Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Akvárium tisztításáról, karbantartásáról, halak etetéséről fórum

Akvárium tisztításáról, karbantartásáról, halak etetéséről (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
8. Linaaa (válaszként erre: 7. - Szamó)
2008. máj. 24. 15:53

Általában az üveg algásodik be a fénytől, azt viszont le lehet tisztítani egy sima szivaccsal is, vagy lehet venni boltban algakaparót is. Van mágneses meg pengés is. Én vettem, de nekem a szivacs jobban bejött.

A teljes vízcsere azért nem jó, mert beáll egy biológiai egyensúly az akváriumban, és ha az egész vizet lecseréljük, akkor ez felborul. Én kb. évente szoktam az egészet lecserélni.

Ha gondolod elküldök priviben egy nagyon jó honlapot, ami halakkal foglalkozik. Ott a fórumokban mindent leírnak. Én is azt szoktam olvasgatni.

7. Szamó (válaszként erre: 6. - Linaaa)
2008. máj. 24. 15:45

Köszi!


De ha bealgásodik, akkor az egészet le kell, nem?

2008. máj. 24. 15:42

Szia!


Az egész vizet nem lehet lecserélni, csak egy részét. Hetente- két hetente kb. 1/3át. Ha berendezitek az akváriumot, és már vízzel is feltöltitek, kapcsoljátok be a szűrőt is, és pár napig halak nélkül legyen. A friss csapvíz nem igazán jó a halaknak. Én egy nap egyszer vagy kétszer etetem őket és nekem is csak száraz tápom van, élő nincs.Viszont szárazból van mindig öt-hat fajta, hogy ne legyen unalmas nekik. Egyszerre mindig keveset kell adni nekik a kajából. Annyit, amennyit pár perc alatt megesznek,mert különben csak a vizet fogja szennyezni a megmaradt kaja.

Ha van még kérdésed, megpróbálok segíteni, bár profi még én sem vagyok :).

5. Szamó (válaszként erre: 4. - Mamuci)
2008. máj. 24. 15:37

Köszike!


Egy pár molli, egy pár guppi, egy pár szifó, 6 neon.

2008. máj. 24. 15:35

Szia! Nekünk is van akvárium, de kb havonta cseréljük le a vizet, de akkor teljesen.

Mi egy nap csak egyszer adunk nekik enni, azt is este. A kajájuk attól függ hogy milyen halaid vannak, nálunk is szárazat esznek.

2008. máj. 24. 15:32

Azt mondták az üzletben, hogy egy nap többször kell őket etetni. De mégis hányszor? Egyenlőre csak száraz tápot vettem, de állítólag nagyon jó.

Kell az a kukacféle is, tubiflex, vagy mi....Irtózom tőlük! Pláne, hogy tegyem be a hűtőbe.....

2008. máj. 24. 15:28

Sziasztok!


5 éves kisfiamat egy akváriummal lepjük meg a szülinapjára. Tudnátok pár dologban segíteni?


Pl:

Vettünk bele vizszűrőt is. Így kb. milyen időközönként kell majd vizet cserélni?

Az egész vizet le kell, vagy csak egy részét?

2008. máj. 24. 15:27
Akvárium tisztításáról, karbantartásáról, halak etetéséről..........
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook