Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van olyan közületek, akinek a párját a szülei valamilyen oknál fogva nem fogadták el? Megoldódott a probléma? fórum

Van olyan közületek, akinek a párját a szülei valamilyen oknál fogva nem fogadták el? Megoldódott a probléma? (beszélgetős fórum)


23. a0c1361e44 (válaszként erre: 22. - Lilluska25)
2011. febr. 17. 19:59

Érzelmek nélkül nincs értelme a kapcsolatnak, de mindenképp át kell gondolni, hogy a szülők miért vannak annyira ellene a kapcsolatnak.

Ha kiderül, hogy azért, mert ők is igy kezdték és lám milyen punnyadt lett a életük, akkor vagy dolgozni kell rajta, hogy nálatok ne legyen igy, vagy rövidre zárni a kapcsolatot.

De ha igazuk van, akkor azt is érdemes figyelembe venni.

Ha az iskolázottságról van szó, akkor érdemes bele gondolni, hogy vajon 1 év után is lesz miről beszélgetnünk? Érdekelni fogja a páromat, amikor a vizsgáim miatt nyafogok, vagy azt mondja majd, hogy minek neked ez a suli? Mit válaszolnál? Igazad van drágám, az a lényeg, hogy együtt vagyunk! Vagy: attól még, hogy neked nem fontos.... És akkor kezdődnek a konfliktusok.

És más dolgokban is lehetnek hasonló problémák...

22. lilluska25 (válaszként erre: 20. - A0c1361e44)
2011. febr. 17. 19:49
de ez inkäbb müködhet mint az hogy värni mäsra ,aki persze lehet h okosabb de nem erzed ugyanazt vagy nincs is erzelem...stb
2011. febr. 17. 19:49
Nálunk a szüleim engem nem fogadnak el azóta, hogy a hugom megszületett. Innentől kezdve apám pl olyanokba köt bele a páromat illetően, hogy hello-val köszön. (Merthogy a szia lenne szerinte a megfelelőbb).
20. a0c1361e44 (válaszként erre: 19. - Lilluska25)
2011. febr. 17. 19:46
Ez természetese, de ha nem jól választasz annak nem csak az lesz a következménye, hogy a szülők nem fogadják el őt vagy az ő szülei téged, hanem a kapcsolat esetleg hamar tönkre megy. Az idő meg múlik. És ki tudja mikor derül ki, hogy emiatt nem működik.
19. lilluska25 (válaszként erre: 18. - A0c1361e44)
2011. febr. 17. 19:44
na ja de en tuti ilyen esetben is a szivemmel gondolkodnek (sajna vagy nem sajna)es elobb välasztom a szegenyt mint akit nem szeretek
18. a0c1361e44 (válaszként erre: 15. - Lilluska25)
2011. febr. 17. 19:41

Na igen. Ez egy másik, ami miatt a szülők tiltakoznak.

Persze nem a végzettség a fontos elvileg, de gyakorlatban jobb egy szinten maradni a párunkkal, mert ilyen miatt lehetnek a későbbiekben problémák.

2011. febr. 17. 19:40
meg jön azzal hogy megkell alapozni a jövöt stb,,ami igaz is ,csak en pl sosem tudnek erdekböl vkivel együtt elni
16. Tipke
2011. febr. 17. 19:38

Nem fogadták el az exem, mert idősnek tartották hozzám, én 18 voltam, ő 32. 9 hónapig ment a dolog titokban...

A jelenlegi páromat első pillanattól kezdve imádják:):):):):):)

15. lilluska25 (válaszként erre: 14. - A0c1361e44)
2011. febr. 17. 19:37
meg hät van aki alapbol eloiteletes...pl sajat anyäm.,neki sosem kene szakmunkäs stb....engem meg nem zavar....nem azon mulik a boldogsäg hogy ugyved vagy lakatos...
14. a0c1361e44 (válaszként erre: 12. - Lilluska25)
2011. febr. 17. 19:34

Persze, de ha esetleg valaki elmondaná nekik, hogy nézzétek ti csak azért nem fogadjátok el a páromat, mert ő jobban csinálja ezt, meg ezt, veletek ellentétben, és benneteket ezért zavar, akkor lehet elgondolkodnának rajta.


Egyébként érdekes ez a család téma. Mert ha valaki párja azért nem tetszik, mert iszik, drogozik, inkább a munka mellé jár, stb. akkor OK, de ha azért, mert nem tetszik a kora, vagy a munkája, vagy nem tudom milyen kifogások lehetnek, akkor érthetetlen. Ilyenkor mindenképp csak azt feltételezhetjük, hogy irigy a szülő saját gyerekére, mert ő nem inger szegény környezetben fog élni, valaki mellett, hanem valakivel tartalmas élete lesz és ilyenkor arra emlékezteti a nem elfogadót, hogy ő milyen rosszul csinálta.

2011. febr. 17. 19:28
Eleinte elfogadták,aztán a pasi hülyesége miatt már utálják.Sok-sok év eltelt a dolog óta,született egy közös lurkónk is,de továbbra is utálják.Ez van!Szar,mert már a gyerek is kérdezi,hogy apa miért nem megy be a mamáékhoz.Ez van!Szülői makacsság...
12. lilluska25 (válaszként erre: 11. - A0c1361e44)
2011. febr. 17. 19:24
oke de az ember boldogsäga a cel,nem az amit a szülök akarnak
2011. febr. 17. 19:22

Ha nincs elfogadás, akkor el kell gondolkodni a miérteken.

Nem követitek a mintát, ami nem jó, mármint nem jó a saját családban lévő tapasztalat.

Vagy azért nem fogadják el, mert szerintük az el nem fogadott által hozott minta jobb, mint ami náluk van és ez emlékezteti őket a rossz döntéseikre, ami természetesen kényelmetlen számukra.

2011. febr. 17. 19:21
volt olyan is akinek a szärmazäsa miatt nem fogadtäk el??
9. azure_ (válaszként erre: 6. - Azure_)
2011. febr. 17. 19:19
Hozzáteszem azért néha vannak beszólások meg csipkelődés de a sérelmeket szerintem még az idő sem tudja meggyógyítani. Jó soha nem lesz a kapcsolat, maximum alakulhat.
2011. febr. 17. 19:18

Igazából nálunk én vagyok az, aki nem elfogadott, meg a gyerekeim. (mármint a férjemmel közös gyerekeink)

A távolság sok mindent megoldott nálunk. Ritkán találkozunk, akkor meg mindenki próbál kúlturáltan viselkedni. 9 éve vagyunk együtt. Elfogadni szerintem sosem fognak. Remélem nálad megoldódik azért a dolog.

7. 16594e332e (válaszként erre: 2. - 16594e332e)
2011. febr. 17. 19:18
talán mert az anyósom sem fogadott el engem.
2011. febr. 17. 19:17

Tolerancia, beletörődés és főként türelem kell a dologhoz mindkét fél részéről.

Nálunk engem nem fogadtak el a párom szülei, de a páromnak sem örült az én anyum. 12 éve vagyunk együtt és a fentieket gyakoroljuk immár 9 éve. Az első három évben nem beszéltünk anyósékkal.

Nálunk a korkülönbség volt az ok. Az én javamra hat év. Párom szülei szerint öreg vagyok a fiukhoz, anyám szerint meg fiatal hozzám a párom. :) Nem foglalkoztunk vele. Megoldódott. Most mindnyájan boldog nagyszülők és mellette büszkék is ránk.

Kemény 12 év van mögöttünk....

2011. febr. 17. 19:17
Két éve vagyunk együtt most ikerbabákat várunk,mégsem fogadják el a páromat!
2011. febr. 17. 19:17
Apukám nem fogadta el a férjemet. Probléma nem oldódott meg, évek óta nem beszéltem apámmal. A férjemmel viszont boldog házasságban neveljük 2 gyerkőcünket.
3. lilluska25 (válaszként erre: 2. - 16594e332e)
2011. febr. 17. 19:16
miert?
2011. febr. 17. 19:15
18 éve ismerem a férjemet, akkor sem akarták elfogadni a szüleim, most sem.....mondogatják, de igazából sosem fogadták el.
2011. febr. 17. 19:14
bärmi erdekel ami ide kapcsolodik

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook