Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Állandóan vissza térő alhasi, deréktáji fájdalom, fehér folyás(kellemetlen szagú), vizelet csípése(ez nem mindig). Ez a CANDIDA hüvely gomba fórum

Állandóan vissza térő alhasi, deréktáji fájdalom, fehér folyás(kellemetlen szagú), vizelet csípése(ez nem mindig). Ez a CANDIDA hüvely gomba (tudásbázis kérdés)


2011. aug. 19. 12:48

Canesten=sz@rt sem ér!(elnézést az alpáriságomért,akit bánt)

A Candidát nem kimondottan "csak ott" kell kezelni.

Elsősorban a bélben.Vagyis megfelelő minőségű Probiotikum szedésével,legalább 1-2 hónapig,közben hüvelyi fertőzésnél elegendő,ha folyamatosan ph semleges hüvelykúpot alakalmazunk.Ezt magunk is elkészíthetjük ALOE VERA 100% tisztaságú krémmel,alufóliában fagyasztva egy kb.mogyorónyi nagyságút(kapható is hasonló,de nem Aloe Verás a DM-ben )

Mellette diéta:tej-tejtermék,főleg penészes sajt!!!,fehér kenyér és cukormentes amennyire ez lehetséges.

Minél fertőzöttebb vki,annál radikálisabb megoldást szükséges alkalmazni.

Partner is!!

2011. júl. 5. 14:31

Sziasztok!

Én is szenvedek már egy ideje a hüvely gombával.

Tegnap elmentem vettem Canesten Kombit,este fel is helyeztem az első tablettát aplikátor-ral,be is kentem kívülről.Végre sokáig tudtam aludni:)

De reggel ahogy fel keltem ki mentem pisilni és azonnal vissza tért a fájdalom,ég,csíp.

Nem értem,hogy miért csak reggel jönnek elő a tünetek?!!És mikor kezd el használni a Canesten?

3 napi adag gyógyszer van benne!

Elég drága volt,de remélem hatni fog!Mert már kezd ki bírhatatlan lenni az állapot.

Élettársam van 2éve,őt is kezelem a krémmel,de nem értem,hogy mitől jöhetett ez ki!!!:( És eléggé elvagyok szomorodva!

Ha valakinek van valami ötlete kérem ossza meg velem!köszönöm

Üdv!!

24. 099c0bed40 (válaszként erre: 12. - 9df60c3431)
2009. dec. 7. 06:47
Azon a résen, ahol a menstruációs vérzés is távozik.
2009. dec. 7. 06:15
nekem egy bizonyos gyógyszer használt mindig is. Az tényleg nagyon jó egy darabot kell bevenni m-mel kezdődik a neve és gyno a vége. :) de nem akarok mindig gyógyszert irattatni.
22. xti_ (válaszként erre: 20. - Xti_)
2009. dec. 6. 18:25
a combit használtad, ami hüvelytabletta és krém? sajnálom. pedig nekem tényleg ez használt, 3 nap alatt, mint a reklámban.
21. 3c6e1a663f (válaszként erre: 20. - Xti_)
2009. dec. 6. 12:40
nekem a canestentől jobban előjőtt.
20. xti_ (válaszként erre: 19. - 3c6e1a663f)
2009. dec. 5. 23:36

nálam akkor jelentkezett, mikor terhes lettem, állítólag a hormonok hatására. ebből gondolom, hogy a fogamzásgátlónak is lehet szerepe, mert megváltoztatja a hormonháztartást.

viszont nekem a canesten combitól tényleg elmúlt 3 nap alatt, és nem is tért vissza.

19. 3c6e1a663f (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2009. dec. 5. 23:16
Erről nem tudok hogy hajlamositana rá.
18. 3c6e1a663f (válaszként erre: 16. - Zsocka)
2009. dec. 5. 23:15
Szia igen, megfertőzheted, de az is lehet már meg is tetted, mind a két felet gyógyitani kell különben kialakul a ping-pong effektus. Tehát oda vissza fogjátok egymást fertőzni.
2009. nov. 13. 08:17
Szia, Igen, sot az is lehet hogy a partnered fertoz teged. A ferfiaknal neha semmilyen tunet nem jelzi, ezert mindig ajanlott mindket fel kezelese fuggetlenul hogy fennall-e a partnernel a tunet vagy sem, elkerulendo a ping-pong hatast. Viszont mindenkepp erdemes mindig orvoshoz fordulni mert tobb betegseg is okoz hasonlo tuneteket, orvos is csak kenetbol allapithatja meg biztonsaggal hogy pontosan mirol van szo. Ui. kepzeljetek nalam egyszer szimpla eleszto-gombat tenyesztettek ki. (akkoriban sokat sutottunk magunk kenyeret - hat ezutan attertem a szaritott tasakos elesztokre ...)
16. Zsocka
2009. jún. 5. 13:42

Sziasztok. sajnos tegnap nekem is kiderült h ilyen problémáim vannak:(

sokat fájt a hasam, többször visszatért az égő viszkető érzés, berepedezett bőr.:( és csak most jöttek rá

Utána olvastam, hogy milyen tünetek lehetnek és az emésztőrendszerben is valószínű, hogy ez okozza a gondokat, bár nem vok orvos, nem nyilatkozom. Kaptam egy hüvelybe fecskendezős gyógyszert és azt mondta az orvos, ha mégegyszer előjön van vmi gyógyszeres kúra is, bár ettől azért tartok. én is 5éve szedem a fogamzásgátlót, közben már váltottam is...

Valószínű mgpróbálolom a diétát, bár nagyon durva.

Szóval a kérdésem: ezzel a partneremet is megfertőzhetem? vagy csak akkor ha éppen konkrét tüneteim vannak?

köszönöm a segítséget.

2009. máj. 11. 22:40
Nem tudom mit tegyek... Ennél biztosabb fogamzásgátlás nincs, ahhoz viszont még nagyon fiatal vagyok, hogy babát vállaljak... Nem tudom mit tegyek :S
14. zebracsikó (válaszként erre: 13. - 55b1652900)
2009. máj. 11. 22:03

szerintem abba kéne hagynod a fogamzásgátló szedését.

Az nagyon hajlamosít erre a bajra!

2009. máj. 11. 21:50

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy tudtok esetleg valami jó gyógymódot állandóan visszatérő gomba ellen? Már nagyon sok mindent kipróbáltam :( Lassan 1 éve szenvedek vele...

Ha esetleg fogamzásgátlót váltanék, akkor előfordulhat, hogy javul a helyzet?

12. 9df60c3431 (válaszként erre: 11. - F9a0a36712)
2008. okt. 14. 21:49
Talán ilyenkor tud feljebb menni, mivel a méhszáj mlg nem zár olyan jól. De akkor annak aki nem szült, sőt még szexuális kapcsolata sem volt, hogyan megy feljebb?
11. f9a0a36712 (válaszként erre: 8. - Lizabella)
2008. okt. 14. 20:57
Elméletileg azért van a szülés/szülések óta, mert kevésbé záródnak jól az izmaid. Legalábbis a Kriston Andi féle Intimtorna könyvben ez volt. Hogy ennek mi köze van a már bent lévő gombához, azt nem tudom.
2008. okt. 14. 20:53

Azért a fenti tünetek nem csak gombától lehetnek, mindenképpen keress fel egy nőgyógyászt ha eddig még nem tetted meg. Ki kell zárni a többi kórokozót. Ha negatív akkor már sokkal valószínűbb, hogy valóban gomba.

A diéta általában javulást szokott hozni, én extrém eset vagyok nem ebből kell kiindulni. A többségnek segít.

9. 9df60c3431 (válaszként erre: 8. - Lizabella)
2008. okt. 14. 20:45

Nekem nem használ a diéta. De ha tényleg ez a bajod, találsz itt sok topicot, ahol segíteni tudnak. Én is tudnék, de nem nagyon értem a helyzetet. A tünetek amiket leirtál nálad jelentkeztek?

Nekem az a furcsa, hogy eddig nem voltak panaszaid, most meg egyből hasfájás is? De talán azért furcsa, mert én úgy gondoltam a hasfájást hosszú ideje fennálló folyásnak kellett volna megelőznie. Igy nem tudom mitől fájhat a hasad, de az enyém is fáj. :( Csak én tudtam a fentire gyanakodni mivel nekem régóta van. De neked most kezdődött. Orvosnál voltál már ezzel?

Vannak itt különböző topikok, nézzél szét bennük és ha van még kérdésed szívesen válaszolok.

Remélem hamar rendbejössz.

Üdv.: Beautiful

8. lizabella (válaszként erre: 7. - 9df60c3431)
2008. okt. 14. 19:40

nem volt semmi gondom.Azóta szenvedek:-(((

Te mivel kezeled magad?Olvastam,hogy van valami diéta az jó?

7. 9df60c3431 (válaszként erre: 5. - Lizabella)
2008. okt. 14. 19:29
A szülés óta vannak a hasfájások meg a folyás? Előtte volt gondod a gombával?
6. 9df60c3431 (válaszként erre: 5. - Lizabella)
2008. okt. 14. 19:28
Akkor mindenképpen kezeld ki rendesen. Bár nagyon nehéz, én is már évek óta küszködöm vele. Én is szerettem volna gyermeket később, de azt hiszem már elzáródtam :(
5. lizabella (válaszként erre: 4. - 9df60c3431)
2008. okt. 14. 18:52
Csak én gondolom egyenlőre,de kapok valamit egy hétig jó aztán újra keletkezik.Bár már szültem két gyerköcöt,és ez a szülés óta van jelen.De évek múlva még szeretnék gyereket.
2008. okt. 14. 18:06
Csak nem szenvedsz Te is ebben? Végülis már vannak babáid, szóval nagy baj nem érhet.
3. 9df60c3431 (válaszként erre: 2. - Lizabella)
2008. okt. 14. 18:04
Igen, ezek annak a tünetei. Alhasi panaszokat csak évek múltán okoz mikor már feljebb terjedt mert nem sikerült kikezelni. Petefészekgyulladások után meddőség lép fel.
2008. okt. 14. 18:00
Állandóan vissza térő alhasi,deréktáji fájdalom,fehér folyás(kellemetlen szagú),vizelet csípése(ez nem mindig).Ez a CANDIDA hüvely gomba tünetei vagy más?
2008. okt. 14. 17:58
Candida gomba

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook