Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliában élő magyarok beszélgessünk! fórum

Angliában élő magyarok beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2012. okt. 1. 17:03

Sziasztok!Köszönöm mindenkinek!Agusztusban megoldodott.Kitudtunk venni egy teljes házat:)Már csaka tamogatasokra varunk 4honapja..de majd az is megjon

:)

173. b486c9cf7d (válaszként erre: 170. - Angyal333)
2012. ápr. 17. 21:33

Teljesen ertheto okokbol kernek referenciat, probalj meg a munkaltatodtol segitseget kerni, ha van munkaszerzodesed, meg kell majd mutatnod.

Eloleget is kernek, altalaban masfel honapot.

Referencianak a fonokodet hivjak fel es az elozo foberlodet vagy az ugynokseget, ha azon keresztul bereltel.

172. b486c9cf7d (válaszként erre: 171. - B486c9cf7d)
2012. ápr. 17. 21:30

zoopla.co.uk

findaproperty.com


Ha olyat keresel, ahol csak szobat, lakotarsat kesnek, olyan oldallal is talalkoztam mar, google-ban biztos megtalalod.

171. b486c9cf7d (válaszként erre: 170. - Angyal333)
2012. ápr. 17. 21:27
rightmove.co.uk
2012. ápr. 13. 20:38

Sziasztok!

Anglában pontosabban Norwichben keresek albérletett.Annyi kérdésem lenne hogy ho találhatok erre vonatkozo oldalt?

A gumt.-már néztem .De ott sk az agency-s és sok referenciát kér..ettől tarok.elöre is köszönöm

2011. ápr. 12. 15:06

Census nepszamlalas.tud errol angliaba valaki valamit?allitolag kotelezo ezt kitolteni,mert 1000fontra buntethetnek.toltott mar ki valaki ilyen nepszamlalos nyomtatvanyt

privibe kerekszepen infokat

2011. ápr. 2. 22:15
Jó, hogy erre rátaláltam :)
2010. dec. 31. 18:08

B.U.E.K.

Cornwall-bol :D

2010. dec. 31. 18:03

Még a végén kedvet kapok és csatlakozom! :D

BUÉK!

2010. dec. 31. 14:40
Anyus kérdezd meg a kismama vagyok angliában nevü forumon sok kismama van ott biztos tudnak segiteni..
164. *Csajszi* (válaszként erre: 163. - 17dfdcec7d)
2010. dec. 31. 10:02

hello.

Igen, en is igy tudom, minimum 26 hetet dolgoznod kell, anelkul nem jar SMP, viszont jogosult lehetsz MA-re (Jobcentre-en keresztul, de az persze kevesebb, mintha a mh-rol kapnal gyest).

a lenti linken le van irva.

[link]

2010. dec. 30. 23:38
Sziasztok!szerintetek ha valaki itt kint akar babat vallalni,es mielott teherbe esik,tenyleg el kell itt kint menni dolgozni,h legyen honnan kapja a majd meg szuletett gyerekre a penzt??vagy ez baromsag???az egyik ismimek januarra tervezik,h neki alnak baba projektre,es egy ismerosuk azt mondta nekik,h akkor keressen munkat,dolgozzon egy darabig,es ha mar van munkaja,dolgozik,akkor essen teherbe,mert maskulonben nem kap penzt a gyerekre ha megszuletik???igaz lehet??mi is szeretnenk itt kint meg egy babat,akkor nekem is elkell mennem dolgozni,h majd legyen honnan kapjak penzt??az en kisfiam most 2 eves,majd ugy terveztuk,h negy evesen adjuk be iskola elokeszitobe.varom valaszotokat.es ugy terveztem,h amig 2 evig meg itthon vagyok a kis fiammal,addig kene teherbe esnem,h az a ket ev korkulonbseg meglegyen,es ket evig meg pont jo lenne meg egy baba amig itthon vagyok ugyis a meglevo kicsikemmel.mitevo legyejk,tud valaki segiteni
162. cac78ceb03 (válaszként erre: 161. - Vanessa2006)
2010. dec. 28. 22:56
Köszi, én is remélem. Az előzőnél Windsorban laktunk, az máshová tartozik, más megye. Talán itt jobb lesz.
2010. dec. 28. 14:37
Rora remélem pozitiv élményeid lesznek itt a mostani terhességeddel ...mármint a hozzáállásuk jobb lesz..
2010. dec. 28. 14:28
Lányok, holnap megyek az első meetingre a midwife-hoz. Mit fog csinálni? (Voltam már itt terhesgondozáson, de csak félidőtől.)
159. cac78ceb03 (válaszként erre: 154. - 17dfdcec7d)
2010. dec. 28. 14:26
Mi is lemondtuk a családi pótlékot még anno. Minket sem világosított fel senki, a férjem nézett utána a neten, meg telefonált párat itt Angliában.
158. 0b409e1a00 (válaszként erre: 157. - Atom79)
2010. dec. 27. 23:34
Szia, szerintem közvetítőkkel is simán fel lehet venni a kapcsolatot. Én a gumtree-t ajánlom, de ha magyarokkal akarsz, a magyaroklondonban.com is jó.
157. atom79
2010. dec. 27. 23:00

Sziasztok!


Februártól megyek Londonba, egyenlőre család nélkül és ha sikerülnek terveink pár hónap, vagy egy év múlva kis családom is kiköltözne. Munkám már van kint, de a szállással még bajban vagyok. Ha jól tudom közvetítők nem szívesen állnak szóba "betelepülőkkel" tudnátok tanácsot adni, hogy hogy tudnék egy olcsóbb (40-50pw) szobát bérelni.

2010. dec. 27. 13:27
Amig mindent nem kapnak meg addig nem küldenek semmit és ez akár 1 év és lehet vagy több.
2010. dec. 27. 13:26
Azt kell irni igen amit irtál hogy otthon lemondod..Én kaptam olyan papirt amiben kérdezték hogy otthon mennyi volt a családi és mikor mondtam le otthon mert attol a pillanattol kapod itt meg visszamenöleg..ezt itt több ismerösöm is igy csinálta akinek tolmács mondta hogy igy kell,egyértelmü hogy 2 országbol nem adnak pénzt.biztos kapsz papirt amiben kérnek töled sok mindent,és kérdeznek..tölem kérték a lányom regisztrálását itt orvosnál az összes oltást amit itt kapott aztán az ovoda nevét,és most 2 hete hogy kapok e gyerektartást,szoval sokat kérdeznek ..
154. 17dfdcec7d (válaszként erre: 152. - Vanessa2006)
2010. dec. 26. 23:23
masrol tudsz aki ez miatt nem kapta meg itt kint a gyerekre a tamogatasokat mert nem mondta vissza,vagy hogy vagy ilyen tuti benne,h utana erdeklodnek.???koszke a valaszt
153. 17dfdcec7d (válaszként erre: 152. - Vanessa2006)
2010. dec. 26. 23:21
teged ki vilagositott fel,h ez igy mukodik es ennek ez a menete>????nekunk ezeket miert nem mondta itt kint a tolmacs,h ezeket rendezzuk,es irjak lemondo nyilatkozatot es kuldjem el a Makhoz???es mit irjak??Tisztelt Mak !Szeretnem bejelenteni,h lemondok ilyen es ilyen nevu gyermekem csaladi potlekjarol es gyeserol mert itt kulfoldon megigenyeltem az itteni juttatasokat ra,kb ez legyen bele irva??????mert ma megirom es holnap reggel,el is kuldom.segtitenel????
2010. dec. 26. 14:21
Anyus kell irni egy lemondo nyilatkozatot magyarba a mákhoz hogy attol a honaptol nem kéred otthonrol a családit,megy gyest mikortol itt beadtad,ők irnak vissza hofy megszüntetik a folyositást és hogy lemondtad ezt a papirt pedig tartsd meg mert kérhetik hogy bizonyitsd be hogy otthon le van mondva,,ök innen utánna is fognak telefonálni hogyha kapod otthonrol itt nem fogod megkapni..szoval gyorsan mond le otthon..
2010. dec. 25. 15:12
Boldog karácsonyt Mindenkinek! Hozott valamit a Jézuska?
150. 17dfdcec7d (válaszként erre: 148. - Vanessa2006)
2010. dec. 23. 23:33
csaladi potlek 12 ezer es a 25 ezer ft 3 eves koraig,ez az amit kapok a kisfiam utan magyarbol.nem ugy van ahogy itt elkezdik hetente kuldeni a child benefitet es a tax creditet onnantol a ket orszag megkeresi egymast jelzi az angol a magyarnak,h itt is van igenyles es akkor a magyaer automatikusan megszunik.tolunk nem is kerte senki hogy magyarbol kapunk e barmilyen juttatast a gyerek utan.lennel szives ennek a menetet leirni,mert akkor felhivom a makot othon es megkerdem oket.hangsulyozom child benefit es tax cild benefitet meg nem kapjuk,csak hausingot utaltak,dehat az haztamogatas nem gyerekre tamogatas mivel egyedul dolgozik a parom,es csak otole kertek,h tavaly othon mennyi volt a keresete ez alapjan allapitjak mewg itt angolba,h mennyi illet meg minket.
149. arrival (válaszként erre: 144. - 17dfdcec7d)
2010. dec. 23. 22:58

Sziasztok,

Látom a benefitekről van szó, hát én mikor anno igényeltem, 5 hónapra rá küldték, de küldték, és visszamenőleg is.

2010. dec. 23. 22:14
otthonrol mit kaptok..azt lekell mondani mert utánna telefonálnak és akkor itt nem kapsz semmit,tölem is kérték levélben le kellett otthon mindent mondanom és nekik elküldeni..
2010. dec. 23. 22:12
Igen rájöttem ügyvédet párom mondta mert ö angol és azt mondta ez vicc hogy ennyi idöt kell várrni..most valamivel többet tudunk mivel az ügyvéd hivta öket és érdekes modon neki adtak informáciot minket csak leráztak..
2010. dec. 23. 18:47
munkaja igy akartam irni.
2010. dec. 23. 18:30
masreszt meg othonrol kap minden anya a gyerek utran penzt,ami havi szinten van,az is azert egy kereset havonta.nekem nem sok 38 ezer de van!!!!itt mi nem is foglalkozunk vele mikor kapjuk,kitoltottunk mindent hol ez hol az a level jon,ez hianyzik az hianyzik,szoval barmi miatt keshet,de kb vagy 30 csalad akiket ismerunk es mindenki mindent megkap.lassu az angol nep,es az intezesuk is az,de turelemmel kell lenni.nem kapkodnak itt el semmit.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook