Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik májusban szülni fognak Pesten! fórum

Akik májusban szülni fognak Pesten! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. máj. 29. 09:19
A dokit mikor fizettétek ki? Miután megszületett? Vagy csak amikor kijöttetek a kórházból?
280. Babettii (válaszként erre: 279. - Nikk_1982)
2012. máj. 27. 10:22
Igen, nem kicsit.
2012. máj. 26. 18:19
Az oxinak érezted a hatását? Úgy értem erősebb lett a fájdalom amikor emelték az adagot?
278. Babettii (válaszként erre: 277. - Nikk_1982)
2012. máj. 26. 14:52

Reggel még nem látta.9-kor hívták fel és megkérdezték tőle,hogy kapjak-e oxit.Akkor bekötötték és úgy tűnt hat is mert nyíltam 2 únyira, csak hát olyan du. 2-3 tól nem volt sok változás.Amikor ezt látta akkor folyamatosan emelte az oxit mert ezt csak így lehet adagolni. Tudta mennyire nem akarok császárt ezért is próbálkoztunk.

A méhszájvizsgálat nekem sose fájt nála ez most más volt.Amikor tágítottak is akkor azt mondták.De anélkül is fájt.

277. Nikk_1982 (válaszként erre: 276. - Babettii)
2012. máj. 25. 14:46

Hm... ha már reggel látta hogy nem jön össze akkor miért várt este hatig?

Hát én ha éhesnek érzem magam akkor indulás előtt biztos fogok enni néhány falatot. Legalábbis most úgy gondolom. :-D

Akkor az a méhszájvizsgálat nem olyan volt mint amikor korábban nézte a doki a méhszájat? Nem lehet hogy tágítani is próbáltak?

276. Babettii (válaszként erre: 275. - Nikk_1982)
2012. máj. 25. 14:16

Estére már nagyon éhes voltam a párom vacsorájából ettem 2 kanállal.Nem akartam,ha probléma lenne akkor emiatt rosszabb legyen.Háztartási kekszet meg cukorkát ehettem,de azt is csak reggel utána már nem.Gondolom akkor az orvos már láthatta,hogy nem jön össze.

A vajúdás semmi volt a méhszájvizsgálatokhoz képest.Amikor nézték mennyire vagyok nyitva akkor azt hittem leverem a csempét.

275. Nikk_1982 (válaszként erre: 273. - Babettii)
2012. máj. 25. 14:12

Húúú, ezt nem mondod, hogy egész nap alig ettél. Mert gondolom a szülés napján nem hagytak enni, csak szőlőcukrot, nem? Mindenképpen kemény a 16 óra vajúdás, de így még inkább annak hangzik.

Nem is kívántál kaját vagy csak nem akartál később problémát belőle?

2012. máj. 25. 14:08
Ja front volt pont akkor jött a nagy vihar a 30fok után.
273. Babettii (válaszként erre: 272. - Nikk_1982)
2012. máj. 25. 14:08

Nekem is a magzatvíz folyt el és nem voltak egyből fájások. Szóval bármikor megindulhat habár én aznap már éreztem,hogy valami nem oké direkt nem ettem szinte semmit.

Mentős bejáraton aztán később a páromnak ki kellett állnia.

én örülök,hogy túl vagyok rajta,de,hogy később lesz-e kis tesó azt nem tudom :D

272. Nikk_1982 (válaszként erre: 271. - Babettii)
2012. máj. 25. 14:02

Irigyellek is meg nem is. :-) Tök jó hogy már babázol, de én még szeretek terhes lenni. :-)))

Azt megbeszéltük mi is, hogy nem én fogom őt riasztani hanem majd a szülésznő, ha úgy látja hogy itt az ideje.

Tegnap voltam én is CTG-n. Nekem szerencsére semmi kellemetlenségem nem volt. Na meg az alsó görbe is alig mozdult ki max 50-ig, szóval szerintem még jó darabig járhatok.

Ha hajnali háromkor indultatok, akkor a mentős bejáraton jutottatok be, ugye?

271. Babettii (válaszként erre: 270. - Nikk_1982)
2012. máj. 25. 13:56

Hát igazából szerdán kezdett el rendesen szopizni (császárnál később indul be a tej),de szinte egyből ment a cicire tevés bár a baba is ügyes :D

De nem gondoltam volna,hogy ennyire természetes lesz az egész, az,hogy ő ott van és én pelenkázom,etetem stb.

Megérte persze. Főleg,hogy műteni is kellett.Na meg utána is meglátogatott bennünket.Varratszedésre is visszahívott és hát van egy kis gyulladás így mennem kellett tegnap is és lekezelte nekem.Szóval még mindig nem hanyagol.

Mondjuk én nem hívtam fel hajnali 3kor,hogy megyünk be ha nem hagytam aludni :) A nővérek hívták 9 óra körül,de szegény úgy sem tudott volna sok mindent csinálni,viszont egyből bejött.

270. Nikk_1982 (válaszként erre: 269. - Babettii)
2012. máj. 25. 13:51

Hát ez tök jó!!!! Akkor gondolom mire hazajöttél már minden flottul ment :-)

Dokibácsi megérte a pénzét?

269. Babettii (válaszként erre: 268. - Nikk_1982)
2012. máj. 25. 13:50

minden nap bejött kb. 10 ember és megkérdezték mindig,hogy mindent tudunk-e vagy kell-e segíteni.

Nem erőltetnek semmit csak megkérdezik. A csecsemősök,védőnők,nővérek mind megkérdezték.

Amikor én úgy láttam,hogy szopizni szeretne kimentem a nővérpulthoz és szóltam a nővérnek,hogy segítsen mert szerintem most menne.Egyből jött velem a szobába és cicire tette nekem.

Amúgy mellszívót is lehet vinni és azt se lesik,hogy most ciciből eteted vagy cumis üvegből.

268. Nikk_1982 (válaszként erre: 267. - Babettii)
2012. máj. 23. 20:44
Helyes szoptatásban mennyire segítettek? Menni kellett utánuk nagyon vagy azért maguktól is figyeltek ilyenekre?
267. Babettii (válaszként erre: 266. - Nikk_1982)
2012. máj. 23. 17:27

Nekem csak jó tapasztalatom van pedig voltak páran az osztályon.

Szülésznő 2 volt az első aki felvett "Manyi" utána Ági jött. Az első egyszerű szülés híve volt a másik pedig szereti a homeos dolgokat (olaj,kád stb) mindketten nagyon aranyosak voltak.

Nem hiszem,hogy EDA hatása lett volna inkább a rossz szoptatási póz a kórházba,de leszakadt a hátam.

266. Nikk_1982 (válaszként erre: 264. - Babettii)
2012. máj. 23. 14:33

Tök jó, hogy valaki a gyermekágyas osztályról is pozitívan nyilatkozik. :-)

Akkor neked a málnalevél tea annyira nem jött be, azt hiszem. Én tegnap kezdtem inni, majd meglátjuk ér-e valamit.

Ki volt a szülésznőd végül? illetve kik, mert 16 órába egy műszakváltás is belefért...

EDA-nak voltak utóhatásai?

2012. máj. 23. 12:50
Ja mára lennék kiírva :)
264. Babettii (válaszként erre: 263. - Nikk_1982)
2012. máj. 23. 12:50

Hát lényegében nem úgy zajlott ahogy akartam,mert császár lett a vége.hajnali 3-kor elfolyt a magzatvíz utána kaptam oxit,de csak 2 újra tágultam ki és nem haladt a dolog így 16 óra vajúdás után megműtöttek.A katéter meg a EDa tényleg nagyon rossz volt,de lehet csak nekem mert ettől féltem a legjobban.

Az az este nagyon rossz volt a megfigyelőben,2 óra múlva már tornáztattak és az nagyon fájt de hát muszáj volt.

Egyébként a kórházba nagyon jól éreztem magam,mindenki kedves figyelmes segítőkész volt.jól megszokott napirend van és szerintem tényleg jobb az 5 ágyas szoba.Sajnáltam azokat akik egész nap egyedül feküdtek a szobájukba.

Tegnap volt varratszedésem és hát az tényleg fájt de lehet azért is mert picit be van gyulladva így ma megint mennem kellett kezelésre.

De mindenért kárpótol a gyönyörű fiam :D

263. Nikk_1982 (válaszként erre: 262. - Babettii)
2012. máj. 21. 12:09

Gratulálok!!!!!! :-))))))

Már nagyon vártam, hogy jelentkezz! Remélem van/lesz időd majd egy kicsit részletesebben is beszámolni kb mindenről.

2012. máj. 21. 12:05

Sziasztok!

május 13-án 18:41kor megszületett a kisfiam 3450 g 49 cm-el :D

261. zizu774
2012. máj. 15. 18:07
Szia Babetti! Mikorra vagy kiirva??? És melyik korházban??
2012. máj. 15. 15:08

Na most már majdnem biztos vagyok benne, hogy megvan a babád...

Remélem ha majd lesz egy kis időd, nem felejtesz el beszámolót írni!

2012. máj. 13. 09:21
Hogy bírod a frontot? Én csak nyűgös vagyok más bajom nincs. De sokat gondolok rád, hátha már rég itt vagy a kórházban... :-)
258. Babettii (válaszként erre: 257. - Nikk_1982)
2012. máj. 11. 15:53

Hát én kereskedelemben dolgozom igaz vezető beosztásban,de senki nem kap jutalékot azért mert kiszolgálja a vevőt :) Nem olyasmit fogok tőle kérni,hogy pl. jöjjön be akkor is hozzám ha nem is ő dolgozik csak ha már egyszer ő van műszakba akkor segítsen amibe tud.

De nem hinném,hogy a kórház érdeke lenne,hogy a köv. gyereket már ne ott szüljem a rossz tapasztalatok miatt.

2012. máj. 11. 11:24

Annál inkább várom majd a beszámolódat a szülésről meg a benti napokról. Figyeld majd a nővérkék névtábláit is, hogy tudjam, melyikhez hogy kell szólni. :-)))

A boltos hasonlat annyiban sántít, hogy míg sok eladó jutalékért dolgozik, vagyis közvetlenül jut neki a te pénzedből, addig egy kórházban akkor sem kap kevesebb fizut ha nem vagy elégedett. Ráadásul sajnos ebben az esetben nem tehetem meg hogy átmegyek máshova ha nem szolgálnak ki rendesen, mint pl egy boltnál.

2012. máj. 11. 11:10

Én az a típus vagyok,hogy ha nem segít akkor elküldöm a francba finoman.

A boltba se kell könyörögni,hogy kiszolgáljanak,ez a dolguk.

Majd szólok az orvosnak azért ő csak tud valamit tenni az ügy érdekében.

255. Babettii (válaszként erre: 254. - Nikk_1982)
2012. máj. 11. 11:09

Sógornőmnek a szobatársai segítettek.már úgy volt,hogy nem engedik haza mert nem szopott a baba és ugye a cukros víztől sokat nem hízott.utolsó nap jött egy nővér aki megvetette vele a bimbóvédőt,de ez sem segített.

Na akkor én is berakom a mellszívót.

2012. máj. 11. 09:56

De engedik, és ha adsz le tejet megfelelően felcímkézve (hatalmas hangsúly a megfelelőn) akkor éjszaka azt adják neki a cukroz víz helyett. Ezt egy csecsemős nővér mondta pár hete. Én csak ezért vettem meg előre, egyébként úgy voltam vele hogy ha majd kell, mert nem megy jól a szopi akkor veszünk. De azért a cukros vizezést szeretném elkerülni ha egy mód van rá.

Most kedden pont a szoptatásról volt szó, a kórházi védőnő tartotta a felkészítést. Ő is azt mondta hogy ha esetleg nem tűnnek majd segítőkészek, ez minket ne zavarjon, addig nyaggassuk őket, amíg valamelyik nővérke meg nem áll segíteni. Hát nem tudom, én nagyon nem ilyen alkat vagyok, de lehet hogy a gyerekemért képes leszek rá... Kíváncsi vagyok én is., hogy fog menni.

253. Babettii (válaszként erre: 252. - Nikk_1982)
2012. máj. 11. 08:54

Én mellszívót nem tettem be mert úgy tudom nem engedik.Remélem tudok majd szoptatni,de ahhoz.hogy este is tejcsit kapjon tényleg jó lenne a mellszívó,de azt hallottam nem adják oda éjszakára a tejet a babának.

Annyira kíváncsi leszek mennyire leszek béna szoptatás terén :D Végül is még sose csináltam és úgy tudom ott mindenki maga tanulja meg,nem nagyon segítenek,ha kéred se.

2012. máj. 10. 12:27
Épp ezért én beleépítem azt is a pakkomba. Most már talán végre összeáll teljesen. Mindig elképeszt, amikor meglátom mekkora (mármint a csomagom), de aztán megnyugtatom magam hogy a nagyrészét úgyis a fogyóeszközök (pelenka, betétek) meg a mellszívó teszi ki. :-)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook