Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Új munkahelyen miért kérik az előző munkahely kilépő papírjait? fórum

Új munkahelyen miért kérik az előző munkahely kilépő papírjait? (tudásbázis kérdés)

12. syria (válaszként erre: 10. - Esther78)
2016. máj. 5. 17:21
Így-így! Ha az előző munkahely nem adja ki a papírokat, ott valami sumákolás lehet.
11. majoros anna (válaszként erre: 10. - Esther78)
2016. ápr. 29. 17:41

Igy igaz, sajnos sok a feketéző, aki nem foglalkozik a papirokkal, aztán ha baj van akkor derül ki, hogy nincs is bejelentve- és ennek vonzatai vannak.

Jó lenne, ha nem csak urihuncutságnak tekintenék a munkavállalók a bejelentési kötelezettséget, mert azzal, hogy papirok nélkül dolgoztatanak embereket mindig gyanús, nem jó ez a munkátvállalónak se, de a

munkáltató se sunnyogjon.

2016. ápr. 23. 15:38
Azért kérik a kilépő papírokat, mert sok minden van rajta, ami fontos a következő munkáltatónak. Például tartozások, gyerektartás, stb. Rajta van, hogy kivetted-e a gyerek után járó szabadságot. Adnak adó papírt, amin rajta van hogy mennyi volt a kereseted, ami azért kell, hogy göngyölve tudják a munkabéredet kezelni, így nem 3-4 papírból kell majd összeszedegetni az adóbevallásnál, hanem elvileg az előző munkahelyedről hozott jövedelem is szerepel rajta. Én mindig azt mondtam, hogy messziről jött ember azt mond amit akar, tehát én mint munkáltató nem vagyok köteles papírok nélkül elhinni neked, hogy nincs tartozásod, nem volt jövedelmed, nem vetted ki a szabit stb. A letiltás azért fontos, mert a munkáltatót megbüntetik ha nem vonja le.
9. 937a2a883a (válaszként erre: 8. - Füleslánya)
2016. ápr. 20. 16:19

Ha be voltál jelentve és aláírtál valamilyen szerződést, akkor kellett volna kapnod valamilyen papírt a kilépésnél is. Ha nem kaptál, akkor lehet nem is voltál bejelentve. Párom is ugyanígy járt. Az utolsó pár hónapban azt mondta a főnöke, hogy be lett jelentve. A szerződést sohasem hozta, mindig a könyvelőre fogta, hogy még nem készült el vele. Aztán amikor kilépett, akkor kérdezte, hogy mikor jöjjön aláírni a papírokat. Akkor derült ki, hogy valójában be sem volt jelentve.


De ezt mondd el az új helyen. Szerintem az utolsó papírok kellenek, de az sem biztos, mert már évekkel ezelőtt volt. A rózsaszín tb-s könyvet viszont minden hivatalos munkahelyen kérik.

8. Füleslánya (válaszként erre: 7. - 937a2a883a)
2016. ápr. 20. 14:42
Az évekkel ezelőtti megvan, persze, az utolsó nincs csak, de oda rövid ideig voltam bejelentve próbaidőre és fizu sem volt végül.
7. 937a2a883a (válaszként erre: 2. - Füleslánya)
2016. ápr. 20. 14:16

Akkor leadod azt. Párom is azt a papírt vitte be, ami megvolt neki az utolsó hivatalos munkahelyéről, mivel ahonnan elment, oda be sem volt jelentve, tehát egy normális papírt nem kapott kézhez.


De kérdezd meg a céged, hogy mi a teendő ilyenkor.


Amúgy azt nem értem, hogy a sok évvel ezelőttit meg tudod szerezni? Mármint ha ott hivatalosan dolgoztál, akkor a kilépésnél (vagy nem sokkal utána) a kezedbe adtak mindent (adóbevalláshoz szükséges papír, aláírt munkamegszűnési szerződés, rózsaszín tb-s kiskönyv stb.)

2016. ápr. 20. 12:44
tőlem anno nem kérték
2016. ápr. 20. 11:55
Miért kell a kilépő papír?
2016. ápr. 20. 11:55
Ezt hogy érted?
2016. ápr. 20. 11:45
Akkor csapdába kerültél... :/
2016. ápr. 20. 11:40
Ott pár napot voltam, fizut sem kaptam és a cég elérhetetlen...Így nem tudom megszerezni, csak az az előttit, ami viszont sok évvel ezelőtti kilépéssel történt.
2016. ápr. 20. 11:39
Új munkahelynél miért kérik az előző munkahely kilépő papírjait?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook