Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Állandóan ugat a kutyám fórum

Állandóan ugat a kutyám (beszélgetős fórum)


1 2
2019. jún. 5. 07:52

Jó reggelt, szép napot kívánok mindenkinek, aki erre jár.

Szép időre ébredtünk, hajnalban volt egy kis eső, de már ismét 1000-rel süt a nap. Erős a gyanúm, hogy nem fogom kibírni, hogy ne menjek le. Nem vagyok képes megszokni ezt a gyufás-doboz lakást, pedig már több mint 30 éve gyakorolom.

46. 12d083b51b (válaszként erre: 45. - Forrest2010)
2019. jún. 4. 14:33
Ja!!! Hogy egymást próbálják túlkiabálni???? :))
45. forrest2010 (válaszként erre: 44. - 12d083b51b)
2019. jún. 4. 11:11
... a mi sétatéri keverékünk + a gazdáját ugatja , ha meglátja :((((((((( már hozzávágott lavórt , vödröt , műanyagkancsót :( :( vehettem másikat ! mindegyik eltörött :( mondjuk nem csodálkozom h állandóan ugat ! mert a gazdi + állandóan üvölt ! :(
44. 12d083b51b (válaszként erre: 43. - L.luiselotte)
2019. jún. 4. 10:51
Amikor a tacskónk unatkozott, aláült a nagy diófának, amin a verebek tanyáztak, és képes volt órákig ugatni őket. :)))
2019. jún. 4. 08:30

a mi macskánk amikor nm alszik, nyávog. De beszélget velünk, bekapcsolódik a társalgásba és nyávog,fiamnak kedves gyengéd hangon, nekem meg orditva vonitva, mint amikor b*gzik.

Kutyánál nem lehet ilyyen, hogy csak kommunálni akar minden hátsó szándék nélkül ? ( sose volt kutyánk, nem is lesz )

2019. jún. 4. 08:21

Kutyuli-mutyuli ma reggel nem szólalt meg, pedig hajnalban, a szokott időben járt erre. Talán beteg lett, hogy ma még nem ugatott?

Őszintén sajnálnám.

41. 12d083b51b (válaszként erre: 39. - Lávli)
2019. jún. 3. 18:03
Van egy olyan érzésem, hogy nem igazán szeretetből követ, inkább azt lesi, hogy mikor tudma ismét belém kötni, belém harapni. :))
40. 12d083b51b (válaszként erre: 39. - Lávli)
2019. jún. 3. 18:01
:)))
39. Lávli (válaszként erre: 38. - 12d083b51b)
2019. jún. 3. 17:15

Az a baj, hogy ha egy kutya kiválaszt egy embert, akkor hűséges marad élete végéig.

Ha macska lenne, akkor mondanám, hogy ne etesd, és akkor elszegődik máshova.

2019. jún. 3. 16:56

Úgy néz ki, hogy nekem is lett egy kutyám. Állandóan követ, jön utánam, és mindig, mindenbe "beleugat"

Nem igazán tudom eldönteni, hogy örüljek-e neki, hogy lett egy ilyen hűséges árnyékom, vagy hogyan tudnám elvadítani magam mellől.


Túlságosan durván nem szeretnék belerúgni, az nem az én stílusom.

37. 4331bba7c7 (válaszként erre: 1. - 03a99cce0f)
2017. szept. 23. 17:18

Valószínűleg nem érzi magát biztonságban.

Ha nagyon szereted, nem adsz túl rajta.

36. spann
2017. szept. 23. 17:12
Na mi van ezzel a kutyával, él még?
35. spann (válaszként erre: 34. - Bc681dac13)
2017. szept. 14. 10:55

Pontosan!

Mindenki csak úgy tartson állatot, ha nem zavar vele másokat.

34. bc681dac13 (válaszként erre: 7. - 03a99cce0f)
2017. szept. 14. 05:08

Azért a szomszédoknak baromira nem mindegy, hogy kint vagy bent ugat, és szerintem parasztság addig is folyton kiengedni, hogy naphosszat ugasson, amíg nem oldod meg a problémát.

A hülye sógorom is ilyen böszme volt (mondjuk ő az az igazi minek neki kutya, mert a xart nem szedi össze a kertből, mert büdös, a hányást a nappali sarkában hagyja, ha nem szólok rá háromszor, mert az is büdös). Lent hagyták a nappaliban a kutyát mikor kicsi volt, és hagyták ugatni, békésen aludtak két szinttel feljebb. Vagy szüksége volt, aztán lehetett hajkurászni a kertben meg visszacipelni hajnalban, hogy ne ugasson kint utána (nem hallgatott rájuk sem, mert nem foglalkoztak vele), vagy csak úgy ugathatnékja volt. Aztán mikor meguntam a műsort, hogy én nem tudok aludni tőle meg én engedgettem ki, akkor inkább módszeresen felvittem, és betettem hozzájuk. Két szint vissza az ágyamba, és aludtam. Kisállatbarát vagyok nagyon, de nekem is csúnya gondolataim jöttek, mi legyen azzal a szegény állattal.

Szóval, hogy neked mindenképp hallgatnod kell a saját kutyád, ez van, de másra lehetnél tekintettel.

Amúgy ahogy olvasom, gondos gazdi vagy, és azt is megértem, hogy utolsó opcióként, menekítésnek a baj elől az elajándékozás eszedbe jutott. Remélem, mielőbb sikerül a problémát orvosolni, de addig is légy tekintettel a környezetedre!

33. andi6020 (válaszként erre: 32. - 03a99cce0f)
2017. szept. 13. 21:20
Nézhetsz ugatásgátló nyakörvet.
2017. szept. 13. 20:07

Nem lett kinti kutya, a teraszajtó egész nap nyitva van, amikor akar bejön. (Az már más kérdés, hogy nem nagyon akar bejönni ) Most, amíg jó idő van nagyon örülök, hogy sokat van levegőn.

Napi 2 órát sétálnak és futnak, de minimum 1-et. Mivel van egy kisgyerek is, elég sokat játszanak hárman a kertben. Vannak kint játékok is. Tényleg csak attól tartok, hogy valakinek egyszer nagyon sok lesz és valahogy elintézik, hogy ne ugasson. Az egyik szomszéd már többször átszólt, volt, hogy kedvesen, volt, hogy dühösen, hogy idegesíti. Ha behozom, ugyanúgy ugat, csak bentről.


Egyébként jártunk kutyaiskolába 1 éves koráig, roppant szófogadó és engedelmes mindkét kutya. Értsd úgy, hogy első nap megmutattam nekik a lakásban a tiltott területek és egyszer sem próbáltak beszökni egy olyan szobába, ahol tudják, hogy nem lehetnek.


Alapvetően nem az ugatás a bajom, hisz kutyából vannak, de reggel 7-től kb este 11-ig ugat, gyakorlatilag minden zajra. Hiába szólok rá, vagy terelem el a figyelmét, látszólag semmi sem segít. Arról nem is beszélve, hogy a kislányom sem tud rendesen aludni napközben és mivel egyedül vagyok itthon, az sem opció, hogy addig esetleg elviszem őket sétálni.


Mindegy, ebből valszeg tényleg valami kiképző lesz.

2017. szept. 13. 17:28
Jatekai vannak a kertben? A fiatal kutyaknak mindig kell valami ragni való játék. Fresiben, kikben lehet marhabőr ragnivalo nasikat kapni (egész picit és nagyot is), a mi kutyaink nagyon szeretik, akár egy óráig is eszik, vagy pedig elassak és később foglalkoznak vele. Olyankor hiába zeng az utca a többi kutyátol, nem reagálnak rá
2017. szept. 13. 13:42
3-hét után még annyi újdonság van amit megkell ugatni ,sok a dolog mindent megkell nézni szagolni,beszélgetni a többi kutyával,megugatni aki elmegy a ház előtt,nem ismer senkit és semmit,majd megszokja és megnyugszik,aztán csak akkor ugat ha kell,külőmben is az a dolga hogy jelezzen,éjszakára meg vidd be ha nincs más megoldás,és kérdezz meg egy hozzáértő kutyást ,de minden kutya más,vannak nyugodtabbak meg ugatósabbak,{ és mi sem vagyunk egyformák nekünk is szokni kell ha új helyre költözünk ,csak mi tudunk beszélni a kutya meg nem}
29. gribedli*** (válaszként erre: 8. - 03a99cce0f)
2017. szept. 13. 13:20
Mert a másik nem érzi magát falkavezérnek. A szomszédba is hoztak olyan kb egy éve egy kiskutyát, az is hónapokig ugatott. Sőt, most még szokott olyan hajnali ötkor is, ellenben az enyémek 7-7:30-ig bent vannak meg este is bent vannak, szóval sosem ugatnak olyankor mikor màs alszik, de a kiskutya ugatott, amìg be nem lakta a szomszédék területét,hogy na, ott ő a gazda. Mert a kutyák ilyenek.
28. Mézes-Krémes (válaszként erre: 26. - Csgybzs)
2017. szept. 13. 13:19

Igen, én is azzal próbálkoznék, vinném minél többet sétálni, mozogni, hogy elfáradjon.

Hát igen, az is nagyon gáz, hogy elajándékozná ezért, ráadásul 3 hét után...?! :(

27. andi6020 (válaszként erre: 25. - Mézes-Krémes)
2017. szept. 13. 13:16

Efelett elsiklottam.

Bocsi.

2017. szept. 13. 13:07

Egyébként én is a foglalkozás hiányát hoznám fel elsősorban. Még a kerti kutyákat is kell vinni sétálni, mozgatni, futtatni.

Ez az elajándékozás amúgy nekem sem tetszik....

25. Mézes-Krémes (válaszként erre: 24. - Andi6020)
2017. szept. 13. 13:06
Írta, hogy a kutya akkor megy be, amikor akar, de nem akar bent lenni, de ha mégis, akkor ott is ugat.
24. andi6020 (válaszként erre: 1. - 03a99cce0f)
2017. szept. 13. 13:01

Miért kellett kitenni? Nem lehetne megint bent? Ezt szokta meg.

Valószínűleg én is ugatnék megállás nélkül, ha egyik napról a másikra ki lennék zárva a kertbe.

2017. szept. 13. 12:58

Szerintem ezt csak nagyon következetes odafigyeléssel lehet megoldani.

(Mint minden mást is a kutyanevelésben)

Valahányszor ugat, emelt hangon mondani, hogy "nem ugat!" - elvileg szót kell, hogy fogadjon, mert a kutyák okosak, és amikor nem ugat a felszólításra, akkor nagyon dícsérni, simogatni, esetleg egy-egy jutifali, de én annak nem vagyok híve, ne zabáért hallgasson a gazdára a kutya.


Nem akarlak bántani, ne érts félre, de ha elajándékozás egyáltalán megfordul a fejedben, akkor nincs igazán szoros kapcsolat köztetek, így nem biztos a siker. :(

22. Mézes-Krémes (válaszként erre: 2. - Spann)
2017. szept. 13. 12:54
Nem szoktam ilyeneket írogatni, de elég gusztustalan egy ember lehetsz...
21. Helenka (válaszként erre: 2. - Spann)
2017. szept. 13. 12:54
Az ilyeneknek méreginjekció kéne mint te vagy,te kocsog.
20. simple (válaszként erre: 15. - Yennefer)
2017. szept. 13. 12:53
Mi is nemrég költöztünk, nálunk pont fordítva volt. Eleinte hangját nem lehetett hallani, míg idegen volt számára a hely. Mikor már magáénak érezte, akkor kezdte el őrizni.
19. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - 03a99cce0f)
2017. szept. 13. 12:51
Ha lakásból kertes házba költöztetek és a kutyus eddig bent volt a lakásban, most meg kicsukod, ne is csodálkozz! Büntetésnek érzi és méltatlankodik. A szobakutyusból soha nem lesz házőrző. Szegény kutyus, nagyon sajnálom! Minden ami eddig volt körülötte, megváltozott, ráadásul úgy érezheti, hogy azok akik szerették, most már nem szeretik. Szerintem azért ugat, mert fél!
18. simple (válaszként erre: 1. - 03a99cce0f)
2017. szept. 13. 12:49
Le van fárasztva rendesen, minden nap? Leginkább agyilag kell fárasztani, egy egy éves kutya örömmel, és könnyen tanul. A fáradt kutya, a jó kutya. Mennyit sétál, mennyit mozgatjátok? Meg kell tanítani neki, hogy nem szabad ugatni, csak ha például valaki jön hozzátok, a kaputok előtt áll. Én például úgy szoktattam a kutyám, hogy éjszaka egyáltalán nem szabad ugatni, ha éjjel ugat akkor valami nagy baj van, egyszer fordult elő, és akkor betörök jártak hátul a kertben. Én napközben hagyom neki, de mértékkel azért. Sajnos az enyém extra ugatós, németjuhász. Hívj házhoz egy kiképzőt, de fontos hogy ne kóklert, sajnos sokan vannak. Pár alkalommal megoldja a helyzetet, persze neked is partnernek kell ebben lenned. Szerintem megéri azt a pár tízezer forintot, hogy ne kelljen az elajándékozásán gondolkodnotok.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook