Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Allergiás vagyok a háziporra, sokszor elég vacakul vagyok, az orvos mégsem írt fel gyógyszert, miért? fórum

Allergiás vagyok a háziporra, sokszor elég vacakul vagyok, az orvos mégsem írt fel gyógyszert, miért? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
16. arrival (válaszként erre: 11. - Bella2011)
2012. febr. 2. 15:50
Leirod esetleg a nevet amit szedtel?
2012. febr. 2. 15:49

Nekem is hazipor allergiam van, nagyon durvan.

14 eve folyamatosan, minden nap szedem ra a gyogyszert.

Ez ellen nem lehet mit tenni, nem lehet kiiktatni.

Ez tulajdonkeppen a hazipor atka (nem maga a por), az pedig mindenben ottvan (szonyeg, agy, fuggony , ruhak).

Ha mar egy nap elfelejtem bekapni a gyogyszert, elojonnek a tunetek. Ha 2 nap nem szedem be, mar egesz nap tusszentek, folyik az orrom, nem latok a szemviszketestol.

Pedig kozben masik orszagba is koltoztem, laktam videken is hegyes reszen, ott sem mult el.


A munkam miatt pedig nem tehetem meg, hogy lealljak a gyogyszerrel, mutoben dolgozok, gondolom senki nem orulne ha beletusszentenek a beteg koponyajaba. ..


A topikinditonak: menj el masik dokihoz, allergiologus a legjobb. De jo full orr-gegesz,vagy pulmonologus is.

2012. febr. 2. 15:31
Amugy még sok-sok más allargiám is van, pollen, lándzsás útifű ..stb..csak azok legalább nem örökké gyötörnek!
13. c8fb027447 (válaszként erre: 10. - 4c30444687)
2012. febr. 2. 15:31
Béres cseppet szedek, mint immunerősítő, de semmilyen hatást nem érzek!
12. c8fb027447 (válaszként erre: 9. - Dolores007)
2012. febr. 2. 15:28
Én minden reggel orrdugulással ébredek! :(
11. Bella2011 (válaszként erre: 7. - Molly38)
2012. febr. 2. 15:24
Csatlakoznék az előttem szólóhoz. Én is házipor allergiás vagyok és évekig szedtem gyógyszert minden nap.Az allergológus írt fel egyszer egy szert ( kb 6 kis üveg ) ami fokozatosan hozzá szoktatta a szervezetet.Végigcsináltam a kúrát és azóta tünetmentes vagyok.Én is úgy voltam vele, hogy nem akarok egész életemben gyógyszeren élni.
10. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - C8fb027447)
2012. febr. 2. 15:19

Egyetértek Andival, ezt az orvos tudja igazából. Szerintem ezért, mert nem állandóan vagy vacakul. Egy jó része pl. teljesen fejbevágra az embert, folyton álmos tőle. Az orvosnak hatás-mellékhatás függvényében kell mérlegelnie.

Talán érdemes lenne immunerősítőt szedni, nekem pl. jelentősen javult tőle a pollen allergiám, és nem kellett az egész nyarat kábán töltenem.

2012. febr. 2. 15:18

Én is allergiás vagyok a háziporra. Szedtem rá Aeriust (tüdődoki írta fel) és orrsprayt, Nasonexet. Később a terhesség és a szoptatás miatt el kellett hagynom a tablettát. Az orrspray valamit használ, de azóta egy nagy duda az orrom, egész nap trombitálok az év 365 napján.

Próbáltam, hogy nem eszek húst, próbáltam a paleót, a lúgosítást, méregtelenítést. Aztán rájöttem, hogy hülyeség az összes.

8. Molly38 (válaszként erre: 7. - Molly38)
2012. febr. 2. 15:12
Ja, a szteroidos gyógyszerekre gondoltam az alábbi hsz-ban..
2012. febr. 2. 15:10

Hát ez szerintem elég kényes kérdés.. mert a háziport nem nagyon lehet kiiktatni.. és akkor egész életedben gyógyszert kellene szedni, és ezek elég durva szerek..


Bocsánat a hasonlatért, de pl. azok a kutyák akik ekcémásak és egész életükben allergiagyógyszert szednek, 8 évesen általában távoznak az örök vadászmezőkre.. egy kutya átlagos életkora 12 év..

Emberekről nincs tapasztalatom, ezért nem azt írom, de gondolom hasonló kimenetele lehet egy életen át szedett allergiagyógyszer..


Esetleg meg lehetne próbálni természetes dolgokat használni.. vagy pl. egy kolléganőmnek az orvosa ajánlotta, hogy ne egyen húst, és mikor húsmentes diétán volt, nem jött elő a szénanáthája..

Érdemes lehet kipróbálni, hátha használ, és ha igen, (sajna nem tudom mennyi idő alatt derül ki) lehet, hogy el kell gondolkodni a vegetarianizmuson..

Persze lehet, hogy ami használt másnak nem, de én biztos megpróbálnám elkerülni, hogy egész életemben ilyen erős gyógyszereket kelljen szednem.. :-((

2012. febr. 2. 15:08
Másik orvos. Addig pedig igyál kálcium pezsgőtablettát.
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - C8fb027447)
2012. febr. 2. 15:07
Ezt tőle kellene megkérdezni.
2012. febr. 2. 15:07
Érdemes lenne elmenni egy másik orvoshoz, mert így csak rosszabbul leszel.
2012. febr. 2. 15:07

Én is az vagyok. De nekem írtak gyógyszer+ spayt a tüdőgondozóban.

Te is ott voltál?

Keress másik orvost!

2012. febr. 2. 14:58
Másik orvos?
2012. febr. 2. 14:57
Allergiás vagyok a háziporra, sokszor elég vacakul vagyok, az orvos mégsem írt fel gyógyszert, miért?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook