Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Alkotmányellenes elbocsájtás kérdésében tudna valaki segíteni? fórum

Alkotmányellenes elbocsájtás kérdésében tudna valaki segíteni? (beszélgetős fórum)

8. geridina (válaszként erre: 7. - Martin3)
2011. febr. 20. 13:06

Sajnos csak 4 éve dolgozom ezen a helyen, úgyhogy csak egyhavi végkielégítés jár.


Azóta megnézte a főnököm a neten (próbál segíteni), és azt mondta, úgy írták, hogy június 1jétől már lehet pereskedni. Először munkaügyi bíróság, ahol elutasítanak, és azzal mehetsz az alkotmánybíróságra, ahol 100 !osan megnyered a pert.

7. martin3 (válaszként erre: 6. - Geridina)
2011. febr. 16. 23:06

igen jól értelmezted, nem visszamenőleges hatályú, így még most lesz egy újabb "szórás" májusig...

szerintem erre a kérdésre az lenne a megoldás, ha határozott idejű szerződéseket kötnének, és akivel meg van elégedve a főnök annak hosszabbítják, akivel nem, az mehet...ugyanis a határozatlan idejűvel az a baj, hogy annyira bebetonozták magukat azok is,akik csak a kávét kevergetik, hogy nem lehet tőlük megszabadulni...

egyébként meg örülj neki, hogy kapsz végkielégítést, mást csak úgy "simán" elküldenek, és semmilyen plusz pénzt nem kap...nézd a jó oldalát, legalább pár hónapra kapsz még pénzt, amíg találsz másik munkát. (de miért csak 1 hónapot kapsz, nem több járna?)

2011. febr. 16. 14:33

Most néztem vissza a tegnapi híradót, azt mondják, hogy május 31i hatállyal szüntetik meg a törvényt, úgyhogy úgy látom, nem tudok mit tenni.

Először arról volt szó, hogy visszamenőleg fogják január 1jétől megszüntetni a törvényt.

5. geridina (válaszként erre: 3. - Frida85)
2011. febr. 16. 14:05

De hogyan?

Levélben?

4. geridina (válaszként erre: 2. - 6f731e9185)
2011. febr. 16. 14:05

Igen, csak akkor a munkaügyi bíróság kötelezi őket, hogy vegyenek vissza. Akkor viszont kreálnak egy indokot, hogy kirúghassanak. Nyíltan megmondták a szemembe, hogy ha így nem, akkor úgy rúgnak ki, és akkor még végkielégítés sem jár.

Mióta nem dolgozom, a polgármester már odavitte a feleségét, a fia képviselő, az egész pereputty benn ül a hivatalban és irányítják a falut. És ezt hagyja a magyar törvénykezés, hogy ilyen lehessen egy faluban.

2011. febr. 16. 14:04
A munkaügyi bíróságon tudsz kérni jogi tanácsot.
2. 6f731e9185 (válaszként erre: 1. - Geridina)
2011. febr. 16. 14:03

szerintem mégiscsak elmehetnél munkaügyi bíróságra, ha más nem akkor tanácsért.

Én nem hagynám ennyiben...

2011. febr. 16. 14:00

Köztisztviselő vagyok.

Az új törvény értelmében januárban indoklás nélkül bocsájtottak el. Ezt a törvényt ugye először csak a kormánytisztviselőkre szerették volna alkalmazni, de az alkotmánybíróság azt mondta, ez így nem helyes, diszkriminatív, és ki kell terjeszteni a köztisztviselőkre is. Így a visszaküldött törvény módosítás után elfogadták.

Most viszont tegnap volt a híradóban, hogy mégiscsak alkotmányellenes.

Mikor elbocsájtottak, ez is benne volt a pakliban, kicsit fosott a munkáltatóm, hogy ha visszavonják a törvényt, munkaügyi bírósághoz fordulhatok, és kötelesek is visszavenni.

Én viszont nem szeretnék visszamenni, mert olyanok lettek a körülmények, hogy tutira kicsinálnának. Így az elbocsájtásom miatt jár egy havi végkielégítés.


Az lenne a kérdésem, ha tudna valaki segíteni, hogy milyen lépéseket tehetnék, amivel valami kárpótlást kapnék ezért, viszont a végkielégítést nem veszíteném el.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook