Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akiknek több elhalt terhessége volt! fórum

Akiknek több elhalt terhessége volt! (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jan. 15. 19:38

Szerencsére ma már én is a gyerekesek táborát szaporítom, de bizony 10 évvel ezelőtt hasonlóképpen éreztem, mint most Te.

Mikor a házasságkötésünk után 2 évvel először pozitív lett a tesztem, madarat lehetet fogatni velem. . . egészen a 12. hétig tartott, mikor az UH kimutatta, hogy a baba elhalt! Akkor mindenki arra fogta a dolgot, hogy lakástüzünk volt, nagyon megfáztam, magas lázam volt - ez volt a probléma. Lelkileg rettentően megviselt, nem értettem, hogy miért pont velem - aki nem iszom, nem dohányzom, mindent betartok - történt mindez.

Persze ma már azt is tudom, hogy rengeteg terhesség végződik így, sokkal több, mint bárki gondolná, csak ezeket mindenki igyekszik elfelejteni és nem beszélnek róla. . .

A második terhességemből szerencsére egészséges kisfiam született, aki ma már majdnem 9 éves. De egy csomóban volt a gyomrom a terhességem alatt végig, hogy mi lesz. . .

Aztán tervbe vettük, hogy jöhet a tesó és a sikeren felbuzdulva nem is igen gondoltunk rá, hogy megint "baj" lehet. . . Ám megint bekövetkezett, de akkor már a 8 hetes UH-on észrevették. . . Ismét missed ab!

A várakozási idő eltelte után újra próbálkoztunk, de akkor már az 5. héten sem dobogott a baba szívecskéje!

Ezután megcsináltattuk még a genetikai vizsgálatot, ami negatív lett, de elhatároztam, hogy vége, nem próbálkozunk tovább, visszamegyek dolgozni.

5 évvel később, már eszünkbe sem jutott a gyerektéma, mikor váratlanul a terhesség tüneteit észleltem magamon! Teljes pánikba estem, újra lejátszódott előttem, minden, amit az előző sikertelen terhességeim során átéltem. Nem is tudtam, hogy örüljek vagy sírjak. . . csak az járt az eszemben, hogy megint mi lesz. . .

Csináltam egy tesztet, majd rögtön fölhívtam az orvosomat, mert emlékeztem, hogy az utolsó "esetünknél" a lelkemre kötötte, hogy legközelebb azonnal keressem, ha felmerül, hogy babát várunk. Hatalmas dózissal adagoltam magamba ezután az Utrogestant és hetente jártam UH-ra. Mikor éppen örülni kezdtünk volna, hogy túléltük az első 12 hetet, jött a fekete leves! Az ország első számú UH-os szaktekintélye kiszűrt a genetikai vizsgálaton, mondván 50 %-os esélyt lát arra, hogy Down kóros a baba! Hát nem sok hiányzott, hogy ott rögtön nem ájultam el! Egy héttel ezután elvégezték a chorionboholy mintavételt. Senkinek nem kívánom ezeket a heteket, amit én akkor átéltem. Azt mondták, ha baj van telefonálnak. . . már remegett a kezem, ha ismeretlen számról érkezett hívásom. Így teltek a hetek, míg egyszer az orvosommal beszéltem, aki fölajánlotta, hogy megpróbál utánajárni. Ezt követően kezdtünk bizakodni, mert ugyan még nem volt végleges eredmény, de úgy tűnt talán nincs nagy gond! Aztán megérkezett a vizsgálat eredménye, hogy nincs genetikai probléma! Persze örömünket hamar letörték, mert mondták, hogy jó-jó, de sajnos ilyen tüneteket szívfejlődési rendellenesség is produkálhat! Hónapokig magzati szívultrahangra jártunk, míg a 26. héten végre kimondták: RENDBEN VAN A BABA SZÍVE!

Két hét elteltével azonban ismét újabb problémával kellett szembesülnöm: terhességi cukorbeteg lettem! A szigorú diétát maximálisan betartottam és szerencsére kislányunk egészségesen jött a világra. Az egész család az élet ajándékának tekinti, most már 2 éves, tüneményes kiscsaj, bátyuskája is imádja!

Szóval föl a fejjel! Bízz a sikerben, mert azt mondják, hogy minden fejben dől el és próbáld a szervezetedet is előre felkészíteni arra, hogy minden feltétel optimálisan adott legyen egy baba kihordására!

32. Bekomi
2010. jan. 12. 17:02

Köszi

Én Szombathelyítől nem messze lakok. Nedeczky Iván az orvosom. Ő nagyon jó orvos. Nekem ő mindenben segített, minden utat felkutatott nekem, hívta ismerőseit , barátait, aki tudna segíteni. Mentem is hozzájuk. Nagyon jó ember. Hálával tartozom nekünk, azóta összekovácsolódtunk, és jó barátok lettünk.


Kaáliban nekem is azt mondta a doki menjek haza, essek teherbe nem fog megharagudni......


A halvaszülés a 28. héten volt. Akkor az orvosom telelt, az ügyeletes orvosok pedig nem foglakoztak velem,(március 15. szombat volt)Bementem azt mondta a doki minden OK,de a görcs miatt ott kell maradnom.Tovább egyik sem foglalkozott velem, sőt olyan gyógyszert adatott amit nekem nem szabadott volna a másik mellé....

Másnap reggel más ügyeletes orvos már hiába foglakozott velem, akkor már azt állapította meg hogy meghalt a baba. Én nem tudtam belenyugodni!!! Betegjogi képviselő- rendőrség- bíróság-szakértői vizsgálatok..... A bíroság mellettünk döntött: Nem kellő gondossággal láttak el.......

A halál oka nem csak a ténye állapítható meg, Halálokként oxigénhiányt feltételeztek. Ha akkor a doki megcsászározott volna..... lehet meghalt volna akkor is, de lehet nem, hisz az orvostudomyány szerencsére már elég fejlett.


A méhenkívűlinél nem tudtunk semmit, a vetélésnél pedig elküldték vizsgálatra, és mozaik down szindrómát állapítottak meg, ami azt jelenti 5 sejtből 3ban down kórnak megfelelő tulajdonságokat mutatott.

voltunk genetikai vizsgálaton Ceizel kérésére, ahol a Leiden mutációt és MTHFR gén mutációját találták nálam,a kettő erősíti egymást. Erről már sokra nem emlékszem. A lényeg a Ceizel azt mondta már a tervezett terhesség előtt szedjek 3 hónappal Elevitet, és napi 3szor folsav tablettát. Ami nálam ugye nem 3 hanem jóval több hónap esetleg év is volt.


Nekem is mint neked , és minden sorstársunknak kilátástalannak tűnik az élete. SOHA NE ADD FEL!!!!!

Biztos vagyok benne, hogy neked is lesz majd kisbabát csak nem most.Amikor ő úgy érzi hogy most már jöhet. Ebben eleinte én sem hittem!


Próbálj meg nem parázni rajt annyira(tudom ez a legrosszabb, mert én is még mielőtt meg kellett volna jönnie a menzeszemnek, már előtte 1-2 nappal a ttesztet csináltam.)

Én kívánom neked, hogy te is átéld az anyai örömöket minnél előbb, és sok sok kitartást, és erőt. HIDD EL NEKED IS SIKERÜLNI FOG!

pUSZI

31. esély22 (válaszként erre: 30. - Bekomi)
2010. jan. 12. 14:12

Szia!

Nagyon jo olvasni,hogy van remény :) Gratulálok a babokhoz!:)

Én is voltam tavaly a Kaáliban,és szo szerint elküldtek,hogy én mit keresek itt mert nagyon hamar teherbe esek.Valahol örültem valahol csalodtam,hogy akkor kihez forduljak,hogyan tovább.

Én Budapesten lakom.Ti merre laktok? Ki az orvosod?

Megtudták állipitani mitöl voltak a vetélések,halvaszülések?

30. Bekomi (válaszként erre: 11. - Esély22)
2010. jan. 12. 11:10

Szia!Nekem az első kislányom születése után volt egy halvaszülésem, egy méhemkívűli terhességem, aztán egy vetélésem. majd született egy kisfiam, és egy kislányom.


Mi,(hála a nőgyógyászomnak, aki mindvégig mellettünk állt, és küzdött velünk-szó szerint)voltunk genetikai vizsgálaton.

Voltunk a Kaaáli intézetben, ahonnan rossz szájízzel jöttünk el.

Voltunk a Siklósí doktornál a Sote klinikán.

Voltunk a Ceizel Endrénél.


Szerintem próbáld meg te is ezeket az utakat. A Kaálit csak akkor,ha azt indokoltnak tartja az orvosod)

Nekem mindenhonnan jött egy kis segítség, így ami információkat kaptam összerakatm és így próbálkoztunk, amíg nem sikerült.


Neked is fog. Kitartás!!

Ha esetleg valami kérdésed van nyugodtan írhatsz, akár priviben is. Hol laksz?

2010. jan. 11. 13:37

Sziasztok!

nagyon sajnálom,hogy ilyen sokan átestek a babók elvesztésében.Nagy örömmel olvasom,hogy látom van remény!:)

2010. jan. 8. 17:10
A szülésekben viszont szerencsésnek mondhatom magam, mert nem tudom mit jelent a hosszú órákig tartó vajúdás. Még a halvaszülésem is "gyorsan" lezajlott, bár akkor örökkévalóságnak tűnt. A két nagyobbat 1 óra alatt szültem meg, ebbn benne volt a vajúdás is, sőt lányomnál egyetlen varratom sem volt (se külső, se belső). Ati fiam más tészta 1 héttel a kiírt idő után császároztak meg, mert ő nagyon jól érezte magát odabent. Ez eléggé megtört lelkileg, de 3 gyerkőc mellet nem sok időm volt volt ezzel foglalkozni. Az első terhességemnél nem, de a többinél "fogadott" dokim volt, akit nem cserélnék le. Megbízom benne, és ez is nagyon fontos.
2010. jan. 8. 16:58

Nekem 2 babám halt meg. Az első halvaszülés volt, a 38. héten. Nem tudom miért. UH-ra mentem, és reggel még éreztem mozogni, 11 körül jött a doki, és már nem volt szívhang. Kislány volt. Nagyon sokáig álmodtam róla. Álmomban láttam növekedni, játszani, ... Annyit mondtak megfulladt, de nem tudják mi az oka, mert a köldökzsinór sem volt a nyakán. 38. héten mindössze 1400 gramm és 47 cm volt szegénykém. Valószínű alapban volt valami baj, nem csak akkor, az utolsó időben, pedig az egész terhességem zökkenőmentes volt. Ez 15 éve történt. Következő gyermekemmel pont arra a napra voltam kiírva, mikor a halvaszülésem volt. Reménykedtem, hogy nem így lesz, és nem így lett. Egy hónappal előbb születtt a nagyfiam, Misi 2650 gramm és 50 cm. Most 14 éves, magasabb mint én. :)

Aztán jött a lányom, Edda, aki 1 nappal a kiírt idő előtt érkezett 3000 gramm és 50 cm volt. Ma már ő is komoly nagylány, 6 éves. 4. terhességem rosszul végződött, 2005-ben, nagyfiam szülinapján történt, hogy erősen görcsöltem, majd elvetéltem. Iszonyú volt az a nap. Szülinapi parti 14 gyerekkel, egyedül, szörnyű görcs. Folyamatosan gyógyszereztem magam, hogy valahogy kibírjam, míg este hazajön a férjem, meg a zsúrt sem akartam elrontani. Most biztos lükének néztek! Tudtam, hogy már nincs mit tenni. 2007-ben megérkezett a kicsi fiaam is Ati. 3250 gramm és 501 cm. Na a kis fickó egy hétig várakoztatta a jó népet, mire kibújt. Bocsi, ez nagyon hosszú lett

26. misz (válaszként erre: 9. - Rozika07)
2010. jan. 8. 16:25

Szűzanyám! Hogy bírtad ki?????


A kislányom születése után nekem 2 Angyalkám lett. Az egyik a 12 hetes Uh-n derült ki. A vizsgálatkor már 3 hete halott volt Szegénykém. A másikat 6 hetes veszítettem el. De kis híján így is majd belebolondultam.

Nálunk volt minden vizsgálat, teljes nőgyógyászat, hsg, lapar, immunológia, Apc resistencia, genetika. Minden negatív lett. Végül a sárgatesthormonra fogtuk.

A 4. terhességem alatt Ustogestanmt szedtem a pozitív teszttől a 12. hétig, és így is végig barnáztam, de megmaradt az én kicsi Fiam, aki most boldog 6 hónapos Baba.


Én csak sok erőt és soha nem múló reményt kívánok Minden hasonló cipőben járó Anyukának! És persze azt, hogy mihamarabb egészséges Kisbabáját ölelhesse át minden arra vágyó!

2010. jan. 8. 12:50

Szia!


Vérvételen voltam abból elég sok mindenre fény derült, kromoszómavizsgálat,és genetikai vizsgálat.Nálam semmi rendelleneséget nem találtak, csak annyit,hogy állandó gyulladásban van a méhem és ettől halnak el a babák, bár én mindig időre szültem, sosem előbb, de mindig halva, ill. a lányom élt pár órát. Nos a gyulladásra szedtem homeopátiás készitményeket, és állandóan különböző teákban fürödtem,csak az utolsó 1 hónapban nem, és hát megszületett a lányom.Igaz csekélyke sullyal, 2200 g és 48 cm volt, de most 28 hónaposan 91 cm és l4 kg.:-)

Hidd el a kitartás meghozza a várt eredményt.

Kivánom neked!

2010. jan. 8. 12:03
Lányok köszönöm a válaszokat.Megyek kicsit takaritgatok itthon :( Nemsokára ismét vagyok!!!
23. esély22 (válaszként erre: 22. - Gabima)
2010. jan. 8. 12:00
Én is gondoltam már erre! Szerintem minnél elöbb jobb elkezdeni a gyogyit.Következö terhességemnél nem hagyom magam!! Mindent megteszek amit csak tudok.Bár jo lenne valami normális dokit találni.
22. gabima (válaszként erre: 21. - Esély22)
2010. jan. 8. 11:53
Nekem sem volt szívhang. A megmaradt terhességemnél, amikor kimaradt a menzesz, egy olyan tesztet vettem, ami a nagyon korai terhességet is kimutatja. Rögtön mentem a dokihoz, aki felírta a gyógyszert, de azt mondta, hogy ő még ilyen korán semmilyen módszerrel nem tudja megállaoítani, hogy tényleg terhes vagyok-e, de azért szedjem, majd meglátjuk. A hathetes ultrahangon meg már ott dobogott a kis szíve. Lehet, hogy tényleg azon múlik, mikor kezded a gyógyszert.
21. esély22 (válaszként erre: 20. - Gabima)
2010. jan. 8. 11:44

Köszönöm,hogy leirtad!!

Az utolso terhességemnél én is kaptam utrogestant (sárgatest hormont) de sajnos mégis elment a baba:( Szerintem vagy késön adták vagy nem jot.Én is gondoltam erre,de sajna nem én vagyok az orvos nekik kéne jobban tudni.

lehet tényleg csak jobban oda kéne figyelniük erre a dologra is.minnél elöbb annál nagyobb az esély.

Akkor neked sem volt egyiknél sem szivhang ?

Nekem még egyiknél sem volt mindig csak össze esett petezsákot láttak.:(

20. gabima (válaszként erre: 6. - Esély22)
2010. jan. 8. 11:39

Bocs, hogy ezt írom, de mikor megláttam a válaszodat, kicsit kísérteties volt. Ugyanis nekem is mind a négy baba hat hetesen ment el. Kivizsgáltak, laparoszkópiás petevezeték- átjárhatósági vizsgálat volt, eü.-kaparás, és a férjemet is megvizsgálták. Nem találtak semmit. A doki azt mondta, hogy nem lehet más, csak az, hogy kevesebb sárgatesthormon termelődik, ami arra való, hogy segítse a babát beágyazódni. Ezért van az, hogy nagyjáből ugyanolyan idősen veszítem el őket. A következő alkalommal, amikor teherbe estem, amint a tesz kimutatta, kaptam egy Duphaston nevű gyógyszert (sárgatesthormon). Ezt szednem kellet a tizedik hétig. A fiam szépen a nagyvanedik héten született. Ő már tizennégy éves. A testvére két évvel fiatalabb, nála már nem kellett semmilyem beavatkozás, mert az első terhesség alatt helyreállt a hormonegyensúly. Bocs, hogy ilyen részletes voltam, de szeretném, ha megnyugodnál, mert neked is sikerülni fog.

Üdv: Gabima

19. esély22 (válaszként erre: 18. - Rozika07)
2010. jan. 8. 11:38
:D rendben.
18. rozika07 (válaszként erre: 16. - Esély22)
2010. jan. 8. 11:37
15-20 perc és vagyok, felébred a lányom :-)) mindig megérzi mikor leülök a net elé :-))))
17. esély22 (válaszként erre: 15. - Rozika07)
2010. jan. 8. 11:36

Köszönöm!!!!:D

Igyekszem nem feledni!!!

16. esély22 (válaszként erre: 13. - Rozika07)
2010. jan. 8. 11:35

Uristen :( Nagyon durva!:(

Milyen vizsgálatokra küldött el? És melyik vizsgálat volt a rossz?

2010. jan. 8. 11:35
Mostmár könnyen beszélek, de most is azt mondom, kitartás, és megint csak kitartás. 38 évesen lettem anya.De soha nem adtam volna fel....
14. esély22 (válaszként erre: 10. - Joosneagi)
2010. jan. 8. 11:33

Tényleg nem foglalkoznak a miértekkel :( Nekem mindig azt mondják majd a következö sikerül :(

Néha ugy érzem feledom,de minden vágyam,hogy anya legyek.Még van bennem erö de nem tudom meddig!!

2010. jan. 8. 11:33

Nálam ugyanez volt a baj, hogy soha-de soha nem mondta ki senki,hogy miért, ill. mit tegyek.Egy bőrgyogyász ismerősöm volt, aki megelégete a sok szenvedésem, és elküldött pár vizsgálatra,saját szakállára.

Ő mondta el,hogy mi a baj, mit tegyek, és hát láss csodát, neki volt igaza.

Igen,a szövettani az csunya dolog, de nálam azért történt cifrább is, mikor is 2 különböző halotti anyakönyvi kivonatot állitottak ki, 2 különböző nemü gyerekre, holott,csak egy lányom született....

12. esély22 (válaszként erre: 9. - Rozika07)
2010. jan. 8. 11:32

Szia!

Szegénykém ,borzasztó lehetett :( rosszabb mint az enyém :( Nagyon örülök,hogy sikerült a pici lányod!!!:) Gratulálok!!!

2010. jan. 8. 11:30
sajnos még olyan orvost sem találtam aki tényleg foglakozna velem :( Mind csak ide oda küldözgetnek.Nem jutunk elörébb soha :(
10. joosneagi (válaszként erre: 7. - Esély22)
2010. jan. 8. 11:29
Köszi!persze, hogy van, nem szabad feladni!!Nem vizsgálaton derült ki, hanem a szövettani eredményből..Nagyon csúnya leírás volt...Sajnos, iagzából nem foglalkoztak a miértekkel...
9. rozika07 (válaszként erre: 1. - Esély22)
2010. jan. 8. 11:29

Szia!


Sajnos nekem 5 terhességből 6 gyermekem született halva, ill. pár órát élt :-(

De hosszu kinlódás után végre megszületett a lányom, csodálatos kis teremtés.

2010. jan. 8. 11:27

Még egyedül genetikai vizsgálaton nem voltam :(

Már voltam hisztereszkopián,immonologián,inzulin.

Nagyon szeretném végre megtudni miért történik ez velem :(

7. esély22 (válaszként erre: 4. - Joosneagi)
2010. jan. 8. 11:25

Gratulálok a babokhoz :)

Akkor még van remény!!:) Kromoszoma rendellenesség az milyen vizsgálatot takar? genetika?

6. esély22 (válaszként erre: 3. - Gabima)
2010. jan. 8. 11:24

Szia!

Az összes babam a 6 hétben ment el :(

Nálad mit mondtak mi volt a gond?

5. esély22 (válaszként erre: 2. - Sylvia81)
2010. jan. 8. 11:23

Szia!

sajnos tényleg nagyon sokan vannak ,akiknek átélték ezt a szörnyüséget :(

Teljesen kivizsgáláson voltam tavaly,sehol semmit nem találtak.:( egyszerüen nem értem mi lehet a baj :(

2010. jan. 8. 11:20

Sziasztok!


Mi 3 babát veszítettünk el. Először 2-őt, aztán született egy pici lánykánk, aztán megint lett egy angyalkánk és utánna meg egy pici fiú költözött a pocakba...És, azt mondták, hogy y kromoszómás rendellenesség a vetélések oka, avygis nem lehet kisfiúnk...De szerencsére csoda történt!!!

Kitartást kívánok, sok reményt és nagyon nagyon drukkolok!!!


Ági

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook