Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Albérlet kis állat nélkül fórum

Albérlet kis állat nélkül (beszélgetős fórum)

25. dd9dec5381 (válaszként erre: 24. - Bolysza1955)
2018. szept. 11. 08:16
Dejó, örülök. 🤗
2018. szept. 11. 08:00
Végre sikerült és jöhet a cica is. Aránylag a többihez mérten jó árba. 80000+rezsi.
2018. szept. 8. 18:24
Mikor Mi albérletbe mentünk akkoriba nem kérdezték meg van-e kis állat.6 éve lakunk itt és még soha semmilyen problémánk nem volt a fő bérlővel de még a cicám miatt se.
22. simple (válaszként erre: 21. - Bolysza1955)
2018. szept. 8. 08:04
Okosan kell csinálni. Minket még sosem ért kár.
21. bolysza1955 (válaszként erre: 19. - Mézes-Krémes)
2018. szept. 7. 21:16
Az egyik ismerősünk is úgy járt,hogy csak egyedül állónak adja ki mert az a biztos.Fél év után jöttek a gondok. Nem fizetés a tartozás pont fedezte a kaució de a lakás rendbe tétele már az Ő sara maradt.Pedig addig nagyon dicsérte.
2018. szept. 7. 13:01

Egy albérlet mindig kockázat mind a kiadónak, mind a bérlőnek.

Igazából én sem értem mivel rosszabb egy macskás pár, akik tiszták, rendezettek, mint egy sima pár, akik mondjuk dzsuvásan élnek.


Eltűnt a bizalom és a tisztesség az emberekből, mindkét részről. Így leredukálják a kockázatos tényezőket. Gyerek, kutya, macska, stb....


Nagyon nehéz helyzet ez. Én egy dolgot tanultam meg, hogy albiba az ember inkább ne tartson állatot. Mi is voltunk két macskával 7 évet, és most már tuti nem találnék. Vagy kihasználva az emberek kétségbeesését, tromfolnak az áron még.

Nyilván ha már megvan, meg kell oldani a helyzetet. Én nagyon szurkolok kérdést kiíró! Nézz szét FB csoportokban, vannak kifejezetten jó fej emberek. Valamelyik nap talán láttam is egy ilyen hirdetést, bár nem tudom merre szeretnétek költözni.

Megtaláltam, megírom priviben.

19. Mézes-Krémes (válaszként erre: 17. - Simple)
2018. szept. 7. 12:21
Hááát, ha a tulaj nem akarja, akkor sajnos ez van. Szíve joga dönteni erről, hiszen az ő tulajdona, és még magyarázkodnia se kötelező. Szerintem.
18. bolysza1955 (válaszként erre: 17. - Simple)
2018. szept. 7. 11:07
Na Én is ezt kérdem!
17. simple (válaszként erre: 16. - Mézes-Krémes)
2018. szept. 7. 10:20

De miért ne mehetne állat, ha a költségeket vállalja a bérlő?

A korábbi házba amit béreltünk, úgy költöztünk, hogy beírtuk a szerződésbe, hogy tarthatunk kutyát, és minden okozott kárt megtérítünk. Nem is volt ebből semmi gond, mikor kiköltöztünk, újra kellett füvesíteni, és ennyi. Ugyanolyan állapotban adtuk vissza, mint ahogy kaptuk.

16. Mézes-Krémes (válaszként erre: 15. - Bolysza1955)
2018. szept. 7. 09:20

Szerintem bármennyire is gondozol egy állatot, és bármennyit is takarítassz, azért az érezhető akkor is, ha jelen van a lakásban. Mondom ezt úgy, hogy két kijárós macskám van, és imádom őket! De ami tény, az sajnos tény... Bár tönkre nem tesznek semmit igazából, max többet kell takarítani. :) De az enyém pl. szó szerint rombolt és amortizált, amikor bezárva tartottam...


Én tökéletesen megértem azt, aki nem adja ki a lakását úgy, hogy állat is költözik oda. Hiszen lássuk be, azért alapvetően kutya/macska nem oda való... Az más kérdés, hogy van, aki ezt nem így gondolja. De ameddig albiba megy az ember, addig sajnos nem ő dönti el, hogy mi az, ami oda való, vagy sem. Szóval én megértem a tulajokat.


A bérlőket is tökre megértem, hiszen az embernek az állatkája családtak, és nem egy "tárgy", ami ne lenne "való". Arról nem is beszélve, hogy sajnos ma már majd egy kerek havi fizetés a bérleti díj, és akkor nem lehet veled ott egy kicsi kutya, vagy macska...


Na, a németjuhászt én se engedném. Kizárt dolog! :D

2018. szept. 7. 08:16
A mi cicánk 10 éves. Már nem az a játékos mint a kis cicák. Tudom,hogy mindenkinek szíve joga annak ki adni a lakást akinek nincs állata de az se biztos,hogy akinek nincs semmije jobban vigyáz a lakásra.Mikor ebbe az albérletbe költöztünk meg se kérdezték,hogy van e állatunk. Nagyon nehéz.
14. michelle.r (válaszként erre: 1. - Bolysza1955)
2018. szept. 7. 07:50

Teljesen mindegy, hogy erről kinek mi a véleménye. Csak az számít, hogy a tulajdonosnak mit enged, és mit nem.


Ajánld fel, hogy a közjegyzői szerződésbe azt is belefoglaljátok, hogy teljes anyagi felelősséget vállalsz az okozott károkért, akkor talán.


A 160.000 ft kaució egyébként kb. arra elég, hogy egy 50 m2-es lakást kifestessen.

13. simple (válaszként erre: 12. - Fincsi5)
2018. szept. 6. 20:34
Lakásba nem vihettem az 50 kilós németjuhászt. Végül megoldódott a dolog, mert sikerült vennünk egy házat.
12. fincsi5 (válaszként erre: 9. - Simple)
2018. szept. 6. 17:21
Akkor egyszerűbb, ha magatoktól béreltek. Nehogymá' a híd alá menj a kutyával.
11. malacbefőtt (válaszként erre: 1. - Bolysza1955)
2018. szept. 6. 17:06
Ha neked lenne kiadó házad, amit ugye kifogástalan állapotban (jobb esetben) adnál ki, csak megszabnád kit és mit lehet odavinni v nem?
10. 9e9543800f (válaszként erre: 1. - Bolysza1955)
2018. szept. 6. 16:57
Esetleg itt lehet segítség. [link]
9. simple (válaszként erre: 1. - Bolysza1955)
2018. szept. 6. 14:52
Én is ezért nem találtam, mi házat kerestünk. Mondtam adunk kauciót amennyit akar, kifizetünk egy évet előre, plusz a szerződésben vállaljuk, hogy ha esetleg bármi kárt okoz a kutya megtérítjük, senki nem engedte. Én már komolyan azt hittem, a híd alá fogunk kerülni. Nekünk van több ingatlanunk, amit kiadunk, és engedünk állatot is.
8. 124637ff9b (válaszként erre: 7. - Borzolo)
2018. szept. 6. 14:44

Igazad van.

Én se venném meg egyiket sem, dohányfüstösen és/vagy állatszőrösen.

7. Borzolo (válaszként erre: 1. - Bolysza1955)
2018. szept. 6. 12:49

A 2 havi kaució szerintem teljesen átlagos, biztosíték a tulajnak ha esetleg nem fizet a bérlő.

Szeretem az állatokat, de ha lakást adnék ki én sem engedném a kisállatot. Szerintem nem lakásba valóak, és akármilyen rendesek a szőrük hullik, jelölnek, és a bútorokat se kímélik.

Nem véletlen hirdetnek ma már egy kocsit, gyerekülést vagy bútort is úgy hogy dohanyfüst és állatszőr mentes helyről.

6. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Bolysza1955)
2018. szept. 6. 11:04
nem az állaok miatt kérnek kauciót, hanem mert nem ismer téged. És mondjuk tök kellemetlen, ha elköltözöl szó nélkül, és ott hagysz egy bazi nagy számlatartozást mondjuk. :(
5. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Bolysza1955)
2018. szept. 6. 11:01

Szia!

Általában mindenki 2 havi kauciót kér, ez nem a kisállat miatt van.


Azt meg előre nem tudhatja, hogy te milyen állattartó vagy. Jártam én olyan lakásban ahonnan felfordult gyomorral rohantam ki, olyan bűz volt, és az beleette magát mindenbe. Mert nem tartották tisztán az állatokat.

2018. szept. 6. 10:52
Én óriási állatbarát vagyok, míg otthon éltem volt hörim, fehér egereim, törpehörim, halaim (persze nem egyszerre :)), kint macska, nyúl. Most lakásban élek, így macska nem jöhet szóba (én nagyon sajnálnám), de volt tengerimalacunk és most egy törpeterroristánk, ööö azaz törpenyuszink. Abból kiindulva, mit képes egy ilyen egykilós kis nyuladék rendezni, nos megértem valahol, aki letiltja őket. De minden csak nevelés, figyelem kérdése, illetve ilyen esetekre el kell kérni a kauciót, és ha búcsúra kerül a sor, felmérni a fogacskak és karmok által okozott károkat. Láttam barátnőmet mikor hónapokig nem találat lakást mert volt egy macskája, szívből sajnáltam őket, az állatot ugyan befogadta valaki ideiglenesen, de amikor újra összekerültek sok időbe telt helyrealljtani a bizalmat...
3. 124637ff9b (válaszként erre: 1. - Bolysza1955)
2018. szept. 6. 10:39

Én sem értem, hogy miért nem lehet vinni.

Viszont vannak, akik idegenkednek a kisállatoktól, ezt el kell fogadni, ők ilyenek, és mégis csak az ő lakásuk.

Bízom benne, hogy fogsz állatszerető bérbeadót találni.

2. csgybzs (válaszként erre: 1. - Bolysza1955)
2018. szept. 6. 10:38

Két havi kauciót kisállat mentes helyen is kérnek.


Sok ember nem akarja, hogy be legyen hálózva a terasz (mert gondolom emeleti lakásnál ez nálatok is alap lenne), ha bútorozott, akkor nem akarják, hogy tönkre menjenek a bútorok.

Szerény véleményem szerint nem csinálnak több kárt, mint a gyerekek. Bár sajnos a családos gyerekek is hátrányból indulnak, pont ezért.

2018. szept. 6. 10:36
Sziasztok! Arra lenék kíváncsi mi a véleményetek arról,hogy nem lehet albérletbe kis állatot vinni.Mi most keresünk másik másik albérletet mert a tulaj vissza költözik. Folyamatosan böngésszük a hirdetéseket de ami árba a mai viszonyokhoz meg felelne oda nem lehet házi kedvencet vinni. Találtunk egy 80000 ft lakást 2 havi kauciót kér de cica nem jöhet. Kérdem Én egy 10 éves cica mi kárt tud okozni. Vagy mire a 160000 ft kaució. Egy macska vagy kutya nem eldobható! Szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook