Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Allergia gyógyszertől lehet gyomorfájás? fórum

Allergia gyógyszertől lehet gyomorfájás? (tudásbázis kérdés)


4. 41b7982b83 (válaszként erre: 3. - Baba73b)
2016. máj. 7. 11:15

Ezek mind recept nélküliek. Hát ha ő azok után panaszkodik akkor lehetséges...

Amúgy milyen allergiája van?

Mert mondjuk a bilasztin (Lendin) azt 12 éves kortól lehet használni. Sokkal jobb mint a cetirizin vagy a loratadine, vagy a fexofenadine hatóanyag.

Mondjuk az orvos jobban tudja, de kérdezz rá mindenképp, mást ajánljon ami 3. generációs antihisztamin! Azok sokkal jobbak, habár 10 éves kortól nem tudom melyik használható, de a levo-cetirizin úgy tudom lehet 10 év alatt is használni, esetleg arra is kérdezz rá, mert annak jobb a hatása mint a sima cetirizinnek.

Ne hagyd magad, mert én évekig szenvedtem tök feleslegesen, mire egy fül-orr-gégész magánorvos adott végre olyan gyógyszert ami megszüntette a bajaimat, és végre nem szenvedek annyit. Én légúti allergiás vagyok, sok mindenre sajnos.

A lányom is allergiás sajnos, de ő tej allergiás, gasztroenterológusnál voltunk, ő adott neki Fenistil cseppet, és bőr krémet, kortiko-szteroidosat.

Allergiológussal, és gasztroenterolgóussal is érdemes beszélni, de ha légúti allergiája van akkor fül-orr-gégész szakorvos a gyorsabb.

3. baba73b (válaszként erre: 2. - 41b7982b83)
2016. máj. 6. 22:05
Köszi a gyors választ,Gabriella.Először cetirizint kapott,este kellett bevenni,másnap este kezdte fájlalni a gyomrát.Dr nénink szerint nem attól van,dipankrint írt fel az emésztésre.Próbaképp abbahagytam 2 nap múlva nem fájlalta.Váltottam claritinra(mert közben durván visszajött az allergiája),és másnap megint fájt a gyomra.De már székelési problémái is voltak,hányingerrel.Dr néni szerint ez sem a gyógyitól van,viszont kedden abbahagytam azt is és csütörtöktől nem fáj a gyomra.Uh negatív.Dr nő szerint a gastroenterológiára kell mennünk.
2016. máj. 6. 21:57

Hát előfordulhat. Mi a gyógyszer neve?

A tájékoztatóban lehet benne van mint mellékhatás.

De nem mindegy hatóanyag se, van amire tilos enni 1 órán át, gyümölcslével nem szabad lenyeli, meg ilyenek. pl a bilasztin hatóanyagú ilyen.

Szóval okozhat hasfájást, mert van aki érzékeny rá, vagy a szedésénél van bibi, hogy helytelen időben, helytelen étellel, itallal megy a gyógyszer, vagy a dózis vagy a hatóanyag nem jó, akkor az orvossal aki felírta, azzal beszéljetek, van többféle allergia gyógyszer, lehet adna más félét.

2016. máj. 6. 21:45
Sziasztok.Valaki járt már úgy, hogy allergia gyógyszertől gyomorfájása volt?Kisfiam 10 éves, róla lenne szó.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook