Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Amikor a lélek fáradt! fórum

Amikor a lélek fáradt! (beszélgetős fórum)


17. bowie (válaszként erre: 9. - 91d4989ab9)
2013. jún. 30. 21:03

Főételben, desszertben?


Hát igazából elég változatos, úgyhogy nem tudom melyik a leggyakoribb.

Heti egyszer tuti van vmilyen göngyölt hús: baconbe tekert máj, vagy baconbe tekert pulykamell v csirkemell..ezek megtöltve mikor mivel: gombával, rántottával, bármilyen zöldséggel. A variációk száma végtelen.

Húsgombóc, sült húsok..nagy kedvenc mostanában itthon a bőrös malachús.

Csőben sült zöldségeket is szeretem nagyon, persze némi hússal felturbózva. Tejszín helyett kókusztejszínnel.

Minden nap van saláta, esetleg sült zöldségek is köretnek, főzelékek, levesek, ezekből nem tudom mi a leggyakoribb most, ami épp van a kertben. És van tojás is mindennap, oldalas is sűrűn, levesben vagy sütve.

Mariann63-nak van csomó paleós naplója, többszáz recepttel, képekkel.


Édességből most fagyikat gyártok sűrűn, meggyes pitét paleót, gyümölcstortát, mákos sütit, amit kérnek..:)) Persze paleosan.

16. aa84065182 (válaszként erre: 1. - 47ec308c8e)
2013. jún. 30. 20:38

Szerintem túl szigorúan állsz magadhoz. Ha 170 centihez vagy jelenleg 61 kiló, az tökéletes. Gondolom nem akarsz szupermodell lenni...? Mert akkor lehetne sok. Egy "normális" nő ilyen súllyal és magassággal teljesen megfelelő. Inkább azon kéne agyalnod, miért zavar annyira az a +2 kiló? Biztos, hogy amiatt utálod magad? Két felesleges kiló miatt?


Egyébként a szervezeted jelzi, hogy mikor mire van szüksége. Ha pacalpörköltet kívánsz kenyérrel, akkor azt kell enni! Nem töméntelen mennyiségben, de kell. Hidd el nekem, én voltam közel 140 kiló is, most vagyok 90, és jól érzem magam a bőrömben, bár ha egy ötös lecsúszna, annak tudnék örülni.:) De egy év után én is ugyanazt éreztem, mint te, hogy belefáradtam és elég volt Na, ott volt a fogyókúrám vége. Erőltettem még egy darabig, de egyszerűen nem ment le több súly.


A lényeg, hogy figyelj oda a tested jelzéseire, mert hasznosak. A súlyodat úgy tudod megtartani, hogy nem térsz teljesen vissza azokhoz a régi szokásokhoz, amiktől feljöttek rád a plusz kilók. Ilyen egyszerű! Ehetsz kenyeret mondjuk, de nem minden nap. Ehetsz csokit is, de nem minden nap. Ha meghúzod a határokat a jövőben is, és odafigyelsz rendesen, akkor nem lesz gond.

15. Krisz42 (válaszként erre: 10. - 91d4989ab9)
2013. jún. 30. 20:36
Mikor már lehet kapni,magyart vegyél.Spanyol gyümit,zöldséget ne,mert ők Marokkóból nyomják át,ott pedig nincsenek unios korlátozások,lazán nyomnak bele minden vegyszert,tartósïtòt,mèrget.Brazil ananász is jó,görögök is,de ha vanmagyart.
2013. jún. 30. 19:45
Szerintem nek kell ennyire drasztikusra venni a figurát. Egyél néha olyat is amit kívánsz valóban. Majd másnap jobban és többet edzel.
13. zebracsikó (válaszként erre: 12. - 47ec308c8e)
2013. jún. 30. 18:58
nem belelátok, hanem magam is így csinálom :))
12. 47ec308c8e (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2013. jún. 30. 18:57

Nem tudom, hogy csináltad, de tökéletesen beleláttál a mindennapjaimba.:) Tényleeg, már egy egy kicsit túl sok a munka és nem is tudom mikor buliztam egy jót utoljára. Amikor meg sikerült, az üres poci meg az alkohol nem volt jó párosítás.:/

Csak már annyira rááltam hogy nehéz megtalálni az aranyközéputat. De azt hiszem megfogadom a tanácvsod és kivezek egy szabadnapot! Sűrűbben! :)

11. zebracsikó (válaszként erre: 10. - 91d4989ab9)
2013. jún. 30. 18:53
ebben igazad van, ezért kell minimálisra mérsékelni a feldolgozott élelmiszerek vásárlását
10. 91d4989ab9 (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2013. jún. 30. 18:52
szerintem tök mindegy , ma már mindenben van minden xar, igazából néha úgy érzem hogy semmi nem egészséges, amikor egy paradicsom hűtő nélkül kibír a konyhában fél évet úgy hogy semmi baja... elgondolkodtató
9. 91d4989ab9 (válaszként erre: 3. - Bowie)
2013. jún. 30. 18:47
leírnád az 5 legtöbbet használt paleos receptedet? Köszi
8. bowie (válaszként erre: 6. - 91d4989ab9)
2013. jún. 30. 18:46
És ha idegből csinálja az ember még egy tornával is..:))))))
7. zebracsikó (válaszként erre: 1. - 47ec308c8e)
2013. jún. 30. 18:45
AZ update alapvetően nem rossz rendszer, engem egyetlen egy dolog zavar benne, de az nagyon: a sok adalékanyag, mesterséges édesítő, egyéb rémség, amiket pl. a felvágottaiban, pudingjaiban van.
6. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - 47ec308c8e)
2013. jún. 30. 18:45
szerintem egyél egy fél adag pacalt, egy fél adag somlóival és utána visszatér az erőd. A baráti kajálásokra menj el, rendelj salátákat, vagy vigyél magaddal olyat amit ehetsz. Nem mi vagyunk a kajáért, hanem a kaja van értünk. Ja és ha teljesen elkenődsz, állj neki takarítsd ki a fürdőt , konyhát. Felér egy pszichológussal:D
5. 388b941089 (válaszként erre: 1. - 47ec308c8e)
2013. jún. 30. 18:45
Szerintem 170 cm-sen 61 kg-val bombasztikusan nézhetsz ki!:) Lazíts!:)
4. bowie (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2013. jún. 30. 18:43
így van. A lényeg, hogy ne érezd rosszul magad.:))
3. bowie (válaszként erre: 1. - 47ec308c8e)
2013. jún. 30. 18:42

Válts paleora. Eheted a pacalpörköltet töménytelen mennyiségben szinte..igaz nem kenyérrel..:))) Max maglisztes kenyérrel, igaz az annyira nem diétás, de belefér egyszeregyszer.

Szóval mi paleósok toljuk a sütiket, a tepertőt, pörköltet, szalonnát, kolbászt...az életmód egyik úgymond mellékes mellékterméke a fogyás.:)MErt azon kívül még számtalan sok jó van.:)))

Jah, és somlóit is szoktam enni..:)) Paleós somlóit..piszok finom!

2013. jún. 30. 18:41

Akkor egyél egy jó pacalpörköltet somlóival! Igyál rá egy jó pohár bort, vagy amit szeretsz.


Adj magadnak kéthetente egy szabadnapot, de ne mereven! Ha 10 nap múlva jön el az alkalom, hogy barátokkal menj bulizni, férjjel vacsorázni, akkor tedd ezt nyugodt szívvel. Legfeljebb a következő szabadnapig több idő telik majd el. Szóval ne kezeld mereven! Ez a lényeg!


Nem az a alényeg, hogy megutáld az egészet, hanem hogy kényelmes egyensúlyt teremts a normál (szándékosan nem diétásat írok!!) étkezésedben és a szabadnapos étkezésedben!!!!


Harmónia, lazaság, lekiismeret-furdalás nélküli szabadnapok. A többi napon meg következetes étkezés.

Ez a lényeg!

2013. jún. 30. 18:33

Sziasztok!

23 éves lány vagyok, mindig is voltak súlyproblémáim. Ebben az évben értem el a kritikus pontot 170 cm-es magasságomhoz 73kg társult. Boldogtalan voltam és gyűlöltem magam.

Ekkor döntöttem el, hogy változtani fogok, nem akarom tovább hallgatni a kedves kommenteket miszerint 'Soha nem voltál még ilyen kövér.., Hogy nézel ki?'

Először nagyon drasztikus voltam, szinte semmit nem ettem. Volt olyan, hogy csak két almát.

Utána fedeztem fel az Update termékeket. Azóta csak ezt eszem. Nagyon fincsik és szeretem is őket.

A torna is megy minden nap, minimum 20 perc, heti egy nap pihenővel.

Jelenleg 61kg vagyok, már csak kettő kg van hátra, hogy elérjem a kitűzött célt.


A probléma nem ez. Az a baj, hogy most fáradtam bele és untam meg az egészet. Nem vágyom másra, csak egy jó pacalpörköltre kenyérrel, utána meg egy somlóira. Elfogytam teljesen lelkileg. Ha ránézek az Update kajára rosszul vagyok. Úgy érzem kizártam magam a barátaim életéből is. Sokszor van hogy összeülnek enni, én meg csak nézem és küzdök magam ellen.

Persze soha nem törtem meg, eddig a három hónap alatt nem ettem semmi lisztet, cukrot, csokit vagy bármit ami, hízlal.

A legnagyobb félelmem az, hogy 59 kg-osan nem fogom tudni szintentartani magam és visszahízok. Vagy a másik, hogy felemészt a bűntudat és nem fogok tudni semmiből egy jóízűt enni, mert állandóan csak agyalni fogok hogy hízok ettől, és attól. Most is ez van, csak kicsiben.

Szeretném a segítségeteket kérni, hogy nyerjem vissza a motivációt, hogyan győzzem le a bűntudatot és hogyan örüljek annak amit elértem.

Köszönöm a válaszokat. Ancsy

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook