeszélget vele, meghallgatja a panaszait stb. Cserébe meg egy csomó kedvezményt ad a ruhákból, pláne a kislányunkat imádja, ha elviszi api, mert ők ketten nagyon hasonlítanak és ez tetszik a csajnak, olyankor mindig ad ajándékokat. Annyira hasonlít a pici az apjára és rám meg egyáltalán nem, hogy tréfásan szoktam veszekedni apival, vallja be, ki a gyerek anyja))))Api egyébként jóban van a boltosokkal, mert ő is kereskedő volt, nagyon szereti, reméljük majd ilyen munkát tud találni. A Sparban volt valamikor vezetőhelyettes és nagyon meg tudja érteni a dolgozókat. Az itteni Sparba is ha elmegy, elbeszélgetnek vele szívesen a dolgozók, a vezető is, szokott nekik segíteni tanácsokkal is, meg hát jólesik szegény boltosoknak is olyasvalakinek kiönteni a szívüket, aki megérti őket.Ma hónap utolsó napján sült csirkét dőzsöltünk, mert elment api vásárolni, tésztát akartam főzni, aztán ott szerencsétlenkedett a vezető, mert nyakán maradt valami nagy tételes áru. Api tett neki javaslatot, ilyenkor hogy lehet beakciózni úgy, hogy a központ is elfogadja, már a pénztárnál állt, mikor a vezető odament és adott 4 tálca csirkecombot. Nagyon örültünk!
2011. júl. 31. 13:07

Tegnap bevásároltunk,mert a kedvesem kapott egy kicsit még a JÚNIUSI fizujából/még 40vissza van.../.Alap dolokat vettünk persze.Na jó,plusszba egy kis dinnyét.Süti helyett tejbegríz lesz ma.Egy héten a kruplis jellegű dolgokat eszünk.Sokféle étel készíthető belőle.Van,hogy főtt krumpli van virslivel.

Ami állandó az a jókedv.Így könnyebben elviselhetők a dolgok.Ha esetleg akad egy fölös ezres,a turkálóban veszek ruhát.Tegnap is 650-ért vettem egy topott,és egy pólót.

Szép napot,vidámságot mindenkinek!!!

Puszi:)

140. bumburka (válaszként erre: 138. - 7a23ed9179)
2011. júl. 31. 12:56
Én is szeretek Honfoglalózni!:)
139. 04e95f637a (válaszként erre: 138. - 7a23ed9179)
2011. júl. 31. 12:13

muhahaha,el tudom képzelni :DDDD


Persze,én is abbahagyom ám,ha lesz gyerek,meg normális hapsi,de addig a tököm az!Jó,nem megyek mindenkivel utazgatni,megválogatom,előtte meggyőződöm róla,minden oké lenne-e?Hála isten,eddig SOHA nem történt bajom,és a megérzéseim sem csaptak be!Mindenesetre vigyázok,jobb félni...:)

138. 7a23ed9179 (válaszként erre: 136. - 04e95f637a)
2011. júl. 31. 12:07
Jól teszed, hogy kihasználod ezeket az utazási alkalmakat! De nálam azért családdal kicsit másképp fest egy ilyen ajánlat:) a honfoglalón játszottam és az egyik partner priviben is megkeresett, elkezdtünk beszélgetni. Jól szituált, ötvenes úr, nagyon udvariasan felajánlotta, hogy meghív engem egy balatoni hétvégére, mindent fizet, vitorlázni is fogunk és nagyon szeretne nekem udvarolni. Szépen fogalmazott, mi? Na mondom apucinak, akkor én kiveszem a szabimat, összecsomagolok és megyek a Balcsira, ők meg aztán jók legyenek és vigyázzanak a házra, adios:)))) hogy milyen fejet vágott :))))))
2011. júl. 31. 11:59
Még valami:Hogy ne kelljen minden nap azon bajlódni,mit főzzek,és otthon leszek-e,hazaérek,mit eszik a mamám,megoldottam a kérdést!Szociális alapon,rendeltettem neki kaját a helyi otthonból!9e ft havonta(ez napi 325 ft),házhoz szállítják,sok a kaja,finom is,és minden nap más van!Mellesleg kettőnknek is elég,annyit adnak!Nem főzök minden nap!
136. 04e95f637a (válaszként erre: 135. - Kata0104)
2011. júl. 31. 11:56

Én is így vagyok!Nem élek nagy lábon,de mindenem megvan!Én is hónap elején bevásárolok,és ezekből gazdálkodom!Van olyan amit 2x is felhasználok!Pl:mamám káposztás tésztát csinált magának,fél fej káposztából,másik feléből,én magamnak dinsztelt káposztát!


Darálthús:1/2 kg,egyik feléből fasírozott,másikból ragu.

Sorolhatnám még...én megtanultam a "semmiből" is kaját varázsolni az asztalra!Nem dobok ki olyat amit fel tudok használni!Pazarlás!Viszont minden szart az én gyomrom sem vesz be!


Én pl,minden évben voltam nyaralni eddig,sőt volt,hogy telelni,fürdőbe menni,stb stb....minden hol!Ezt nem azért írom,hogy felvágjak vele,csak,hogy ezeket is meg lehet oldani:


pl:haverom külföldön dolgozik(Olasz),így szinte minden héten mehetnék vele.Sőt,mentem is,és fogok is,Augusztusban!Ingyen visz,hoz,ameddig ő dolgozik,én járom a várost,körülnézek,fagyizok,stb...kora este végez,így közösen is bejárjuk a várost.Engem nem érdekel a Gucci,meg a nagy dorbézolások,engem a hely érdekel,az utazás,az élmény!


Így jártam már sok helyen külföldön!Szinte 0 ft ból! :))) Ellenszolgáltatás nélkül!!!Mielőtt bárki,agyalni kezdene!


Hétköznapokban is el-el járok,visznek!Szólnak,hogy menjek,én pedig megyek!Nem hagyok ki semmit az életemből,azért mert "szarabbul élünk mint 4 éve" :))))

Mindent meg lehet oldani,rátermettség kérdése :)))

135. kata0104 (válaszként erre: 134. - Zhalll)
2011. júl. 31. 11:12
Sziasztok!Én is végigolvastalak titeket és le a kalappalhogy tényleg tudtok viccet csinálni a helyzetből!!Bár másképp nem lehetne elviselni!Mi sem élünk nagylábon,de szerencsére van amennyi kell!Én pl hónap elején bevásárolok tésztát,rizst és amikor hónap végén szűkös a kassza jönnek az olcsóbb,hús nélküli tészták!Mákos,tejfölös,káposztás,fokhagymás,halas,grízes vagy taronya,ilyesmik! Zhalll!!Annyit azért megjegyeznék,ez nem feltétlen hely függő,hogy szegény vagy nem egy család/ember. A mai világban elég egy rosszul felvett hitel,elég ha elveszti valaki a munkáját és ott vagy pénz nélkül!Ha nincs aki segítsen,már szegény is vagy!!Kitartás mindenkinek és várjuk a szebb jövőt!!!!
134. zhalll
2011. júl. 31. 08:52

Mikor elkezdtem ezt a topikot olvasgatni,először azt hittem vicc...ízléstelen,de vicc.Aztán szép lassan rájöttem hogy ez a szomorú valóság a mai XXI. századi közép-európában.Mi itt észak-nyugaton még nem éljük meg ennyire drasztikusan a romlást,persze érezhető nálunk is,de nem ilyen mértékben.Talán az osztrák határ miatt.Sajnos a helyzet romlani fog,minden jel erre mutat.Nagyon megrázó dolgokat olvastam itt,és az hogy ezt humorba tudja csomagolni az érintett álmomban nem hittem volna.Higgyjétek el,nem a szánalom,vagy más negatív érzés dolgozik bennem,hanem a döbbenet leginkább.Tiszta szívemből kívánom hogy mindenkinek oldódjanak meg a problémái aki érintett,és jöjjön el egy szebb világ mindenkire.

Azt hiszem nem kérek sokat a mai kortól...

133. bnedora
2011. júl. 31. 07:04

Sziasztok! Nagyon sajnálom, hogy sokan ilyen helyzetben vannak. Emlékszem gyerekkoromra, nekünk még vajas kiflire sem tellett, csak zsíros- és cukros-vízes kenyérre. Nasinak ott volt a kenyér levágott, száraz héja. De felnőttünk...

Sokszor eszembe jut, amikor a nagymamám vett nekem parizert (az valami isteni volt, nem olyan, mint a mai párizsi). Kakaót csak barátnőmnél ittam. Gyakran meg is jártam, mert a fazék vízzel felöntött levét ittam meg, azt hittem, hogy kakaó. Remélem, nekem nem jön vissza az a korszak.

Minden jót, sok szeretetet kívánok mindenkinek.

132. 9cf0020815 (válaszként erre: 131. - Bumburka)
2011. júl. 31. 04:52
Szívemből szóltál:))))))
131. bumburka (válaszként erre: 126. - 9cf0020815)
2011. júl. 31. 00:02

:))))))))))))

Csak boldogság legyen és internet.:D

130. 7a23ed9179 (válaszként erre: 123. - 217bbf4a77)
2011. júl. 30. 14:51
Nálunk a család mindenek felett, én mondjuk előbb elvesztem a türelmem, hamarabb elkeseredem. A férjem viszont nagyon mostoha körülmények között nevelkedett, az apja soha nem volt kíváncsi rá, az anyja meg ötödikes korában (!) már kollégiumba adta, onnantól haza se engedte, a 14 éves gyereket meg kirakta az utcára Pesten, menjen ahova tud! Így ő nagyon meg tudja becsülni a családot, a gyerekekért nincs semmi, amit meg ne tenne. A közös kislányunkat is ő gondozza születésétől fogva. Ez is olyan vicces, mert külsőre inkább rocker gyereknek néz ki, fiatalabb is nálam pár évvel,hosszú fekete haja van, fülbevalója,kopott farmere, szakadt morcogós hangú kocsija, amit egykori raliversenyző lévén meglehetősen különc stílusban vezet, szóval nem egy tipikus apa külseje van)))itt a városban már ismerik, de ha idegen helyre megyünk, ott okozunk pár furcsa pillanatot)))de nem baj, én élvezem)))
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook