Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Alumínium radiátor tapasztalatok. Érdekelne mennyire jók? fórum

Alumínium radiátor tapasztalatok. Érdekelne mennyire jók? (tudásbázis kérdés)


2011. ápr. 12. 12:54
Nekünk alumínium radiátorunk van. Romantik típusú. Másfél éve vettük őket az új lakásba. Az elmúlt 1 hónapban a négy radiátorból 2 kilyukadt, és a 3. is gyanús. Szóval az alumínium radiátor is ki tud lyukadni. Nekünk mindhárom esetben az alsó ill. felső részén (nem tagon és nem gumigyűrűnél) volt a gond.
2010. okt. 17. 09:22

Szép napot!

1997-ben faházat építettem Bp mellet, külterületen.

Az akkori legkorszerűbb turbó kazánt, alu radiátorokat, és programozható szoba thermosztátot rendeltem meg a Konstruma kiállításon egy érdi központu cégnél, Budaörsön, és a Bp XVII. ker-ben is van üzlete. Egy tételnél 30, más tételeknél 20-25 % kedvezményt adott, nagyon korrekt volt, és ingyenesen szaktanácsot adott. Nagyon megelégedett vagyok, 108m2- t fűtök. Az alu radiátornak kisebb a hőtehetetlensége, mint az öntöttvas radiátornak, de nagyon gyorsan felmelegszik, mindenkinek tudom ajánlani!

2010. júl. 16. 19:55
Mivel termosztatikus szelepet is szereltünk fel(közelgő pályázatra tekintettel),a fűtés a beállított hőfoknak megfelel,tehát igénykövető.Szóval ha becsavarom a szelept 23 fokra csak akkor nyit ki és enged melegvizet a fűtőtestbe,ha a szoba hőjét kevesebbnek méri mint 23.Tehát automatikus!Nagyon meg vagyunk vele elégedve!Mi Kecskemétiek lévén a kecskeméten található plan rt-nél vettük meg a készletet,de a nevét nem tudom,talán ha előásnám a papírokat.
6. sztolyka (válaszként erre: 5. - Maja780208)
2010. júl. 15. 18:33

milyen a fűtése?

jól melegít?

rengeteg helyen láttam a neten,csak megkéne találni a legolcsóbb helyet.

2010. júl. 15. 17:31
Mi 2 tele cseréltük le a házgyáriakat újra,nagyon jók!!Rengeteg a választék belőle pénztárcától függ, dizájntól,mérettől az ára.Mit szeretnél tudni még róla?
4. sztolyka (válaszként erre: 3. - Szeszipuszi)
2010. júl. 15. 15:44

drágább,de nem tud kilyukadni.

miért kell pattognia?

3. Szeszipuszi (válaszként erre: 2. - Sztolyka)
2010. júl. 15. 12:10
Jó, de drágább, mint a lemez. Ja, és nem pattog, mikor hűl. :)
2010. júl. 15. 11:35

Korszerűsítés előtt állunk.

Érdekelne mennyire jók?

2010. júl. 15. 11:34
Alumínium radiátor tapasztalatok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook