Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állat (kutya) tartás fórum

Állat (kutya) tartás (beszélgetős fórum)


1 2
33. fb90cfa628 (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2020. jún. 8. 08:44
Igen, okosak. Ismerem a fajtát. Két komondorom is van. Egy kétéves és egy 4 hónapos.
2020. jún. 6. 08:05

Azért egészen más egy más fajta kutya, és más a komondor.

A komondor nem fog neked leülni meg feküdni vezényszóra, mert minek. De ösztönösen tud olyanokat, amiket más kutyának kínlódva kell megtanítani.

Pl. nem fogad el idegentől kaját.

A saját szememnek alig akartam hinni, amikor ezt láttam. Egy ismerős nő jött, akit a komondor még sosem látott. Sőt, addig én sem láttam, netes ismeretség volt, aki értem jött, hogy elvigyen egy találkozóra.

Hozott egy jutalomfalatot, mert tudta, hogy kutya van a háznál, és a kerítésen át akarta volna odaadni a komondornak. Aki nemhogy nem vette el, de az ismételt kínálást morgással honorálta, még úgy is, hogy én is ott voltam, és biztattam, hogy elveheti.

Ugyanazt a falatot, amikor én vettem át, örömmel fogadta el a kezemből.

31. Guruljka (válaszként erre: 30. - Fb90cfa628)
2020. jún. 5. 18:57

Én is így tanultam, de fütyülök rá.

Egyen csak a saját gusztusa szerint. Ha olyanja van és kipucolja a tányérját, akkor meg mindegy.

9 évesen már nem fiatal a komondor.

Mondhatni, mire egészen okos lesz, már el is megy.

30. fb90cfa628 (válaszként erre: 28. - Guruljka)
2020. jún. 5. 13:08
Azt tanultam kutyaoktatóktól, hogy a kutya előtt nem szabad otthagyni a kaját. Ha kiveszi a fejét a tálból azonnal el kell venni előle. Persze én sem tudom megállni. Főtt kaja nem, de táp állandóan van előttük.
2020. jún. 5. 11:52

Eddig meg voltam győződve, hogy csak a mi kutyáink ennyire nünüsek :-)

Nekünk egy kb 40 kilós njuci, és egy 60-as középázsiánk van. Válogatnak. Havonta kb 35 kiló csirkecomb, időnként zúza/máj/farhát, jutifalat, de legalább kozmetikusra nem kell költeni. A két kutyára 4 hónapra 16e a kullancs/bolha/szívféreg bogyesz. A nyakörv az óráisbébi esetén még a legdrágább bolti sem elég erős (bőrből szoktuk nekik csináltatni).

A njuci epilepsziás az ő bogyója. Állatorvosi költségek. (előző évben vmiféle fülgombát szedtek össze, mire kikezelték 60e)

Az előző ázsiánkat 350e-ig számoltuk, ott abbahagytuk... akkor volt alig 1 éves.

A mostani ázsiánk menhelyes, mire onnan kihoztuk, kibolhátlanítottuk az 40 volt.

Rájöttem most, hogy nem szabad számolni, mert ránézek a pénztárcámra és sírva fakadok...de annyi örömet tudnak szerezni, hogy megéri :)

Mellesleg még van 2 cica, egy óriásnyúl, 2 papagáj :)

28. Guruljka (válaszként erre: 27. - Fb90cfa628)
2020. jún. 5. 11:24

Igen a költségeket sosem összesítettem.

Száraz táp állandóan van itthon, de nem mindig igényli. (A másik el-elropogtatja, de az egy bélgép.)

A cicák viszont nagyon is kérik naponta a száraz tápot.

Az esti program része a kajafőzés. Napi egy kiló kutyaszalámit főzök fel zöldségfélével, esetleg zöldséghulladékkal, kutyatésztával, valamilyen pehellyel. Sűrű kása lesz belőle a 6 literes fazékban, ebből a komondor adagja 5 púpozott merőkanál. A kisebbik ebzeté is kb. ennyi összesen, mert ő a kicsi táljában kétszerre kapja meg az adagját. (Nem merek tálat váltani, ezt is nagyon nehezen szokta meg, amikor ide került.)

Pl. a komondor az este nem evett, még ott a táljában a kaja. Ma majd a frissből kevesebbet kap. Van így néha, ha napközben több falatkát kap.

A szembeszomszéd állatainak is naponta megy át a meleg kaja. Csak így vagyok nyugodt, hogy kapnak enni.

A cicáké a többi, egy tányér az összesnek. Ők kapnak konzervet meg néha alutasakost is, két szépséges aprót is nevelünk, és a lesoványodott mamijukat.

Hamarosan kezdődhet majd a fogamzásgátlós időszak. Ami a műtétet illeti, előbb a kandúrok lesznek soron.


(Az előbb nem meséltem, hogy a rácsöppentős bolhairtót is a mellettem elszaladó komondorra kell ügyesen csöppentenem. Messziről megérzi a szagát, és éberen ügyel, hogy ne jussak a közelébe.)

27. fb90cfa628 (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2020. jún. 5. 10:24

Köszönöm a választ. Miről nem vezettél naplót? A komondor etetéséről?


Megható, a válaszod vége. :-( Sajnálom, hogy ilyen fiatalon vesztette el a gazdiját. Pontosabban az egyik gazdiját.


Mivel eteted a komondort? Táppal? Csirkefarháttal? Nyersen, főve? Mi az a mennyiség amit megeszik?

26. Guruljka (válaszként erre: 25. - Fb90cfa628)
2020. jún. 5. 10:04

Sose vezettem naplót erről. És a komondor mellett is van másik kutya.

Bolhairtó eleve csak a rácseppentős lehet, az a legutóbb a komondorra, akciósan, 3500 volt. Persze lehetett volna ennél drágább is, hosszabb hatóidővel.

A kisebb is akkor kapott, az övé 3200 volt.

A féreghajtót nem tudom, mert még keresem azt, amit be tudok adni neki. Ha kajába keverem, képes nem enni. (A másik kap, a macskák kapnak, a komondoré a polcon jár le.)

A havi kajamennyiség nem annyira a komondoron múlik, ő takarékosan üzemelő állat, de összesen ez sem kis tétel.

Kutyakozmetikára viszont nem kell költenem, ami szőrápolás kell, azt én is meg tudom csinálni.

De chip-eltetni annak idején a kerítésen keresztül sikerült, a második kísérletre, mert elég hamar eldöntötte, hogy az állatorvos az az ember, akiben nem lehet megbízni, és az ilyennek rendes komondor nem megy a közelébe.

Ez meg úgy történt, hogy a komondor figyelmét eltereltük, míg a doki a kinti tuja mögé bújt. Aztán odavittük a komondort a kerítés megbeszélt helyére, háromra a kerítéshez nyomtuk, a doki erre a csatakiáltásra előugrott és bökött.

Azóta is évente hasonló cirkusz az oltás, de azt legalább könnyebb beadni, mint a chip-et belebökni.

Ti meg fogjátok a kicsi yorkit, akármilyen okos is, ő nem sokat tud beleszólni a kezelésbe. A komondor fülét meg nem lehetett altatás nélkül lekezelni, amikor vérömleny keletkezett rajta.


Ja, a komondor állítólag három évesen érik meg.

Én ezzel a mostanival körülbelül megőrültem addigra, majdnem visszavittem a nevelő gazdához. Aztán szinte egyik napról a másikra jó irányba kattant, azóta csak nézzük, milyen okos és milyen könnyű kijönni vele a napi dolgokban.

Persze ő egy évesen elveszítette az imádott Papát, a férjemet, akit a mentő vitt el, és nem hozta haza... Két éven át, ha futár jött (nagy kocsi, pláne ha fehér), hozzákent engem a kapuhoz-kerítéshez, nehogy kimenjek és engem is elvigyenek.


Bocs, hosszú lett.

25. fb90cfa628 (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2020. jún. 5. 09:24
Hogy néznek ki egy komondor költségei?
24. Cucicsillag (válaszként erre: 13. - Gigi>)
2020. jún. 5. 09:00
ezt nyersen vagy fozve?
23. Cucicsillag (válaszként erre: 14. - Cc7a88f96d)
2020. jún. 5. 08:59

Nekünk labradorunk van...

vki azt mta, 1-2 eves korara "megkomolyodik".

Ennek eddig semmi jele :D


Ugy dontott, hgy a locsolorendszer sincs jol lefektetve, igy kicsit atrendezte a kertet. De a gyerekek imadjak :)))

22. andita1 (válaszként erre: 14. - Cc7a88f96d)
2020. jún. 4. 11:39

Jaa, hogy ha ezt is nézzük... 🙈


Étkező asztal + 4 műbőr szék, elektromos borotva, előszoba tapéta. Ezek után úgy döntöttünk hogy nem maradhat a házban nélkülünk, ezért építettünk egy kerítést is.

21. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Cucicsillag)
2020. jún. 4. 10:31

egészséges, 7 éves vizsla


- oltás, féreghajtó: 12 000 Ft / évi 1x

- kullancs ellen - 8000

- táp : 10 000 Ft, kb másfél hónapra elég

- néha kap konzervet, mondjuk heti 2x, ennek 199 Ft/db

- jutalomfalat: 600 Ft / hó

- szlinapra, karácsonyra Jack velőscsont - 1500 Ft /db


ha beteg lenne, arra van a lakásbiztosításban egy összeg az állatorvosra

20. Pasionella (válaszként erre: 1. - Cucicsillag)
2020. jún. 4. 10:17
Én ezt inkább nem számolom :-) Tápot is eszik meg főtt kaját is így követhetetlen, szerintem kajára kb 5000-et mivel imádja a főtt kaját, jutifalat meg dentastix ilyesmi, lehet több mint 5000.
19. andi6020 (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2020. jún. 4. 09:32
Bernáthegyim volt, úgyhogy ismerős :D
18. Ervina
2020. jún. 4. 09:02
Szia! Nekem 12 éves kutyusom van. Hát kb 8-9 éves koráig semmi gond nem volt vele. Az éves oltások, minőségi kutyatáp, jutalom falatok mellet nem sokat kellett rá költenem. De ahogy öregszik, sajnos sok baj elérte. A füle atkás volt, majd egy fél évig kellett neki kezelni, aminek a költsége kb 100 000 ft körüli volt. Aztán egy éve kiderült, hogy sokmindenre allergiás (gabona, rizs, kacsa...), itt a bőrkaparék és a vérvétel is elég húzós volt (kb 40 000 ft) és azóta csak speciális tápot, jutalomfalatokat kaphat, hát aminek 1 600 ft körül mozog kilógja. Ráadásul fürdetni is csak Nisoral samponban lehet. De imádom őt és bármennyi pénzt megér nekem! Csak a saját tapasztalatom az, hogy ahogy idősödnek annál több "baj" van velük. :)
17. katus3
2020. jún. 4. 08:42
Zoknim 14 hetes törpe tacsi. Havi 2 zacskó táp 5000 Ft, oltásai 2 hetente eddig 6500 és 13000 Ft között voltak. Jutalomfalat kb. 500 Ft. Néha kap egy pici tasakosat is mert rajong érte, de ugyanígy szereti a levesben főtt sárgarépát is, így ez a gyakoribb. Kezdő költség volt a nyakörv, hám, póráz, fekhely, játékok... Eddig a kardvirág hagymámat szedte ki, a rozmaringomat lerágta és kinyírt egy autó ülést is, ami székként funkcionált a garázsban. Ezeket nem számolom. 😂
2020. jún. 4. 08:23
Elején volt sokba az oltások miatt, meg amíg megvettem a fekhelyet, rámpát (tacskó), hámot, pórázt. Utána volt egy ivartalanítás + köldöksérv műtét egyben 20 ezer, foghúzás mert dupla szemfoga volt és nem esett ki az volt 10 körül. Havonta 1 zacsi száraz táp úgy 3-4000 Ft a többi házi koszt. Tavasztól őszig kullancsriasztó nálunk havi 4000 (Nexgard). Szerintem a műtéteket leszámítva meg az első időszakot az oltások és cuccai megvétele után nincs sokba. Igaz ő csak egy tacskó <3
15. Guruljka (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2020. jún. 4. 08:07

Sejtettem, hogy nem túl nagyok.

A komondor költségei másképp néznek ki.

2020. jún. 4. 06:06
Mi inkàbb azt kellene összeszàmoljuk,hogy mennyi az èrtèke mindennek amit megrongàlt🙈😆😅
13. gigi> (válaszként erre: 9. - Cucicsillag)
2020. jún. 4. 01:55
Csirke alkatrész 😃😃 Én szoktam adni az enyéimnek csirke farhátat. Szeretik, megeszik. Nincs bajuk tőle.
12. Perla del Mar (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2020. jún. 4. 00:16
Az enyémek sem
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Cucicsillag)
2020. jún. 3. 22:16
Én szoktam neki venni csirkét is. Szerencsére nem allergiás rá.
10. andi6020 (válaszként erre: 9. - Cucicsillag)
2020. jún. 3. 22:14

Én csak tápot. Konzervet soha.

Zöldséget gyümölcsöt igen.

2020. jún. 3. 22:12

Tapot adtok es konzervet?

Ilyenek, hgy csirke alkatreszek nem a menu resze?

8. andi6020 (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2020. jún. 3. 22:07
Hülyeségeket irok basszus. A táp nem 4, hanem 8000 ft.
7. andi6020 (válaszként erre: 5. - Cucicsillag)
2020. jún. 3. 22:05

Két yorkí meg egy csivava.

Jut eszembe, havi 8000 Ft s kozmetika.

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Cucicsillag)
2020. jún. 3. 22:01

Nem számolom már, de sok.

Féregtelenítők, étkeztetése, kötelezőoltások.

Kutyakozmetika, ha beteg orvos. Tavaly babéziás lett a nyakörv, cseppek, tabletta ellenére, 80 Ft. volt a kezeltetése, pont ünnepnap derült ki, hogy beteg.

Nekem fizetni kell azért is, ha valaki vigyáz rá, ha külföldre utazom, nem akarom panzióba tenni, sok rosszat hallottam róla, miközben az is drága.

Kosárkák textilből, hogy legyen váltás amiben alszik, játékok. Samponok.

Nem olcsó egy állattartása.

5. Cucicsillag (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2020. jún. 3. 21:45
Milyen kutyid van?
4. andita1 (válaszként erre: 1. - Cucicsillag)
2020. jún. 3. 21:45
Svédországban lakunk. Itt pont annyiban van egy kutya mint egy 20 éves Nissan Micra. Az ára 200 ezer volt, pedig csak keverék kutya. Az éves oltás annyi mint a műszaki, és a kaja annyiban van mint a benzin. Ja és a biztosítás kicsit drágább havonta mint egy Micrára.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook