Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alapozó terápia és HRG fórum

Alapozó terápia és HRG (beszélgetős fórum)


2015. márc. 3. 15:45
nekünk nagyon hasznos volt anno
12. Kangaroo Island (válaszként erre: 11. - Kati1977)
2015. márc. 3. 15:45
a TSMT ha jól emlékszem jó a figyelemzavaros gyerekeknek
2015. márc. 3. 07:45

köszönöm a választ!


Ma szóltak a tanárok, (ami probléma nem most derült ki) hogy valamit tenni kellene. Mert a lányom nem figyel oda a feladatokra, a másik gyerek mit csinál az jobban érdekli. Ezért nem jók az eredményei, mert ha oda figyel akkor tudja tehát nem "buta". Csak 98%-ba jobban érdekli más mint amit csinálni kellene. Értem ezt írásra, számolásra is. (Itt megjegyzem hogy a matek fejlesztése sem megy mert nem figyel oda, pedig felmentése van tehát a tanterve is lassubb gyengébb mint a többi, az nem odafigyeléssel még ez sem megy.)


Milyen tanácsotok van? a gyógypedagógus és az asszisztense már tanácstalan.

köszönöm!

2015. febr. 25. 11:15
Ja, és még annyit, hogy nem mindegyik gyerek értelmi fogyatékos, autista stb stb. Vannak "csak" eltérő mozgásfejlődésű gyerekek.
9. nefaria (válaszként erre: 8. - Kati1977)
2015. febr. 25. 11:13

Szerintem ez így ebben a formában nem igaz. Ahová mi járunk HRG-re, a medence másik felében nagyobb gyerekek is vannak (saccra 6-7 évesek is vannak köztük), nem hinném, hogy csak akkor fogadnak, ha másfél éves kora óta jár. A mi csoportunkba (3-3,5 évesek) is szoktak jönni újak, akik most kezdik, nyilván nem az elejétől, mert más feladatok vannak a pici babáknak, mint a nagyobb gyerekeknek.

Szerintem a HRG nagyon jó, mi nagyon szeretjük (illetve a lány, én már nagyon unom, de hát érte mindent ;) ), és én nagyon jó hatású fejlesztésnek tartom.

2015. febr. 24. 17:33

Oké igen keverem.


Ma délután derült ki hogy a lányom 4 évig alapozó terápiát kapott és már nem hatásos a HRG mert az alapokról lemaradtunk. :(

7. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Kati1977)
2015. febr. 24. 14:57

Kevered.


Van az ALapozó Terpia, és van a TSMT. És még sok más egyéb fejlesztő hatású torna".


És nem csak fogyatékos gyerekeknél hatásos.

6. Kangaroo Island (válaszként erre: 5. - Kati1977)
2015. febr. 24. 14:38
nem csak fogyatékos gyerekeknél jó
2015. febr. 24. 14:27
TSMT nem az alapozó torna? fogyatékos gyermekeknél csinálják. autista, beszéd és értelmi fogy. stb
4. Kangaroo Island (válaszként erre: 3. - Kati1977)
2015. febr. 24. 14:21
várjunk csak, lehet hogy keverem a TSMT-vel... :-/
2015. febr. 24. 14:19
az oktató mondta, hogy nem lehet mert az alapokból már kimaradt!! De az alapozót kapta 4 évig, nem tudom van-e különbség?
2015. febr. 24. 14:13
deeee, az mindig jó!
2015. febr. 24. 14:12

Sziasztok!

ismét ide fordultam a fórumra. A lányom kapott alapozó terápiát, 4 éven át kb 1,5 éve nem ját, most lenne lehetőség HRG-re. Érdemes folytatni? vagy ha kiskorban nem lett elkezdve a HRG akkor már 9 évesen nem is érdemes?

köszi a választ

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook