Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliában élő magyarok mennyi idő alatt kapták meg a családi pótlékot, és mennyi az összeg, ha egyedül neveli az anya a gyermeket? fórum

Angliában élő magyarok mennyi idő alatt kapták meg a családi pótlékot, és mennyi az összeg, ha egyedül neveli az anya a gyermeket? (tudásbázis kérdés)

6. arrival (válaszként erre: 5. - MelisUK)
2010. jan. 20. 16:32

Szépen összefoglaltad, még ehhez annyit, hogy alanyi jogon jár minden itt élő gyereknek heti 20 Ł

(ez kb. pelenkára meg tápszerre elég)

2010. jan. 19. 16:29

A lényeg, hogy a home office-nál be kell jelenteni magunkat, azaz a workers registration form-ot ki kell tölteni és kifizetni a 90 fontot, ezután 1 évig folyamatosan teljes munkaidős bejelentett munkának kell lenni, ezután pedig ha terhes lesz valaki, akkor ahogy megszületik a baba, akkor 500 fontot ad a council, szülési szabira el lehet menni, meg a babával otthon lehet lenni összesen ez 9 hónap, eddig a fizunak több mint a fele jár, azaz ha valaki minimálbérért dolgozik, akkor kb 120 font jár hetetne és hetente utalják. Természetesen az adóból is jár ilyenkor vissza pénz, ezt úgy tudom havonta adják.

Workers registration form nélkül semmi se jár.

2010. jan. 19. 15:03

gugli..


[link]


Ismerőstől tudom hogy igényléstől számítva kb 6 hónap, mire utalnak, de visszamenőleg is.

2010. jan. 19. 14:58
Szia, ez engem is érdekelne, remélem lesz aki tudja a választ, de már kinn szültél, vagy most mész ki?
2010. jan. 19. 14:33
kérdésem,mennyi idő alatt kapták meg Angliában a családit,és mennyi az ősszeg,ha egyedűl neveli az anya a gyereket.
2010. jan. 19. 14:32
Angliában élő magyaroktol szeretnék kérdezni, családi potlékkal kapcsolatban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook