Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet valamivel segíteni az anyatej mennyiségén? fórum

Lehet valamivel segíteni az anyatej mennyiségén? (tudásbázis kérdés)


2014. márc. 28. 20:21

Szia


Szerintem neked "csak" pihenés kellene :)

17. Nikimiki01 (válaszként erre: 16. - Nikimiki01)
2014. márc. 28. 19:17
Ja es a homeos cuccoknal fontos hogy alacsony potencial legyen (ch5), mert a magas apaszt!
16. Nikimiki01 (válaszként erre: 14. - Kiscsibe kicsibe)
2014. márc. 28. 19:16

Szia,

Nekem 2 honapos a kislanyom, nekink is nehezen indult a szopizas. O nagyon kitarto volt, de nekem alig volt tejem az elso 3 hetben.

Visszaolvastam a hozzaszolasokat, igy nem akarom ismételni a többieket, csak azt emlitem meg ami eddig nem volt:

Hantul sokat iszol az se jo! Én is 4-5 literrel kezdtem az elejen, de több tejem vokt azokon a napokon amikor csak 2-3 litert ittam (nem volt időm tobbre, elfelejtettem stb), igy atalltam a 3 literre, mostmár csak kettőt iszok, plusz leves...

Karamalzot iszok, naponta egyet. De ami igazan segitett: fejés! Tudom hogy sok idő, es nehez megoldani, de erdemes, valaki itt javasolta előttem is, 5-5-3-3-1-1 perc, ha nem jon akkor is, mert olyankor termelődik tobb amikor stimulaljuk a cicit,es mindig ki van üritve teljesen. Ha nem akakrsz orankent szoptatni, akkoe fejd, mert inger nelkul sajnos nem fog beindulni, barmilyen csodaeszkozr probalhat az ember,, sok sikert :)

15. Karyka
2014. márc. 25. 21:46
Ne keseredj el, amit tudtàl megtettél. Nekem se jött be a more milk amúgy az a lényeg a gyerek jól lakjon
14. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 13. - Vivvv)
2014. márc. 25. 18:07

Napi 4-5 litert megiszok. Alvás? Két csecsemő, és egy hét hónapos mellett??? :))))



More milket már nem merem megpróblni, mert állítólag a laktoherb összetevői vannak benne, plusz görögszéna. Ez utóbbit próbáltam, és apasztott! :((((

Nem merek ennyi pénzt kiadni érte, és kb a férjem is ott tart már, hogy hülyének néz, hogy ennyit kltök ilyenekre. :( (a görögszéna 4000.- volt, a homeopátiás cuccok 850.-/db, plusz a tea, és minden inkább apasztott, mint segített volna)

A sört gyűlölöm, ennek ellenére vettem alkoholmenteset, és ittam is, de az sem jött be, ahogyan a levesek után sem látok változást.

Már a tejfogóban sincs tejcsi. Nagyon ritkán folyik magától, de akkor is minimális a mennyiség amit ki tud szopizni a kicsi. :(

Sztem mi leszünk azok, akik átállunk a tápra, annak ellenére, hogy anyatejjel szerettem volna táplálni a kislányomat, de ha nem megy, akkor nem megy. Ma több, mint egy órán keresztül nyűglődtünk, mire feladtam, és adtam neki tápot. Azóta nyugisan alszik.

13. Vivvv
2014. márc. 24. 00:07

Kapasbol 3 dolgot tudok megemliteni. Nekem ezek mindig jol beinditjak a tejtermelest, igaz csak veletlenszeruen, mert lekopogom, a mai napig nincsenek gondjaim a tejcivel. Viszont ha lennenek, ezekkel probalkoznek eloszor:


- meleg (meleg zuhanynal es melltartoban eszleltem)

- alvas

- sok cicizes


+1 raadaskent: sok folyadek.

2014. márc. 23. 22:56

Igazából az a megoldandó feladat, hogy le tudj nyugodni, gondolom nem egyszerű mindig nyugodt körülmények között szoptatnod, és megfelelő időt szánnod rá. Nekem sokat segített a meleg zuhany, a meleg levesek pl. húsleves evése, illetve a pihenés. Párszor ezekkel már sikerült visszatornáznom a mennyiséget.

Azért az a 150gr nem semmi 3 hetesen... annyit még jóval később tudott szopni a kislányom egyszerre. És egy kicsit "éheztettem" is. Nem adtam neki tápszert olyan sokat, amikor nem akart szopni. Inkább hamarabb megszoptattam újra.

Nekem félálomban ment a szoptatás. Önkéntelenül is szopcsizott. Volt, hogy épp ezért altattam el.

Az óránkénti szopit én sem eröltetném, de azért egy pár napig meg lehetne próbálni mondjuk 2 óránként.

Persze ezek mind csak tanácsok, minden gyerkőc más. Az egyiknél ez, a másiknál más jön be.

Sok sikert! (6 gyerekes anyuka)

2014. márc. 23. 21:46
Sok folyadék, pihenés (ha lehet), kelt tészta. Ezek nekem azért segítettek.
10. Zsu96
2014. márc. 23. 21:42
Mother Love, patikában lehet kapni kb 8000 ft de csodát tesz plusz maláta sör én a Dm-ben vettem plusz tejserkentő naturlandos tea de a Mother Love önmagában is elég. Nem kell mindet beszedni kúra szerűen nekem 1-2 napon belül megoldotta a kérdést
2014. márc. 20. 15:47

Már azon filóztam, hogy inkább fiztekvalakinek, hogy napközben a másik két kicsire vigyázzon, csakhogy mi lehessünkkettesben a kicsimmel. Az óránkénti szopit azért annyira nem erőltetném, mert pl. mikor alszik a kicsi, ha óránként szopik? :(

Én is ha éhs vagyok, ideges vagyok. Ennek nem tenném ki a babmat ha nem muszáj.. :(

2014. márc. 20. 14:22

Még a kesudiót megpróbálhaod, nekem bevált:-) én aztán mindent kipróbáltam, több lett a tejem, de nem elég.

Van ez az úgy nevezett serkentő fejés, minden szopi után kellene csinálni váltva, 5-5-3-3-1-1 percig, ezt ha tudod legalább 5 napig csináld, így a pótlásra is lesz valamennyi. Akkor is fejj, ha nem jön egy csepp sem. Amikor abbahagyod több lesz a tejed. Még nagyon az elején vagy, van esély.

Tudom sok a teendőd, de csak kábé 5-7 nap:-) van olyan leányzó itt a hoxán, aki elhagyta a pótlást ennek köszönhetően.

7. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 6. - Karyka)
2014. márc. 20. 11:27
Igen, ahogy leteszem felkel, és reklamál, hogy nem lakott jól! :))))
2014. márc. 20. 11:26

Jajj akkor nagyon sok tennivalód van ezen kívül is:(

Több ötletem nekem nincs sajna. Nekem is sokat kellett szopi közben ébresztgetni a babám az elején,de ha éhes felkel szerintem.

2014. márc. 20. 11:19
Közben pedig hiába ébresztgetem, nem igazán reagál rá... :(
2014. márc. 20. 11:19

Az alkoholmentes sört is próbáltam már, csak kimaradt a listából... Sajnos hátráltatva vagyok, mivel nem mindig tudom cicire tenni, bár igyekszem, de van 3 nagyobb, illetvevan itt egy másfél hónapos kicsi is (nevelőszülei vagyunk) és egy fél éves kislányra is vigyázok.

Petra sokszor bealszik a cicin, és ahogy leteszem, felébred. Így is kb egy óra egy etetés. Kiköpi, bekapja, szív rajta, aztán elengedi. :(

Megint bekapja, és ez így megy, míg be nem alszik rajta. Persze ahogy leteszem, felébred! :(

2014. márc. 20. 10:56

Szia,

én az első két babámnál adtam pótlást,mert azt gondoltam,h nem elég a tejem.Most a harmadik babánál nem adtam,ellenben sokszor tettem cicire és rengeteg szénhidrátot ettem.Mindig megéreztem,ha kevesebbet ettem,mert kevesebb lett a tejem.Még ma is szopik,abba sem akarja hagyni,pedig már 17 hónapos.Biztos,hogy vissza lehet hozni a megfelelő mennyiséget,csak türelem kell hozzá.Mindenképpen segítséget kérnék szoptatási tanácsadótól,ha tud házhoz is megy és segít Neked.

2014. márc. 20. 10:55

Kedves kiscsibe!


Sokszor volt kevesebb nekem is a tejem,de aztán mégis húzzuk már 10. hónapja. A utrica urens nekem addig volt jó,míg szedtem 5 napig.

Ami nekem bevállt:

gyakori szoptatás,ha nincs mit akkor is(bár fiam ordított ha nem jött belőle,nem volt fáklyás

menet)

Alkoholmentes sör!! utálom,de almalével lehúztam ha kellett, olcsóbb mint a karamalz.

Ovomaltine maláta alapú ital tejjel kell inni,ha nem jön be a sör. Plusz ugye sok folyadék.

Vissza lehet hozni a mennyiséget szerintem, sok sikert!!!

2014. márc. 20. 10:40

Sziasztok!


Az első babámat igény szerint szoptattam anno,így egy évig szopizott, és magát választotta le. AZ elspő két hétben nem ment neki a szopizás, ezért fejtem, és üvegbőlkapta, de sikerült átállnunk a cicire, így kihúztuk egy évig, így elmondhatom, hgy minden rendben volt.

A második babámnál mindössze 3 hónapig tudtam szoptatni, mert ő nem akart cicizni, felteszem azért is, mert nem nagyon volt mit.

Most, a harmadik pedig cicizne, de nagyon kevés a tejem. Hiába próbáltam meg mindent már. Urtica urrens, lectoherb, ricinus communis (ettől cak még kevesebb lett) görögszéna. Semmi sem használ, egyre kevesebb a tejem. Amikor kéri, mindig mellre teszem, de nagyon kevés jön, így muszáj pótolni. Volt már ilyen valakinek? Viszafordulhat még? Azt azért hozzáteszem, hoyg három hetesen a 150gr-okat megeszi, persze nem ciciből... :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook