Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Állandóan ugat a kutyám fórum

Állandóan ugat a kutyám (beszélgetős fórum)


1 2
17. Yennefer (válaszként erre: 2. - Spann)
2017. szept. 13. 12:39
óóóó. a te fajtád kapná először a cián kapszulát nálam. ha sokat ugat még ilyen szépet..
16. Yennefer (válaszként erre: 12. - 5fd0bd70c7)
2017. szept. 13. 12:38
egy kutya nem örömében ugat legtöbbször. egy frusztrált eb annál többet. én nem hagynám annyiban.
15. Yennefer (válaszként erre: 1. - 03a99cce0f)
2017. szept. 13. 12:34
Valószínű a változás miatt viselkedik így. sokkal többet kell vele foglalkozni, illetve olyan dolgokkal körbevenni, ami a régi helyén megvolt. most úgymond nem az ő területén van. más szagok, más környezet. Ez idő míg megszokja, viszont következetesen kell. Nézz körbe kutyasulikban, hátha kapsz pár hasznos tippet, akár vidd is el. :) sok szerencsét :)
14. vacsa (válaszként erre: 2. - Spann)
2017. szept. 13. 12:22
Remélem téged is, te gyökér.
13. andi6020 (válaszként erre: 2. - Spann)
2017. szept. 13. 12:12
Mekkora büdös paraszt vagy. Megint.
2017. szept. 13. 12:09
Nekem emeletes házban van kutyusom, áldott jó kiskutya, de amikor levisszük sétálni napi háromszor be nem fogja a száját, folyamatosan mondja a magáét. Nem tudok vele mit kezdeni, ugat, élvezi, hogy ugathat:)
11. csgybzs (válaszként erre: 7. - 03a99cce0f)
2017. szept. 13. 12:04
Akkor szerintem csak idő kell neki. Lakásban nem érte ennyi inger, kutyák, szagok, stb. Esetleg próbálj meg egy kutyaoktatók megkérdezni, vagy felfogadni pár alkalomra.
10. 03a99cce0f (válaszként erre: 2. - Spann)
2017. szept. 13. 12:00
Igazán jófej lehetsz..
9. 03a99cce0f (válaszként erre: 5. - Maxireka)
2017. szept. 13. 11:59
Egyébként maximálisan hallgatnak rám, már mindkettőt rászoktattam arra is, hogy egy helyre piszkítsanak, csak ez az ugatás, amit nem értek. 1 éves múlt egyébként
8. 03a99cce0f (válaszként erre: 6. - Gribedli***)
2017. szept. 13. 11:58

Van másik, de ő nem kezdett így rá.

Egyébként én is abban bízom, hogy hozzászokik az új helyzethez, csak azt hittem elég hamar :D

7. 03a99cce0f (válaszként erre: 4. - Csgybzs)
2017. szept. 13. 11:56
Mert jó az idő, ilyenkor kint van reggeltől estig. Ha akar be tud jönni, de nem nagyon akar. Egyébként mindegy, hogy kint vagy bent van, ígyis-úgyis ugat.
6. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 03a99cce0f)
2017. szept. 13. 11:55

Szerintem csak átment házőrző üzemmódba. A mienk is sokat ugatott eleinte, lakásban szinte alig, a kertesb nagyon rákezdte. Volt hogy úgy ugatott, hogy estére berekedt vagy nem tudom, mert akkor hagyta csak abba. Amikor hoztunk neki játszópajtit, még vele pár napig perelt, de onnantól sokkal nyugodtabb lett és csak olyankor ugat, ha a szomszéd kutya is teszi, vagy ha idegenek vannak valahol kint, vagy ha valamit jelezni akar (éhes, stb)


A másik kutyánkról meg egy csomó ideig azt hittük hogy néma mert soha nem ugatott, pedig az előző gazdája állítólag ezért vitte vissza a tenyésztőhöz (ami szerintem elég abszurd mert a kutyák ugatni szoktak, aki kutyát vesz, erre számítson)


Szóval én azt mondom, hogy várd meg míg magáévá teszi a területet, ahova költöztetek és idővel kevesebbet fog ugatni, vagy pedig szerezz mellé egy másikat, így nem fog unatkozni.

5. maxireka (válaszként erre: 1. - 03a99cce0f)
2017. szept. 13. 11:39

Szomszéd kutyák is ugatnak? Akkor elég nehéz elhallgattatni. Mennyi idős? Ahogy idosodnek, egyre higgadtabbak lesznek.

Javaslom csináljátok engedelmessegi feladatokat és ha már hallgat rád, ugatas közben szólj rá (ne kiabálva). Lehet ezt séta közben is gyakorolni.

A rossz viselkedést azzal is el lehet kerülni, hogy elvonod a figyelmet (taps, játék zorgetese, csettintes)

4. csgybzs (válaszként erre: 1. - 03a99cce0f)
2017. szept. 13. 11:37

A lakásban bent volt, most pedig kint van? Gondolom igen, ha megmérgezhető.

Miért raktátok ki?

3. maxireka (válaszként erre: 2. - Spann)
2017. szept. 13. 11:36

Épp segítséget ker, hogy megoldodjon a helyzet....

Ilyen szemelyiseggel téged is majd csak megmergez valaki

2017. szept. 13. 11:34

Még hogy ti! De az összes szomszéd is szenved!

Tartsd benn a házban, legalább a szomszédaitokat ne zavarja.

Ha kint van, akkor se aggódj: ugatós kutyák hamar halnak. Majd csak valaki megmérgezi.

2017. szept. 13. 11:05
3 hete költöztünk lakásból kertes házba, azóta a kutyám folyamatosan ugat. Előtte csak jelzett, ha valaki hazajött, de sosem volt az ugatós fajta. Értem én, hogy most hirtelen sok inger éri, megváltozott a környezete, de meddig kell még ezt elviselnem? Hogy tudom leszoktatni róla? Arról nem is beszélve, hogy félek, hogy valakit szintén ennyire idegesít és megmérgezi... Tudom, hogy egy kutya ugat, de az enyém reggeltől-estig, megállás nélkül. Sem én, sem az 1 éves gyerekem nem tudunk aludni. Elajándékozni nem szeretném, de ha semmi sem segít, akkor ez lesz a sorsa. Tud valaki tanácsokat adni, hogy mi a teendő? Tényleg nagyon szeretjük, utálnék megválni tőle, de néha jó lenne aludni is...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook