Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik nem akartak gyereket...és mégis lett nekik fórum

Akik nem akartak gyereket...és mégis lett nekik (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
189. 130454e42d (válaszként erre: 187. - Fiúsmami)
2014. máj. 8. 12:52

Az abortuszok száma nem nőtt, ellenkezőleg. 1969-ben 206 ezer abortusz volt, 2012-ben 36 ezer.

A fogamzásgátlást kellene támogatni, és az iskolai felvilágosítást erősíteni. Nem az én vagy a te gyereked miatt, hanem azok miatt akik ezt otthon nem kapják meg. Sajnos ellenkező a tendencia.

188. Fiúsmami (válaszként erre: 184. - *HoldViola*)
2014. máj. 8. 12:42
Erre azért ne vegyél méret.Nagyapám 19-es azt mondta ilyen szemét világ mint most....Régen falun megéltek az emberek,a háború alatt a városi rokonokat a falusi családok etették stb...Az már biztos,hogy most meg luxusra is költenek azok akiknek nem kéne
2014. máj. 8. 12:37
Itt nem tudom hányótokat fogadtak örökbe.Nekem van rokonom és barátom akit örökbe fogadtak és van örökbe fogadó szülő is .Van nevelő szülő házaspár a családban,és van gyerekotthonos rokon,barát.Sok gyereknek jobb ha örökbe fogadják vagy családotthonba nő fel.valóban főleg csecsemőket fogadnak örökbe és most sokkal könnyebb mint 30 ével ezeőtt,pedig az abortusok száma is nőtt.Sokan anyagi okra hivatkozva abortálnak,de ez nem a valóságos adat.Legtöbben egyszerűen nem akarnak több gyereket és kész.Én nem vagyok abortusz párti,de ezen senkivel nem is vagyok hajlandó vitatkozni,és senkit nem is győzködök.Legyen magánügy stb.De 5-6 alkalom után köttesék el vagy valmit tenni kellene ,vagy ingyen fogamzás gátlót kapjon mert nem hiszem el,hogy egy nőt kicsit sem visel meg.Nincs tökéletes megoldás
186. csgybzs (válaszként erre: 184. - *HoldViola*)
2014. máj. 8. 12:27

Na hány százalék? Kíváncsi lennék rá!

Az ember nem azért él, hogy örüljön, hogy 50 éve még sz.rabb volt..., meg csendben hálát adjon az égnek, hogy csak Afrikában halnak éhen a gyerekek, nem itt (ami most már nem is igaz..).

2014. máj. 8. 12:06
az örökbefogadásról nekem mindig az jut az eszembe, hogy a legtöbb ember a máséval akarja veretni a csalánt.egy nyomorgó rossz sorban élő nőt vegyünk rá, hogy hordja ki és szülje meg a babát, hogy adja oda valakinek, mert az milyen szép és nemes gesztus. de aki ilyeneket gondol és ír, az vajon saját maga is megtenné adott esetben? mármint hogy nem tudom megtartani bármilyen okból és nem vetetem el, inkább örökbe adom. én nem lennék erre képes, ezért vagyok abortusz párti
184. *HoldViola* (válaszként erre: 69. - 325b42d966)
2014. máj. 8. 12:02

Hát ezzel lehet vitatkozna a nagymamám aki a háború ideje alatt volt gyerek, akiknél az oroszok ott laktak évekig, akik 4 évig voltak kikiáltva kuláknak (tévedésből) és AZ UTOLSÓ MORZSÁIG MINDENT ELVITTEK TŐLÜK 4 ÉVEN KERESZTÜL!! Akik emiatt már egészen picinek mentek almát szedni, hogy legyen mit enni a télen.. akik novemberig cipő nélkül jártak napi 8 km-t iskolába.


Jajgat a mai fiatalság, hogy milyen szar a világ de régen sokkal rosszabb volt.. a városinak lehet volt pár évtízede a szocializmusban ami olyan nyugisan telt, leszámítva némi szépséghibát egész jó volt az élet.. de az a rendszer nem véletlenül omlott össze ergo az egész egy illúzió volt.


Nézzetek végig a történelmen.. ma lehet, hogy sok szempontból k.rva nehéz, de azért a magyarok hány százaléka dohányzik, iszik kólát, jár mekibe.. tele vannak az utak, mindenki autóval jár meg okostelefonnal.. az xbox sem egy ritka dolog a szegény devizások lakásában.. tűzijátékra is van pénz.. és sorolhatnám..


Vannak helyek ezen a világon ahol víz sincs, hozzájuk képest még mi szerencsétlen kizsákmányolt magyarok is jól élünk.. sőt, nagyanyám lehet szívesebben lett volna gyerek ebben a korban..

183. Eszterkee (válaszként erre: 173. - Csgybzs)
2014. máj. 8. 10:39

ezzel mind tisztában vagyok.

feltehetően a 10 évét is betöltött örökbne adható gyermekről a szülei nem a születésekor mondtak le...

Szurikáta bejegyzéséhez kanyarodnék vissza, hogy támogatni kellene azokat a kismamamákat, akik haljandóak lennének abortusz helyett megszülni a gyermeküket és örökbne adni. ezek az újszülöttek csak nagyon kicsi eséllyel kerülnének csecsemő otthonba.

182. csgybzs
2014. máj. 8. 10:22

Én csak azt nem tudom, hogy minek minden életet megtartani, amikor 7 milliárd ember van eleve?

Csak szerény országunkban több, mint 350.000 munaknélküli van, ami csak azért ennyire szép arány, mert a többi nem regisztrált munkanélküliként, vagy közmunkásként szépíti a statisztikát.

Gépesített, modernizált világban élünk, nem kell ennyi ember. Lassan minden más élőlény szépen csendben eltűnik mellőlünk...

181. 4c1a787e8f (válaszként erre: 180. - 130454e42d)
2014. máj. 8. 10:11

Elvben igen.


Csak amíg az ember társas lényként működik, addig ez soha sem fog tökéletesen megvalósulni.


Már csak azért sem, mert a krízishelyzetben levő embernek meg segítségre van szüksége. Ha nem kap az a baj, ha meg igen, akkor meg azok az emberek akaratlanul is befolyásolni fogják, még ha nem mondanak neki konkrétan semmit, akkor is.


A véleménnyilvánítás, beszélgetés illetve a fórumozás a témáról meg nem minősül beleszólásnak.


Egyébként én sem fogadnék örökbe. De mások meg igen.

180. 130454e42d (válaszként erre: 179. - 4c1a787e8f)
2014. máj. 8. 10:08

Én nem fogadnék gyereket örökbe, sem egészségest, sem sérültet.

Ezért is necces a nyílt örökbefogadás, ha a gyerek sérült az örökbefogadók visszaléphetnek, az anya meg ottmarad a beteg gyerekkel.

Jó lenne, ha mindenki tudomásul venné, az abortusz magánügy, a legszűkebb családra tartozik, idegeneknek semmi köze hozzá. Ahogy ahhoz sem, ha az anya örökbe adja a babát.

179. 4c1a787e8f (válaszként erre: 178. - 130454e42d)
2014. máj. 8. 10:04

Ki mondta, hogy ezért kellene szülni???


Az egész téma onnan indult, hogy itt írta valaki, hogy sajnálja az elvett babákat, pláne, akiket anyagi okból vesznek el. Csak arról kezdtem beszélgetni, hogy lehetne pár százalék, akiket tényleges segítségnyújtással meg lehetne menteni, mert lenne, aki szívesen felneveli őket, hiszen sokat várnak az örökbefogadó párok.


Semmi másról nem beszéltünk, sem nem ítélkeztünk.


Mert Te egyébként örökbe fogadnál egy sérült gyereket? Ugyanmár! Nagyon kevesen vannak, akik ilyet tennének.

178. 130454e42d (válaszként erre: 176. - 4c1a787e8f)
2014. máj. 8. 09:58
Soha nem szülnék azért, mert valaki gyerekre vár. Persze csak fehér, egészséges újszülött kell, kb. mintha egy árucikket rendelne. Ha most terhes lennék az abortuszt választanám egyértelműen, ez lenne a kisebbik rossz. De bízom benne, hogy nem esem bele a hibaszázalékba.
2014. máj. 8. 09:57

[link]


Ez itt épp egy hoxás fórum.


De találhatsz éppen elég évekig várós történetet még.


Vagy azzal van a gond, hogy a problémás gyerek nem kell? Hát pont Te vagy, aki ezt nagyon meg szokta érteni. De ezt egyébként én is.

176. 4c1a787e8f (válaszként erre: 175. - Csgybzs)
2014. máj. 8. 09:53

Mert mi a gond?


Ez a valóság.

175. csgybzs (válaszként erre: 174. - 4c1a787e8f)
2014. máj. 8. 09:51
Tudod erre inkább nem írok semmit...
174. 4c1a787e8f (válaszként erre: 173. - Csgybzs)
2014. máj. 8. 09:47

De azt ugye te is tudod, hogy akiket nem fogadtak örökbe, ott konkrét ok van.


1. Mindenki újszülöttet akar. Akiről tehát nem mondanak le rögtön, és már elér mondjuk fél-egy éves kort, netán még nagyobbat, az már "nem kell". Én meg arról beszélek, ahol az anya elve lemond, sokszor "együtt szülik" meg a gyereket is.


2. A sérültet, meg a roma származásúakat se viszik. Ez van, ez az igazság, tulajdonképpen érthető is. Ők rontják a satatisztikát.


Egy egészséges újszülött csecsemőre viszont éveket várnak a párok. Ez is tény.

173. csgybzs (válaszként erre: 172. - Eszterkee)
2014. máj. 8. 09:40

Na....


KSH: családjukból

kiemelt kiskorúak közül évek óta (2005–2011 viszonylatában) átlagosan 2 ezer gyermeket tarta-

nak nyilván örökbe fogadhatóként. Az örökbefogadásra alkalmas személyek száma ezt a számot

soha nem érte el, és az év végén nyilvántartott örökbe fogadható gyermekek számát alig-alig csök-

kenti az évente lezajló örökbefogadások száma, hiszen szinte ugyanannyi gyermek kerül nyilván-

tartásba is.

A területi gyermekvédelmi szakszolgálatoknál nyilvántartott örökbe fogadható kisgyermekek sok

esetben fogyatékossággal, tartós betegséggel élnek, vagy egyszerűen csak „túlkorosok” a kisgyermekre vágyók szemében, hiszen közülük minden második gyermek már betöltötte a 10. életévét is. A gyermekek örökbefogadási esélyei nagyban függnek attól, hogy hároméves korukig családra találnak-e. Az örökbefogadható kiskorúak között a 3 évesnél fiatalabbak aránya 4–7 százalék

között mozog.


Az utolsó mondat a lényeg.....

172. Eszterkee (válaszként erre: 171. - Csgybzs)
2014. máj. 8. 09:33
Azokról a gyerekekről (még) nem mondtak le a szüleik, így nem adhatóak örökbe.
171. csgybzs (válaszként erre: 170. - 4c1a787e8f)
2014. máj. 8. 09:32
Persze, a pici babákért kapva kap mindenki. A gyerekotthonok tömve vannak családra váró kis- és nagyobb gyerekekkel. Élet, élet, nem?
2014. máj. 8. 09:24

Ugyanakkor hányan várnak babára, remeg a gyomruk, hogy csörög-e a telefon...


Talán, ha valós segítséget kapnának a krízishelyzetben lévők, akkor néhány életet meg lehetne menteni, és ők tényleg jó helyre kerülnének.

Persze van, aki magát a terhességet se vállalja, az más.

Nyilván ez nem igaz mindenkire, mert aki a szakdolgozatát írja, vagy a doktoriját, az nem fogja kihordani a magzatát, de azért akiknál anyagi ok van, ott mégiscsak lehetne valamit kezdeni a dologgal. Jó, vannak ilyen alapítványok most is, akik ezzel foglalkoznak.


Csak érdekes módon a társadalom jobban elítéli azt, aki örökbe adja a gyerekét, mint azt, aki elveteti. Azért nálam ez a logika némileg sántít. Mert az, aki életet ad neki, pláne úgy, hogy máshol már várják, azért mégiscsak többet tett, ha már lett egy nem tervezett terhessége.


Nagyon szabályozott keretek között "motiválni" kellene az arra még hajlandókat.

Persze akkor meg fennáll, hogy valaki csak azért "gyártana" gyerekeket. Szóval mindennek van hátulütője.


Én továbbra is csak annyit mondok, hogy ahol lehetne, ott meg kellene mindent tenni az életért.

169. jozsi.38 (válaszként erre: 168. - Vbrigi333)
2014. máj. 8. 08:57
tudod nem az a baj, hogy sajnálja valaki az elabortált magzatot. abba is bele kell(ene) gondolni, hogy amennyiben megszületne, megkapna-e mindent amire szüksége van.na persze nem a 120. barbiera gondolok, vagy az évi két nyaralásra, hanem legyen megfelelő minőségű és mennyiségű ruhája, ennivalója, és tudják támogatni a tanulásban a szülei. senkinek nem látunk bele az anyagi és társadalmi/családi helyzetébe, hogy miért megy abortuszra
2014. máj. 7. 10:55
Persze azon a véleményen vagyok,hogy ne szülessen gyerek szeretethiányos,mélyszegénységben élő,krízishelyzetben lévő családba.Csak sajnálom az abortuszos kicsi angyalkákat.
167. selena78 (válaszként erre: 165. - Csgybzs)
2014. máj. 6. 13:35
És a súlya 15 gramm.
166. selena78 (válaszként erre: 161. - Vbrigi333)
2014. máj. 6. 13:32

Ha én nem akarnék szülni magamnak, nem valószínű, hogy szülnék másnak. A terhesség és a szülés nem sétagalopp, legalábbis nekem nem volt az. Nem hiszem, hogy végigcsinálnám, ha nem az volna a célom, hogy gyerekem legyem.


És el nem tudom képzelni, hogyan tudnám élni tovább az életem, annak a tudatában, hogy van valahol egy gyerekem a nagyvilágban, akiről nem tudok semmit. Aki lehet, hogy boldogtalan, szenved, vagy szomorú és én nem tudok segíteni rajta.


Egy nyugodt pillanatom nem lenne az életem hátralevő részében.

165. csgybzs (válaszként erre: 161. - Vbrigi333)
2014. máj. 6. 13:31

Mit jelent az, hogy nagyobb??? Egy max 12 hetes magzatnak akkora agya lenne, hogy szét kell törni? 8 cm körül van az egész magzat.


És mi van, ha az örökbeadott gyerek egy idióta párnál köt ki, akik verik, éheztetik, kínozzák?

Anyák napja alkalmából volt egy nagyon érdekes cikk a bezzeganyán. Egy örökbeadott nő írta le, hogy mekkora fájdalom neki a mai napig, hogy túladtak rajta, pedig szerető "anyukája" lett...

164. 82d45dcd14 (válaszként erre: 161. - Vbrigi333)
2014. máj. 6. 13:29
Egyáltalán,minek ilyen szarokat nézni?
163. 130454e42d (válaszként erre: 161. - Vbrigi333)
2014. máj. 6. 13:22
Ez a te döntésed volt, mást semmire nem kötelez. A youtube videók nagy része manipuláció, 20 hetes magzattal.
162. selena78 (válaszként erre: 159. - Eszterkee)
2014. máj. 6. 13:20
Szerintem senkinek nem kellene kardoskodnia amiatt, hogy egy másik ember hogy dönt a saját életét befolyásoló dolgokban.
161. vbrigi333 (válaszként erre: 138. - Griffanya)
2014. máj. 6. 13:17
Nem akartam gyereket,a doki azt mondta,hogy már nem lehet több,így a legrosszabbkor derült ki a terhesség.A párkapcsolatom és az anyagi helyzetem is siralmas volt.Mindenképp abortuszt akartam,mielőbb megszabadulni a babától.Néztem videókat a youtube-n,ahogy széttörik a koponyáját,ha már nagyobb, levágják a kezeit lábait és közben kapálózik,a szíve 200-al ver,fáj neki.Ekkor gondoltam meg magam.Most 20 hónapos a kislány, Ő az életem értelme,mindet sikerült megadnom neki,még,ha nem is új mindene.Megöltem volna azt aki a legjobban szeret engem,még most is bűntudatom van.Inkább adják örökbe a babákat, mint az abortusz,a legjobb családok éveket várnak kisbabára.
2014. máj. 6. 12:04

Végül is tök mindegy,mert a jog már eldöntötte,hogy mit lehet és meddig!

És külön definiálva van,a gyilkosság fogalma is!


Az,hogy a sok szupi ősmamai mit gondol erről....nincs jelentősége,csak saját maguk számára.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook