Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akik pénzügyi-számviteli ügyintéző OKJ-s tanfolyamot végeztek fórum

Akik pénzügyi-számviteli ügyintéző OKJ-s tanfolyamot végeztek (beszélgetős fórum)

1 2
2012. máj. 17. 13:28

Sziasztok.Nem tudom él e még a fórum én is szeretnék beiratkozni pénzügy számvitel szakra egy tanfolyamon csak félek nehéz.(Tb.bérügyi szakelőadót végeztem de sehol nem tudom elhelyezkedni mondván nincs 5 év gyakorlatom de, hogy lenne ha nem is adják meg a lehetőséget:((

Sokan azt mondják nagyon nehéz lesz e szak ne menjek

2012. márc. 28. 21:38
Én kereskedelmi csoportvezető vagyok egy rehab cégnél, de igazából ez a legmagasabb poszt amit itt elérhetek. Igazából mindig is érdekelt a gazdasági élet és a pénzügy és számviteli képzés pont nekem találták ki, de igazából mérlegképes könyvelő akarok lenni de ez a feltétele. Nem munkaügyisre járok, rendes felnőttképzés 7 hónap és gyakorlati helyem is van :)
2012. márc. 26. 19:46

Klassz!

Én benézegetek ide, hátha ír még valaki, de momentán úgy tűnik, első szuszra mindenki elmondta a véleményét!:)

...

Te milyen tanfolyamot kezdesz?

Intenzív munkaügyis tanfolyam vagy más?

És milyen megfontolásból választottad ezt a szakot?

2012. márc. 26. 11:36

Sziasztok!

Van még itt valaki?

A héten kezdek egy pénzügy és számviteli okj-s tanfolyamot és szívesen venném a hozzászólásokat és a segítségeket ebben a témában :)

2012. márc. 15. 09:38
Én is elvégeztem anno, de nem abban a szakmában dolgozom. De, ki tudja..., egyszer még jól jöhet...
2012. márc. 15. 09:35
Köszi. Azért a sok hozzászólásból kirajzolódik számomra egy kép, ami segít, h jobban lássam ezt az egészet! :)
20. Nestea32 (válaszként erre: 18. - Mili25)
2012. márc. 14. 20:18

Nem minden közgazdász fősulis képzésen nyomják a könyvelést. Nálunk pl. az első félévben a számvitel tanárunk azt mondta, hogy nem tanulunk könyvelést, mert aki könyvelni akar, az menjen mérlegképesre.

Aztán második félévben másik tanárt kaptunk, na az már nyomatta a könyvelést is.


És sztem tényleg nincs köszönőviszonyban a való életbeli könyvelés a vizsgafeladatsorral. Sztem az utóbbi sokkal szívatosabb.

19. Nestea32 (válaszként erre: 17. - Fisica)
2012. márc. 14. 20:15

Persze, mindent meg lehet tanulni (volt kémia tanárnőm mondta, hogy 3 nap alatt bármit meg tud tanulni az ember- mondjuk, nekem speciel ennél több időre volt szükségem 1-1 vizsgára).

De ahogy a főiskolákon, itt is vannak tölteléktárgyak, amiket nem biztos, hogy könyvelőként alkalmazni fogsz.

Én pl még sosem láttam olyan könyvelőt, akinek szüksége lett volna a számvitelszervezésre. De még az ellenőrzésre se nagyon.


Ja és még annyit, hogy volt olyan, aki a számvitel vizsgán 6x ment át és ő is könyvelő lesz. De milyen könyvelő???

18. Mili25 (válaszként erre: 11. - Krisz 18)
2012. márc. 14. 14:54

Volt rá példa, hogy a mi irodánkba felvettek mérleglépes nélkül egy csajt. Szintén pénzügyi és számviteli ügyintézői bizonyítványa volt. Akkor végzet el, szóval gyakorlata nem volt. Itt szépen bele tanult. Dolgoztam már olyannal is akinek mérlegképes könyvelői végzettsége volt, de tudás nem állt mögötte....

Ilyen is van és olyan is.

De egy biztos! Az könyvelő irodábkan tudják, hogy az amit a suliba megtanulsz édes kevés a hétköznapi életben a valós könyveléshez. Mindent újra meg kell tanulni.

A mérlegképes tanfolyamon sok közgazdász diplomással együtt jártam, akik még kontírozni se tudtak, pedig állítólag szigorlatoztak számvitelből. Egy csajnak volt közgazdasági érettségije, ő sajnos már a pénzügy vizsgán elvérzett, pedig az adózást azt nagyon tudta, meg azért a számvitelt is.

Nekem pénzügyi és számviteli ügyintézői után, úgy hogy könyvelő irodába dolgozok, minden vizsgám elsőre meg lett a mérlegképesen. Sokat számít azért a gyakorlat.

17. Fisica (válaszként erre: 15. - Nestea32)
2012. márc. 13. 19:45
én úgy gondolom, hogy az menjen ilyet tanulni akit érdekel, akit nem érdekel annak minden tárgy szenvedés...nem mindenkinek egyformán nehéz, hiszen vannak mérlegképes könyvelők, szóval meglehet tanulni:)
2012. márc. 13. 19:34
Ha érdekel vkit, priviben tudok 1-2 linket küldeni, ahol mérlegképes vizsgafeladatsorokat lehet találni és mindenki eldöntheti, h bele akar-e vágni
15. Nestea32 (válaszként erre: 13. - Fisica)
2012. márc. 13. 19:33

Hát, sztem nem olyan egyszerű a mérlegképes. Sem okj-val, sem mással.

Nekem van közgazdász diplomám, pszf-n végeztem, rengeteget könyveltünk, de így is meggondoltam 2x a mérlegképest. és a vizsgákon vért izzadtam - bár nem a számvitelen, de a pü (adó) sosem volt a kedvencem.

14. Krisz 18 (válaszként erre: 13. - Fisica)
2012. márc. 13. 19:29

Köszi:)

Na majd meglátom...

13. Fisica (válaszként erre: 10. - Krisz 18)
2012. márc. 13. 16:40

szerintem a logisztika is elég nagy területet fed le, mint munka lehetőség, én logisztikus lennék, csak pont olyan helyen élek ahol mindegyik helyre német kell én meg angolt tanultam:)


gondolom meglehet tanulni a mérlegképest is könnyen, hiszen az alapjait az OKJ-n megtanulod, logisztikusként én is tanultam számvitelt


OKJ-vel szakmában, tényleg csak szerencsével..de meg kell próbálni hátha bejön:)

2012. márc. 13. 09:44

Ja, még egy kérdés.

Mindannyian említitek a mérlegképest.

Ha nem a szakmából jössz, elvégzed a pügyi-szvit üint. tanf-ot, majd nem tudsz vele elhelyezkedni, elkezded a mérlegképest...azt meg lehet így tanulni, valós gyakorlat nélkül?

Valahol azt hallottam, h a mérlegképes, ha soha nem dolgoztál a szakmában, akkor az már nagyon kínai, kérdéses, h elsajátítható-e.

Ez igaz?

11. Krisz 18 (válaszként erre: 9. - Mili25)
2012. márc. 13. 09:39

Szia Mili!

Köszi a hsz-t!

Amit mostanában látsz magad körül, az mit mutat: egyáltalán felvesznek manapság (pl. könyvelőirodába) mérlegképes nélkül?

Tapasztalataid/tapasztalataitok szerint nagyon nagy-e a tudásbeli különbség egy tanfolyamot végzett és egy közgazdasági érettségivel rendelkező között?

A munkaadók gondolom jobban preferálják a közgazdasági érettségit...

10. Krisz 18 (válaszként erre: 8. - Fisica)
2012. márc. 13. 09:31

Persze, nyilván nem így szól az álláshirdetés, hogy OKJ-s végzettséggel. De ha momentán arra van lehetőségem, h elvégezzek egy - egyébként elég nagy óraszámú, kb 800 órás - intenzív tanfolyamot, az nem tűnik ilyen alibi-tanfolyamnak, nem?...

Tehát azt gondolnám, h ennyi óraszámban relatíve használható tudást ad.

Ahova persze diploma kell, oda felejtős, de pl. egy könyvelőiroda ?....


Eredetileg logisztikai területen dolgoztam, annak egy elég speciális részterületén, és ahhoz, h ebben a szektorban helyezkedjek el újra, szintén ismeretbővítés, OKJ, ilyesmi lenne szükséges, s ha már tanulni kezdek újra, azt gondoltam a pénzügyben talán több a lehetőség, és talán a jövőt tekintve is azt gondolnám, h a pénzügyi szakma biztosabban ott lesz a jövőben is bármikor, mint a logisztika.

2012. márc. 13. 08:52

Szia!

Én elvégeztem, és sikerült vele egy könyvelő irodába elhelyezkedni (ahogy látom szerencsém volt), igaz azóta már a mérlegképesem is meg van. Abban teljesen egyetértek a többiekkel, hogy a kettő együtt ér valamit, mert az ügyintézői magába édes kevés...

8. Fisica (válaszként erre: 7. - Krisz 18)
2012. márc. 12. 21:38

gondolom te se láttál még olyan álláshirdetést, ahol az volt a feltételek közt, hogy OKJ-s bizonyítvány:)


Sajnos ez a realitás, vagy diploma vagy szakma, bár van egy harmadik esély is, amikor teljesen mindegy mi a végzettséged, csak legyen tárgyalóképes nyelvtudásod:)


ha tovább akarsz menni akkor alapnak jó az OKJ, de magába kevés

7. Krisz 18 (válaszként erre: 6. - Fisica)
2012. márc. 12. 20:46

Ennyire rosszak a tapasztalatok?...

Ez nem túl biztató:(

2012. márc. 12. 20:05

okj-s szakmával önmagában sztem semmire se megy az ember..meló hiányában lehet ilyeneket elvégezni, de igazán semmi értelme, nekem is van kettő.

Vagy diplomát kérnek, vagy rendes szakmunkás szakmát. Vagy felvesznek vele olyan helyre, ahol nem kell használnod, mert teljesen más a munkakör:)

Úgy gondolom, ritka, hogy ezzel így konkrétan el lehet helyeszkedni, ez is olyan mint a START-Kártya, van de minek?:)

2012. márc. 12. 19:35
Esetleg más tapasztalat?...
2012. márc. 12. 15:23
Nem sajnos, ennek csak akkor van értelme, ha mérlegképest elvégzed utána:/
2012. márc. 12. 15:22

Köszi a hsz-t.

Igazából unokatesóm is elvégezte,neki sem sikerült elhelyezkednie vele, de gondoltam, hátha mások szerencsésebbek voltak.

:(

2012. márc. 12. 15:18

Szija!

Én azt végeztem, de nem sikerül elhelyezkednem, szerintem felesleges.. akkor érné meg,ha az okj s tanfolyam után elmész mérlegképes tanfolyamra... és így könyvelőként eltudsz helyezkedni, ami jó, de így,hogy csak pénzügyi-számviteli ügyintéző, igy nem. Max ilyen irodai munkákra jobban felvesznek, de mondom, nem éri meg szerintem :S

2012. márc. 12. 15:01

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, h akik a fenti tanfolyamot elvégezték, mennyire sikerült elhelyezkedniük a szakmával. Pályamódosításra kényszerülök, és jó lenne valami használható dolgot tanulni...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook