Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Alapvetően ritkán eszem húst, mert nem szeretem. Mitől lehet az, hogy pár napja húst ennék hússal? fórum

Alapvetően ritkán eszem húst, mert nem szeretem. Mitől lehet az, hogy pár napja húst ennék hússal? (tudásbázis kérdés)

28. csgybzs (válaszként erre: 27. - Csirivirir)
2012. júl. 9. 11:49
Hát ez nagyon érdekes... én is 1-2 hetente pár alkalommal eszem húst, akkor sem az állaga miatt, hanem amiért az ételbe kell, pl. szaftos pörkölt, a pörzsanyaggal, viszont az állagát utálom... :S
2012. júl. 9. 08:46

Én nem is igazán az ízét kívánom, hanem pl az állagát. Rágcsálni a husi darabot.


JObban érzem magam nélküle egyébként, érdekes.

26. locsi
2012. júl. 8. 10:44
Mert igenis valahogy hiáhyzik az az íz a szánkból.Én is meg vagyok 2-3napig is hús nélkül,de azután valahogy elkezd hiányozni az embernek.Ebben a nagy melegbe enni sincs kedvűnk,elvagyunk lájtosabb kajával,ma én is sülthúsra vágytam,sütöm.
25. aeb0378846 (válaszként erre: 1. - Csirivirir)
2012. júl. 5. 08:19
Ha valamit kívánunk az valami hiányt jelez a testünkben.
24. syria (válaszként erre: 23. - Csirivirir)
2012. jan. 30. 18:56

Nekem is ülő munkám van. Ott a lábam mellett az á.vizes palack. Nem kell 5 percenként kimenni, elég 50 percenként is. És kirúgnának, ha óránként 3 percre elmégy pisilni?

Nekem sokszor az is probléma, hogy a munka mellett egyáltalán megigyam azt a menyiséget. Nemhogy kimenni! De muszáj erőltetni!


Talán pénztáros vagy?

23. Csirivirir (válaszként erre: 22. - Syria)
2012. jan. 29. 10:37
Olyan ülő munka, ahonnan 5 óránként tudok felállni, nem iszok sokat, mert nem mehetek mosdóba 5 percenként.
22. syria (válaszként erre: 21. - Csirivirir)
2012. jan. 29. 08:33

Akkor nem lesz baj, főleg ha a csirke bőrét mellőzöd.


A multivitamin is jó döntés; nagyon sok mindenben segít.

Nem válaszoltál: milyen munkakör az, ahol nem tudod megoldani a korábbi vízmennyiség bevitelét?

2012. jan. 28. 14:50

Én szárnyas párti vagyok, a csirkét eszem meg. A sertés szinte szóba sem jön, mert nem bírja a gyomrom, puffad tőle, nehezen emésztem meg és ez nagyon zavar.


A mai multivitaminok nagyon jók. Én soha nem szedtem semmit, de egy ideje annyira túlhajszolt az életem, hogy rákényszerültem, és bevált. A legjobb az Actival Energia, imádom! Csodákra képes és elég jó árban van!

2012. jan. 28. 11:41
Csirivirir 13 irány a labor, attól okosabb leszel s megnyugszol. Ha csak a szervezeted szórakozik, akkor jó, ha oka van akkor legalább azt is megtudod.
19. f5848578d5 (válaszként erre: 17. - Syria)
2012. jan. 28. 11:40

A száraz sertéssel sincs semmi baj, pláne ha mangalica (pozitív koleszterin). Ahogy a marhahús is tehet jót, persze ott nagyon kell ismerni a mértéket ha pl. angolosan, félangolosan készül.

Jó a csirke, de a bőrétől spec kiráz a hideg, kivéve ha nagyon megvan pirítva. A pulykát nem tudom megenni akárcsak a kacsát mert számomra még az anyu által nevelt is büdös.

18. f5848578d5 (válaszként erre: 13. - Csirivirir)
2012. jan. 28. 11:36
A fejfájás nagyon sokat kivesz az emberből. Megjártam minden vizsgálatot, többek között azért kísérleteztem a különböző bogyós vitaminokkal is és kb. 20év után eljutottam odáig, hogy egy rutin szemvizsgálaton a reggeli homályos látásomra javasolta a doki a szemcseppet. Közölte, hogy bármennyire szeretném, szemüveg nem kell, azt hitte azért mentem mert szeretnék szemüveget. Véletlen folytán kiderült, hogy hatásos a fejfájásomra. Ha fájni kezd, cseppentek a szemembe és mintha elvágták volna. Az esetek 85%-ban működik.
17. syria (válaszként erre: 13. - Csirivirir)
2012. jan. 28. 11:32

Ha kívánod a húst egyed, de mértékkel, s inkább szárnyast, mint sertést, marhát.

Milyen munkád lett, hogy a vízivást nem tudod megoldani? Lehet, hogy azzal van összefüggésben.

16. f5848578d5 (válaszként erre: 13. - Csirivirir)
2012. jan. 28. 11:31

Ha kevesebbet iszol akkor viszont fehérje és vitamin probléma is lehet. Mondjuk a hús inkább fehérje probléma, aminek a feldolgozásához kell a folyadék és lehet, hogy amit eddig bevittél normál folyadék mellett az elég volt de a kevesebb folyadék miatt nem tudja úgy feldolgozni a szervezeted.

A bogyós vitaminoktól én mindig rosszul voltam, nem bírtam egyiket sem. Így nem igazán ismerem, pláne már a mostaniakat.

A folyadék bevitelre sűrgősen találj ki valamit, mert az egy liter kevés.

15. ujlany
2012. jan. 28. 11:24

Szia!

En igy elek kb. 15 eve, es tenyleg megmagyarazhatatlan. Sokszor honapokig ra sem tudok nezni, aztan egyszer csak tortenik valami, es akkor napokig vagy akar egy teljes hetig is a hust kivanom.

Aztan elmulik, es egy ido utan kezdodik az egesz elolrol.

En ugy probalok rajta valamennyire segiteni, hogy meg a husutalos korszakomban is meg tudom enni - nagyritkan - a hazikolbaszt vagy a teliszalamit.

Ezekbol szoktam magamnak neha a tanyerra rakni, es az elfogy. Igaz, most pl. ott all egy honapja a teliszalami is nincs kedvem hozzanyulni.

Elmentem dietetikushoz is, azt mondta, semmi ertelme a miertet keresni, az en szervezetem igy mukodik es kesz.

Hat azota ugy vagyok vele, hogy nem is foglalkoztat, ha jon a roham, eszem a hust, ha nem nem. :-)

14. Kriwy
2012. jan. 28. 11:22
Lehet terhes vagy!!Én a rántottát soha nem ettem meg csak terhesség alatt.Most sem eszem már meg!
13. Csirivirir (válaszként erre: 11. - F5848578d5)
2012. jan. 28. 11:21

1. Babát nem várhatok.

2. Egy kb 2 hónapja alaposan csökkent a folyadék bevitelem. Naponta 2-3 liter folyadékot ittam, most a munkám miatt örülök, ha egy nap 1 liter bemegy, azt is este iszom meg, amikor hazaesek. Annak éreztem is a hiányát, fejfájás, erősen sárga vizelet eleinte, mostmár lassan beáll erre, de ez nem túl helyes így.

12. Csirivirir (válaszként erre: 7. - F5848578d5)
2012. jan. 28. 11:19

Ez is igaz! De pl a tabletta formájában bevitt vitamin feloldódik.


De én mindig is ilyen voltam és soha nem volt gond belőle. Nem szeretem a husikat, ennyi.


Most viszont meglepődtem magamon, a hűtőm husival van tele. :):):):)

2012. jan. 28. 11:18

Ha nagyon nem tudsz rájönni és a következő hétben nem változik akkor irány a doki és kérj egy labor vizsgálatot. Sok minden kiderül belőle, akár az is ha babát vársz, vagy ha csak hiányod van valamiben.


Egyébként inni iszol rendesen?

10. Csirivirir (válaszként erre: 8. - Gagababi)
2012. jan. 28. 11:17
Nem jöhet szóba.
2012. jan. 28. 11:16
lehet fehérje hiány is....
2012. jan. 28. 11:16
A terhesség szóba jöhet nálad? mert attól is lehet szerintem
7. f5848578d5 (válaszként erre: 4. - Csirivirir)
2012. jan. 28. 11:15
Viszont a vitaminok egy része zsírban oldódik és lehet, hogy beviszed a szervezetedbe csak az nem tud mit kezdeni vele mert nem adott a feldolgozáshoz szükséges feltétel.
6. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Csirivirir)
2012. jan. 28. 11:15
talán több fehérjére van szükséged
5. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Csirivirir)
2012. jan. 28. 11:14

fene tudja


de ha valamit hirtelen megkíván a szervezet, akkor ez lehet az ok.

2012. jan. 28. 11:13
Minek a hiányára utal? Szedek vitamint is, és rengeteg zöldséget, gyümölcsöt fogyasztok, mert imádom őket, akkor hogy lehet ez?
2012. jan. 28. 11:12

Erre gondoltam én is, de ez nem utal bajra? Máskor is így eszem, hetente max 1-szer eszem húst, nekem az bőven elég, nem bírom a sok húst. Most a héten gyakorlatilag minden nap húst ettem, és alig vártam.


Érdekes.

2012. jan. 28. 11:10

valamiben hiányt szenved a szervezeted.

egyél nyugodtan sok húst sok zöldséggel

2012. jan. 28. 11:09
Alapvetően ritkán eszem húst, mert nem szeretem. Mitől lehet az, hogy pár napja húst ennék hússal? Ez nem jellemző rám.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook