Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Alacsony kalóriatartalmú receptek fórum

Alacsony kalóriatartalmú receptek (beszélgetős fórum)


2016. máj. 7. 09:03
Köszi! Ezt a receptet már le is mentem magamnak! :)
2016. máj. 4. 21:23

Szia!

Szerintem nem lerágott csont, mindig van egy-két jó ötlet, ami nekem nem jutott az eszembe, tehát beállok a sorba :)!

Amúgy is, ha egy topik több hónapja, netán éve megy, az offtopik témák, és egyéb bájcsevegések, netán veszekedések közül nem lehet kibogozni a lényeget.

Az első nagyon könnyen elkészíthető köret receptem, a Zabpelyhes sült zöldségek.

Sós vízben megfőztem egy kisebb, negyedkarikákra vágott zellert és beledobtam még a végén a főzővízbe 3 rózsa brokkolit. Egy jénai tálkában összekevertem kb. 1,5 dl frissfölt, 2 evőkanál zabpehellyel, kicsi fokhagymasóval, belekevertem a zöldségeket és kb. 10 percig sütöttem mikróba (az enyém nem túl erős, lehet kevesebb idő is elég), az utolsó 2 percben kombinált grill fokozaton, így picit megpirult a teteje is.

Ezt kb. 3 adagba osztva ettem meg, köretként debreceni karajjal.

Nekem ízlett és a zellernek és a brokkolinak is minimális a kalóriája. Bármilyen zöldségből lehet készíteni, persze répa, borsó, kukorica, burgonya csak csínjával!

2016. máj. 4. 19:39

Tudom, már lerágott csont a kérdés, de tudnátok nekem egyszerűen elkészíthető alacsony kalóriatartalmú étel-recepteket írni?

Munkahelyi étkezésre kellene valami megoldást találnom a gyorséttermi kaják helyett.

Köszönöm szépen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook