Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Általában alulértékelem magam. Nem tudok ezen túllépni. Ha... fórum

Általában alulértékelem magam. Nem tudok ezen túllépni. Ha... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Krisztikrisz)
2022. nov. 19. 21:47
köszönöm!
2022. nov. 19. 21:15

Magamon figyeltem meg. Egy időre elvonultam a környezetemtől. Érzékenyebb lettem, de kívülállóként néztem a többieket, miközben mindent láttam. Ha nagyon belefolysz az eseményekbe, akkor könnyebben azonosulsz.


A másik, hogy magadban találd meg az értékeidet, ne a külvilág határozza meg hogy miért vagy értékes. Neked kell tudni! Például ha szépen tudsz rajzolni vagy jó szándékú vagy másokkal, az is egy érték, csak tisztázd magadban.


Ez a két módszer elég erős ahhoz, hogy orvosold a problémádat.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Krisztikrisz)
2022. nov. 19. 20:58
Köszönöm. Nem könnyű.
15. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 19. 20:32
Mert másokkal azonosulsz. Próbáld meg lelkileg függetleníteni magad.
14. pteri (válaszként erre: 13. - Libikóka)
2022. nov. 19. 20:19
Igazad van. Régen aki nem tudott viselkedni azt született bunkónak vagy neveletlennek tartottuk. Most személyiségzavara van.
13. libikóka (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 19. 19:21
Ha általában ilyen pokróc vagy akkor ne csodálkozz.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - 55Judit)
2022. nov. 19. 19:15
Kár volt a betűket pazarolni, okoska, felettem nincs hatalmad, bármit zagyválsz.
11. 55Judit (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 19. 14:55

Hiába próbálod betegnek beállítani magad. A te problémádon csak a gondolkozásod megváltoztatásával lehet segíteni. A depessziót és a különböző mentális betegségeket gyógyszeresen kezelik. Neked pedig elég egyszerűen másra gondolni, a figyelmedet másre terelni.


Hason lóképpen képzelem el:

Ha pontosan követed az utasításokat, látni fogod mennyire egyszerű. Minden azon múlik, mi érdekel, mire figyelsz.

Tehát csak azt tedd most amit mondok. Számold meg a szobában hány féle zöld árnyalatot látsz. Most ne olvass tovább, ez hozzátartozik a kísérlethez.

-------------------------------------------------------------

Ha megszámoltad és ismét a monitort nézed, mondd meg, hány féle piros árnyalatot láttál.

Mindenképp kevesebbet mint amennyi van. Ja, te zöldet figyelted? Igen. A zöldet kerested, ezért azt érzékelted. A külvilágban is az számít mire figyelünk. Azon kívül van még számtalan más dolog is amit figyelmen kívül hagyunk.

Mi döntjük el mire akarunk figyelni, mire akarunk gondolni. Te sem vagy kivétel, neked se parancsol ebben senki.

10. 55Judit (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 19. 14:45
Nincs igazad.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - 55Judit)
2022. nov. 19. 14:43
Kb. annyit ért ez a hozzászólásod, mint amikor egy depressziósnak azt mondjak, hogy ne legyen szomorú.
8. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 19. 13:47

Még szerencse, hogy arra gondolunk amire csak akarunk. Ebbe aztán tényleg nem tud beleszólni senki.

Mi lenne ha te is úgy gondolkodnál mint én? Megmondjam? Nem értékelnéd alul magad.

7. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 19. 13:45
Én meg ha úgy gondolom hogy rólam van szó, azt mondom hogy annyi hiba másban is van!🤣
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Semleges)
2022. nov. 19. 12:46
Ez egyfajta személyiségzavar, ne keress logikát benne, mert nincs.
5. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 19. 06:38
Sosem gondoltam ezt. Miért lenne rólad szó?
4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 19. 01:24
És tényleg!
3. f7f780f355 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 18. 19:55
Fel a fejjel
2. bajk
2022. nov. 18. 19:52

Szia!

Kérlek, ne tedd. Minden emberben vannak olyan dolgok, amikben jobb, mint mások vagy jobban tud. Többek között ezért is kell tisztelnünk egymást.

Üdv.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook