Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Altatás, etetés, fürdetés... Hogyan csempésszek rendszert a babám mindennapjaiba? fórum

Altatás, etetés, fürdetés... Hogyan csempésszek rendszert a babám mindennapjaiba? (beszélgetős fórum)


19. vasztike (válaszként erre: 10. - 7c27d66f45)
2011. máj. 16. 21:37
Mi Infacol-t használtunk és bejött. Aztán a nagykönyv szerint 3 hónapos korában elmúlt. Aztán jött a fogzás, ami még egy darabig eltart.
18. vasztike (válaszként erre: 2. - Kismanó86)
2011. máj. 16. 21:34

Tökéletesen igazad van. Nálunk dettó így volt, hogy ha valami már 2-3 hete szépen ment, akkor tuti borult a bili.

Nekünk 9 hónapos kora óta van egy stabil napirendje a kislányomnak, most 15 és fél hónapos. Szóval még van időd addig, még sokszor változik addig a dolog.

2011. máj. 16. 20:01
Hát nekem is leesett az állam amikor elmentem tanácsadásra és panaszkodtam, hogy sokat sír a gyerek és javasolta a védőnő h fürdessem le mindennap!! Nem értettem h mi van, itt sem divat fürdetni a gyereket mindennap, de sajnos még a felnőtteknek sem! :-((
16. Nestea32 (válaszként erre: 14. - Clau26)
2011. máj. 16. 18:57

Ez teljesen gyermekfüggő. Én sose próbálkoztam napirenddel. Egy dolog volt, hogy fürdés 7-8 között. De előfordult, hogy elmaradt valami miatt, ilyenkor az a fürdetés kimaradt (Németo-ban állítólag nem is javasolják a naponkénti fürdetést).


Kisfiam kb. 4 hónapos kora óta maga alszik el. Persze nem mindig, mert amikor a foga jött, akkor picit ringatni kellett.

Ja, és sose hagytuk sírni a kiságyban.

Sztem az egész titka, hogy ismerni kell a baba jelzéseit. Zsomborom tökéletesen jelzi ha fáradt és olyankor kell lerakni a kiságyba és alszik is. Ha nem kapjuk el a megfelelő pillanatot, akkor jön a nyűgösség és utána már nehezen alszik el.


Persze, ez nem 3-4 hetes korában alakult így:)

15. Clau26 (válaszként erre: 13. - 7c27d66f45)
2011. máj. 16. 15:04
nekünk is az espumisan vált be..az infacol nagyon drága és nem is használ..
14. Clau26 (válaszként erre: 1. - 7c27d66f45)
2011. máj. 16. 15:03

Szia!


Nem akarlak elkeseriteni,de az én kislányommal akárhogyan is próbálkoztam 6hónapos korárára ált be a rendszerességbe..és kb addigra tanult meg magától aludni ami azt jelenti hogy most lesz 18hónapos és egyedül alszik el nappal is és éjszaka is..szóval

én este f8kor füdetem

8kor táp és alvás

reggel 9körül kel..

reggeli f10körül

majd 10körül játszótér,séta

12körül itthon vagyunk

ebéd 13körül

13.30-1400 körül alvás

16.00 körül felkel

16.30körül gyümölcs

és utána újra játszótér,séta

18.00 körül vacsi


Nálunk ez a napirend..miután ő még 3hetes anno a kislányom ennyi idősen még 4óránként kelt enni és utána aludt..de 2hónapos korától ahogy fentebb is irtam 6hónapos koráig szenvedtem vele nagyon..egyet ha javasolhatok..a fürdés idő mindig egy időben legyen és ne túl későn..

szép napot!

13. 7c27d66f45 (válaszként erre: 12. - Nestea32)
2011. máj. 16. 13:05

Szia!

A védőnőnk is ezeket ajánlotta :) Inkább espumisan,mint infacol? Kipróbáljuk valamelyiket, meglátjuk mi történik... Jövő héten pedig már töltjük a 4. hetet.

Köszi a tanácsot!

12. Nestea32 (válaszként erre: 10. - 7c27d66f45)
2011. máj. 15. 20:49

Szia

Nálunk is volt pocakfájás, de igazából csak a gripe water segített. 4 hetes kortól lehet adni. Ne ijedj meg, a szaga az iszonyatos, kapros, de az íze édeskés. Mielőtt adnál kisfiadnak, kóstold meg. Nálunk ettől 4 hét alatt elmúlt a pocakfájósság.

Ha nem akarod a gripe watert kipróbálni, akkor az espumisan tényleg jó. De ha az nem segít, akkor ajánlom a GW-t.

2011. máj. 15. 16:44

Köszönöm aranyos vagy! Mi kint élünk Angliában és itt adtak rá "gyógyszert". Nekünk hál'istennek bevált. De egyébként otthon az espumisan cseppet használják. Mi nekünk volt még 3 hónaposan is pocakfájás, annyi h akkorra már elhagytuk a gyógyszert és espumisan cseppet adtam neki. Nem tudtam hagyni, hogy csak úgy "kinője", iszonyat gyilkos volt.

Volt olyan is, hogy ahogy elkezdett szopni, írdatlan visításba kezdett, nem tudtam mire vélni. Azt mondta a nővér aki jött látogatni h csak türelmetlen mert nem folyik olyan gyorsan a neten meg azt olvastam h a szopizástól olyan ingerek indulnak be ami okozza a pocakfájást. Ez utóbbit az a tény is alátámasztotta h legtöbbször szopizás közben kaksizott be!!

Mi is megszenvedtünk egyébként mert Ádi meg nem aludt 6 hónapos koráig. Szerintem mindenkinek meg van a keresztje és van akinek meg egyszerűen jó babája van. :-)

10. 7c27d66f45 (válaszként erre: 9. - Anyapocak)
2011. máj. 15. 16:37

Tudom, tudom... A terhességem alatt is számtalanszor estem az internet csapdájába, de még a saját hibámból sem vagyok képes tanulni :D


Nálatok mi használt a pocakfájásra? Vagy egyszerűen csak hagytad, hogy kinője?

Na, hát nálunk is gyakran fordul elő a másfél óránkénti etetés :)

Gratulálok a fiadhoz, nagyon szép baba :)

9. Anyapocak (válaszként erre: 6. - 7c27d66f45)
2011. máj. 15. 16:29

Hidd el jó anyukája vagy!! Saját tapasztalatból beszélek: ne keresgélj és ne olvass az interneten!! Én így tettem annak idején mert ráadásul a kisfiam pocakfájós is volt és nem tudtam álomba ringatni sehogy és délutánra/estére jött a pokol- nálunk az is nagy "baj" volt és annyi hülyeséget összeolvastam h a végén már sírtam a tanácstalanságtól!!!

Én kb 2-3 hónapig 1,5 óránként etettem, éjjel-nappal!! De gyorsan végzett, :-)), 10-15 perceket szívott!

8. 7c27d66f45 (válaszként erre: 4. - Anyapocak)
2011. máj. 15. 16:26

Nagyon köszönjük :)

A pici velünk van egy szobában, mivel még anyósomékkal élünk. De a nappali zaj, világosság, éjszakai csend, sötét meg van. Azt hiszem ez a legkönnyebben kivitelezhető :)

7. a14deb9047 (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2011. máj. 15. 16:24
Kimaradt a nem szócska: Nem lesz semmi baj, ha nem pontban... +- 30 perc mondjuk...
2011. máj. 15. 16:23

A csoda már a karjaimban szuszog, ez egyértelmű :)

Szeretnék jó anyukája lenni, és időnként kell, hogy kibeszélhessem az aggályaimat... Gondolom ti is így voltatok vele!


Az evés csak éjszaka működik három óránként, nappal nem igazán. A hétvége előtti napokban a délelőttök voltak éberebbek, délután és éjszaka három órákat simán végig aludt, köztük pedig ugye szopizás és tisztába tevés. Péntektől-gondolom a hidegfront miatt- ez nem működik :)

5. Nestea32 (válaszként erre: 1. - 7c27d66f45)
2011. máj. 15. 16:22

Szia

Nálunk kb. 2,5-3 hós korára alakult ki a napirendünk, ami persze néha kicsit átalakul.

Ilyen pici korban szerintem az egyetlen biztos pont, az a fürdetés ideje lehet, mert az Te alakítod. Persze, egy etetés ezt is átírhatja.

2011. máj. 15. 16:21

Csatlakoznék én is az előttem szólokhoz. Talán egyre figyelj ha gondolod, hogy nehogy összekeverje a nappalt az éjszakával. Én azt javasolnám, hogy a picikének a szobájába ne etess és amikor napközben eszik akkor legyen "zaj", menjen a TV legyen világos és éjszakára meg persze sötét. :-) Napközben semmiképp ne sötétíts be neki függönnyel. Később már lehet, de a nappal-éjszaka érzés ez alapján fog kialakulni. Tényleg nem okoskodni akarok....:-))

A fürdés ahogy esik úgy puffan, legyen egy nagyjáboli idő intervallum de ne legyen "szigorú" rend. Az én "pici" fiam most 10 hónapos és még mindig nincs 100%-os fürdési idő, valamikor fél8-fél9 között.

Nagyon jó egészséget és sok örömet kívánok Nektek! :-)

2011. máj. 15. 16:16

A legnagyobb csodát már megkaptad az élettől.

Etesd, amikor éhes, itas, amikor szomjas, tedd tisztába, amikor kell. Hadd aludni, amikor akar. Nem lesz semmi baj, ha pontban 18.30-kor vacsorázik, 19.00-kor fürdik, és 20.00-kor az ágyban. betakarva. Ki fog alakulni a saját biológiai órája.

2. Kismanó86 (válaszként erre: 1. - 7c27d66f45)
2011. máj. 15. 16:16

Szia!

Azért ő még nagyon picike, ne várj pontos napirendet tőle. Ebben a korban nálunk az egyetlen biztos pont a fürcsi volt, 8 körül. Fürcsi, evés és hosszabb alvás. Napközben pedig nagyjából 3 óránként evett. Ha ennyi beáll, az már sokat számít szerintem.

Ja és tudod ez úgy van, hogy mikor már beállt egy napirend és minden egyformán van, akkor tuti, hogy felborul. Mert pl. már kevesebbszer akar aludni vagy ritkábban enni. :-)

2011. máj. 15. 16:08
Gyakorlott anyukák tanácsait, véleményét várom :) Kisfiam 3 hetes lesz, és időnként nagyon el tudok bizonytalanodni. El kezdett kialakulni valamiféle rendszeresség az alvás/evés területén, de ezen a hétvégén teljesen borult az egész... :) Igyekszem az ösztöneimre hallgatni, de persze olvasgatok is a témában...képtelenség okosnak lenni. Vagy ilyenkor még ne várjak csodát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook