Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akiknek fémallergiájuk van... fórum

Akiknek fémallergiájuk van... (beszélgetős fórum)


1 2
30. Marice (válaszként erre: 27. - 36a26f5226)
2011. jan. 25. 09:31
igen van ilyen nekem meg ki kellett cserélni az amalgám töméseket porcelánra...de nem mindenhol sikerült van amit ki kellett húzni....
29. smile72 (válaszként erre: 27. - 36a26f5226)
2011. jan. 25. 09:30
Jézusom! Ez ijesztő!!!
28. Marice (válaszként erre: 25. - Melania82)
2011. jan. 25. 09:28
hát igen ...én is így vagyok:(sajna ....de bizsukon még nem próbáltam a lakkot...
2011. jan. 25. 09:27
Hát azt nem tudom, de valószínűleg... Nekem a fogászaton derült ki, hogy igen, mert az orvos a ragasztott koronánál nem tartotta be, hogy az új fajta ragasztóval rakja fel, és cementtel ragasztotta oda, és azóta az összes alatta lévő fogamból ki kellett szedni az ideget, mert krónikus arcüreg gyulladás lépett fel, és már ott tartok, hogy nem tudják megmenteni a fogaim, és a koronát egyenként vágva le, húzzák ki egymás után a fogaim...
2011. jan. 25. 09:27
Szerintem ez nem mindenkinél egyforma. Egyébként az ezüst ékszereket szeretem, abból hordok nyakláncokat, karkötőket, gyűrűket és semmivel semmi bajom. Viszont fülbevalóból azt sem tudom hordani. Aranyat sem, semmit sem. :(
2011. jan. 25. 09:26
En is kifogom probalni az atlatszo koromlakkot,remenykedek hatha bevallik.Imadom a szep bizsukat es sajnos nem hordhatom:(
24. Marice (válaszként erre: 20. - Smile72)
2011. jan. 25. 09:25
akkor az orvosi fémekre is azok vagyunk?..
2011. jan. 25. 09:24
És itt igaz, hogy az gondolat teremtő ereje, mert amikor nem foglalkoztam vele, akkor nem is volt, bár most sem foglalkozom vele, csak hatalmas rajtam a stressz, és azért jött ki, gondolom újra az érzékenység, de most is csak néha...
22. syria
2011. jan. 25. 09:24
Nálam ez nagyon érdekes. Az általam fűzött gyöngysorok fém kapcsa irritálja a nyakam, és a füleim még az arany fülbevaló is. Ezt utóbbit azért nem értem, mert néhány éve még nem volt gondom a fülbevalókkal. Igaz, bizsut soha nem hordhattam, mert rögtön begyulladtak a cimpáim.
2011. jan. 25. 09:23

Egyébként nekem 20 éves koromban csúcsosodott ki az allergia, tele volt az egész testem ekcémával, és a bőrklinikán kísérletezték ki, melyik kenőcs jó rá... Aztán sok-sok év eltelt úgy, hogy nem érdekelt, ugyanúgy hordtam a fémes ruha darabokat, hogy nem foglalkoztam azzal, hogy jaj, mi lesz, és 18 évig nem is volt ekcéma, csak mostanában jött ki rajtam újra az érzékenység...


Az elmúlt 18 évben meg, mintha elvágták volna, úgy szűnt meg...

2011. jan. 25. 09:23

Sziasztok!

Sajna nekem is fém allergiám van, ráadásul a fülem egyáltalán semmit sem bír. Volt idő, mikor több helyen is át volt lőve a fülem és úgy tűnt, hogy az orvosi fém beválik, aztán egy idő múlva elkezdett zúgni a fülem, egyre rosszabbul hallottam... Nem akartam elhinni, hogy összefüggés lehet fülbevalók és a hallásom között, aztán próbaképpen kivettem a fülbiket és láss csodát, megszűnt a fülzúgás is.

A csatokra a körömlakkozás nekem nem sokat ér, inkább leragasztani szoktam.

2011. jan. 25. 09:20
Ugyanis nekem is nagyon tetszenek az avonos ékszerek...
2011. jan. 25. 09:20

Sziasztok!


Nekem is fémallergiám van.


Fülbevalóból én is csak az aranyat bírom.


Volt egy nagyon szép tüzzománcos fülbevalóm,amit szerettem,de hamar lemondtam róla.


A fülemen nőtt egy nagy csomó a lyuknál,amiből jött vér,genny.


Azóta csak kisebb arany fülbevalót használok,amihez sokáig nem kell hozzányúlni.


Az órámra is allergiás vagyok(hátlapja fém),de nem állandóan jön ki.


Mikor császármetszéskor le kellett venni az órám,az altató orvos azt hittem megégettem

17. 36a26f5226 (válaszként erre: 8. - H.Ancsi)
2011. jan. 25. 09:19
Na, ezt jó tudni, mert ezért nem mertem soha rendelni, mert nem tudtam, milyen fémből van... Én is fémérzékeny vagyok, nikkelre, és crómra, előbbi 3+, utóbbi 2+.
16. Marice (válaszként erre: 10. - Csicsi25)
2011. jan. 25. 09:19
nálam sem vált be a körömlakk:( sajnos:(
15. Marice (válaszként erre: 9. - 486f159516)
2011. jan. 25. 09:17
nagyon jó a bizsu szerelő ötleted:D KÖSZI:)
2011. jan. 25. 09:03

Sziasztok!


Én is küzdök a fémallergiával.

Szilveszterkor felvettem egy jó kis nyakláncot aminek az volt a baja,hogy ha megizzadok benne kifogok pattogzni. Azt csináltam, hogy a fém részét bekentem áttetsző körömlakkal. Nem is pattogztam ki tőle. Más megoldást nem látok rá :)

13. b99048cdfc (válaszként erre: 4. - Árnyjáték)
2011. jan. 25. 09:02
Érdekes:O) Én meg az aranyat nem birom. Évekkel,ezelőtt nagyon begyulladt a fülem. Ronda lett,gen....s,és a kislányom pont így járt az arany fülbevalóval. Belegyulladt a fülébe,ki kellett venni,és a luk meg beforrt. Most lövettük újra az ő kérésére. Most ezüstöt kapott,eddig minden stimmel. Nem viszket neki. Furi dolgok ezek.
2011. jan. 25. 08:47

övekből a műanyagot és a bevonattal rendelkezőket használom.

A bizsuszerelés tényleg nem rossz ötlet, lehet, hogy majd én is alkalmazom

2011. jan. 25. 08:45
én hosszútávon az ezüstöt sem bírom. Farmereket leragasztom, bizsut nem hordok
2011. jan. 25. 08:44
Én is fémallergiás vagyok - sajnos. Egyedül az aranyat és ezüstöt bírom. Régebben én is próbálkoztam a körömlakkal, nálam sajnos az sem vált be. Emlékszem, kaptam egyszer ajándékba aranyozott fülbevalót. Na, estére tiszta seb volt a fülem :( Kénytelen vagyok lemondani a bizsukról, bár amit rattanbútor mondott, nem is rossz ötlet!
2011. jan. 25. 08:41
én a bizsukat megszerelem.Szereztem ezüst füliakasztókat, szétszedem a bizsu repül, helyére ezüst akasztó kerül.fémgombok belülről ragasztva sebtapasszal
2011. jan. 25. 08:35

csatlakozom, én is körömlakkozni szoktam.

Az ezüstön kivül egyedül az avonos ékszereket tudom hordani -nincsen bennük nikkel-.

7. BayBanya (válaszként erre: 3. - Marice)
2011. jan. 25. 08:35
olyan sebtapasz, ami csak ragasztó :) ... (tehát nincs az a hagyományos középső géz-réteg rajta ... csak pl 5-10 cm széles fehér rag.szalag :) )
6. árnyjáték (válaszként erre: 5. - Marice)
2011. jan. 25. 08:33

Hát én már régóta nem próbálgatom,mert régóta tudom ezt:S

Azért néha elnézelődök a bizsuk közt,főleg nyáron...milyen jó lenne egy kis változatosság.

Láncot is csak olyat vehetek ami bőrre van fűzve,aminek fém a kapcsa (csak a kapocs) azt se bírom,max fél napig,de akkor már viszket a nyakam:S

Az övekkel is ugyanígy vagyok,nem lehet nagy,nem érhet a hasamhoz.

5. Marice (válaszként erre: 4. - Árnyjáték)
2011. jan. 25. 08:27
igen én is így vagyok..és még az ezüst amit eltudok viselni....nagyon rossz ,mert annyi szép bizsu van ....és az öv csatok is problémát jelentenek...ha közvetlen a hasamhoz érnek:(
2011. jan. 25. 08:24

Nekem is az van:S

Nem bírom a bizsukat csak az aranyat.A vasaktól viszket és kisebesedik a bőröm.

2011. jan. 25. 08:23
Szia:)mi az a mefix?:D
2. BayBanya (válaszként erre: 1. - Marice)
2011. jan. 25. 08:15

Szia!

Nekem is ... némely esetekben kiüti a bőrömet.

Ami nekem bejött:

átlátszó körömlakk és Mefix :)

2011. jan. 25. 08:10

Várom azokat akik szintén fémallergiától szenvednek...

szeretnék ötleteket farmer pattentokról fémgombokról..az egészet csak nem lehet lecserélni...:D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook