Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akinek 1 és 0, 75-ös a szeme azok hordanak közületek szemüveget? fórum

Akinek 1 és 0, 75-ös a szeme azok hordanak közületek szemüveget? (beszélgetős fórum)


2012. ápr. 22. 19:48
Igen én sem tudom nagyon elviselni a szemüveget:((Minden oly éles és vékony olyan mintha távcsövön keresztül néznék nem is élethű az érzés:((((((A kontaklencsén gondolkoztam hátha nem ilyen rossz érzést ad bár nem tudom az, hogy minden nap nyúlkáljak a szemembe:(Na meg nekem hosszúak a körmeim is
2012. ápr. 19. 21:48
-0.5-ös mindkettő, kell(ene) hordanom szemüveget (van is), de... Nem tudom megszokni, idegesít, folyton lerakosgatom itt-ott, hosszú távon nekem nem megoldás, a lencsétől meg ódzkodom. :S
24. zebracsikó (válaszként erre: 22. - Zsuzsu 12)
2012. ápr. 19. 21:47
szemész tudja megmondani az okát, el kellene menned vizsgálatra
23. andi6020 (válaszként erre: 2. - Agnik1)
2012. ápr. 19. 21:46

Nekem mindkét szemem nullás, de cilinderes. Kontúrtalan, életlen minden szemüveg nélkül.

Tv-nézéshez, sz.gépezéshez, olvasáshoz mindenképp felveszem.

22. zsuzsu 12 (válaszként erre: 18. - Zebracsikó)
2012. ápr. 19. 19:05
pluszos távolra én sem látok iszonyat rosszul látok az elmúlt pár évben de fura módon nem romlott a szemem pedig úgy érzem nem tudom mitől lehet ez:((((
21. zsuzsu 12 (válaszként erre: 17. - De Luca)
2012. ápr. 19. 19:04
Értem már köszi
2012. ápr. 19. 17:31
Nekem a jobb szemem 0, a bal +1,25. Már évek óta! Csak számítógépezéshez használom a szemüvegem!
19. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Zsuzsu 12)
2012. ápr. 19. 17:07

ha nem volt "kényelmes" látni a szemüveggel , akkor az a dioptria túl erős volt Neked!


Sose számítógépes bemérésen nézesd meg, hanem mindig szemészorvosnál, a számítógépes bemérés gyakran "túlmér"

18. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Zsuzsu 12)
2012. ápr. 19. 17:06

mínuszos vagy pluszos?


nekem kb. ilyen dioptriáim vannak (mínusz), de szemüveg nélkül vezetni nem mernék, és ugyan itthon nem hordom, de mivel távolra nem látok tökéletesen nélkülük, ezért hordok szemüveget.

17. de Luca (válaszként erre: 5. - Zsuzsu 12)
2012. ápr. 19. 16:14

Nem feltétlenül az eredménnyel van gond műtét esetén, hanem ez túl kicsi dioptria ahhoz, hogy megkockáztassanak egy csomó lehetséges szövődményt, amiről egyébként közvetlenül a műtét előtt egy oldalas listát adnak.

Valamint amíg egy 6-8 dioptriás ember a fenekét csapkodja örömében a földhöz, ha leviszik neki -0,5 D-re a hibáját, nem biztos, hogy a -0,75 D kiinduló dioptriáddal elégedett lennél, ha rajta maradna akár csak -0,25 D.

Ezért nem vállalják, vagy nem szívesen az alacsony dioptriát.

16. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Zsuzsu 12)
2012. ápr. 19. 13:58
bal szemem -0,5 a jobb szemem - 0,75 volt 4 évvel ezelőtt, azóta érzem, hogy romlott.Kéne mennem ismét megnézettetni de egyszerüen iszonyat milyen árakat kérnek 1-1 lencséért..
15. zsuzsu 12 (válaszként erre: 14. - Timmy0520)
2012. ápr. 19. 13:05

Akkor hozzá lehet szokni?

Gondolom a kontaklencsénél nincs ilyen fura érzés

2012. ápr. 19. 13:04

Van olyan, mikor a kisgyereknek elkezd romlani a szeme, de tinédzser korára kinövi,vagy mifene.

Nekem tinédzser koromban kezdett el romlani és azt mondták a 20-as éveimben meg áll majd.

Bizonyára olyan is van, ami nem romlik tovább.

Mikor először hordtam és mikor erősebb lencsét kaptam, nekem is olyan fura volt, mint amit a 8-as bejegyzésben leírtál, de ezt 2-3 nap alatt megszokja a szem.

13. zsuzsu 12 (válaszként erre: 12. - Chilipepper)
2012. ápr. 19. 12:57
Köszi:)
12. chilipepper (válaszként erre: 8. - Zsuzsu 12)
2012. ápr. 19. 12:52
Az optikusnál egyébként van "betanítás", szerintem ott jobban tudnak válaszolni ezekre a kérdésekre, megmutatnak mindent. Én egy olyan akcióabn kaptam az első adag lencsémet, amikor ingyenes volt a lencse is, a vizsgálat, is, minden. Érdemes figyelni az ilyeneket, mert így nem veszíthetsz semmi a kipróbálással :)
11. zsuzsu 12 (válaszként erre: 10. - Chilipepper)
2012. ápr. 19. 12:51
De a kiszedésnél most néztem egy videót hogy meg kell fogni a kontaklencsét na azt nem fogom tudni:((((
2012. ápr. 19. 12:49

Hát nem tudom, nekem a lencsével nem volt ilyen tapasztalatom, lehet, hogy mert már hozzászoktam a szemüveghez valamennyire. Viszont emlékszem, a szemüveg először nekem is ilyen volt :)

Szerintem nagy körömmel is lehet lencsét berakni, mivel az ujjbegyedre is lehet tenni, és onnan a szemedre, nem muszáj az ujjhegyre rakni. Csak gondolom azért óvatosabbnak kell lenni

2012. ápr. 19. 12:46
szia, bal szem -1, jobb -0,5 tíz éve ezt kaptam, azóta ez van, csak szemüveget cseréltem, dioptriaszámot nem. utcán mindig rajtam van, egyébként otthon sosem, max ha TXT-et olvasok a tévén:) a jobb csak azért feles sztem, hogy ne sima üveg legyen benne:)melóban is többet vagyok nélküle, mint benne, de egyébként suli alkalmasságin, mikor végülis csak megkaptam a szemüveget 10 éve, akkor azt írták a papírra, hogy alkalmas, csak szemüveggel....na ehez képest többet vagyok nélküle, mint benne.:)
8. zsuzsu 12 (válaszként erre: 6. - Chilipepper)
2012. ápr. 19. 12:43

Én is gondolkoztam már rajta bár gondolom nagy körömmel a berakása nem megoldható:((


A szemüveg viselése után furán éreztem magam minden tök éles volt mintha nagyitóba néznék és ha lenéztem akkor úgy mentem mint egy gólya nagyokat léptem:((((Ez a kontaklencsénél is így van??

2012. ápr. 19. 12:41
ja, és kb 7 éve romlott el a szemem, de azóta nem romlott, pedig ugye nem hordtam rendszeresen a szemüveget.
2012. ápr. 19. 12:39
Szia! Nekem 0,75-ös, és elég sokáig csak a suliban hordtam szemüveget (hogy lássam a táblát), meg tv-zéshez, mozihoz. Kb, fél éve kipróbáltam a kontaktlencsét, ebből elég a 0,5-ös és nekem nagyon bejött. A szemüveg mindig zavart, nem tudtam megszokni, a lencsét viszont szinte azonnal megszokta a szemem, és nagyon jó érzés úgy sétálni az utcán, hogy nem kell hunyorogva néznem az arcokat. Igazából az az 1-2 perc amíg reggel felrakom nem oszt, nem szoroz semmit, és tök jól látok egész nap. Annyi, hogy néha cseppenteni kell a szemembe, mert van, hogy kiszárad és akkor kicsit irritálja a lencse.
2012. ápr. 19. 12:30

És ez romlik?Nekem azt mondta a dokiné, hogy nem fog

Igaz nem hordok szemüveget.((Mert látok de azért homályosan

Gondolkoztam a szem műtéten de azt hallottam ilyen kis dioptriánál ne lesz nagy eredmény hogy miért nem tudom tán a rosszabb szemet tudják tökéletesre csinálni?:(

2012. ápr. 19. 12:20
nekem + os mind a kettő, de nem igazán hordom... már 3 éve nem nézettem meg...
2012. ápr. 19. 12:08

Szia! Én 0,5-össel kezdtem 9 éve.

Most az egyik 1,5-ös, a másik 2-es, de már megállni látszik a romlás.

2012. ápr. 19. 12:07

Anyumnak a jobb szeme 1-es a bal 0,75-ös és hord általában szemüveget.


Nekem a jobb szemem -0,75-ös, a bal meg -5-ös és kell a szemüveg, anélkül vaksi vagyok...

2012. ápr. 19. 12:02
Kérdésem lenne

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook