Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állásinterjún miért kérik el az előző munkahely leszámolási papírjait? fórum

Állásinterjún miért kérik el az előző munkahely leszámolási papírjait? (tudásbázis kérdés)

2014. márc. 22. 20:08
Nem csak azért kérik mivel lehet tartozásod le tiltásod pl gyerektartás amit ők azzonnal tudnak továbbitani .
2014. márc. 22. 15:43
:))) Ez már nagyon vicces...csütörtökön délelőtt felhívtak, csak azért, hogy legyek még türelemmel...mert még nem született döntés. Ez már milyen?
27. 388b941089 (válaszként erre: 26. - Happy83)
2014. márc. 14. 17:34
Pffu de jól kiosztottál most, jól össze is sz@rtam magam. :D Na pontosan ilyen vehemenciával vedd fel a telefont és kérdezd meg a szuper leendő munkáltatóidat, hogy mi van az állással. Sok sikert. ;)
26. happy83 (válaszként erre: 25. - 388b941089)
2014. márc. 14. 17:21
Mondom én hogy szövegértési problémáid vannak....leírtam mi volt a válasz...amikor megkérdeztem. Talán olvasd el..és azután okoskodj!
25. 388b941089 (válaszként erre: 24. - Happy83)
2014. márc. 13. 20:46
Sztem mindenki ertette a kerdest. Ne itt kerdezz hanem toluk h mi a sz.r van most.
2014. márc. 13. 19:35

Úgy látom vannak itt emberkék, akiknek nem tiszta a kérdés...vagy csak szövegértési gondokkal küzködnek:))) Tehát Újra felteszem a kérdést:

Van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy állásinterjú során kérik az előző munkahely leszámolási papírjait? Volt valakinek hasonló esete? Tapasztalataitok szerint mikor szokás ezeket a papírokat bekérni?

23. happy83 (válaszként erre: 18. - Szalayi)
2014. márc. 13. 19:31
Köszi:)
22. happy83 (válaszként erre: 21. - 388b941089)
2014. márc. 13. 19:31
Megkérdeztem...és azt mondták, hogy azokon a papírokon van a feorszám...és ezekkel lehet ténylegesen igazolni a 3 év 8 órás munkakört...nekem ezt mondták..ezért kérik. Nem akartam akadékoskodni...beadtam ezeket a papírkat. De akárhogyan gondolkozom...nekem gyanús ez a tötrénet...Azért kérdeztem a fórumon, hogy vajon mi oka lahet még annak, hogy ilyen papírokat kérnek egy állásinterjú során.
21. 388b941089 (válaszként erre: 20. - Szalayi)
2014. márc. 13. 18:50
Nem okoskodni kell hanem megkerdezni intelligensen.
20. szalayi (válaszként erre: 19. - 388b941089)
2014. márc. 13. 14:15
Ha nagyon akarja a munkát életszerű, sajnos.Az ember nem kezd okoskodni.
19. 388b941089 (válaszként erre: 17. - Happy83)
2014. márc. 13. 14:10
Nyíltan rá kellett volna kérdezni, hogy miért van szükségünk ezekre a papírokra. Indokolatlan bekérni ezeket az interjún. Nem értem miért nem kérdeztél rá és cselekedtél anélkül, h tisztában lettél volna azzal, h miért kérik ezek be. Most vagy valamit nem mondasz el, vagy valami ferdítés van, de hogy ez így nem kerek az biztos.
18. szalayi (válaszként erre: 17. - Happy83)
2014. márc. 13. 13:53
Sok sok szerencsét!
17. happy83 (válaszként erre: 15. - 388b941089)
2014. márc. 13. 12:20
Igazad van. Kérdeztem minek kellenek a papírok, de azt mondták, hogy a Feor szám miatt kell nekik, és azért, mert ezzel tudják biztosan igazolni a 3 év munkatapasztalatot. Nos Ezért kéredezem én, ha még csak interjú volt és nem biztos, hogy felvesz, akkor minek nekik ezek a papírok? Én is úgy tudom, hogy ezeket már csak akkor kéri a munkaügy, ha tuti enyém az állás. De hát beszéltek össze-vissza, és egyáltalán nem mondták, hogy OK rendben enyém az állás. A papírokat mégis sürgősen másnap be kellett adnom. Ezért kérdeztem, hogy hogyan megy ez manapság? A bérről meg csak annyit, hogy ennem a régióban, ahol én lakom, örülök, ha az F-3 bért megadják...és sajnos, hogy ezt kell mondanom, de örülni fogok, mint majom a farkának..mert már ezzel a bérrel(130,000) is jónak mondható lesz a jövedelmem a nagy átlaghoz képeset.És a 22.800 ft-os szoc segélytől mindenféleképpen több.
16. lonca11 (válaszként erre: 2. - Simple)
2014. márc. 13. 07:25
Igen, én is így tudom.
15. 388b941089 (válaszként erre: 10. - Happy83)
2014. márc. 13. 06:50
Ismered magad, nem? Tisztaban vagy a tudasoddal a tapasztalatoddal a vegzettsegeddel. Ki nem sz.rja le h ok mibol fizetnek neked meg hogy. Mivel tamoprol van szo nyilvan tobbet is kerhettel volna mint F3. A penzlenyulast a magad javara is fordithattad volna. Aki magarol nem kepes eldonteni h mire tartsa magat... Nincs jo optikaja.
14. 388b941089 (válaszként erre: 8. - Happy83)
2014. márc. 13. 06:46
Igy van. Nyilatkozni kell. De a korabbi berpapir vagy nem tudom mit kertek toled, nem resze a palyazati anyagnak. Ezek az iratok a munkaugynek fognak kellenni.
13. 388b941089 (válaszként erre: 3. - Happy83)
2014. márc. 13. 06:44
Akkor azokbol a papirokbol fogjak megnezni h mennyit kerestel korabban. Miert nem toluk kerdezed h mi a celjuk vele?!
12. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Happy83)
2014. márc. 13. 06:42
Lehet felvettek sz.rert hugyert mar bocsi... De az h nem tudtal mit mondani a berigenyre.... Ebbol nagyon sokmindent le lehet szurni, nem veletlenul szoktak megkerdezni.
11. 0e7f4aa206 (válaszként erre: 9. - Kristo_f)
2014. márc. 12. 10:36

Havi nettó 250 ezer Ft-ért vagyok hajlandó felkelni reggelente, időt, energiát fordítok a munkára, és mint tudjuk Time is money. Nekem ez a bérigényem.

Határozott vagyok, főleg ha szabad kezet kapok.

Vajon alkalmaznak bárhol ha mindezt így előadom?


BérIGÉNY, ha az igényeimről van szó eleve irreleváns tudásról és ahhoz kapcsolódó fizetésről beszélni. A tudás ott van az önéletrajzon, át van rágva a személyes elbeszélgetésen, innentől kezdve a munkáltatónak kell tudni, ez neki mennyit ér.

Ismerjük a tudjuk milyen kérdésre tudjuk milyen választ: "Háááát, nem is tudom, ahogy maga gondolja"

10. happy83 (válaszként erre: 9. - Kristo_f)
2014. márc. 12. 09:09
Lehet te így gondolod...de köztudott, hogy a ezeknél a pályázati alapon működő munkahelyeknél...csak a pénzlenyúlás megy többnyire. Azt Tudom, hogy közalkalmazottként mennyit kérhetek...diplomás bér F-3 kategória és kötelesek megadni. de mivel itt valószínű, hogy nem közalkalmazotti sztátuszban lennék foglalkoztatva, így nem biztos, hogy kötelesek megadni ezt a bért. ezért nem tudtam mit mondjak. Az egyik ismerősöm szintén ilyen helyen dolgozik..és Ő másfélszeresét kapja, annak, amit közalkalmazottként kapna. Nos sem keveset nem akartam mondani sem pedig sokat. És a legtöbb Álláskereső tréningen azt tanítják, hogy az ember kérdezzen nyugodtan vissza a garantált bérre.
9. kristo_f (válaszként erre: 1. - Happy83)
2014. márc. 11. 17:32

A másik a bérigény...mennyi bért szeretnék??? Erre nem tudtam mit válaszolni,"


Más területen, de kerestem/alkalmaztam dolgozókat

Megkérdeztem én is hogy mi pénre tart igényt

"Háááát, nem is tudom, ahogy maga gondolja"

Köszöntem szépen és nem alkalmaztam

Miért?

Határozatlan és feltehetően ilyen a munkában is.

Aki nincs tisztában a saját tudásával és az ahhoz elvárható fizetéssel, azzal mit lehet kezdeni?

8. happy83 (válaszként erre: 6. - Tünde027)
2014. márc. 11. 13:34
Igen...nekem is ez a furcsa, elvileg van egy olyan, hogy személyes adatok védelme és különleges adatok..úgy tudom, hogy ezeket szigorú szabályoknak megfelelően kell kezelni. Sőt úgy tudom, hogy, még írásban nyilatkozni is kell már, hogy a pályázati anyagodat a pályázat elbírálásában részt vevők megismerhetik és, ha nem nyertél pályázatot, akkor a benyújtott dokumentumokat vagy meg kell semmisíteni, vagy vissza kell szolgáltatni.
7. Milup2 (válaszként erre: 1. - Happy83)
2014. márc. 11. 13:33
Furcsa. Sztem lehet, felhívják az előző munkahelyedet, s érdeklődnek felőled...
2014. márc. 11. 13:19
Ez nekem is fura. Tőlem eddig csak akkor kérték, amikor felvettek az új helyre. Hogy kérhetik-e előre, én nem tudom.
2014. márc. 11. 12:57
Az ok....de, ha még csak interjúztatott és egyáltalán nem biztos, hogy én kapom meg az állást, akkor mi a francnak kell neki a leszámolási papír???? Szerintem ezt nem lehet csak úgy bekérni?
2014. márc. 11. 12:51
De a kiskönyvedből nem derül ki minden, csak, hogy mettől - meddig dolgoztál.
3. happy83 (válaszként erre: 2. - Simple)
2014. márc. 11. 12:48
Én is erre gondolok. De hát, amikor rákérdeztem, hogy mikor várhatok esetlegesen válasz, azt mondták, hogy még vannak emberek, akiket szeretnének interjúztatni..és majd csak a jövőhét elején lesz döntés. És, hogy ezek a papírok azért kellettek, hogy, biztosan tudják igazolni a pályázathoz a 3 évet és a Feor szám miatt. Most nem értem...Mert a Tb kiskönyvemet is lefénymásolták...azzal egyértelműen igazolva van a 6 év munkaviszony.
2. simple (válaszként erre: 1. - Happy83)
2014. márc. 11. 12:41
Tőlem mindig csak akkor kérték ezeket, amikor felvettek, interjún semmit.
2014. márc. 11. 12:36
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Tegnap voltam állásinterjún egy helyi irodában, amit TÁMOP-os pályázat keretében hoztak létre. Az állás feltétele felsőfokú EÜ-s végzettség (diploma vagy OKJ) és 3 év munkatapasztalat. Nekem dipolomám van, és 6 évet dolgoztam Közalkalmazottként. Tegnap megtörtént az interjú, lemásolták a bizonyítványaimat, és kérték, hogy a mai napon vigyem már még el az előző munkahelyeim leszámolási papírjait. ( mindegy megtettem) Csak azt szeretném kérdezni, hogy minek? Joguk van ilyen papírokat kérni egy állásinterjú során? Vagy mikor szokták mostanság ezeket a papírokat bekérni? eddigi tapasztalapaim szerint ezek már csak akkor kellenek, amikor már biztos, hogy én kapom meg az állást. Vagy hogy megy ez most? Van esetleg valakinek valamilyen tapasztalata? A másik a bérigény...mennyi bért szeretnék??? Erre nem tudtam mit válaszolni, kérdeztem mit ajánlanak...Ők sem tudtak rá váalszolni... Elvileg a végzettségem alapján "F-3" kategóriába tartozom Kötelesek ezt a bért megadni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook