Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Állkapocscsont töréssel kapcsolatban tudna valaki tanácsot adni? fórum

Állkapocscsont töréssel kapcsolatban tudna valaki tanácsot adni? (tudásbázis kérdés)


1 2
45. nikeri (válaszként erre: 44. - Hpkati)
2013. márc. 28. 22:14

Köszönöm!

Tegnap voltunk ismét kontrollon, már alig látszanak a törés vonalak, és azt mondták kezdjünk el visszatérni a normál rágás fele. májusban kell menni legközelebb, elvileg addigra már teljesen rendben lesz.

Megállapítást nyert, hogy kellene neki fogszabályzó (kb.1,5- évre)amivel még tudnának korrigálni, de ez ellen a gyerek mint az őrült úgy tiltakozik. Kérdeztük a porcelánt ami kevésbé látszik, de annak a rendelését meg letiltotta a klinika. Jövő hétre megpróbálnak egy "boxmeccset" az igazgatóval, hátha engedélyezné... sokkal drágább, de kifizetném, ha ezen múlana, de dokibá nem sok jót ígért -e tekintetben.

44. hpkati
2013. márc. 26. 13:57
Sziasztok! Örülök, hogy már kicsit jobban van. További mielőbbi felépülést kívánok!
43. zebracsikó (válaszként erre: 42. - Nikeri)
2013. márc. 18. 18:57
Biztos szépen rendbe tudják majd hozni, ne aggódj! Sajnos nincs más választás, végig kell csinálni...
42. nikeri (válaszként erre: 41. - Zebracsikó)
2013. márc. 18. 18:54

Köszönöm, remélem innen méggyorsabb lesz a felépülés... :)!


Igen megkeresett, mivel be voltak hivatva az igazgató nőhöz ott beszéltünk... Inkább nem kommentálom gyerekcsíny....


Sajnos biztosan kell a fogszabályzó, illetve lehet még valami rekonstrukciós műtét. A gyereknek nincs középpen az álla, maradt deformitás, az egyik oldal fele...

41. zebracsikó (válaszként erre: 40. - Nikeri)
2013. márc. 18. 18:43

Te jó ég, mekkora ütést kaphatott, ha ennyi helyen tört!!!!


Az elkövető anyja legalább beszélt Veled azóta? Megkeresett, hogy legalább jobbulást kívánjon a gyermekednek?


A fogsorra nem biztos, hogy kell fogszabályozó, vissza tud magától is rendeződni, de nyilván ezt esete válogatja.


Mielőbbi teljes felépülést kívánok!

40. nikeri
2013. márc. 18. 18:32

Kicsit eltűntem.... elég nehéz időszak áll mögöttünk.

A kontroll rtg-Ctn-nél kiderült több törése volt nem csak a lent leírt kettő..., de ezek kisebbek voltak :(.

Műtét után hetente ellenőrzés, szenvedés a csavarokkal, evéssel-szívószálazással.... 6kg-t fogyott (168/51 kg- ról indultunk)


Fiamnak végre 03.13-án kivették a csavarokat, még nincs összeforrva teljesen, de azt mondták elmozdulni már nem tud.Lassan puhább ételeket elkezdhet rágni... A száját még kicsit nehézkesen nyitja, és elég korlátozottan... de napról napra jobb...

Jövő héten mennünk kell újból, mert kb. 1-2 mm eltérés van oldal irányban a harapásában, és ezt megnézik, nagyon valószínű, hogy hosszabb időre kap fogszabályzót és azzal próbálják még visszahuzatni az eltérést. A fogai talán nem sérültek a törésvonalak mentén, mert állítólag akkor már fájnia kellene neki, de 6-hónap mire ez biztossan kijelenthető.

Ma ment először azóta suliba..... lesz mit pótolnunk :(


Egyenlőre a suliban lezárták azzal, hogy mivel rendörségi ügy van belőle így elvileg majd ott megkapja a büntetést. Bocsánatot kellett kérnie, és a szülőknek is...suli részéről ennyi. Illetve 3-hónapra felfüggesztették a fegyelmi eljárást ellene.... (Nem lepődtem meg az anyuka az iskolában dolgozik)


Egyenlőre semmmit nem tudunk, hogy áll a rendőrségen a dolog, igazából azt sem tudjuk, hogy behívták-e őket már kihallgatásra. Arra gondoltam várok még pár napot aztán bemegyek érdeklődni mégis, hogy áll a dolog.

Azért bízom benne, hogy az igazságszolgáltatás kicsit másképp működik....

2013. márc. 14. 18:56

Halihó! kedves topicindító!


Van már valami fejlemény a testi sértést elkövető ellen? Hogy van a fiad?

38. 36a26f5226 (válaszként erre: 36. - Nikeri)
2013. febr. 13. 08:53

...na és akinek okozta a testi sértést, az nem szenved??


Ő viselje a tettei következményeit, és járjon pszichiáterhez agresszió terápiára..

37. hpkati
2013. febr. 13. 06:58

Szia!

Hogy van a nagyfiú? Hogy viseli a rögzítést? Tud már enni, aludni?

36. nikeri (válaszként erre: 35. - 36a26f5226)
2013. febr. 8. 22:16
Hát igen, csak lassan úgy néz ki jobban kell sajnálni aki okozta -mert szegény nagyon oda van, meg a lelke, meg... -mint aki elszenvedte (szenvedi)
2013. febr. 8. 21:32

Szegényke!!


Ez nagyon-, nagyon súlyos testi sértés attól, aki okozta!!

34. nikeri
2013. febr. 8. 20:56

Köszönöm a jókívánságokat!

Tegnap hazaengedték. A drótok felhelyezésével nagyon megkínozták, az egyik helyre (nyílt törés vonalába)nem is tudták felrakni, visszacserélték gumira annyira szenvedett tőle. A többit a körülményekhez képest nagy türelemmel viseli. Próbálunk minden hova ahol mondja, hogy töri, szúrja steril vattabucikat behelyezni (a viasz nem vált be)ezzel úgy tűnik sokat tudunk a helyzeten javítani.

Az étkezések még okoznak problémát, de talán az is javuló tendenciát mutat......-és végre aludt az éjszaka nagy részében.

33. hpkati
2013. febr. 7. 14:02
Sajnálom!!! Remélem hamar szűnnek a fájdalmai! Jobbulást!!!
2013. febr. 7. 00:17

Szegényke!!


Remélem, mielőbb megszűnnek a fájdalmai, és rendbe jön!! - és kapjon megfelelő büntetést az illető, mivel ez súlyos sérülés, és 8 napon túl gyógyuló.. Tuti javító-nevelő intézetbe kerül, a fiatalkorúakhoz..

31. zebracsikó (válaszként erre: 30. - Nikeri)
2013. febr. 6. 21:02

SZegényke!! Nagyon meggyötri ez a rémes kezelés!

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

Az első pár nap kényelmetlen, utána beáll a rendszer !

30. nikeri
2013. febr. 6. 20:55

Sziasztok!

Tegnap megműtötték. 6 db csavart helyeztek be.Altatás után nagyon rosszul volt, nagy fájdalmai voltak. Ma összegumizták, rettenetesen fáj neki,kikezdte a csavarvég és a tüskék a szája belsejét. Már próbáltak állítani a csavaron de így is fáj neki,egyenlőre tettek alá vatta bucikat, nem lett sokkal jobb. Holnap összedrótozzák, állítólag az még jobban fogja feszíteni neki. Azt mondja a két hátsó az még kibírható, de van egy a nyílttörés vonalában alul felül és az feszít lüktet...

Holnap 2-körül derül ki,hogy elengedik-e haza.

29. hpkati
2013. febr. 6. 12:38
Túl vagytok a műtéten, hogy sikerült????
2013. febr. 6. 12:10
Na, mi a helyzet? Hogy vagytok?
2013. febr. 5. 23:08

Kedves Nikeri.Nekem is volt egy jobb oldali állkapocs törésem a volt férjem jóvoltából.

Bár ez 20 éve történt,de akkor is nehezen döntötték el az orvosok hogy hogyan hozzák helyre.Végül nekem feldrótóztak egy sínszerü párt alura és felülre amin kis fülecskék voltak,végül ezekbe a fülecskékbe valami erős pici gumikat raktak végig átlósan,ezzel összezárva a fogsort.A szájsebész hölgyel mindketten izzadtunk a majd 2órás művetet végére.Fogaim nem sérültek,ezért a szívószálas evés is nehezen ment,a fém fülecskék egy része teljesen felsértette az arcom belső részét és ínyemet.Az ajkaimról lepedőkben jött le a bőr a szárazságtól,bár kenegettem.Három hétig bírtam,tükörben alaposan szemügyre vettem az apró gumigyűrük felhelyezési technikáját,és leszedegettem nem bírtam nagyon kinyitni a számat de kakaóba áztatott kiflit és gyümölcsös joghurtot tudtam enni,evés után alaposabban tudtam fogat mosni és fertőtlenítés után visszaraktam a gumikat.Másképp nem bírtam volna enni.A kicsit több mint 6hét alatt így is megszabadultam jó néhány kilótól.A fogsoromat kissé elnyomta ez a sín belső irányba aminek a nyomait ma is viselem.Míg élek nem felejtem el szörnyű vot.Ma már fejletebb az orvostudomány és biztos megtalálják a fiadnak szükséges legjobb megoldást.Nagy kitartást és gyors gyógyulást kívánok nektek.Üdv.Szeréna

2013. febr. 4. 23:59

Ezt a cikket egy helyi újságban írták le:


Van egy kislányom, aki most 4 és fél hónapos, és történt egy eset ami nagyon felmérgesített. De nem csak engem, hanem sok apukát szerintem. A helyszín a kórház, ott a porta mellett le lehet menni pár darab lépcsőn. Most ott van a csecsemőgondozó.


Tavaly, amikor kb. 3 hónapos volt a lányom, behívtak minket a kislánnyal utógondozásra vagy kontrollra, már nem tudom, minek hívjam.


11.00 órára volt időpontunk. Mi persze 10.30-ra ott voltunk, gondoltam, ne kelljen annyit várni. A papírokat be is vették.


És várunk,várunk,várunk....


12.00 senki.


13.00 senki.


De azt tudni kell, hogy a helyiség, váró, vagy minek mondjam tele volt. Influenzaszezon, prüszkölés, köhögés. Úgy saccoltam, húszan minimum voltunk. Két öltöztető-pelenkázó asztal össze-vissza, hogy a többiről már ne is beszéljek...


De ami a legbosszantóbb. Egy ekkora kisgyereknek enni kell 2-3 óránként. És nincs külön szoptatásra alkalmas helyiség. Ott a többi ember között, idegenek szeme láttára kellett a kicsiket megszoptatni az anyukáknak. Szó se róla, irult-pirult egyik másik ott a sok ember között. Nem is tudom, ki volt inkább zavarban, a kisdedeket tápláló anyák, vagy mi, a többiek. Szegénykéim. Beszélgettem párral, és mondták, mit tehetnének. A gyerek éhes.


Ráadásul, ahogy láttam, ott nem csak csecsemőket gondoznak, hanem volt ott egy másik ajtó, ahol nagyobbacska gyerekek is jártak. Meg apukák, papák, mamák.


14.45 körül be is hívtak minket.

Szóval 4 órát ott voltunk egy csecsemővel egy zsúfolt helyiségben, és időpontra menünk. Szörnyű.

Nem sok tartott vissza, hogy haza ne vigyem a családot. Nagyon sajnálatos, hogy ilyen létezik, ilyen körülmények lehetnek egy kórházban.

25. 36a26f5226 (válaszként erre: 20. - E2228b8123)
2013. febr. 4. 23:56

Ez ma már legfőképp a fogorvosoknál van, akik a fogmegtartásra is felesküsznek, eszük ágában sincs nálunk egynek sem egy gyökérkezelést végig csinálni, csak kihúzni.. Aki meg akarja tartani a fogát, az menjen magánrendelőbe!


Foghúzásnál meg beírják, hogy beadtak dupla adag érzéstelenítőt, és az egyik vándorol a magánpraxisba! Pfff!!!!

24. nikeri (válaszként erre: 22. - 9bbaa658f2)
2013. febr. 4. 22:08

Mennyi idős volt akkor, és hogy viselte? "Csak" drótozták, vagy felnyitották és lemezelték?


Ha iskolás korú volt suliba műtét után mikor mehettetek, mert úgy néz ki mi kb.6-hétig nem mehetünk.

23. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Nikeri)
2013. febr. 4. 19:20
Az igen!!! Szép nagy jobbegyenes lehetett! Remélem, elég nagy büntetést kap az a mocsok.
2013. febr. 4. 10:52
Az én fiam is megműtötték Debrecenben.Nem húznak ki fogat fölöslegesen.Utána hat hétig nem rághat.Pépes ételeket ehet csak.
21. nikeri (válaszként erre: 20. - E2228b8123)
2013. febr. 4. 04:41

Igen,ez így van. Minket a sebészet(rendelőintézetben) orvosa nem volt hajlandó fogadni,egyszerűen közölte nem nézi meg a gyereket,(du.2-kor) és ha a gyereknek holnap is vérzik és nem tudja még mindig becsukni a száját és fáj neki, akkor majd délelőtt vigyük vissza. Ha fáj ne egyen. Mondom rendben elviszem a baleseti sebészetre a megyei kórházba, erre ő tök fölösleg ott sem fognak vele foglalkozni... Nagyon kiakadtam, így eszembe jutott, hogy én egy magán fogászati-implantológiai centrumban járok néhány éve, felhívom őket és megkérdezem meg tudnák-e nézni bíztam benne valaki felveszi még fél 3-kor(én ekkor még arra gondoltam, hogy ahonnan ömlik a vér a maradandó foga kimozdult vagy ilyesmi...) Mondták megvárnak bennünket, annyira ne siessünk, nehogy összetörjük magunkat. Mire odaértünk a vérzés már "csak szivárgás" volt. Megnézték CT, és kiderült kéthelyen törés az egyik nyílt.A gyerek folyamatosan rosszul volt borogatták..... Rengeteget telefonáltak, rendezkedtek, aztán egy másik magánklinika szájsebészén keresztül este fél hétre eljutottunk a gyerekkel egy olyan "állami" szájsebészeti klinikára ahol ellátták és kedden megműtik. Csak hálás tudok lenni azoknak akik megnézték, elláták és annak a számomra ismeretlen szájsebész orvosnak aki segítségével eljutottunk oda este fél hétre ahova már órákkal előbb kellett volna, ha megkapjuk az alapellátást.


Borzasztó, hogy ez ma az egészségügy....

20. e2228b8123 (válaszként erre: 5. - 36a26f5226)
2013. febr. 4. 03:39

Igen, azért keresnek fel az emberek fórumokat, mert olyan hosszú a várakozási idő az orvosokhoz, hogy idegtépő. Addig meg az ember 3 hónapig tippeljen, mi lehet a baja?

Vagy bármennyi percig is? Főleg, ha a gyerekéről van szó....

Mintha azt akarnák elérni, hogy az ember menjen el magánrendelőbe, és hagyja ott a havi fizetését. Próbálná meg az állam betiltani a magánredneléseket, még ennyi doki se maradna itthon...így meg a kórházakban rendelnek napi 2 órát. Tisztelet a kivételnek.

19. 36a26f5226 (válaszként erre: 18. - 36a26f5226)
2013. febr. 3. 22:06
-és amíg be nem fejezi az iskolát, addig ott marad, de nem követhet el több ilyet.. Különben a szülőket is vizsgálni fogják, hogy mennyire figyelnek oda a gyermekükre..
2013. febr. 3. 22:01
Ilyen esetben az történik, ha kicsapnak egy gyereket a suliból, hogy a szülő megtámadja, és a gyámhivatal jegyzői szintű védelembe veszi az agresszív gyereket, ami azt jelenti, hogy kijár hozzájuk a gyermekjóléti szolgálat, a családgondozás, és figyelemmel kíséri az életüket. Egyéni terveket hoz létre, amit be kell tartani az egész családnak..
17. nikeri (válaszként erre: 16. - 36a26f5226)
2013. febr. 3. 21:53

Köszönöm.

Hosszú tortúra lesz az biztos, egyenlőre a gyerekem a fontos és letojom mi lesz vele, de jobban örülnék mire március közepe fele mehetünk iskolába ő már nem lenne ott, áthelyeznék máshova.

2013. febr. 3. 21:49

Nincs semmi baj! Félreértés volt.


Jobbulást a gyermekednek!


Sajnos egyre több iskolai erőszak van a mai világban!


Remélem, az illetőt kényszer kezelésre, agresszió kezelésre ítélik!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook